Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tuk na břiše není vždy závislý na pohlaví nebo hmotnosti. To je pozorováno u tenkých nebo tlustých mužů a žen v každém věku. Zpravidla se zdržuje na bocích a v pase, což ohrožuje nejen vzhled, ale i zdraví: tuk na břiše zvyšuje riziko diabetu, onemocnění kardiovaskulárního systému a dokonce i onkologie. Proto je otázka, jak odstranit tuk z břicha, vždy relevantní. Někteří se snaží odstranit tuk s limonádou, jiní - uchylovat se k chirurgickému zásahu, ale účinnější integrovaný přístup k tomuto problému.

Účinné způsoby, jak odstranit nadbytečný tuk z břicha

Běžné příčiny tukové hmoty v pase jsou:

 1. Nesprávná výživa.
 2. Špatný výkon střev.
 3. Natažené břišní svaly po těhotenství.
 4. Akumulace toxinů v těle.
 5. Nadměrné hromadění tuku na orgánech umístěných v břiše.

Odstranění tuku z břicha není tak těžké, jak si někteří lidé myslí. Hlavní věcí v tomto procesu je ukázat sebekázeň pomocí několika jednoduchých kroků:

 • Rovnoměrně zhubnout, aby se odstranily nadbytečné tuky z problémových oblastí.
 • S pomocí jednoduchých fyzických cvičení posílit břišní svaly.
 • Čištění střev za účelem dobrého metabolismu.

Zadané úkoly jsou vzájemně provázány, proto, aby se odstranily nadbytečné usazeniny z břicha, měli byste pracovat ve více směrech současně a pak výsledek nebude trvat dlouho. Pro urychlení procesu je vhodné uchýlit se k různým kosmetickým procedurám pro břicho, masážním terapeutům, zabalit si tělo a jíst vyváženou stravu. To by mělo být prováděno pravidelně, a ne čas od času, aby se konečně rozloučit s vrstvami tuku na břiše.

Správná výživa z vnitřního tuku

Někteří lidé si myslí, že pokud přestanou jíst, rychle se zbaví podkožního tuku v břiše, ale to tak není. "Kamikaze diety" nepomůže, protože tělo po vyčerpávající hladovce udrží ještě více tuku v žaludku, myslet si, že to bude brzy muset hladovět znovu. Je lepší zvolit šetrnou metodu výživy:

 • Denně přidávejte do svého jídelníčku jeden zdravý produkt, který vám umožní časem plně přejít na vyváženou stravu.
 • Dlouhodobé skladování potravin snižuje jeho blahodárné vlastnosti, takže nakupujte tolik potravin, kolik můžete jíst během jednoho dne.
 • Nenechávejte zcela opustit spotřebu tuku - zpomalí trávení a úplná absence tuku ve stravě povede k tomu, že sacharidy zaujmou své místo, ale to vám z tohoto problému nezachrání.

Hlavní je nezapomenout pít více čisté vody: 2-3 litry denně. Zrychlí metabolismus a tuk na žaludku se roztaví rychleji. Chtěl bych zmínit takové produkty - spalovače tuků - mlékárnu s nízkým obsahem tuku, zeleninu, ovoce, proteinové potraviny: ryby, vejce, olivový olej, ořechy. Důležitou součástí správné výživy je kontrola příjmu sacharidů. Ze stravy je žádoucí zcela odstranit bonbóny, sušenky, housky, omezit množství cukru a nahradit ho přirozeným medem.

Fyzická aktivita

Nejlepší stimulant pro spalování tuků v břiše je pravidelné cvičení. Je-li těžké běžet v dopoledních hodinách, pak pomůže rychlá chůze. Zpočátku je dovoleno jednoduše chodit po ulicích a postupně zvyšovat tempo. Pravidelné plavání je také účinný způsob, jak trvale odstranit tuk z pasu a boků. A domácí orbiter, rotoped nebo běžecký pás jsou jen darem pro ty, kteří nemají čas na dlouhé procházky na čerstvém vzduchu.

Sedavý způsob života - to je jeden z hlavních důvodů akumulace vnitřního tuku, který je na druhém místě pro význam podvýživy. Pokud nechcete časem získávat nebezpečné nemoci, musíte se překonat a neustále se zabývat jakýmkoliv sportem, ať už se jedná o ranní cvičení nebo večerní ohyb těla. Sport by si měl vybrat podle svých preferencí a schopností.

Kosmetické procedury

Pokud přidáte kosmetické procedury do správné výživy a cvičení, pak můžete odstranit tuk z břicha mnohem rychleji. Prostředky na hubnutí v pase a bocích zahrnují:

 • Ruská lázeň s košťaty;
 • sauna;
 • sprcha;
 • hydromasáž;
 • břišní masáž;
 • zábaly.

Hydromasáž pomáhá v boji s tukem na břiše, zlepšuje krevní oběh. Vana a sauna se také rychle vyrovnávají s nadváhou, aktivací metabolismu a odstraňováním škodlivých toxinů přes póry. Pouze v jednom sezení v ruské lázni s břízovou besomou se ztrácí až 3 kg tuku. S kontrastní duší dochází také k aktivnímu spalování tukových buněk ak urychlení metabolismu.

Balení

Jak efektivně odstranit tuk v pase zábalem? Velmi jednoduché! Tento postup má prastaré kořeny a byl používán ženami starověkého Egypta. Zábaly nasycují kůži kyslíkem, zvyšují průtok krve, uvolňují tělo před toxiny a přispívají k odstranění přebytečné vody a spalování tuků na břiše. Tato služba je nabízena téměř všechny kosmetické salony, ale doma to není těžké držet.

K tomu je třeba pokožku v břišní oblasti očistit křovinami, například mletou kávou nebo mořskou solí, masáží, špetkou, problémovými oblastmi. Pak na žaludku musíte aplikovat vybranou směs, například čokoládu, med, ocet, řasy, jíl, hořčici a dokonce i víno. Pokud je pokožka břicha citlivá, pak je třeba provést zábaly v poměru k rostlinnému oleji 2: 1. Další, měli byste rozšířit žaludek a boků se směsí, zabalit s obalem potravin, zabalte místo s teplou šálu a pohybovat aktivně na půl hodiny, a pak se umyjte.

Masáže

Podkožní tuk z břicha lze snadno odstranit pomocí speciální masáže. Ale taková masáž by měla být prováděna pouze odborníkem, protože v této zóně jsou umístěny vnitřní orgány. Profesionální hněte problémové oblasti břicha, s použitím různých látek oteplování. Tím se zvyšuje krevní oběh, což vyvolává rozpad tukových buněk. Často, po zákroku, hematomy zůstanou, který rychle mizí po dokončení kursu přinejmenším 15 sezení.

Jak odstranit tuk z břicha doma s cvičením?

Odstraňte přebytečný tuk na bocích a v pase vám pomůže při cvičení, pokud se provádí systematicky, kombinuje se s řádnou výživou a zdravým životním stylem. Obecná pravidla, která je třeba dodržovat během cvičení, zahrnují:

 1. Jakýkoliv soubor cvičení by měl začínat rozcvičkou, například skočit na laně, otočit obruč nebo pracovat na stacionárním kole po dobu nejméně 5 minut.
 2. Pro odstranění tuku z boků a břicha by měla být všechna cvičení prováděna střídavě bez zastavení. Mezi opakováními dovoleno odpočinout za 30 sekund. Počet opakování se pohybuje od 15 do 20 v 3 sadách.
 3. Rozcvička by měla dokončit celý soubor cvičení.
 4. Pravidelnost - klíč k úspěchu. Vyberte si týden na 3 dny, kdy můžete trénovat 30 minut.

Cvičení pro ženy na spalování podkožního tuku

Chcete-li odstranit tuk ze stran a pasu, musíte pumpovat do tisku, takže nabízíme ženám celý komplex pro horní, boční a spodní lis.

 • Horní lis: a) leží na zádech, ruce za hlavou, dělá točení, pro které zvedáme horní část těla, a nohy zůstávají na podlaze dole; b) výchozí pozice je stejná, ale nohy jsou mírně zvednuté, ohnuté na kolenou. Zvýšení horní části trupu, provedení kroucení, aniž by spadl nohy.
 • Boční tisk: a) položíme nohy na šířku, s koleny ohnutými, a upevníme ruce v zámku a zahodíme je za hlavu. Provádíme naklápění těla v různých směrech; b) vleže, nohy na podlaze a ohnuté na kolenou. Zvedáme patu levé nohy a opíráme se o pravé koleno, pravá ruka za hlavou, levá na podlaze. Cíl: protáhnout lokty pravé ruky až k levému kolenu, pak vyměnit ruce a nohy.
 • Dolní lis: a) stojíme rovně, postavíme nohy na šířku pánve, mírně ohneme nohy. Je nutné maximálně dotáhnout k pasu, nejprve levé koleno, pak pravé; b) Stojíme rovně, ruce na opasku, žaludek je zasunut. Váhu přeneseme na levou nohu, zatáhneme pravou nohu na stranu a naopak.

Podívejte se na další způsoby odstranění žaludku a boků.

Do spodní části břicha

Existuje mnoho účinných cvičení na břiše. Nabízíme několik efektivnějších:

 1. Vertikální nůžky. Ležící na podlaze, ruce pod hýždě, bedra tlačila na podlahu. Obě nohy jsou zvednuty pod úhlem 90 stupňů. Pomalu sklopte levou nohu dolů a pak ji vraťte zpět. Pravá noha je nehybná. Změňte nohy a udělejte 20 opakování.
 2. Crease. Sedí na podlaze, nohy rovné, paže položené na podlaze za sebou. Otočte se ostře, přineste oběma kolenům hrudník a tělo by se mělo snažit, aby se setkaly s nohama. Vraťte se do výchozí pozice, ale nechte nohy na váze. Do 20 opakování.
 3. Horolezci. Důraz je kladen jako na push-upech: nohy na nohách, paže rovné, dlaně na šířku ramen od sebe. Odtrhněte si pravou nohu z podlahy, ohněte se na koleni a pak ji prudce zatáhněte směrem k hrudníku a pomalu ji vraťte zpět. Nohy se mění a dělají 20 opakování.

Zjistěte více způsobů, jak vyčistit břicho a boky doma.

Video trénink na tisku a stranách

Pokud jste naléhavě potřebují odstranit tuk z břicha, pak tipy na správné školení a vyvážené výživy z profesionální fitness trenér vám pomůže s tím. Jak rychle odstranit podkožní tuk s účinným programem pro hubnutí, sledujte video:

Sada cvičení pro muže

Muži také potřebují odstranit přebytečný tuk z břicha, takže odborníci vyvinuli program pro hubnutí. K rychlému dosažení pozitivního výsledku je třeba tyto cvičení provádět nejméně 20 minut denně.

 • Poloha na zádech, kolena ohnuté, ruce za hlavou. Kolena jsou rozprostřena a fixována v této poloze po celou dobu cvičení. Měli byste zvýšit a snížit trup, a ujistěte se, že paty nespadají z podlahy. Pro spolehlivost je upevněte pod baterii nebo postel. Začněte s minimem, pokaždé zvyšujte počet výtahů tak, abyste to mohli udělat až 50krát.
 • Poloha těla, paží a nohou je stejná, ale při zvedání loktů přitáhněte k opačnému kolenu, zkroucení.
 • Poloha je stejná, nohy rovně zvednuté a umístěné ve vzdálenosti 35 cm od podlahy. Držte se v této poloze co nejdále a pak relaxujte. Do 20 opakování. V průběhu času, činky by měly být vázány na nohy v dolní části pro vážení.

Tipy pro video: Jak se zbavit viscerálního tuku na břiše

Existuje několik typů tělesného tuku, které se hromadí a spalovají různými způsoby. Je velmi obtížné odstranit viscerální tuk, i diety a cvičení nedávají pozitivní výsledky. Kandidát biologických věd V. Tyunin řekne, jak odstranit viscerální tuk z břicha ve videu:

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: