Až donedávna se mělo za to, že problém "sáčků" pod očima vzniká pouze v důsledku snížení elasticity membrány pojivové tkáně, která odděluje periorbitální vlákno od kůže víčka. V polovině roku 2008 vědci prokázali, že výskyt tohoto kosmetického defektu je způsoben zvýšením objemu samotného periorbitálního vlákna. Závěr: pokud osoba nemá po delší dobu sáčky pod očima, důvody mohou spočívat v různých faktorech. Prozkoumejme toto téma podrobněji, abychom pochopili podstatu problému.

Proč se pod očima objeví tašky

Zvýšení objemu periorbitálního vlákna naznačuje, že některé přirozené procesy v těle jsou abnormální. Přesné vyšetření a analýza životního stylu pomůže určit přesnou příčinu vaků. Stejně důležité v této věci je věk a pohlaví. Otok pod očima naznačuje přítomnost vážnějších porušení, takže osoba sledující tento jev by měla hledat zdroj problému hluboko v těle. V následujících kapitolách se dozvíte o typických příčinách vzhledu pytlů v různých kategoriích lidí.

U dětí

Opuch v očích dítěte je jasným signálem vážných problémů s vnitřními orgány. Děti vzácně trpí nedostatkem spánku, takže faktory spojené s nesprávným životním stylem mohou být zlikvidovány. Oční víčka mohou nabobtnat v důsledku následujících abnormalit v těle:

 1. Problémy s játry.
 2. Nemoci kardiovaskulárního systému.
 3. Poruchy produkce hormonů v těle.
 4. Akutní / chronické srdeční selhání.
 5. Porušení žilního / lymfatického systému.

Pokud vidíte červené oči pod očima dítěte, proveďte test na vejce. S největší pravděpodobností má dítě červy. Černé kruhy - zpravidla indikují alergickou reakci těla. Abychom se s tímto problémem dokázali vyrovnat, je nutné najít patogen a odstranit ho. Kromě toho nejsou vyloučeny genetické příčiny otoků. Dědičné faktory není snadné identifikovat a je téměř nemožné vyrovnat se s jejich důsledky bez zásahu plastických chirurgů.

U žen

Zástupci slabšího pohlaví se neustále zajímají o to, proč jsou oči oteklé. Modrá a trvalá otok vody pod víčky, která kazí vzhled, se může objevit v každém věku. Důvody, proč to může být způsobeno, leží hluboko v těle. Nejběžnější jsou uvedeny níže:

 1. Změny hormonálních hladin v těle během určitých fází menstruace.
 2. Nadměrné vystavení ultrafialovým paprskům. Nachází se mezi štamgáty pláží letovisek a opalovacích lůžek.
 3. Těhotenství Během prenatálního těhotenství plodu prochází ženské tělo vážnými hormonálními a fyziologickými změnami. Silný fialový otok kolem jednoho nebo dvou očí je zcela normální.
 4. Nemoc. Nemoci spojené s ledvinami a alergickými reakcemi těla často vedou k výskytu šedých kruhů.
 5. Přepracování Pokud se pod očima objeví modré kruhy, příčiny žen jsou často spojeny s těžkou pracovní zátěží a nedostatkem spánku v noci.

U mužů

Problém otok víček překonává představitele silnějšího pohlaví ne méně než ženy. Tmavé kruhy pod očima mužů mohou být způsobeny následujícími faktory:

 1. Zneužívání alkoholu. Nadměrná konzumace alkoholických nápojů, která je často spojena s nedostatkem spánku, vede k otoku.
 2. Věk Téměř všichni muži nad 50 let si stěžují na bílé dvojité kruhy pod paticemi.
 3. Nadměrný příjem soli. Špatný zvyk, který se vyskytuje velmi, velmi často. Sůl zadržuje tekutinu v těle, což způsobuje modřiny.
 4. Respirační onemocnění.
 5. Zánětlivé procesy v dutinách.

Co kruhy pod očima

Ve většině případů lidé prostě zakryjí nežádoucí kosmetické změny na obličeji nebo je skryjí pod brýlemi. Takový přístup lze jen stěží nazvat rozumným. Vzhled sáčků by měl být považován za náznak těla, že musíte něco udělat. Po pečlivém studiu otoku můžete předpokládat možné onemocnění a poraďte se s odborníkem na příslušný zdravotní profil.

Tmavé kruhy

Pokud máte pod očima tmavé kruhy, měli byste hledat důvody ve svém životním stylu. Tyto projevy jsou často pozorovány u lidí s odpovědnou prací. Chronická únava vede k narušení krevního oběhu v těle. V kapilárách dochází ke stagnaci krve, která se objevuje pod šedými sáčky. Chcete-li je odstranit, musíte si vzít dovolenou a mít dobrý odpočinek.

Červené tašky

Tyto projevy zpravidla indikují alergie. Charakteristickým rysem reakce těla na podnět: nejprve se na levém oku objeví kruh červené barvy a pak se přepne na pravé oko, nebo naopak. Pokud víte, který alergen způsobuje zarudnutí, okamžitě se ho zbavte. Jinak je naléhavá potřeba poradit se s lékařem.

Modřiny

Modré sáčky pod očima bez důvodu se neobjeví. Zpravidla tato kosmetická porucha indikuje elementární únavu orgánů zraku. Většina pracovníků v kancelářích, kteří stráví minimálně 75% svých hodin v počítači, hlásí tento problém. Jednoduché cvičení pro oční svaly, správné osvětlení v kanceláři a sportovní vyžití pro celkové posilování těla to pomůže zvládnout.

Žluté kruhy

Lékaři mohou mluvit hodiny o žlutých kruzích pod očima, protože seznam příčin tohoto příznaku je neuvěřitelně mnoho. Mezi nejběžnější patří následující onemocnění / poruchy:

 1. Prodloužený stres, kouření, zneužívání alkoholu.
 2. Chronická únava, nedostatek spánku.
 3. Nadměrné vystavení přímému slunečnímu světlu.
 4. Poruchy jater / žlučníku.
 5. Špatná saturace kyslíkem.
 6. Zvýšené hladiny karotenu v těle.
 7. Poruchy oběhového systému.

Edema ráno

Ranní sáčky pod očima bez důvodu se neobjeví, ale to neznamená, že je třeba okamžitě ozvat alarm. Takový otok ustoupí během několika hodin. Zpravidla neohrožují závažná porušení. Ráno tašky ukazují, že před noční spánek, tělo dostane příliš mnoho vody nebo pikantní / slané jídlo. Chcete-li se zbavit problému, zkontrolujte si stravu a snažte se nezatěžovat trávicí systém těžkými jídly po 18:00.

Video

Ve videu níže je detailně zvažován problém sáčků pod očima mužů, žen a dětí, který je relevantní pro moderní osobu. Kvalifikovaní odborníci v jazyce přístupném širokému publiku vysvětlují, co způsobuje nátěrové kruhy, modré sáčky, červený edém atd. Po přečtení tohoto videa obdržíte souhrn nejběžnějších případů a naučíte se, jak se vyhnout závažným komplikacím.

Kategorie: