Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Hustota, struktura a rychlost růstu vlasů je přímo ovlivněna saturací žárovek živinami. Jejich zdrojem jsou denní kosmetické procedury, masky, balzámy a kondicionéry. Vitamíny a minerály, které jsou v nich obsaženy, nepronikají vždy hluboko a jsou zcela absorbovány. Pomáhají folikulům získat potřebné množství užitečných prvků, stimulují průtok krve a zlepšují metabolické procesy. Pravidelně dělá masáž hlavy pro růst vlasů, dosáhnete tohoto výsledku.

Co je užitečná masáž hlavy

Kromě toho, že zákrok zlepšuje krevní oběh, posiluje kořeny vlasů a zvyšuje jejich růst, je to jen příjemný proces. Večerní masáž uklidňuje, přizpůsobuje se pozitivní náladě, snižuje bolest hlavy a zmírňuje napětí. Pokud to uděláte na konci pracovního týdne, s použitím éterických olejů nebo bylinných odvarů, je zaručena redukce stresu a relaxace a kudrlinky budou tlusté, husté a lesklé.

Indikace pro

Majitelé suchého nebo normálního typu vlasů mohou příležitostně provádět prevenci. Ale ti, jejichž prameny trpí tukem, z manipulace je lepší odmítnout, protože stimulují mazové žlázy. Masáž jako prevence zabraňuje předčasné plešatosti. Jako terapeutické činidlo se používá pro:

 • suchost;
 • křehké prameny;
 • lupy;
 • ztráta vlasů v důsledku stresu nebo nevyvážené stravy.

Pravidla a techniky

Nejjednodušší způsob masírování je použití vlastních prstů, ale vždy existuje riziko, že budete jednat na nesprávných místech, abyste místo terapeutického účinku dostali migrénu. Seznamte se s postupem a pravidly postupu:

 1. Před nebo během mytí si dopřejte masáž. To umožní, aby se prospěšné ingredience v šamponu lépe vstřebaly do kořenů. Majitelé suchých vlasů mohou po mytí masírovat, protože tento postup aktivuje tvorbu mazu.
 2. Začněte masáž teplými kruhovými pohyby (měly by být lehké) v časových oblastech av horní části čela (linie růstu vlasů), postupně zvyšovat jejich intenzitu a tlak a pohybovat se směrem k vlasové linii. Dokončete relaci opět měkkými tahy.
 3. Doba trvání procedury je 10 až 15 minut. Prodloužení času se nedoporučuje, a pokud budete držet relaci ve spěchu, efekt bude minimální. Masážní frekvence - nejméně dvakrát za 14 dní.
 4. Pohyb prováděný ve směru růstových řetězců. Ruce masážní terapeut má přes vlasy, co nejblíže ke kořenům. Výjimkou je případ, kdy je manipulace prováděna za účelem léčby seborrhea: pak by se prsty měly dotýkat kůže.
 5. Masáž teplými prsty. Kromě toho, pro urychlení krevního oběhu, můžete pít horký čaj před zákrokem (prostý nebo bylinný - z heřmánku, šalvěje, meduňky, citrónu, atd.)

Házení

Nejjednodušší technikou je, že masážní terapeut dělá úhledné a měkké hlazení z čela do zadní části hlavy. Pak jsou podobné pohyby provedeny z parietální části do uší ve směru růstu vlasů. Tato masáž pomáhá zlepšit průtok krve. Na stimulaci metabolických procesů stačí deset minut mrtvice. Kromě zrychlení růstu vlasů napomáhá hladit pokožku.

Tření

Dopad na dermis a kořeny se provádí špičkami prstů. Tření zahrnuje pohyby nahoru a dolů, kruhové pohyby a tlak. Začněte s oblastí za ušima, pak se přesuňte na krk, v blízkosti vlasové linie. Dále se pohybují do chrámů, pak do koruny a na čelo. Několik minut tření aktivovat mazové žlázy, protože po zákroku, měli byste okamžitě umýt vlasy.

Patting

Tato technika vede k pleti. Není divu, že podobná technika se používá pro masáž těla. Aby byly patky správné, použijte čtyři polštářky prstů každé ruky. Dva zbývající, velké, provádějí fixaci v určité oblasti. Technika není intenzivní, vše, co je třeba udělat, je čistě pohladit v různých částech hlavy. V době, kdy zasedání trvá déle než pět minut.

Tahání

Speciální technika umožňuje rychlý průtok krve do kořenů, což je důvod, proč růst vlasů zaručí akceleraci. Výkon této techniky je následující:

 1. Uchopte prstem samostatné vlákno.
 2. Pomalu, lehce vytáhl každý svazek, vytáhněte ho nahoru.
 3. Přidejte malé oscilační pohyby, abyste cítili napětí na kořenech.

Česání

Proces, který se používá, aby přinesl kadeře v pořádku, má příznivý vliv na pokožku hlavy, ale musí být schopen provádět správně. Pro terapeutické účely použijte hřeben nebo masážní hřeben, ale přírodní štětiny. Na výrobek můžete upustit trochu esenciálního oleje: levandule nebo čajovníku. Pomalu a důsledně rozčesávejte prameny a užívejte si procesu. Pečlivě odstraňte prach z vlasů a rozdělte maz po celé délce. Pravidelné česání bude zdravé, hladké a krásné.

Jak udělat masáž hlavy pro růst vlasů

Použití pro masírování vlastních prstů je nejlepší metodou, protože snižuje riziko poranění epidermy. Před zasedáním větrejte místnost, aby se zvýšil obsah kyslíku v krvi. Začněte masáž asi hodinu před praním. Algoritmus postupu:

 1. Posaďte se na židli, hlavu zpět.
 2. Nejprve je třeba připravit a zahřát dermis. Začněte léčbu zvolenou technikou s temporálním lalokem a čelo.
 3. Postupně přecházejte k vlasové linii.
 4. Ujistěte se, že kůže pod konečky prstů je masírována, ale ne natažená.
 5. Přejít na hlavu. Pečlivě pracujte v této oblasti, zejména pokud máte charakteristické plešaté oblasti.
 6. Dokončete ošetření masírováním krku.
 7. Začněte dělat tahání.
 8. Při ošetřování všech oblastí vlasů, poprášení nebo česání příček - nejprve na pravé straně, pak na levé straně (nebo naopak).
 9. Sedět přesně, aplikovat kosmetické nebo jakýkoliv přírodní rostlinný olej (lopuch, olivový, ricinový, kokosový ořech) na ošetřených oblastech zlepšit účinek.
 10. O půl hodiny později, charakteristické teplo po zasedání bude projít, a můžete jít do sprchy.

Využití domácích a lékárenských nástrojů

Dalším efektem je využití domácích a lékárenských prostředků během masáže: sůl, esenciální výtažky, bylinné odvarky a tinktury. Jsou vybrány v závislosti na typu vlasů a pokožky hlavy:

 • pro prameny náchylné ke mastnotě - výtažky z citronu, jiných citrusových plodů, čajovníku, meduňky;
 • pro suchý typ - santalové dřevo, myrha, ylang-ylang, heřmánek, kadidlo, růže, rozmarýn;
 • pro normální - neroli, pelargónie, tymián, cedr + všechny výše uvedené extrakty.

Masáž pomocí soli funguje jako loupání, hluboké čištění pokožky hlavy. Pro zjemnění tohoto drhnutí se produkt ředí rostlinnými oleji a dále stimuluje folikuly, přidává skořice, hořčici a červenou papriku. Pečlivé zacházení s takovými kompozicemi musí být majiteli suchých vlasů a citlivé pokožky, ale dokonale zapadnout do solného krému.

Kromě toho, před použitím některého z dalších produktů, zkontrolujte alergickou reakci: aplikujte na loketní ohyb a počkejte 10-15 minut. Svědění a zarudnutí naznačují, že nástroj nelze použít. Pokud po aplikaci nedocházelo k pocitu nepohodlí, použijte výrobek, ale přísně dodržujte dávkování uvedené v návodu k přípravě nebo v receptuře.

Přístroje a masážní přístroje

Dodatečná stimulace ve formě masérů tento postup zjednodušuje. Mnoho zařízení automaticky zpracovává potřebné oblasti a vše, co člověk potřebuje, je obrátit produkt na jednu nebo druhou stranu. Při masáži hlavy se používají následující nástroje:

 • Konvenční hřebeny jsou účinné pouze tehdy, jsou-li správně vybrány;
 • Přístroj Darsonval - léčí kadeře v krátkém čase, je vhodný k použití;
 • Masáž "Murashka-antistress" - méně účinná pro růst vlasů, ale dokonale uvolňuje stres.

Masáž hlavy hřebenem nebo štětcem

Aby nedošlo k poškození kůže, ale k posílení a urychlení růstu vlasů, musíte zvolit správný hřeben. Dva hlavní požadavky: výrobek musí ležet pohodlně v ruce (aby procedura nevyvolávala nepohodlí a svaly rukou nebyly přeplněné) a byly vyrobeny z přírodních materiálů. Ideální pro dřevo nebo strniště. Zuby takových hřebenů se dobře ohýbají a neelektrifikují prameny.

Chcete-li masírovat celou hlavu, musíte ji zpracovat s produktem v různých směrech. Číslo je nejméně stokrát, doba trvání je asi 12 minut. Hněte tam a zpět, od korunky k čelu a naopak. Měli byste mít pocit, že kůže je horká; Pokud máte pocit, že děláte všechno správně. Opakujte postup každý den, abyste zjistili efekt o měsíc později. Pro lepší výkon použijte éterické oleje (2 kapky na hřeben).

Stimulace růstu vlasů

Tato technika se provádí pomocí hřebene. Doporučuje se používat dřevěný výrobek, protože plastové hřebeny elektrifikované vlasy a kov navíc mohou poškodit jejich strukturu. Začněte s centrálním dělením. Rozdělte celé vlasy na dvě části a masírujte uprostřed asi minutu. Poté proveďte nové dělení někde v centimetru od předchozího a opakujte tření. Tímto způsobem je zpracován celý povrch hlavy. Každý druhý den provádějte masáže s touto technikou.

Léčba esenciálním olejem

Z rostlinné kosmetické esenciální oleje se liší v silné koncentraci, takže se používají v minimálním množství. Výběr extraktu závisí na typu srsti. Nejoblíbenější mastný ester je tea tree oil. Pro normální a suché použití neutrální růžové a levandulové extrakty. Kromě toho mohou být smíchány oleje. Jedinou podmínkou kombinace je, že se vám líbí výsledný zápach.

Před použitím éterických olejů se zahřívají, aby se lépe vstřebaly a bylo vhodné jim masírovat pokožku. Pro tento postup můžete použít hřeben, jako v předchozích metodách, nebo vlastní prsty. Bude to trvat asi 4 kapky etheru. Pokud se chystáte na masáž rukama, zřeďte extrakt jakýmkoliv rostlinným olejem (v poměru 1 lžička na určené množství).

Japonská masáž

Terapeutický účinek takové techniky je založen na dopadu na určité biologické body. Hlava je masírována prsty, ovlivňující nejen vlasy, ale i krk a obličej. Body jsou hlazení a lisování. Tímto způsobem se provádí práce s energetickými toky, díky čemuž jsou procesy v těle harmonizovány, a to nejen zrychluje růst vlasů, ale zlepšuje se i celkový zdravotní stav. S pomocí japonské masáže zmírňují bolesti hlavy, zmírňují nespavost.

Tření pokožky hlavy s ručníkem

Jednoduchý, ale účinný způsob, jak urychlit růst vlasů. Tato technika se také nazývá Margotova masáž. Tato technika pomáhá posílit žárovky, protože se doporučuje zejména pro prolaps (ale ne silný). Pokyny pro implementaci:

 1. Na sušičce nebo baterii zahřejte čistý, měkký froté ručník.
 2. Ohněte se nad vanou.
 3. Začněte aktivně třít hlavu ručníkem.
 4. Pokračujte v jemné masáži.
 5. Proveďte postup do 5 minut, nebo dokud nepoklesne nepohodlí.
 6. Zatřepejte hlavou do ručníku, kterým jste masírovali kůži. Nechte půl hodiny. Před nanesením na olivový nebo lopuchový olej.
 7. Po čase se osprchujte.
 8. Opakujte relaci každý den.

Solná masáž

Pro masírování solí se doporučuje používat jodizované nebo mořské, ale v jejich nepřítomnosti je vhodný i obvyklý způsob. Brusné částice stimulují krevní oběh, přispívají k posílení kořenů, ale mohou působit agresivně, protože postup musí být prováděn přesně podle pravidel:

 1. Pokud si zvolíte pravidelnou, spíše než jemnou mořskou sůl, rozemele ji mlýnek na kávu.
 2. Před zákrokem navlhčete hlavu teplou vodou.
 3. Otřete kadeře ručníkem, ale ne moc.
 4. Rozložte sůl rovnoměrně po povrchu dermis.
 5. Během deseti minut masírujte kůži prsty. V tomto případě buďte opatrní s pohyby - měly by být lehké, neagresivní.
 6. Po zákroku opláchněte vlasy šamponem.

Masáž přístrojů s pulzním přístrojem Darsonval

Multifunkční zařízení "Darsonval" je speciální zařízení, které se používá pro obnovu kadeří. Pracuje na elektřinu, takže když ji používáte, nezapomeňte, že prameny musí být zcela suché. Součástí přístroje jsou různé trysky, které plní určité funkce. Chcete-li masáž hlavy s cílem urychlit růst vlasů bude potřebovat ten, který vypadá jako hřeben.

Princip Darsonval je pulzován: přístroj pošle malý elektrický náboj do epidermis (žádný nepohodlí je cítil). Přístroj tedy stimuluje krevní oběh a skalp začíná rychleji růst. Současně je zpracování pomocí "Darsonvalu" jednoduché, neexistují žádná speciální pravidla. Pokyny pro použití techniky:

 1. Proveďte postup při sezení na židli, gauči nebo stojanu.
 2. Odstraňte z hlavy všechny vlásenky, gumičky, obruče a jiné cizí předměty.
 3. Umístěte hřeben na přístroj.
 4. Zapněte stroj při nízkém výkonu.
 5. Začněte česání "Darsonval" jako běžný hřeben: od čela k zadní části hlavy.
 6. Pokračujte v masáži hlavy po dobu sedmi minut.
 7. Tento postup opakujte každý den.

Obnovení vlasové pokožky a zrychlení růstu vlasů s masérem Murashka-antistress

Masážní hlavice pro růst vlasů Murashka je jednoduchý produkt jak v aplikaci, tak v designu. Vypadá jako hůlka, ke které jsou připevněny ohebné dráty s měkkým koncem. Když je "hlava" na hlavu a stisknuta, tyto "chapadla" rozptýlit, který se cítí jako masáž. Stimulace zlepšuje krevní oběh a pomáhá růst vlasů rychleji. Masáž ovlivňuje důležité body na hlavě, protože zlepšuje náladu a zmírňuje stres. Technika gooseling je jednoduchá:

 1. Vezměte si výrobek.
 2. V blízkosti vlasové linie.
 3. Postupně se pohybujte po hlavě po dobu 10 minut.
 4. Rozčesávej si vlasy

Anti-stres masér pracuje snadno, je více zaměřen na relaxaci. V soumraku se doporučuje provést postup s pomocí takového produktu. Pokud jde o denní dobu, nejsou zde žádné pokyny: můžete si dopřát masáž ráno a večer. Je dobré rozdělit desetiminutové zasedání na dvě části, což je zvláště vhodné pro zaneprázdněné ženy, které mají hodinky po celý den.

Kontraindikace

Masáž vlasové pokožky pro růst vlasů není užitečná pro každého. Kromě tendence pramenů k tukům existují i další kontraindikace:

 • hypertenze - masírování zvyšuje průtok krve do kořenů;
 • plešatosti nebo těžké ztráty - manipulace se používá pouze jako prevence těchto onemocnění;
 • dermatologické poruchy, včetně hub, infekcí, ekzémů - vystavení postižené kůže způsobí podráždění a šíření viru;
 • zánět lymfatických uzlin - průtok krve a urychlení metabolických procesů tento problém zhorší;
 • vysoká tělesná teplota - masáž ohřeje tělo ještě více;
 • přítomnost poškození kůže - pokud se dotknete ran na epidermis, můžete způsobit infekci nebo narušit proces hojení.

Video

Recenze

Svetlana, 23 let

Zpočátku jsem dělal masáž hlavy ne pro růst vlasů, ale pro celkovou relaxaci. Po dni, kdy sedí u počítače, často začíná migréna, cítí se napětí a musí být odstraněno. Po pravidelném masírování několikrát týdně si všimla, že její vlasy začaly vypadat lépe a dozadu. Proto se tento postup stal ještě příjemnějším.

Karina, 25 let

Nejjednodušší masáž dělám hřebenem. Někdy přidám pár kapek esenciálního oleje. Nečekejte na zázrak, ale vlasy opravdu rostou rychleji, prostě ne moc. I nadále dělat více, protože tento proces je velmi příjemný, relaxační a esenciální oleje mají dobrý vliv na stav špiček. Kromě toho, lupy jsou mírně sníženy.

Tanya, 31 let

Roky od 16 let jsem malovaná v různých barvách, v důsledku čehož se účes změnil na slámu. Druhý měsíc jsem prováděla masáž hlavy olejem a její vzhled se výrazně zlepšil. Jedinou nevýhodou je, že po zákroku je výrobek špatně opláchnut, ale zjistil jsem, jak se s ním vypořádat: I opláchnout kyselinou octovou nebo citronovou šťávou, pak mým vejcem.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: