Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Stearin není tak děsivý, jak se říká, protože ve skutečnosti se jedná o triglycerid. I v mateřském mléku a mléčném tuku je snadné tuto složku najít a je také součástí pevné frakce palmového oleje s bodem tání 47-54 ° C. Co potřebujete vědět před zakoupením tohoto spojení? Vlastnosti přinášejí více výhod nebo škod?

Kyselina stearová - co to je

Další název je kyselina cetylacetová nebo oktadekanová. Kyselina stearová je jednosytná karbonická látka (alifatická řada) se vzorcem C17H35COOH. Strukturní vzorec C18H36O2 se vyskytuje, zatímco racionální varianta má následující formu: CH3 (CH2) 16COOH. Ve vzhledu se jedná o bezbarvé krystaly, které se nerozpouští za pomoci vody a nemají žádný zápach, ale ester rozpouští ester. Aminokyselinová formulace obsahuje 18 uhlíkových molekul, proto se používá při výrobě domácí kosmetiky v chemickém a potravinářském průmyslu.

Kyselina stearová - vlastnosti

Je snadné koupit stearin, pro to je třeba zvolit nejbližší lékárnu: ve farmaceutikách je široce používán v různých kvalitách. Proč je stearin jednou z nejčastějších složek? Při výrobě maziv se používá jako změkčovadlo. Kyselina stearová v kosmetice se používá při výrobě různých produktů péče: krém nebo balzám na rty. Stearin díky svému složení působí jako pomocný prvek.

Vlastnosti kyseliny stearové, které jsou jistě užitečné při výrobě domácí kosmetiky:

  1. Přirozené emulzní zahušťovadlo: krém nebo olej změní jeho konzistenci bez snížení koncentrace vody.
  2. Odstraňuje průhlednost krému, čímž je hustší, což je výhodné při aplikaci na pokožku.
  3. Zvyšuje tvrdost mýdel a svíček.
  4. Chrání epidermis před škodlivými účinky nepříznivých teplot.

Kyselina stearová - aplikace

V chemickém průmyslu se používá pro výrobu plastových maziv. Použití kyseliny stearové v potravinářském průmyslu je typické pro základ pro pečení krému, pro margaríny, při přidávání tuků do těsta, pro pomazánky. Stearáty - estery a soli - se používají při výrobě mýdla (dávají mýdlo matnou barvu) a pro výrobu kosmetiky působí jako stabilizátor, směs emulgátorů. V kosmetickém průmyslu se stearin používá jako jedna ze složek pro výrobu mastí, krémů, tělových olejů.

Kyselina stearová - poškození

Ve srovnání s jinými mastnými látkami je poškození kyseliny stearové minimální. Krystalická složka nemá žádné vedlejší účinky, pokud ji nepoužíváte dovnitř ve velkém množství. Je však důležité vědět, že palmový olej, který je všeobecně přítomen v potravinách, obsahuje až deset procent stearinu. Zde jsou chvíle, které vám umožní chránit sebe a své děti:

  • Než si koupíte dětskou výživu obsahující palmový olej, měli byste se dozvědět o účinku na nervový systém dítěte.
  • Při použití kosmetiky koupené i v lékárně, musíte být opatrní: pokud dojde k zánětu na kůži, pak stearin působí jako provokatér pro akné a komedogenní látku, která silně ucpává póry a vytváří ideální prostředí pro rozvoj bakterií.

Video: Kyselina stearová v kosmetice

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: