Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Lékařsky řečeno, ischias je sevření nebo zánět ischiatického nervu (odtud druhý název onemocnění, neuralgie nervů sedacího nervu). Hlavním důvodem je herniated disk, ale může to být tvorba osteofytů obratlů, spinálních nádorů, spondylolistéza, hypothermie, infekčních nemocí, ostrých pohybů a vzpírání.

Ischias - příznaky

Všechny příznaky ischias představují dlouhodobou bolest. V počáteční fázi může být ostré povahy nebo bolestivé. Specifičnost ischiatického nervu je taková, že se táhne téměř po celém těle, počínaje páteří a po celé noze. Bolest se může objevit v dolní části zad, hýždě, zádech stehna, dolní části nohy, při pohybu nebo sezení. Bolest může být způsobena svalem pevně svírajícím nerv. Je-li neošetřeno, je možné, že dojde k porušení reflexů, porušení citlivosti, porušení pohybů. U dětí jsou příznaky mírné a postupně se vyvíjejí.

3 rostliny, které pronikají klouby a obnovují chrupavku 20krát lépe než chemik!

Čtěte více …

Léčba ischias

S porušením ischiatického nervu je nutné vyloučit cvičení. Léčba zánětu ischiatického nervu s ischiasem navrhuje odpočinek a léčení v kombinaci s jinými druhy, včetně lidových prostředků. Možná, že jmenování lázeňské léčby a léčby ischias doma. Léčba zánětu ischiatického nervu je dojednána se svým lékařem a je možná pouze tehdy, jsou-li splněny všechny jeho požadavky.

Seznam netradičních prostředků zahrnuje apitherapii, hirudoterapii (se speciální formulací lékařských pijavic), terapii bahna a osteopatické metody. Fyzioterapie, akupunktura, akupunktura jsou široce používány. Sciatica může být diagnostikována pomocí počítačové tomografie, elektroneuromyografie, zobrazování magnetickou rezonancí, rentgenového záření. V těžkých a pokročilých případech je nutná operace.

Léčba ischiasem

Nesteroidní protizánětlivé léky se používají k léčbě ischias. Tyto léky dávají stabilní terapeutický účinek:

 • odstranění zánětu;
 • odstranění edému;
 • krátkodobé nebo dlouhodobé anestezie.

Léčba léčby ischiatického nervu zahrnuje použití steroidních protizánětlivých léčiv. Jsou vybrány již tehdy, když nesteroidní léky nedávají požadovaný účinek. Dávková forma léků může být jakákoliv: svíčka, kapsle, tableta. V závislosti na pacientově všeobecné snášenlivosti léku je zvolen průběh léčby, který zajistí maximální účinek.

Mast pro ischias

Používá se hlavně v bederní oblasti. Masti na ischias je vhodná pro anestezii, zmírnění zánětu, protože působí lokálně a nemá žádné negativní účinky na jiné orgány těla. Masti, které léčí a zmírňují příznaky ischias, je dostatečné množství. Dělí se metodou akce:

 • nesteroidní protizánětlivé léky lokálního působení;
 • chondroprotektory (používané při osteochondróze);
 • homeopatické masti (naléhají na tělo, aby aktivně působilo proti onemocnění);
 • rozptylující a dráždivé drogy;
 • kombinovaných drog.

Injekce pro ischias

Pro tento účel se používají steroidní protizánětlivé léky. Injekce pro ischias je předepsána, pokud se nemoc stala akutní. Jejich výhodou je, že jsou účinné, nezpůsobují tělesné újmy, mají málo vedlejších účinků. Léčba injekcemi minimalizuje riziko intoxikace nebo otravy těla. Tento lék působí mnohem rychleji než ostatní v místě zánětu. Ischias - symptomy a léčba tohoto onemocnění by měly být určeny pouze lékařem na základě všech vyšetření.

Léčiva proti bolesti pro ischias

Bolestivé ataky s ischiasem mohou být velmi silné a neustále zasahovat (kvůli bolesti není možné spát). Všechny pilulky musí předepsat lékař po odpovídajícím vyšetření. Pouze on může předepsat správné léky, dávkování, trvání léčby. Léčiva proti bolesti pro ischias s sevřením nebo zánětem ischiatického nervu jsou velmi důležitá, jejich úkolem je blokovat prostaglandiny (látky zodpovědné za bolest). Existuje mnoho takových léků proti bolesti a mají různé účinné látky. Nejznámější z nich jsou:

 • Ibuprofen;
 • Analgin;
 • Ketoprofen;
 • Diklofenak;
 • Piroxikam a další.

Cvičení pro ischias

Účinné při léčbě ischias jsou cvičení, zatímco v pohybech musí být naprosto opatrný. Lékařská gymnastika pro ischias je užitečná, účinná a je prevencí krevní stázy. Existuje několik typů terapeutické gymnastiky, včetně stojící a ležící cvičení. Nevyžadují zvláštní školení ani připravenost k silné fyzické námaze:

 1. Cvičení leží. Provádí se ohýbáním nohou na kolenou. Je nutné ležet na zádech, utahovat kolena co nejblíže k hrudníku, držet hýždě rukama a držet pozici asi 30 sekund.
 2. Cvičení sezení. V sedě na podlaze je třeba natáhnout nohy dopředu a zároveň jemně dát ruce za záda, spojující lopatky. Opakujte až 5krát.
 3. Cvičení stojí. Postavte se na podlahu a musíte od sebe oddělit ramena a pak zvednout jednu ruku nahoru a druhou. Zvedněte ruce, musíte se ohýbat různými směry.

Masáž pro ischias

Když je patologie masáže ischiatického nervu prováděna pečlivě: všechny pohyby by měly být prováděny rovnoměrně a hladce. Kontraindikované silné fyzikální účinky. Masáž je kontraindikována při akutním průběhu onemocnění. Při správném výkonu masáž zmírňuje bolest, celkově uvolňuje tělo, uvolňuje svalový tonus.

Lékařská masáž pro ischias je dvou typů:

 • bod (prováděný prostřednictvím nárazu na speciální body těla, který rychle zmírňuje bolest, zlepšuje průtok krve a metabolismus);
 • vakuum (zabraňuje stagnaci lymfy, pomáhá odstraňovat bolest při sevření sedacího nervu).

Léčba ischias Bubnovsky

Pointa je, že příčinou ischias jsou sdružená onemocnění, která jsou spojena s pohybovým aparátem (například osteochondróza). Léčba ischias v Bubnovském je považována za úspěšnou, když jsou všechna tato onemocnění eliminována. Pomocí rozsáhlé diagnostiky jsou detekovány patologie, předepisuje se kinezioterapie (léčba pomocí pohybů). Bubnovský vyvinul celý systém programů na obnovu normálního provozu pohybového aparátu.

Ischias - léčba lidových prostředků

Existuje mnoho způsobů, jak léčit ischiasové lidové prostředky doma:

 • bylinné koupele;
 • bylinné infuze;
 • alkoholové roztoky pro mletí.

Například koupel s jehličnatým vývarem, trávou tymiánu a trávou přesličky, místní obklad. Doporučují se solné lázně (pro ischias a nervová onemocnění, mořská sůl je užitečná). Léčit zánět a zmírnit bolest doma, květy měsíčku jsou používány pro infuzi, kaštan koní, kořeny lopuchu, elecampane, květy kalina, agávy se nalijí horkou vodou a pak se naplní. Šťáva z agáve rozmazává bolestivá místa. Pro tření - květy bílé akácie, šeříku, bobkového listu, medu, ředkvičky černé míchané s vodkou a infuze po několik dní.

Ischias v těhotenství

Kvůli zvětšení velikosti dělohy během těhotenství, žena může začít trpět ischiasem (děloha dá tlak na ischiatický nerv, proto svírat to a působit bolest). Vzhledem k tomu, že mnoho léků je během těhotenství zakázáno, lékaři doporučují procvičení speciálních terapeutických cvičení, masáže, správné stravování, sledování polohy a spaní na tvrdém lůžku. To vše lze udělat doma: pomůže udržet svaly ve tvaru a zajistit normální krevní oběh, čímž varuje ischias u těhotných žen a vyhlazení jejích příznaků.

Video: jak léčit ischias

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: