Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Použití perzistentních barviv na vlasy není vždy přípustné a vhodné. Skvělá alternativa v tomto případě by šampony na vlasy. Jsou vyráběny speciálně pro ženy, které chtějí barvit své prameny, aniž by se uchýlily k silným chemikáliím. Tonizující přípravky osvěžují přirozenou barvu kudrlinek a obnovují barvené vlasy.

Jak používat šampony

Velkou výhodou tonizačních činidel před odolnými barvami je jejich šetrné složení. Šampony s odstínovými vlasy neobsahují silné látky (čpavek, peroxid), takže se nepoškozují - jejich účinek na vlasový hřídel je povrchní a jemný. Prameny nejen nezhoršují, ale také dostávají další péči, protože moderní tónovací přípravky obsahují různé zvlhčující a výživné přísady. Tyto produkty mohou užívat i těhotné ženy.

Flip strana této výhody je nestabilita šamponů pro vlasy vlasy. Pigment netrvá dlouho, k úplnému spláchnutí dochází zpravidla 6 - 10 krát více než postup mytí hlavy. Kromě toho, že změna barvy vlasů dramaticky nebude fungovat, protože tónovací nástroje by měly být vybrány v blízkosti původní barvy. Velký rozdíl mezi tónem a odstínem léku na brunetkách a hnědovlasých ženách nebude viditelný, zatímco blondýnky a ženy s mnoha šedivými vlasy dávají nepředvídatelný výsledek.

Vybereme tu správnou barvu a odstín pro světle hnědé a červené vlasy

Světle hnědé vlasy vlastně ladily v téměř jakékoli barvě. Mějte však na paměti, že černé, tmavé, červené odstíny lilku nelze zcela vypít. V případech uvedených výše bude optimální tón blízký přirozené barvě: odstíny zlaté, popelavé a perlové. Pro získání studeného podtónu používejte speciální tónované vlasové šampony, které neutralizují žluté a červené pigmenty.

Rusovlasé dívky by měly věnovat pozornost měděným, koňakovým, kaštanovým, zlatým, béžovým a červeným odstínům. Pokud se chcete zbavit zrzek, zkuste neutralizátory červené a žluté pro blondýnky. Pigment nebude možné zcela odstranit barvicím šamponem, ale pro jeho mírné utlumení a odlehčení je to poměrně realistické.

Jak barvit vlasy tónovaný šampon

Chcete-li získat i přírodní barvivo, je důležité správně používat tónovaný šampon na vlasy:

 1. Hlava před tónováním by měla být mokrá, suchá utěrka (aby nedošlo ke kapání vody).
 2. Používejte rukavice (které jsou obvykle připevněny k léku) k ochraně nehtů a pokožky rukou.
 3. Nalijte výrobek na dlaň, rozetřete na mokré vlasy (netřete do kůže), pěnu. Doba expozice viz pokyny (obvykle od 3 do 15 minut).
 4. Důkladně opláchněte, dokud není voda zcela čistá a čistá.
 5. Pro výraznější výsledek je dovoleno aplikovat lék znovu.

Pokud jste provedli trvalé barvení, rozjasnění, zvýraznění nebo chemickou permeaci, pak před použitím tónování by měly uplynout dva týdny. Po obarvení hennou se může stát, že se stín léku ukáže jako nesprávný.

Přehled profesionálních odstínů šamponů a jejich palet

Řada moderních barevných odstínů je velmi široká. Chcete-li vybrat užitečné tonizační činidlo, které nepoškodí vlasy a pokožku, věnujte pozornost výrobci a složení. Léčivům obsahujícím soli kovů (zejména draslíku a sodíku) jako pigmentu je třeba se vyvarovat, protože tyto látky se nevymyjí z vlasů, hromadí se v těle a mají špatný vliv na zdraví. Také věnujte pozornost úrovni pH (norma je v rozmezí 5, 5-6). Jaký šampon je lepší?

Loreal (Loreal)

1. Barva lesku (Loreal Gloss Color)

 • Indikace: Loreal Gloss Color tónované vlasové šampony obsahují speciální látky, které pronikají do struktury vlasové hřídele, „zamknou“ pigmenty, zabraňují jejich vyluhování do barev a chrání je před vypálením. Vhodné pro volné prameny, barvy přes první šedé vlasy. V paletě 6 odstínů. V tuto chvíli je tato série ukončena, ale můžete ji zakoupit v internetových obchodech.
 • Aplikace: rozprostřete na mokré vlasy, nechte 3-5 minut (musí být napěněna), poté důkladně opláchněte vodou.
 • Cena: od 650 r.

2. Péče o Chrome (Loreal Chroma Care)

 • Indikace: Chroma Care odstín balzámu (Chroma Care) byl propuštěn nahradit Gloss Color série. Aplikuje se po obvyklém šamponu. Zvláště dobré pro barevné vlasy. Chroma Care obsahuje meruňkový olej, který zajišťuje intenzivní výživu a změkčení vlasů. V paletě 9 odstínů.
 • Aplikace: Barevný balzám L'Oreal Chrome Care se aplikuje na dobře umytý šampon, lehce osuší ručníkem (tak, aby voda nekapávala) vlasy po dobu 5-10 minut, poté se omyje.
 • Cena: od 700 str.

Irida (IRIDA)

Řada šamponů tohoto výrobce je populární mezi těmi, kteří chtějí rychle a snadno měnit odstín vlasů.

 • Indikace: Šampony s odstínem vlasů Irida M neobsahují amoniak a peroxid vodíku, působí povrchně, bez poškozování vlasů. Promyjte rovnoměrně 12-15 krát. Vyrovnejte barvu, natřete šedé vlasy. Irida M je k dispozici ve dvou sériích: Classic a Deluxe. Druhý je charakterizován přítomností pomerančového oleje a barviva. Paleta IRIDA M CLASSIC obsahuje 30 odstínů, IRIDA M DELUX - 17 tónů.
 • Aplikace: Naneste jemně (aby se zabránilo stříkání) na mokré nebo suché vlasy po dobu 5-10 minut (přidržte po dobu 40 minut), pak důkladně opláchněte. Opětovné použití nástroje je povoleno nejdříve jeden týden.
 • Cena: od 60 str.

Schwarzkopf (Schwarzkopf)

1. Schwarzkopf Palette Instant Color

 • Indikace: Schwarzkopf Palette Instant Color Gel pečlivě maluje a zároveň dbá - dodává pramenům lesk, měkkost. Barvy rané šedé vlasy. Lék se snadno používá. Opláchněte rovnoměrně.
 • Použití: jemně rozprostřete na vlhké vlasy, nechte po dobu uvedenou v návodu, důkladně opláchněte.
 • Cena: od 60 str.

2. Schwarzkopf Bonacure Color Save Silver

 • Indikace: Linka Bonacure Color Save Silver je navržena tak, aby dodala světle stříbrný odstín světlu, odbarveným vlasům a neutralizovala žloutnutí a zrzku. Řada obsahuje tónovací šampon na vlasy Silver Shampoo (obsahuje modré a fialové pigmenty) a kondicionér (těsní vrstvu keratinu, zabraňuje louhování pigmentů). Ropný olej ve složení působí jako antioxidant, zdroj vitamínů a minerálů.
 • Použití: Šampon se aplikuje na mokrou hlavu, pěny, opláchne po 1-5 minutách. Doporučuje se také pro tónování šedých vlasů.
 • Cena: od 350 r.

Koncepce

 • Indikace: Balzám Concept Fresh Up opravuje barvu, dodává lesk, vyniká tón. Lněný olej, lecitin a přírodní vosk, které tvoří recepturu, vyživují a hydratují vlasy a chrání je před předčasným vymýváním pigmentu. Paleta má 5 odstínů: černá, světle hnědá, hnědá, červená, měď.
 • Aplikace: prostředky se nanášejí na hlavu, která se předem opláchne šamponem po dobu 5-15 minut. Opláchněte velkým množstvím vody.
 • Cena: od 250 r.

Rocolor

1. Tonic (Rocolor)

 • Indikace: paleta tonických balzámů má téměř 40 odstínů pro každý vkus. V posledních letech společnost aktualizovala nejen design láhve, ale také zlepšila složení této řady a přidala pečující složky. Jemné složení vám umožní saturovat vlasy pigmenty bez poškození.
 • V sérii je žlutý pigmentový neutralizátor.
 • Cena: od 115 rublů.

2. Lesk barvy (světlejší)

 • Indikace: Odstínový šampon pro vlasy Lesk barev je umístěn jako prostředek tónování s efektem laminace. Speciální látky v kompozici obepínají hřeben vlasů, což mu dodává jemnost, hladkost, objem, chrání jej před poškozením a opláchnutím pigmentem. V paletě 10 odstínů.
 • Aplikace: Barvu Rocolor (Tonica nebo Shine of Color) naneste na mokré (ale ne příliš vlhké) vlasy, dobře pěňte, nechte působit 5-40 minut, důkladně opláchněte. U vysoce čištěných pramenů by se měl přípravek ředit běžným šamponem nebo balzámem.
 • Cena: od 40 str.

Kapus (Kapous Professional)

 • Indikace: řada lehkých šamponů pro vlasy Kapous Life Color poskytuje bohaté barvy, lesk, barvy prvních šedých vlasů. V paletě 6 odstínů. Tam je oddělený šampon-neutralizer žluto-červené pigmenty. Kapusovy přípravky pečlivě barví i suché, poškozené prameny, chrání pigment před sluncem, rovnoměrně opláchnou. Vzhledem k přírodním složkám v kompozici nevyžadují další produkty péče.
 • Použití: Kapous tonizující šampon vlhký mokrýma rukama, aplikujte na kořenovou zónu, rozprostřenou po celé délce. Opláchněte po 3-5 minutách. Pokud potřebujete intenzivnější barvu, postup opakujte. Pro dodatečnou péči je doporučeno používat po šamponu balzám na obličej.
 • Cena: od 250 r.

Další informace o tom, jak si vybrat barvicí produkty pro vlasy.

Recenze

Angela, 32 let, Moskva

Po neúspěšném barvení rezistentním nátěrem jsem po dlouhou dobu obnovil spálené prameny, a tak jsem se rozhodl pokračovat v používání pouze jemných šamponů na vlasy. Líbí se mi Londa a Capus. Mají různé palety, ale účinek je velmi měkký, bez amoniaku - moje vlasy šly dokonale.

Katya, 35 let, Voroněž

Nemám ráda čpavku. Ale já mám trochu šedé vlasy - je nutné je znovu natřít. Zkoušel jsem spoustu věcí, nakonec jsem si vybral běloruský tónovací šampon Belita - levný a jeho efekt je úžasný. Schwarzkopfovi se to také líbí. Tonika ale po 1 hodině vyrazila - barva se objevila nepřirozeně, byly tam prameny jako vlek.

Evgenia, 27 let, Novosibirsk

Mám bělené vlasy, věčný problém je žlutost. Snažil jsem se to vyvést s potentními léky. Kadeřník mi poradil koupit neutralizátor. Můj sen se tak splnil - ze slámy jsem se změnil v platinu! Kupuji drahé značky: Matrix, L'Oreal - Jsem si jistý jejich kvalitou.

Irina, 33, Moskva

Nechápu, proč všichni nadávají Tonik … Vynikající tónovací nástroj, stačí ho použít správně. Chovám se v polovině s jednoduchým šamponem, barva vychází přirozeně, vlasy se lesknou. Toniky používám již mnoho let - velmi ráda.

Olga, 40 let, Moskva

Moje přirozená barva je světle hnědá, trochu nepopsatelná. Nechci to zkazit odolnými barvami, takže mám na výběr tónované šampony. Začala jsem s Estelle Solo Ton (Honey Caramel). Teď jsem přešel na Rocolor s laminací (také karamelovým tónem) - to je wow! Luxusní barva a lesk - miluji to.

Zda barvené šampony kazí vlasy

Vzhledem k tomu, že hlavní součástí moderních stínících výrobků je chemie, nelze popřít její účinek na vlasy. Akce je zpravidla následující:

 • snížení tukové vrstvy a v důsledku toho suchou pokožku hlavy;
 • s častým užíváním (více než 2 krát za měsíc) - sekce špiček.

Proto, když je suchá nebo citlivá pokožka hlavy, musíte použít další zvlhčovače (balzámy). Silně poškozené vlasy by měly být ošetřeny před použitím šamponů pro barvení.

Video

Zesvětlující vlasy, mnoho žen čelí problému žlutého pigmentu, který mění vlasy na slámy. Chcete-li se ho zbavit, existuje jednoduchá metoda, o které se můžete dozvědět při sledování tohoto videa. Nezapomeňte pouze udržet 2-týdenní pauzu mezi bělením / trvalým barvením a tónováním vlasů.

Foto před a po barvení světlých a tmavých vlasů

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: