Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nikdo z nás není imunní vůči otřesům, pádům a modřinám. Bohužel se často dějí v nejnepříznivějším okamžiku, kdy potřebujete vypadat ohromující. Pokud se na těle objevila modřina v místě, které by zakrývalo oblečení - to je stále polovina problému. Ale co když se modřina chvěje na otevřených plochách těla nebo ještě horší - na obličeji? Lékaři dokázali, že čím nižší je modřina, tím déle se bude hojit. Rovnost pohlaví je také důležitá: u mužů jsou „válečné rány“ mnohem rychlejší než u žen. Pokud se však problémy již staly, měli byste vědět, jak rychle odstranit modřiny.

Proč se modřiny objevují?

U osoby se slabými krevními cévami se častěji objevují modřiny. S vysokou permeabilitou stěn krevních cév během mechanického dopadu rány nebo jednoduchého zatlačení prasknou kapiláry a pod kůží proudí krev v oblasti poškození. Proto, modřina není jen kosmetický defekt, ale také bolestivé mikrotrauma. Ve speciálních případech velmi dlouhého hojení nebo hlubokého umístění hematomu ve svalových tkáních používají lékaři chirurgický zákrok k odstranění zánětů a vyhnutí se zánětlivým procesům.

Jak rychle odstranit modřiny na obličeji a těle?

Pokud neuděláte žádné úsilí, pak se modřina projde kolem dvou týdnů. Ale jsou chvíle, kdy není ani čas, ani touha po tak dlouho čekat, zejména pokud oko nebo rty trpí. Existují způsoby, jak říci, jak rychle odstranit modřiny, které se objeví. Za pět minut hematom neprojde, ale proces hojení místa poranění se zrychlí. Prvních několik dní bude mít modř nebo modro-fialová barva, po určité době se na místě nárazu objeví žlutost (někdy se zeleným nádechem).

Pod očima od úderu

Je třeba poznamenat, že kůže kolem očí je mnohem tenčí, měkčí než na jiných částech těla. Když přijde rána do očního okolí, během prvních minut se rychle vytvoří modřina. Chcete-li zastavit proces rychlého šíření hematomu, musíte okamžitě aplikovat chlad na místo poranění. Pro tento účel je ideální kostka ledu. Pokud nemáte jednu po ruce, rychle z mrazničky vyjměte zmrazený produkt, naneste 15-20 minut na oko. Aby se zabránilo omrzlinám jemné kůže očních víček, měl by být studený obklad z modřiny obalen ubrouskem nebo ručníkem.

Vystavení chladu odstraňuje bolest, netvoří oční okolí. Když se teplota v místě nárazu sníží, cévy se zužují, průtok krve se snižuje, což znamená, že velikost modřiny bude mnohem menší. Po dni stojí za to se zahřát, ale musíte si uvědomit, že oči netolerují vysoké teploty. Teplo by mělo být suché a pohodlné ve vnímání. Horký kapesník vyžehlete horkým železem, připevněte k poraněnému oku, vhodné je zahřátí teplou solí umístěnou v látkovém obalu. Make-up maskuje potíže pod očima.

Po injekcích

Někdy máme v nemocnici modřiny. Intramuskulární injekce zanechávají stopy v podobě modrých skvrn, které se objevují rychle, neočekávaně a od nich nikdo není imunní. Ale zpravidla jen málo lidí vidí tato místa a kromě malého bolestivého nepohodlí zažíváme nic. Tento problém je možné rychle odstranit pomocí jódové sítě aplikované denně až do úplného vymizení stopy injekce.

Po nucené injekci do žíly je nepříjemnější dostat modřinu. Zkušený zdravotnický pracovník, po provedení krevního testu ze žíly nebo při instalaci kapátka, zanechává na jehle jen malou tečku. Ale ne vždy je vina za to, že se objevila modřina. Zvýšená křehkost cév, vysoký arteriální tlak pacienta promění standardní postup na oslabující proces a zanechají burgundský fialový hematom v místě, kde jehla vstoupila. Zdravotnický pracovník by měl v takových případech rychle vstřikovat alkohol do místa vpichu injekce.

Na noze nebo paži od zranění

Každý, jako dítě, opakovaně plnil modřiny a hrboly během aktivních her nebo procházek na čerstvém vzduchu. S věkem se tento problém kvantitativně snižuje, ale nezmizí úplně. Dokonce i když jste v kanceláři, náhodně kopnete do výčnělku stolu, jste zděšeni, abyste našli rychle se šířící modrou skvrnu na místě modřiny. Důvodem vzniku malých a velkých modřin mohou být nejvšednější objekty, které nás obklopují. Jeden nepříjemný pohyb - odměna se okamžitě projevuje.

Vyvstává otázka: jak rychle odstranit modřiny? Odpovědi jsou jednoduché:

 • Stejně chladno, rychle aplikované v prvních minutách po zranění.
 • Nezapomeňte na dobu chlazení, která by neměla překročit 15-20 minut.
 • Po několika hodinách postup opakujte.

Pokud existuje možnost použití lékárničky, podívejte se na přítomnost speciální masti, která přispívá k rychlému vymizení modřin. Sportovci, kteří mají zkušenosti s podlitinami, mají vždy takové léky po ruce. Doma udělejte malý obklad, navlhčete obvaz octem a pokropte ho jedlou sodu. Ocet dává malé, ale rychlé ochlazení, a soda pomůže rychle rozpustit modřiny.

Pro akné

Hlavně z hojnosti akné na kůži trpí dospívajících a mladých lidí, kteří nemají normalizované hormony. Fanoušci self-medikace a extruze riziko zanechávají nejen dlouhodobé modřiny, ale i jizvy místo akné. Pokud se vyskytne kožní problém, je lepší se ho zbavit pod dohledem kosmetologa podle jeho rady. Pokud dostanete modré skvrny na obličeji a zarudnutí jako odměnu za akné, neměli byste se rozčilovat. Je lepší začít s léčbou rychle, což pomůže odstranit otlaky i v domácích podmínkách v krátkém čase.

Nejprve je třeba zásobit potřebné komponenty: křoviny, tělo lékárny, kosmetický jíl, citronová šťáva. Proces by měl probíhat v několika fázích:

 • Prvním krokem by mělo být důkladné očištění pokožky kosmetickými gely, křovinami nebo bylinným odvarem (například s heřmánkem). Na neošetřené kůži je zbytečné provádět jakékoli procedury, protože živiny nemohou rychle proniknout do správné vrstvy kůže.
 • Čím rychleji bude krev cirkulovat, tím dříve se objeví modřiny. K tomuto účelu aplikujeme kosmetické hlíny na problémové oblasti kůže, zředěné vodou do krémového stavu, přičemž vybereme ten, který vyhovuje vašemu typu pleti. Pro zvýšení efektu přidejte několik kapek citronové šťávy, které pomohou odlehčit pokožku. Maska omývá po 15-25 minutách teplou vodou nebo odvarem z bylin.
 • Naneste roztok bodyagi na připravenou kůži. Mořské řasy, rozemleté na prášek, zředěné vařenou nebo minerální vodou. Aktivní vliv na otlaky začíná od prvních minut aplikace. Je důležité nepřehánět to, protože bodyaga rychle schne kůži.

Odstraňujeme modřiny a hematomy pomocí lidových prostředků

Běžní lidé byli vždy slavní svou moudrostí. Léčba nejrůznějších nemocí pomocí nástrojů po ruce opakovaně zachránila známé a neznámé krásy. Tipy lidových mudrců vám pomohou rychle odstranit modřinu sami:

 • Listy zelí nebo jitrocel - první pomocníci pro okamžité odstranění modřin. Rozdrcení listů před extrakcí šťávy, je třeba dát je na místě zranění ve formě obkladu.
 • Cibule nejen vás pláče, ale také poskytnout pomoc v případě potřeby. Střední cibuli nebo jemně nakrájejte na rošt, přidejte 1 lžíci soli, aplikujte na modřinu třikrát denně, vždy za použití čerstvého obkladu.
 • Dobrým pomocníkem je také bramborový škrob. Naneste malé množství prášku, zředěné vodou, na modřinu a nechte několik hodin.
 • Stolní sůl bude mít rychlý absorpční účinek. Polévkovou lžíci soli rozpusťte ve 100 ml vody, navlhčete obvaz, kus látky nebo vatu a aplikujte na modřinu. Opakujte několikrát denně.
 • Bylinné směsi budou mít příznivý účinek a účinky modřin na kůži nebudou viditelné. Koruna jarní, kalina kalina, listy lipy vařené vroucí vodou, trvají na tom, aby se přidala aloe šťáva. Na problémové místo se nanese tkanina navlhčená tímto vývarem.
 • Modřiny pod očima lze rychle odstranit pomocí lněných semen. Broušení a jejich umístění do textilního sáčku, ponořte do vařící vody a aplikujte na modřinu až do úplného ochlazení sáčku.

Efektivní kosmetika a léčiva

Existuje řada lidí, kteří nedůvěřují oblíbeným metodám léčby. Jsou zvyklí používat lékárny a kosmetické přípravky. Nejběžnější způsoby použití:

 • V každé domácí soupravě je roztok jódového alkoholu. Pokud použijete jodové pletivo na modřinu, pak se v tomto místě zlepší krevní oběh, což znamená, že "barevné skvrny" zmizí rychleji.
 • Prášek Bodyagi, prodávaný v jakékoliv lékárně, není drahý, ale mnoho lidí ví o jeho léčivých vlastnostech. Mražená mořská houba je považována za nejúčinnější prostředek rychlé resorpce modřin. Ředit ji malým množstvím vody, umístit na místo poranění a udržet masku suchou. Poté opláchněte teplou vodou. Opakujte dvakrát denně. V oblasti očí používejte velmi opatrně, aby nedošlo k zánětu sliznice. Pomáhá odstranit i staré modřiny.
 • Slavné masti a gely "Spasitel", "SOS", "SinyakOFF" by měly být v každém lékárničce, bez ohledu na jeho umístění. V domácnosti, v práci, v kanceláři, na chalupě nebo na výletě musí být takový nástroj po ruce. Rychlé vyřešení, anti-edém a regenerační účinek těchto léků pomůže v krátké době vyrovnat se s problémem a následky otlaků.

Video tipy: Jak se zbavit modřiny během jednoho dne

Nic a nikdo nás nemůže pojistit proti neočekávaným zraněním a modřinám. Cokoliv můžeme být - malý nebo dospělý, klidný nebo neklidný - příležitost „vydělávat“ modřiny vždy existuje. Osvědčeným lékem je masť heparinu. To vám pomůže zbavit se modřiny během jednoho nebo dvou dnů, pokud budete postupovat podle pokynů jasně. Modrá barva místa poranění se změní na žlutou a během několika dní zcela zmizí. Video níže podrobně popisuje, jak tento nástroj používat, kolikrát a jakou metodou se otřete otlaky a modřiny.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: