Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Slabé, suché, bez života, tenké, matné vlasy - výsledek nesprávné péče nebo jejich nedostatku. Jedním z dostupných způsobů péče o krásu jsou masky vyrobené doma, například na bázi přírodních kvasinek. S jejich pomocí, vlasy doplní chybějící živiny, je nasycen makroelementy a vitamíny, normalizuje růst, stává silnější a krásnější.

Proč je užitečná maska na kvasinky?

Množství živin v kvasnicích vám umožní léčit a obnovit poškozené vlasy, odstranit tuk, zradit hustotu, objem, lesk, pružnost. Pomocí prospěšných kvasinkových bakterií je možné posílit, vyživit a stimulovat růst cibulí zlepšením krevního oběhu v pokožce hlavy. Miracle maska je předepsána proti ztrátě, přinést estetiku v podobě brilantnosti.

Pro růst vlasů

Kosmetická maska na vlasy s kvasinkami s pravidelným použitím zvyšuje průtok krve do folikulů. To vede k poskytování žárovek s vitamíny, živinami a následným růstem. Účinku je dosaženo na úkor vitamínů PP a B1, obsažených v chlebovém chlebu. Pro tento postup se používají hlavně pivovarské nebo živé kvasinky.

Pro krásu a brilanci

Vlasy jsou považovány za ošklivé, pokud mají matný vzhled bez lesku, objemu nebo tloušťky. To se děje na pozadí nedostatku vitamínu B2, který je obsažen v tabletách, šamponech a kaši na bázi kvasinek. Maska kvasinek podporuje obnovu vlasů, která se stává hladkou, jemnou na dotek, objemnou, hustou, se zvláštním leskem, který je vlastní zdravé, dobře udržované hlavě vlasů.

Proti spadu

Nedostatek biotinu v ženském těle vede k vypadávání vlasů a plešatosti. Pro prevenci alopecie se používá vitamin B5, který je obsažen v kvasinkách. Jeho funkcí je vytvořit správné fungování mazových žláz. Při správném a pravidelném používání vitaminu ve složení kvasnicové masky pro vlasy dochází k poklesu mastné pleti na hlavě a snížení množství vypadávání vlasů.

Vitamin a minerální složení

Postup údržby je užitečný díky složkám kvasinek:

 • Vitamin B1 - thiamin, stimuluje transport živin do folikulů vlivem působení na mikrovaskulární krevní oběh.
 • Vitamin B2 - riboflavin má blahodárný vliv na zdravý a dobře upravený vzhled, zabraňuje salinizaci kořenů.
 • Vitamin B5 je kyselina panthenolická, která reguluje metabolismus tuků a posiluje kořeny.
 • PP - kyselina nikotinová zlepšuje krevní oběh, v důsledku čehož zabraňuje vypadávání vlasů.
 • Vitamin B9 - známý jako kyselina listová, která působí na vlasové folikuly, pomáhá při vytváření nových buněk. Vitamin chrání před účinky zařízení pro styling: vysoušeč vlasů, curling, atd. Obsahuje velké množství.
 • Vitamin E - hydratuje, obnovuje a vytváří make-up pro suché, křehké, poškozené vlasy.
 • Vitamin H - je zodpovědný za normalizaci vodní bilance, vyplňuje vlhkost.
 • Niacin - zodpovědný za zdraví barevných vlasů, jejich šťavnatý odstín, nedovolí jim vyblednutí, varuje šedé vlasy.
 • Aminokyseliny - to je lesk, zdraví, posilování, bohatý růst.
 • Minerály vápníku, hořčíku, manganu, fosforu, I, Zn, Cu, K, Fe jsou zodpovědné za metabolické procesy, kompenzují nedostatek živin.

Jak aplikovat kvasinkové masky na vlasy

Základ kvasinek je dvou druhů: pekárna a pivo v tabletách, které se používají pro orální podání nebo v mleté formě s přísadami pro zvýšení účinku. Tablety a granulované droždí se prodávají v obchodě, obsahují síru a pomocné látky (Euven), tokoferol a selen (Nagipol), komplex vitamínů a minerálů (vitamín АМТ). Další typ - pečení (rozdělené na suché, mokré) - je vhodnější pro vytvoření masky, protože obsahuje více živin.

Pravidla a zásady aplikace

Před použitím masky na hlavu by měly řádně připravit komponenty. Pravidla péče o kvasinky:

 • Příprava vlasové masky s suché droždí, pivo, mokré. Tablety by měly být předem jemně rozdrceny.
 • Podklad by měl být nalit kapalinou, míchán do pěny. Vhodné je ohřátá voda (bez varu) s kapkou citronu, infuze heřmánku. Pro kvašení přidejte cukr nebo med. Poměr složek závisí na receptu a dalších složkách.
 • Dále je třeba dát kaše infúzní kaše. K tomu se ponechá 30-60 minut na teplém místě.
 • V procesu naléhání na kaše by měla být míchána, dokud se pěna, rozbít hrudky.
 • Po 40 minutách se zbývající složky přidají do kaše, pokud jsou stanoveny na předpis. Vše by mělo být důkladně promícháno.
 • 10 minut před nanesením na hlavu jakýsi kvas ušpiněný na kůži v blízkosti ucha. Tento postup je nutný k identifikaci alergií, osobní intoleranci na kvasinky. V nepřítomnosti hoření a zarudnutí lze směs aplikovat na pokožku hlavy.
 • Opláchněte teplou vodou bez šamponu.

Jak aplikovat a omýt

Před zákrokem by měla být hlava omyta malým množstvím šamponu, lehce vysušena ručníkem, aby se zbavila přebytečné vody. Dále se musíte řídit pokyny:

 • Namazat pokožku hlavy - musíte se dotknout všech oblastí, rozdělit vlasy v řadách tenkého nebo masážního hřebene.
 • Zbývající směs rozdělte na délku, aniž by to ovlivnilo hroty.
 • Procházka po celé délce hřebene se vzácnými zuby.
 • Protřepejte hlavou plastovým sáčkem nebo plastovým obalem, abyste zabránili ochlazení.

Jak moc se zachovat

Průměrná doba expozice směsi na hlavě je 20–60 minut. Vše záleží na dalších složkách v kompozici: roztok s mlékem, kefírem nebo medem je z důvodu měkčího účinku starší. Při použití hořčice nebo pepře je maximální doba 30 minut. Pokaždé, když můžete zvýšit čas a zůstat na tom, který bude vhodný pro tělo.

Maska kvasinek doma

Self-made kosmetické masky doma jsou rozděleny podle dalších složek. Rovněž vykonávají různé funkce: výživu, přídavek objemu, zvlhčování, růst vlasů, prevenci ztrát. K receptu směsi kvasinek lze přidat vejce nebo med, mléko, rozmarýn, šalvěj, hořčici, kefír, kyselé mléko, želatinu.

S kefírem

Vliv kefír-kvasničné kaše - odstranění obsahu tuku, pružnost vlasů, příznivé účinky na kořeny, zejména v přítomnosti lupů. Výsledkem jsou husté a lesklé vlasy. Vlasová maska s kefírem a kvasinkami se připravuje podle receptu:

 • Budete potřebovat 250 ml zahřátého kefíru, který rozpouští lžíci suchých kvasinek. Směs se ponechá na teplém místě. Pravidelně se musí míchat až do úplného rozpuštění a získání homogenní hmoty. Doba expozice na hlavě - 30 minut, po které by měla být směs promyta teplou vodou.
 • Pro aktivaci růstu můžete použít jinou směs kefíru a kvasinek s přísadami. Zvláště cenný je recept pro majitele suchých vlasů. 5 g suchých kvasinek se rozpustí ve 100 ml kefíru, přidá se ricinový olej (10 ml) a cibule (10 ml). Po infuzi po dobu 30 minut se roztok distribuuje pouze do kořenů. Vydržet by neměla být více než hodinu.
 • Pro třetí recept, budete potřebovat 10 g čerstvých kvasnic, půl šálku kefíru, 2 lžičky. tekutý med. Doba hromadné infuze na teplém místě je 30 minut. Chcete-li udržet směs na vlasy potřebují 40-60 minut, po kterém byste měli umýt s malým množstvím šamponu, opláchněte chlazeným vývarem z máty a oregano.

S vejcem

Spojení základny se žloutkem nebo volbou protein-kvasinková maska je schopna chránit před lupy, aby se odstranil nadměrný obsah tuku ve vlasech. Možnosti vaření masek z vaječných kvasinek:

 • S proteinem. Vhodné pro majitele mastných vlasů. Chcete-li připravit musíte míchat 1 polévková lžíce. Já základy, 200 ml teplé vody a pečlivě poražený vaječný bílek. Kaše se distribuuje po celé hlavě a nechá se po dobu nejméně 30 minut, dokud není aplikované činidlo zcela suché. Omyje se malým množstvím šamponu a teplé vody.
 • Se žloutkem. Aby se zabránilo vypadávání vlasů, lze plešatosti dosáhnout kombinací kvasinek s vejcem. K tomu se použijí dva šlehací žloutky, dvě polévkové lžíce. teplý med, lžička základny, tolik brandy. Směs se krátkodobě naplní, zahřeje se pomocí vodní lázně. Po aplikaci je bezpodmínečně nutné, aby byla hlava pokryta polyethylenem, na jehož horní straně je textilie zabalena pro tepelný efekt. Doba expozice na hlavě - 1-1, 5 hodiny, po které se směs promyje teplou převařenou vodou.

S pivovými kvasnicemi

Hlavní výhodou pivních kvasinek je protein, který je součástí. Jeho úkolem je kombinovat všechny dostupné užitečné složky (vitamíny, makroživiny, aminokyseliny) a zvýšit jejich dostupnost a stravitelnost pro organismus. Silnějšího účinku lze dosáhnout přidáním síry, která je nezbytná pro vlasové šupiny a zinek, což přispívá ke zlepšení stavu kůže na hlavě - vyléčení lupů, zpevnění kořenů, zabránění ztrátám.

Výsledkem může být správná kombinace přísad v receptuře. Základní receptury na pivní kvasinky a jejich příznivé vlastnosti:

 • Od spadu pro jakýkoliv typ pleti. 3 lžíce. med se míchá ve vodě a kvasničné bázi. Složky jsou ponechány na hodinu teplé, po které je hlava zcela pokryta kaše, potažená plastem a teplým hadrem. Opláchněte bez šamponu. Doba expozice - 1 hodina.
 • Proti lupům, seborrhea, mastné pleti. Pro přípravu střední cibule se třel na rošt, vymačkané šťávy, míchá v 100-150 ml bázi. Hmota se aplikuje pod polyethylen po celé délce po dobu jedné hodiny. Opláchněte bez šamponu.
 • Pro výživu. Doporučuje se majitelům slabých dělených konců, suché kůže. 100 g. Báze se mísí s koňakem, ricinovým olejem, heřmánkovou tinkturou, třezalkou tečkovanou, propolisem ve stejném množství, aby konečný objem byl 200 ml. Je nutné aplikovat na hlavu intenzivním třením, nechat 1 hodinu, opláchnout měkkým, nejlépe dětským šamponem.
 • Univerzální maska pro růst, lesk, hladkost. Půl šálku nefiltrovaného piva se smísí s 20 drcenými kvasnicovými tabletami. Směs se zahřeje, na hlavu se nanese teplý roztok lehkým třením. Doba expozice - 30 minut, opláchnutá vodou bez šamponu.

S medem

Propolis a med obsahuje stopové prvky a vitamíny schopné obnovit strukturu vlasů, aktivovat jejich růst. Směs eliminuje lupy, hojí pokožku. Maska na vlasy s kvasinkami a medem se provádí dvěma způsoby:

 • Všechny kvasinky se smísí s medem ve stejném množství, pak se vše míchá ve 200 ml. teplá voda po dobu 30 minut. Hmota zraje na hlavě hodinu a poté se omyje vodou bez šamponu.
 • Při pravidelném používání této kombinace jsou vlasy plné měkkosti a lesku. Příprava: 150 ml. teplé mléko se míchá s 25 g. kvasinková báze, 30 g. med a rozšlehané vejce. Směs se ponechá v teplé místnosti po dobu jedné hodiny, poté se nanese rovnoměrně na vlasy po dobu 30 minut. Opláchněte teplou vodou.

S mlékem

Použití mléka v masce pomůže vyživovat suchou pokožku hlavy, zachovat přirozenou pružnost a lesk díky obsahu bílkovin a tuku. Maska kvasinek s použitím fermentovaného mléčného výrobku:

 • Pro růst, hydratační vlasy, zbavit se lupů. Doporučený postup pro všechny typy pleti. 1 šálek teplého mléka se kombinuje s balením suchého droždí, ponechá se 40 minut. Roztok je rozdělen na kůži a celou délku srsti s výjimkou hrotů po dobu 30 minut. Hmotu opláchněte teplou vodou s malým množstvím šamponu, poté opláchněte studenou čistou kapalinou octem.
 • Pro urychlení růstu, posílení. 2 lžíce. Já granule kvasnic nalil sklenici zahřátého mléka, přidejte 1 polévkovou lžíci. cukru Doba fermentace je 20 minut, poté se hmota aplikuje na pokožku hlavy a po celé délce. Špičky by se neměly dotýkat. Před zákrokem se musí namazat rostlinným nebo olivovým olejem. Hlava by měla být třepána pod polyethylenem, udržována po dobu 40 minut, poté opláchnuta vodou bez šamponu.
 • Pro výživu. Vezměte 2 lžíce. granule kvasinek, 1 lžička med, sklenici teplého mléka. Složky jsou smíchány, ponechány v teplé místnosti po dobu jedné hodiny. Směs se aplikuje na hlavu, zabalí do plastu a tkaniny. Doba expozice je 40 minut poté, co se hmota vymyje bez šamponu.

S hořčicí

Ve složení masek je hořčice známa díky svým "pálivým" vlastnostem, které urychlují krevní oběh, což přispívá ke zlepšení saturace vitamíny a makroživinami. Aby nedošlo k poškození pokožky hlavy a vlasů, musíte před použitím směsi hořčice a kvasnic znát několik pravidel:

 • aplikovat roztok na neporušenou pokožku hlavy;
 • nesmí překročit dobu trvání postupu uvedeného v pokynech;
 • aby se zabránilo podráždění a alergiím, otestujte hmotnost na lokti 15 minut před nanesením na hlavu - okamžitě opláchněte směs, když se objeví nesnesitelný pocit pálení a bolesti;
 • hmota s použitím hořčice by měla být aplikována pouze na pokožku hlavy, aniž by to mělo vliv na vlasy, aby nedošlo k jejímu přesušení;
 • pro úplné zahřátí by měla být hlava pokryta nejen polyethylenem, ale také látkou - spodním šátkem, ručníkem, svetrem.
 • opláchněte teplou nebo studenou vodou;
 • Zabraňte kontaktu s očima.

Masky hořčice a kvasinek se dělí podle účinku a dalších složek:

 • Posílit. Kořen lopuchu, kopřiva, chmel, březové pupeny (2 lžíce) v mlýně na kávu nebo ručně drcený. Výsledný poplatek se připočítává k 5 p. suché droždí, 2 lžičky hořčičný prášek a 1 lžička rozdrcený zázvor. Složky jsou naplněny 1, 5 šálky teplé vody, vše je ponecháno po dobu 40 minut. Prostředky, aby na kořeny s masážními pohyby, položil na vrchol polyethylenu a ručník. Doba expozice - 30 minut.
 • Pro růst. 2 lžíce. suché droždí smíchané se st.l. cukr, 125 ml horkého mléka. Po fermentaci přidejte lžičku. hořčičný prášek, zamíchejte, dejte na kořeny, nechte působit 30 minut pod polyethylenem a ručníkem.

S želatinou pro objem

Kvalita masky pro objem závisí na správné volbě želatiny, která se prodává ve formě desek nebo prášku. Je nutné pečlivě přistupovat k výběru: čím je produkt žlutší, tím nižší je jeho kvalita, „instantní“ želatina se nehodí. Želatinové masky lze vyrobit dvěma způsoby:

 • Žádné další přísady. Želatinový prášek (2 lžičky) se nalije vodou v poměru 1/5, tj. 10 lžičky. Roztok se ponechá po dobu 30 minut, dokud není kapalina zcela absorbována. Dále se nabobtnalá želatina umístí do vodní lázně s malým množstvím vody, přidají se kvasinky a lžička. cukru Naplňte směs po dobu 10 minut, pak aplikujte po celé délce. Doba expozice na vlasy - 30 minut.
 • S volitelnými komponenty. Příprava je podobná první variantě, ale zároveň s 1 yea. ricinový olej nebo bezbarvá henna (také 1 polévková lžíce), která je předmíchána v malém množství teplé kapaliny, dokud není homogenní.

Lopuchový olej

Prevence plešatosti, odstraňování lupů, ošetření pokožky hlavy - seznam vlastností oleje lopuchu. Pro vaření, musíte předem vařit odvar z kopřivy nebo heřmánku, ve sklenici, které suché droždí (5 oz.), 35 g lopuchu olej, 5 kapek ylang-ylang a šlehačkou žloutek jsou namočeny. Komponenty by měly být dobře promíchány, poté by měly být odebírány po dobu 50 minut. Směs se třese masážními pohyby, zbytky se rozdělují po celé délce. Nezapomeňte si klobouk zahřát. Roztok se propláchne po 50 minutách.

S vitamíny A a E

Přidání vitamínů pomáhá doplnit základní prvky pro tělo, které se nenacházejí v kvasinkách. Každý doplněk hraje roli. Vitamin A je ochranný účinek, který pozitivně ovlivňuje sílu, zdraví, strukturu. E - antioxidant, který vyživuje žárovky, zlepšuje krevní oběh. Vitamíny se prodávají jako kapsle nebo olejový roztok. Mohou být přidávány do roztoků jednotlivě nebo v komplexu, doplněné esenciálními oleji. Masky receptů v závislosti na očekávaném výsledku:

 • Z vypadnutí. Smíchejte 2 lžíce. granule kvasinek, 170 ml. vody. Nechte působit 30 minut. Během této doby kombinujte 10 g. cukr, cibulová šťáva, vitamín E a éter tea tree (2 kapky). Výsledná směs se smíchá s bází, položí na kořeny, 45 minut přikryje polyethylenem.
 • Dodávání folikulů vitamíny, posílení. Namočte 20 g báze do 150 ml vody, nechte půl hodiny. Přidejte 1 polévkovou lžíci. paprika, 1 lžička vitamíny A a E ve formě olejových roztoků. Naneste hmotu by měla být po celé délce, věnovat pozornost kořenům. Umyjte vodou při pokojové teplotě s jemným dětským šamponem.

Pepřová tinktura

Maska kvasinek pro vlasy, kde jedna ze složek je tinktura z červené papriky, pomůže urychlit růst, přidat objem díky aktivnímu krevnímu oběhu. Ujistěte se, že pokožka hlavy je zdravá, bez vředů. Je nutné aplikovat váhu ne častěji než dvakrát týdně za měsíc, aby nedošlo k přesušení. Další by měla následovat přestávka, po které můžete postup opakovat. Naneste hmotu pomocí rukavic, vyhněte se kontaktu s očima.

Pro výrobu teplého mléka ve sklenici 2 lžíce rozvedených. kvasinky, ponechány po dobu 30 minut. Pak se směs dělí na dvě části: první (která se aplikuje na kořeny) se přidá 1 polévková lžíce. pepřové tinktury, druhá je rozložena po celé délce. Špičky se zpracovávají rostlinným olejem. Doba expozice je 30 minut, doba trvání procedury lze postupně zvyšovat až na 1 hodinu. Pokud se objeví nepříjemné pocity, nadměrné pálení, bolest, musí se hmota okamžitě omýt teplou vodou.

Frekvence a vlastnosti použití masek

V závislosti na dalších složkách se vypočítá čas a frekvence použití kvasnicových masek. Průběh aplikace je navržen na dva měsíce s množstvím aplikace jednou týdně. Pepř nebo hořčice ve složení vyžadují zkrácený kurz - maximálně jeden měsíc 1-2 krát týdně. Dále je třeba si udělat přestávku v délce 30–60 dnů, po které se procedura může opakovat.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Ve snaze o krásu a zdraví, neměli bychom zapomenout, že kvasinkové masky mohou mít vedlejší účinky, pokud se použijí nesprávně. Kontraindikace užívání této péče:

 • Alergie nebo osobní nesnášenlivost jedné ze složek. Před aplikací zkontrolujte reakci na paži, zápěstí, lokti nebo uchu. Při zarudnutí, svědění, nemocech je lepší postup opustit.
 • Pivovarské kvasinky by neměly používat lidé trpící dnou, dysbiózou, selháním ledvin, tendencí k hubám.
 • Je nutné odložit používání pivovarských kvasnic během těhotenství, kojení.
 • Maska pro kvasinkové vlasy může být velmi dráždivá, pokud se aplikuje na nezdravou pokožku s rány a ranami.

Video

Recenze

Irina, 32 let.

Jako kvasnicová maska s mlékem. Výsledek po měsíci používání: vlasy jsou silnější, jsou hladké, vypadají zdravě. Jediné negativní je, že je těžké to umýt, takže jsem použil měkký dětský šampon, i když podle instrukcí to bylo možné bez něj. Opláchněte heřmánkovým extraktem, abyste odstranili pach, který dopadne na nos.

Alice, 27 let.

Když vlasy začaly vypadávat, doktor mi poradil s kvasnicovou maskou s hořčicí. Ukázalo se, že je to velmi bolestivé, po té svědění se objevila hlava, vředy, pálení. Během procedury to bylo ještě horší - bolí to slzy. Přestal jsem používat radu, okamžitě jsem šel na recepci. Ukázalo se, že jsem byl alergický na hořčici, o které jsem nevěděl.

Karina, 18 let.

Od 14 let jsem používal různé domácí recepty na krásu, před rokem jsem se snažil přidat želatinu do masek s kvasinkami. Vlasy se zdály být hladké, poslušné. Nyní experimentuji s přidáním olejů - esenciálních, ricinových, míchám s vitamíny. Kurz ještě neskončil, ale pozitivní efekt jsem viděl téměř okamžitě.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: