Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Otok je stav těla, když se ve střevech hromadí velká množství plynů. To vytváří pocit nadýmání. Zvýšená tvorba plynu indikuje přítomnost určitých problémů (funkční patologie nebo nádory). Léčba nadýmání je v kompetenci gastroenterologa nebo terapeuta. V některých případech vyžadoval vyšetření onkologem, neurologem, infekčními chorobami. Naučte se z přezkumu, jak se zbavit plynu v žaludku, které kroky zahrnují proces léčby.

Úprava plynu a nadýmání

Léčba střevního plynu by měla být zahájena okamžitě po zjištění, protože pocit není pro člověka nejpříjemnější. Nadýmání po jídle není nezávislé onemocnění. Zpravidla se jedná o znamení jiné, závažnější poruchy. V normálním stavu všech lidských orgánů, plyny mohou se hromadit v žaludku a střevech, ale jejich počet nepřekročí 200 ml. Léčba těžké abdominální distenze by měla začít okamžitě. Příčiny tohoto příznaku mohou být:

 • porušení trávicího traktu;
 • hnilobné procesy ve střevní dutině;
 • pankreatitida;
 • poruchy žaludku;
 • otrava.

Velmi často, za účelem odstranění nadýmání a zlepšení celkového stavu těla, stojí za to přezkoumat dietu. Pokud má člověk problémy s endokrinní žlázou, měly by být vyloučeny mléčné výrobky. Doporučuje se vyloučit rostlinné potraviny bohaté na vlákninu:

 • luštěniny;
 • těstoviny;
 • pekárna;
 • kvas;
 • ředkvičky

Problémy nadýmání se objevují u lidí, kteří konzumují nezdravé potraviny, alkohol, sycené nápoje. Mohou si stěžovat na řinčení a pálení žáhy. Patogenní mikroby ve střevech neustále rozkládají potraviny a uvolňují plyn. Během těhotenství je zvýšená nadýmání považováno za normální, protože plod tlačí na zažívací orgány. Ve stáří je tento problém vysvětlen oslabenými svaly.

Lidové léky

Zácpa a nadýmání mohou být odstraněny domácí léčbou s odvarů a infuzí. Tato metoda nepoškozuje tělo, pečlivě ovlivňuje vnitřní orgány. V důsledku ošetření se tvorba plynů snižuje, nepohodlí zmizí. Od dávných dob používají lidoví léčitelé pro tento účel heřmánek, petržel, semena fenyklu a další bylinky. Nezapomeňte však na správnou výživu a fyzickou aktivitu, protože bez nich bude jakákoliv metoda léčby zbytečná. Recept na heřmánkový vývar:

 1. vzít 1 polévková lžíce. lžíce rostlinných květin;
 2. nalít sklenici vroucí vody;
 3. vařit po dobu 5 minut;
 4. nechat se několik hodin vyluhovat;
 5. filtr a použijte 2 lžíce. lžíce před jídlem.

Drogy

Populární tablety pro otok:

 1. Aktivní uhlí je rozpočtová volba pro bezpečné odstranění frustrace. Vynikající savost pro čištění dutiny žaludku a střev.
 2. Mezim-forte je užitečný enzym pro zlepšení fungování vnitřních orgánů. Odstraňuje závažnost a nepohodlí.
 3. Bílé uhlí je moderní lék na vylučování toxinů a nadměrného množství plynů. Zároveň člověk neztrácí živiny.
 4. Motilium - zvyšuje motilitu lidského střeva, díky němuž se nahromaděné plyny evakuují z těla.

Vlastnosti léčby nadýmání u novorozenců

Úprava plynu ve střevech dítěte do tří měsíců věku má řadu podmínek. Problém se často vyskytuje u dětí, takže je pro ně obtížné spát a jíst správně. K tomu dochází při zavádění nových produktů ve stravě nebo při požití dítěte. K odstranění příznaků se doporučuje, aby děti po jídle zůstaly ve svislé poloze, dokud se výtok nahromaděných plynů nevyskytne s řemínkem. Pro systematické poruchy je předepsán čaj s fenyklem (Plantex), espumizanem nebo infuzí semen fenyklu.

Video o příčinách a léčbě nadýmání

Tvorba plynu není samostatným onemocněním, je to jen jeden z příznaků poruchy v práci jednoho z trávicích orgánů. Otok střeva je někdy doprovázen častým průjmem, kolikou v žaludku, těžkostí. Způsoby boje s tímto problémem by měly být aplikovány na základě důvodů jeho výskytu. Léčbu lze zahájit až po úplném vyšetření gastroenterologa nebo terapeuta. Všechny informace o tomto problému se dozvíte z níže uvedených videí.

Po jídle

U dospělých

Recenze

Olga, 47 let: Tam je vynikající lidový lék na odstranění problému tvorby plynu: 4 lžíce semen kopru jsou rozemlety na prášek a přidány do kefíru (0, 5 l). Po 3 hodinách použijte v jednom kroku. Vždycky jsem to zachránil.

Oleg, 52 let: Se silným otokem piju No-shpu a Mezim jednu pilulku. Tato metoda účinně pomáhá po určitou dobu eliminovat projevy nadýmání, ale není vhodná pro časté užívání.

Julia, 35 let: Když mě problém časté tvorby plynu obtěžoval, začal jsem sledovat dietu. Kromě toho používám někdy Hilak Forte, pomáhá mi správně pracovat.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: