Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kožešina v životě ženy má oddělené místo. Pro některé je to sen, ale pro někoho jen nutnost. Obě kategorie se však sbíhají do jedné - nikdo nechce koupit oblečení z nekvalitní kožešiny nebo padělků. Aby se zbytečně neplýtvali penězi a nervy, vymysleli jsme si, že by na čipky měly být umístěny čipy obsahující důležité informace.

Co je to štěpkování kožešin

Vládní orgány Ruska vedené Federální daňovou službou se rozhodly převzít kontrolu nad všemi kožichy a kožichy z přírodní kožešiny. V tomto ohledu musí ruští a zahraniční výrobci nutně vybavit celý výrobek speciálními značkami - identifikačními značkami kontroly. V odpovědi na otázku, co je KIZ, lze poznamenat, že tento typ označování musí obsahovat všechny informace o prodaném zboží, také zaznamenané ve zvláštním deníku Federální daňové služby.

Čip na kožešinových výrobcích je připevněn zevnitř nebo v blízkosti štítku, který je nedílnou součástí zboží k prodeji. Štípání povlaků je stejně výhodné pro stát i pro klienta, protože je často možné narazit na bezohledné výrobce a vzniknou značné náklady. Přítomnost elektronického informačního čipu je dobrým poslem, který svědčí o kvalitě svrchního oděvu.

Systém značení výrobků z přírodní kožešiny

RFID tag je metoda pro identifikaci kabátu nebo ovčí kůže pomocí vysokofrekvenčních signálů. Značení kožešinových výrobků se provádí podle pokynů a pod dohledem Federálního daňového úřadu a výroba vestavěných obvodů je řízena státní značkou. Po vstupu nového zákona v platnost jsou podnikatelé povinni předobjednat štítky pro označení, které mohou být provedeny pouze po ověření ze strany FTS. Je nemožné vytvořit nebo poškodit čip, protože je vybaven následujícími typy ochrany:

  • holografické značky;
  • odolnost i proti nejtěžším mrazům;
  • speciální grafické značky.

Co čip vypadá na kožichu

To je zajímavé pro ženy, které nakupují kožešinové oděvy, aby věděly, zda zapustí mikroobvod. Nezáleží na tom, zda je norková srst štípaná nebo vyrobená z králičích kůží - označení neovlivní vzhled. KIZ na kožešinových výrobcích lze přišívat na podšívku, vlepit nebo připevnit ve formě štítku. Je důležité, aby měl kupující volný přístup k čipu a mohl jej vzít v ruce a zkontrolovat informace v něm obsažené.

Ze zahraničních továren, předtím, než budou dovezeni na území Ruska, musí podnikatelé vyndat kožichy s čipy. Pro ně byly vyvinuty červené štítky a zelené pro domácí výrobky. Každému kabátu nebo ovčí srsti v procesu štěpení je přiřazeno jedinečné číslo na čipu, které má velmi malé rozměry - 53 x 80 mm nebo 25 x 160 mm.

Co dává štípání kožichů

Odborníci v kožešinovém průmyslu souhlasí s tím, že značení kožešin pomocí štěpkování je vynalezeno pro bezpečnost. Jedná se o záruku kupujícího, která zabraňuje riziku vzniku odpadů a času pro nekvalitní nákup. Pokud je oblečení opravdu z králíka, pak výrobce nemá smysl tyto informace měnit, stejně jako informace o značce.

Na trhy se dostane miliarda padělaných výrobků, kdy stát nedostane lví podíl na daních a clech. Je možné, že tato skutečnost donutila Federální daňovou službu přijmout zákon o štěpkování kožichů. Jeho aplikace nejen informuje kupujícího o tom, zda je srst přirozená, co je zemí výroby oděvů, ale také vám umožňuje kontrolovat placení daní.

Jak zkontrolovat srst na čipu

Pokud prodávající říká, že králičí nebo norkový kožich slibuje, že srst bude dlouho nosena, neberte si za to slovo. CIC pro výrobky z kožešin je vybaven speciálním kódem, který může každý zákazník skenovat pomocí mobilní aplikace. Není těžké to udělat: je třeba přivést kameru telefonu ke grafickému štítku a program jej rozpozná a poskytne všechny informace o kožichu.

Kabel můžete zkontrolovat podle čísla čipu na webové stránce s podrobnými pokyny:

  1. Přejděte na oficiální zdroj FTS.
  2. Posuňte stránku dolů a na pravé straně uvidíte „Systém značení přírodních kožešinových výrobků“.
  3. Dále, podle pokynů v modrém rámečku, musíte vybrat informace pro kupující.
  4. Zadejte kód a klikněte na tlačítko Zkontrolovat.

Video: štípané kožichy

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: