Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Chlamydie u žen se projevuje různými způsoby. Představuje řadu patologických procesů způsobených přítomností mikroorganismů. Tyto patogeny mohou ovlivnit různé orgány v závislosti na zdroji infekce. Vědci je neodkazují na bakterie nebo viry, což jim dává definici „intracelulárních parazitů“. Je důležité léčit chlamydii u žen včas, aby se zabránilo negativním závažným následkům pro tělo.

Co je chlamydie a jak je to nebezpečné?

Samice chlamydie bez nedostatku řádné léčby mohou způsobit narušení normálního fungování různých orgánů. Houby mohou infikovat plíce, způsobit takové vážné nemoci jako konjunktivitida, otitis media, ovlivňují strukturu zubů, kostí, kloubů a mají negativní vliv na kardiovaskulární systém. Tyto mikroorganismy jsou však založeny hlavně na genitourinárním systému.

Riziko chlamydie u žen je, že bez příznaků pokračuje. Někdy jsou příznaky tak nejasné, že žena neví o přítomnosti nemoci. To má za následek chronickou formu nemoci, která může po léta nesmírně zničit zdraví žen. Ve většině případů může být přítomnost bakterií určena pouze absolvováním příslušných testů. Podívejte se na video, které vám pomůže lépe pochopit, jak se nemoc narodila:

U ženy dochází k infekci chlamydií několika způsoby:

 • Sexuální kontakt. Kvůli infekci ženy od jejího sexuálního partnera, nemoc postupuje takto: sliznice pochvy stane se zanícená, po kterém proces zánětu je přenesen do děložních trubic, vytvářet podmínky pro vzhled adheze. Pokud čas nezastaví proces, způsobí neplodnost. Přenos onemocnění tímto způsobem způsobuje zánět močové trubice (uretritida) a za ní močový měchýř (cystitida) a děložní hrdlo (cervicitida).
 • Vertikální. K této infekci dochází při narození dítěte. Když plod prochází pohlavními orgány postiženými bakteriemi, může se infikovat - hlavně během porodu, jsou postiženy plíce a oči. Lékaři zkoumají možnost přenosu chlamydií během těhotenství, ale dosud nebyl nalezen žádný důkaz.
 • Kontakt a domácnost. Je možné, že nemoc je přenášena při použití osobní hygieny infikované osoby - ručníky, kartáčky na zuby, oblečení, protože na nich mohou být lokalizováni paraziti. Při vhodné teplotě (asi 19 stupňů) mohou chlamydie žít na různých površích a tkáních po dobu dvou dnů.
 • Vzduch. Možnost přenosu infekce touto cestou je malá, protože se může vyskytnout pouze u pacienta s pneumonií způsobenou chlamydií.

Hlavním typem patogenu u žen je trachomatis. Tam je několik jiných druhů, ale oni jsou zřídka nakaženi. Jak se dívají pod mikroskopem, podívejte se na fotografii.

Symptomy a znaky - jak se projevuje u žen

U žen není jednoznačná klasifikace symptomů chlamydií, protože v téměř sedmdesáti procentech případů je onemocnění asymptomatické. To komplikuje diagnózu, znemožňuje předepisovat včasnou léčbu, způsobuje riziko infikování Vašeho partnera a nenarozeného dítěte. Existují však nemoci způsobené chlamydií, které mohou pomoci odhalit přítomnost agresivních bakterií:

 • Kolpitis je zánět, který ovlivňuje sliznici pošvy. Pokud žena onemocní chlamydií, toto doprovodné onemocnění pomáhá určit jeho přítomnost. Paraziti ovlivňují nejen sliznici, ale také pronikají do hlubokých žláz v okolí vagíny. Tyto procesy jsou obvykle pozorovány během nedostatku estrogenů, když je žena těhotná nebo během menopauzy. Příznaky chlamydiální kolpitis - pálení, svědění, silná bolest, výtok, teplota.
 • Cervicitida je zánětlivý proces v oblasti děložního čípku, který se často vyskytuje při dlouhodobém chronickém vývoji chlamydií u ženy. Kontrola s gynekologem to pomůže zjistit - během vyšetření lékař zjistí, že děložní hrdlo je oteklé. Léčba by měla být provedena okamžitě, aby se zabránilo erozi.
 • Další vystavení patogenním bakteriím způsobuje salpingitidu, při které se vejcovody zanícují a objeví se endometritida (záněty sliznice dělohy). To je způsobeno vzestupem infekce a vyžaduje rychlou reakci, jinak nemoc dá nevratnou komplikaci - neplodnost.

Klasické symptomy, které jsou možné u chlamydií u žen:

 • Teplota subfebrilu. Během chlamydií teplotní práh zřídka přesahuje 37, 5 stupně.
 • Bolest, která se projevuje v dolní části břicha v oblasti pánve. Mohou být nepřítomné, slabé nebo intenzivní.
 • Poruchy močení, cystitida, uretritida - to vše může být způsobeno chlamydií. Pacienti pociťují bolest, pálení během nebo na konci močení.
 • U žen může být propuštění z chlamydií nepřítomné nebo se projeví jako hnisavé bílé, žluté látky s nepříjemným zápachem. Měli byste pečlivě zvážit výsledný "rybí" pach - znamení gardnerella. Chlamydie vytváří mikroflóru, která podporuje pronikání a rozvoj jiných infekcí.
 • Spalování, které indikuje zánět sliznice - častý společník chlamydií u žen.
 • Eroze děložního čípku.
 • Porušení menstruačního cyklu.
 • Kapavka

Co by mělo být testováno

Vzhledem k tomu, že onemocnění probíhá bez závažných symptomů, plánovaná dodávka testů jednou ročně nebo dvěma pomůže zabránit onemocnění nebo včas pochopit, že léčba je nezbytná. Pro ty, kteří nemají stálého partnera, je nutné provádět klinické vyšetření častěji. Zde jsou jaterní testy, které jsou obvykle předepisovány k detekci přítomnosti chlamydií:

 • Šmouha. Spolehlivost získaných informací a schopnost identifikovat chlamydii - 20%.
 • Imunofluorescenční reakce, která se provádí pomocí barviva. Účinnost - 50%.
 • Metoda imunoanalýzy - reakce na protilátky. Spolehlivost 60%.
 • Polymerázová řetězová reakce - až 100% přesnost.
 • Chlamydiální výsev, který určuje s 80% přesností, zda máme chlamydie, také dává představu o antibiotiku potřebném pro léčbu.

Jak léčit - léky na chlamydii

Podívejme se, jak léčit chlamydii léky.

Léčba chlamydií u žen je vždy individuálním procesem. Po diagnóze jsou prováděny testy, které určují typ bakterií a jejich reakce na léky. Zohledněna je všeobecná imunita ženy, její tolerance vůči drogám, přítomnost alergií, stav mikroflóry. Po dokončení předběžných opatření je předepsána komplexní léčba.

Povinnou součástí terapie je použití antibiotik. Předepsané léky:

 • tetracykliny (doxycyklin),
 • makrolidy (azithromycin),
 • fluorochinolony.

Peniciliny jsou také účinné proti některým chlamydiím, ale v lékařské praxi se používají jen zřídka. Pokud má pacient jiné pohlavně přenosné nemoci, zkuste si vybrat typ antibiotika tak, aby se jich dotýkal.

Imunomodulátory - důležitá součást léčby tohoto onemocnění. Jedná se o antivirotika, imunostimulační léky, které pomáhají v boji proti infekci: cykloferon, polyoxidonium. Ta získala velkou popularitu díky svým pozitivním vlastnostem - pomáhá nám produkovat protilátky, minimalizuje vedlejší účinky jiných léků a je účinná při atypické urogenitální chlamydióze.

Multivitaminy, které podporují imunitu, zvyšují odolnost vůči infekci, vrátí střevní mikroflóru do normálu, jsou povinnými pomocnými prvky terapie. A co a jak léčit chlamydie může

Svíčky

Svíčky - mají lokální účinek, jsou aktivně používány při léčbě chlamydií u žen. Mohou to být protizánětlivé bylinné přípravky nebo antibiotika, která mohou přímo ovlivnit problém.

Prášky

Různé formy chlamydií u žen mohou být léčeny pomocí tablet, které jsou dostupné ve formě antibiotik, imunomodulátorů, vitamínů, stejně jako antifungálních činidel, která jsou adjuvantní terapií, například Nystatin, Flukonazol. Jsou potřeba, když jsou paralelně s chlamydií v těle další patogeny - houby.

Další léčivé přípravky

Při léčbě chlamydií se používají i jiné látky, postupy a lidové prostředky:

 • Fyzioterapie. Tato kategorie zahrnuje ultrazvuk, iontoforézu, laserovou terapii atd.
 • Lidové léky. Použití odvarů bylin, vymývání hrází, mikroklystrů s roztokem léčivých rostlin přispívá k zotavení v kombinaci s léčbou léčivem.
 • Správná výživa. V kombinaci s lékovou terapií pomáhá rychleji a účinněji léčit. K odstranění komplikací během léčby byste měli dodržovat dietu - jíst zdravé jídlo, pít vodu, přestat pít alkohol.

 • Klidný režim. Absence stresu, fyzické námahy, pohlavního styku pomůže rychle obnovit zdraví.

Režimy léčby chlamydií a inkubační doba

V závislosti na typu chlamydií, asociovaných faktorech se používají různé režimy léčby předepsané odborníkem. Každý pacient potřebuje individuální přístup, ale obecně existují dva obecné plány léčby onemocnění:

 • Léčebný režim chlamydií u žen s akutním onemocněním předpokládá předepisování antibiotik, polyoxidonia a vitamínů. Jeden týden po zahájení léčby se aktivuje enzymová terapie. S porážkou houby jmenoval protiplísňovou látku. Zdraví lze obnovit pomocí fyzioterapie, prospěšných mikroklystrů, koupelí, tamponů v pochvě. Účinky antibiotik budou redukovány enzymy a probiotiky.
 • Léčebný režim pro chronickou chlamydii u žen není příliš odlišný, ale je zde přípravná fáze. Provádí se indukční léčba postižených orgánů, enzymová terapie, injekce imunitních koktejlů. Doporučené dodatečné použití svíček, hyaluronidázy.

S opatrností předepisuje léčbu chlamydií s erozí děložního hrdla, stejně jako těhotnou a kojící.

Inkubační doba pro ženy trvá od patnácti dnů do měsíce. Parazitární infekce prochází několika fázemi, než se objeví první příznaky:

 1. Proniknutí.
 2. Reprodukce uvnitř lidských buněk. Zničení buňky, ve které paraziti přišli do těla.
 3. Zánět způsobený aktivitou chlamydií.

POZOR: Chlamydii lze léčit pouze pod dohledem lékaře, který předepisuje léčebný režim! Neošetřujte sami.

Následky infekce u žen

Není-li léčba infekčních chlamydií u žen správná nebo pozdě, pak existují vážné následky. Konkrétně:

 • Zánětlivé procesy, které se vyskytují v urogenitálním systému, mohou způsobit neplodnost a mimoděložní těhotenství.
 • Rakoviny jsou možné.
 • U nemocných žen se zvyšuje riziko potratu.
 • Reiterův syndrom, charakterizovaný kombinací několika onemocnění - artritidy, konjunktivitidy, uretritidy.

Aby nedošlo k relapsu, dodržujte preventivní opatření - používejte kondomy během pohlavního styku, nepoužívejte žínky, kartáčky na zuby, ručníky. Svoboda chlamydií pro ženy je účinná, ale následky často zůstávají po zbytek života.

Setkali jste se s chlamydií? Jaké metody a léky jste použili v léčebném režimu? Sdílejte své komentáře v komentářích.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: