Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pokud je pocit pálení, svědění, atypický výtok nebo jiné příznaky drozdu, gynekologové často předepisují livarol - jsou nutné úplné pokyny k použití vaginálních čípků. Obsahuje informace o složení, kontraindikacích, vedlejších účincích a způsobu užívání antimykotik. Tento lék zpomaluje aktivitu a zabíjí mikroorganismy, které se vyrovnávají s různými houbovými infekcemi.

Svíčky Livarol

Drozd je častým problémem u žen, který způsobuje nepříjemnosti v obvyklém způsobu života. Tento lék ve formě čípků má antifungální účinky, ničí mnoho mikroorganismů. Hlavní výhodou svíček Livarol je projev aktivity výhradně v oblastech postižených plísní a nedostatečná absorpce účinné látky v krvi. Účinek účinné látky se podobá antibiotiku. Čípky se tedy vyrovnávají se stafylokoky, streptokoky, candidou, asociacemi fungálních bakterií.

Složení

Nástroj je vyráběn ve formě torpédovitých svíček a je balen po 5 nebo 10 kusech v kartonové krabici. Jedna intravaginální aplikace čípku Livarol obsahuje složky uvedené v následující tabulce:

Komponenty

Obsah, mg

Účinná látka:

ketokonazol

400

Pomocné látky:

butylhydroxyanisol

0, 5

polyethylenoxid 1500

polyethylenoxid 400

Farmakodynamika a farmakokinetika

Antifungální léčivo s intravaginálním použitím má fungistatické a fungicidní účinky, které potlačují biosyntézu ergosterolu a mění složení lipidů plísňové membrány. Pomocné látky jsou rozpuštěny v pochvě a zcela pokrývají sliznici, která umožňuje rovnoměrné rozložení a účinnější účinnou látku. Systémová absorpce Livaroly je zanedbatelná.

Svíčky Livarol - z čeho jsou jmenováni

Vaginální čípky Livarol předepisují odborníci v případě následujících problémů s vaginální mikroflórou:

 • chronická recidivující nebo akutní kandidóza;
 • přenosné infekční nemoci, snížená imunita;
 • prevence kandidózy a jiných plísňových onemocnění;
 • změna vaginální mikroflóry na pozadí těhotenství;
 • smíšené vaginální infekce (fungální stafylokokové, fungální-streptokokové);
 • použití antibakteriálních léků, které přispívají k porušení přirozené mikroflóry pochvy.

Dávkování a podávání

Doporučuje se aplikovat Livarol z drozdu jednou denně, v noci. K tomu je třeba uvolnit čípek z obrysu obalu, pak jej vložte hluboko do pochvy v poloze na zádech. Průběh léčby chronického drozdu - 10 dní, zbytek plísňových infekcí - 3-5. Samovolné přerušení léčby i po vymizení symptomů vaginální kandidózy a jiných onemocnění je zakázáno, aby se zabránilo recidivám. Aby se zabránilo opětovné infekci, doporučuje se současná léčba sexuálního partnera.

Zvláštní pokyny

V procesu ošetření svíčkami Livarol se může po sexuálním kontaktu na sexuálního partnera objevit alergická reakce. Mezi ně patří hyperémie penisu, svědění a další nepohodlí. Nedoporučuje se používat kondomy nebo membrány, protože léčivo potlačuje jejich antikoncepční účinek. Proto v době léčby, pokud je to nutné, lékaři nabízejí zastavit sex.

Livarol během těhotenství

Vaginální kandidóza během těhotenství se vyskytuje u 75% žen, ale vzhledem k nebezpečí potratu a poškození plodu během tohoto období je nezbytná léčba plísňového onemocnění. Vzhledem k aktivní složce svíček je jejich použití možné v posledním trimestru těhotenství. U těhotných žen v prvním trimestru jsou vaginální čípky kontraindikovány. Trvání léčby se nesnižuje a děje se stejně jako jiné dívky. Celé období probíhá výhradně pod dohledem ošetřujícího lékaře se sledováním zdravotního stavu.

Livarol s měsíční

Když se zdravotní problémy žen zhoršují nebo se vyskytují v době menstruace, dívky mají pochybnosti o léčbě vaginálních onemocnění čípky. Svíčky z drozdu Livarol často přidělené dívky během menstruace, ve které během tohoto období exacerboval plísňových onemocnění. Účinek léčiva se nesnižuje v důsledku přítomnosti rezistence vůči louhování a aktivní složka čípků navíc nezpůsobuje vedlejší účinky. Schopnost používat svíčky Livarol s měsíční dohodou s lékařem na individuálním základě.

Interakce s léky

Vzhledem k nízké resorpční schopnosti ketokonazolu nelze účinnou látku přípravku při současném použití vaginálních čípků Livarol s jinými léky očekávat. Ve vzácných případech je však možné:

 • současné podávání rifampicinu a isoniazidu snižuje ketokonazol v plazmě;
 • Léčivá látka Livarola zvyšuje plazmatickou koncentraci cyklosporinu, nepřímých antikoagulancií, methylprednisolonu.

Vedlejší účinky

Návod k použití Livarola se musí číst, protože obsahuje informace o vedlejších účincích, které se mohou vyskytnout během léčby plísňových infekcí vaginálních čípků. Když se objeví, musíte přestat užívat lék a pak se poradit s lékařem. Seznam vedlejších účinků je následující:

 • hyperémie vaginální sliznice;
 • kožní vyrážka;
 • podráždění sliznice;
 • vaginální svědění;
 • kopřivka;
 • nevolnost;
 • zarudnutí, otok vagíny;
 • růžový vaginální výtok;
 • závratě.

Kontraindikace

Před použitím vaginálních svíček si přečtěte jejich kontraindikace, abyste se vyhnuli narušení těla:

 • první trimestr těhotenství;
 • přecitlivělost na léčivou látku nebo na jiné složky přípravku.

Kromě přísných omezení používání čípků, izolované stavy, které mohou být léčeny Livarolem výhradně pod dohledem lékaře, s opatrností. Patří mezi ně:

 • druhý a třetí trimestr těhotenství;
 • období kojení;
 • děti do 12 let.

Podmínky prodeje a skladování

Čípky Livarol prodávané v lékárnách bez lékařského předpisu. Skladujte lék by měl být chráněn před sluncem a jinými zdroji tepla při pokojové teplotě, kde nebude schopen získat malé děti. Doba použitelnosti - 24 měsíců od data vydání.

Analogy

Pokud z nějakého důvodu nemůžete použít lék Livarol k léčbě, můžete si vybrat vhodný lék z jeho analogů:

 • Mykozorální Syntetické léčivo je k dispozici ve formě intravaginálních čípků, které mohou zpomalit vývoj mikroorganismů a zničit houby. Aktivní látka fondů - ketokonazol. Mykozoral se používá následovně - 1 čípky denně, průběh léčby trvá 3-5 dnů.
 • Nizoral Antifungální činidlo - téměř absolutní analog Livarolu. Mají podobné vedlejší účinky, kontraindikace, účinnou látku, způsob aplikace. Současně, kromě čípků, tam je příležitost být léčen pilulkami. Pro drozd použijte 2 tablety denně po dobu 5 dnů.
 • Ketokonazol. Léčivo je dostupné ve formě tablet a vaginálních čípků, které patří do antimikrobiálních, antiparazitických, antifungálních činidel. Ketokonazol má fungistatické a fungicidní účinky. Průběh léčby metodou přijetí stanoví lékař individuálně.
 • Ginalgin. Lék má antibakteriální, antifungální, antiprotozoální účinek. Forma uvolňovacích prostředků - tablety, jejichž aktivní složkou je metronidazol s chlorochinaldolem. Průběh léčby trvá 10 dní s denním příjmem 1 tablety.

Cena Livarola

Je možné zakoupit vaginální čípky Livarolu v lékárnách města nebo v internetových obchodech prodávajících lékárenské výrobky. Druhá možnost je výhodnější z důvodu možnosti výběru správné ceny, prostudování hodnocení zákazníků a výběru způsobu doručení. Ať se rozhodnete koupit tento lék libovolně, informace o cenách pro svíčky Livarol jsou uvedeny níže:

Jméno

Formulář vydání

Počet

Cena, rublů

Livarol

vaginální čípky

5

565

Livarol

vaginální čípky

10

748

Video

Recenze

Irina, 28 let

Během těhotenství objevila gynekologa Candida houby, i když jsem neměla příznaky. Bylo nutné ji urgentně léčit, takže lékař předepsal svíčky Livarol. Používá se každou noc po dobu 10 dnů, po které zmizí kandidóza. Nenašel jsem žádné vedlejší účinky. Těhotenství bylo klidné a dítě se narodilo zdravé.

Naděžda, 23 let

Drozd byl jak pro mě, tak pro mého partnera. Podle recenzí našla lék Livarol a po konzultaci s lékařem začala kurz 10 dnů. Symptomy kandidózy zmizely po 3 dnech, ale pokračovaly až do konce. Po opakovaném vyšetření gynekolog oznámil, že mikroflóra je v pořádku. Zdrželi jsme se sexu po dobu léčby a náš partner byl léčen klotrimazolovou mastí.

Valeria, 31 let

Ošetřeno livarolom staph. Po prvním, začalo těžké pálení a svědění, ale lékař mi doporučil pít léky na alergii, aby nedošlo k zastavení léčby. Všechno šlo a já jsem byl schopen pokračovat v kurzu. Trvalo to 5 dní - zapálil svíčky 1 krát denně, na noc. Infekce se snížila, ale neprošla úplně, proto ji Imidil dokončil pilulkami.

Maria, 26 let

Měsíc a půl mě trápily nepohodlí v pochvě - pálení, svědění a další nepohodlí. Lékař říkal, že to byl drozd a jmenoval svíčky Livarol v kombinaci s Mikosist. Čípky během týdne a průběh užívání tablet trval 2 týdny. Aby se zabránilo recidivě kandidózy začala pravidelně dát svíčky po dobu 2-3 dnů.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: