Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Vejce oranžovo-červené odstíny odlévají ryby z lososů: losos lososový, losos lososový, losos lososový, losos obecný, pstruh. Za prvé, tento lahůdkový výrobek ocení lidé pro svou vynikající chuť a pak si všimli výhod červeného kaviáru pro lidské tělo. Od konce minulého století začali lékaři doporučovat biologicky aktivní delikatesu k obnovení vitality, prevenci a léčbě anémie. V naší době jsou výhody červeného kaviáru hodnoceny ještě vyšší, výrobek je uveden v dietě obohacující a terapeutické diety.

Červený kaviár složení

Každé vejce (nebo rybí vejce) je uzavřená mastná kapka se žloutkem a embryem uvnitř. Co je užitečné pro granulovaný červený kaviár pro lidské tělo, je určeno jeho chemickým složením. Vejce na třetí se skládají z cenného proteinu, který je snadno stravitelný. Tuk v nich není větší než 15% a kalorický obsah 100 g červeného kaviáru nepřesahuje 250 kcal. Velká část kompozice představuje životně důležité látky pro člověka: jód, fosfor, draslík, železo, kyselinu listovou, vitamíny A, E, D, polynenasycené mastné kyseliny.

Různé druhy pochoutek mají přibližně stejné složení:

  • kaviár z lososa, který se také nazývá „královský“, se skládá z kulovitých vajec o průměru 5-6 mm;
  • červený kaviár růžového lososa o průměru 5 mm má měkkou oranžovou skořápku, u kuchařů je považován za univerzální;
  • kaviár z lososa o průměru 4 mm podobný chuti produktu z růžového lososa, ale v poslední době se stal vzácným produktem;
  • vejce z kravínů mají stejnou velikost, ale s mírně hořkou chutí je jejich barva blíže bordó;
  • nejmenší odrůda je 2-3 mm v průměru červená pstruh jikry, rozsah barev se mění od žluté k nasycené oranžové.

Výhody produktu

Lososový kaviár stimuluje metabolismus, posiluje ochranné vlastnosti buněk lidského těla, urychluje regeneraci vnitřních orgánů, posiluje kosti, podporuje obnovu tkáně a omlazuje tělo. Z produktu v krvi zvyšuje hladinu hemoglobinu, normální krevní oběh, který eliminuje anémii a významně snižuje pravděpodobnost vzniku krevních sraženin.

Lecitin z produktu neutralizuje přebytečné množství cholesterolu, který jej také obsahuje. Zbytek tukové substance spotřebuje lidské tělo pro obnovu nervové tkáně a buněčných membrán. Delikatesa obsahuje vitamin F (kombinace Omega-3 a Omega-6 polynenasycených mastných kyselin), což snižuje množství cholesterolu spolu s rizikem tvorby plaků v cévách. S takovými vlastnostmi se doporučuje, aby červený kaviár zahrnoval do stravy oslabených a operovaných lidí, pacientů trpících chronickými cévními onemocněními.

Pro ženy

Delikátní výrobek má příznivý vliv na reprodukční ženské orgány a může sloužit jako prostředek ke zlepšení pohody v kritických dnech, neboť přispívá k návratu ráznosti a dobré nálady. Při pravidelném používání zvyšuje syntézu kolagenu, který poskytuje mladistvé ženské kůži. Červený kaviár se také používá pro kosmetické masky. Chcete-li připravit směs pro všechny typy pleti vzít 1 polévková lžíce. Já drcené vejce (jeseter nebo losos), kombinovat s 2 lžíce. Já výživný krém, zahřívaný, aplikovaný po dobu 15 minut.

Pro muže

V mužském těle červený kaviár stimuluje tvorbu serotoninu a testosteronu. Z vysoké nutriční hodnoty výrobku se zvyšuje účinnost. Minerální složky produktu nasycují buňky lidského mozku a zlepšují duševní aktivitu. Vysoce stravitelný protein pomáhá budovat svalovou hmotu. Delikátní výrobek je také užitečný pro prevenci aterosklerózy, kardiovaskulárních onemocnění a muži jsou náchylnější k těmto patologiím častěji než ženy.

Pro děti

Tato pochoutka jako zdroj vitamínů a minerálů dává rostoucímu orgánu důležité prvky pro plný rozvoj, čímž se uzavírá výsledný deficit. Jód obsažený v produktu reguluje činnost štítné žlázy, proto je užitečný pro růst a normalizaci tělesné hmotnosti dítěte. Pediatři zároveň doporučují dávat dětem červený kaviár od 3 let, aby se vyhnuli alergické reakci. Pochoutka se postupně dostává do kojenecké výživy, je opatrná a zároveň začíná několika vejci.

Pro těhotné ženy

Červený kaviár pro nastávající matku je vyvážený produkt výživy. Protein obsažený v lahůdce jde k tvorbě fetálních orgánů. Velké množství lecitinu přispívá k asimilaci stopových prvků, vitamínů, tuků, sacharidů. Kyselina listová snižuje riziko malformací, předčasného porodu. Polynenasycené tuky neumožňují nahromadění špatného cholesterolu v těle těhotné ženy.

Kolik kaviáru je užitečné

Pokud neznáte opatření, může pochoutka poškodit zdraví, způsobit alergie z nadměrného nasycení bioaktivními látkami. Ze soli, která se používá na výrobu červeného kaviáru, se tlak zvyšuje, dochází k další zátěži ledvin a srdce. Kombinace produktu se spoustou másla a bílého chleba z něj dělá těžké jídlo. Bezpečná porce červeného kaviáru pro dospělého - do 5 hodin l., Toto množství lahůdky stačí k vaření 2-3 tenkých sendvičů s minimálním množstvím (až 10 g) másla.

Video o výhodách a nebezpečí červeného kaviáru

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: