Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Ve světě není žádná hodnotná a aromatická látka než limetkový med s jemnou vůní, připomínající letní dny. Opouští ústa příjemnou, nasládlou pachutí. Léčivé vlastnosti produktu jsou každému známy, pokud tento med není „falešný“. Nyní je tento druh lahůdky tak milován dětmi i dospělými a existuje mnoho druhů medu, které je obtížné a není snadné.

Užitečné vlastnosti lipového medu

Výrobek má světle žlutou barvu, voňavý, hustý vzhled a chuť se liší od ostatních odrůd. Hlavní rozdíl je v léčivých vlastnostech. Jsou to díky skutečnosti, že sladkost má nejvyšší obsah enzymů, které jsou velmi užitečné pro udržení vitální aktivity těla. Ve skladbě vynikněte:

 • diastáza;
 • peroxidázu;
 • kataláza;
 • invertáza;
 • lipázy.

Vlastnosti lipového medu však závisí také na přítomnosti keratinu, draslíku, železa, vitamínů K, E, skupiny B. Nezapomeňte na různé prospěšné stopové prvky, aminokyseliny a biologicky aktivní látky, které vědci ve skutečnosti studovali. Baškirská pochoutka má takové komplexní chemické složení, že je obtížné posoudit přibližné léčivé vlastnosti, stejně jako vybrat si odrůdu.

Unikátní vlastnosti produktu Dálného východu vznikají nejen díky lipovému nektaru, ale také proto, že včela zvlhčuje všechno léčivými slinami. Tato kombinace dává sladkostí široké terapeutické spektrum. Lékaři často předepisují falešný med jako lék na nachlazení, protože jemnost má účinek:

 • protizánětlivé;
 • antipyretika

Pokud je v těle silný zánětlivý proces, pak tento lék odstraní příznaky nemoci nebo je zmírní. Předepisuje lék na akutní respirační infekce, onemocnění žaludku, vysoký krevní tlak, bolest v krku, astma, rýmu. Pro pacienty, u nichž byla diagnostikována onemocnění jater, ledvin nebo močového měchýře, je včelí produkt Bashkir předepsán jako antibakteriální činidlo plus projímadlo. Tento elixír je nepostradatelný při léčbě onemocnění kardiovaskulárního, nervového systému člověka. To zmírní stres, nervové podráždění, pomůže vyrovnat se s nespavostí.

Bashkir Elixir je unikátní lék na ekzémy, popáleniny, hnisavé záněty, rány. Látka má efekt hojení ran, je-li používán externě. Vliv výsledků práce včel na gram-negativní, grampozitivní organismy je jedinečný a účinný. Med na Dálném východě nemá prakticky žádné kontraindikace, nepoškozuje během těhotenství, zvyšuje imunitu vůči dítěti.

Jak užitečný med z vápna

Aby se zachoval zdravý a imunitní systém, každý by měl denně jíst lžíci této pochoutky. To se doporučuje bez ohledu na dietu, protože výhody vápna med pro tělo je neocenitelný vzhledem k obsahu v jeho složení více než 400 složek, kromě vody. Mnoho ve složení suchých látek, glukózy, fruktózy, maltózy. Tyto prvky mají příznivý vliv na trávení a rychle se vstřebávají v důsledku jejich podobnosti s koncentrací podobných látek v krvi.

Přínosy lipového medu závisí na harmonické kombinaci všech jeho složek, které mají nízký obsah kalorií a jsou účinné při potírání nemocí, ran, alergických reakcí, zánětů. I s takovým množstvím užitečných látek má kontraindikace: výrobek byste neměli jíst:

 • diabetes;
 • diatéza.

Neměli byste se podílet na hodnotné látce a lidech: to je plné následků. Lipa je zvláštní strom, jeho pyl je bohatý na ženské hormony. Neměli byste být léčeni roztokem na bázi medu:

 1. astmatici;
 2. jádra a ty, kteří trpěli infarktem myokardu, pokud došlo k expanzi alveol;
 3. po poranění srdečních chlopní;
 4. s krvácením do plic.

Jak určit falešný med

Nalezení přírodního lipového produktu je obtížné. Musíte vědět, jak vypadá skutečný elixír na fotografii. Vezměte v úvahu všechny vlastnosti, ne koupit falešný. Zde jsou kritéria pro určení dobrého produktu:

 • splatnost;
 • nedostatek přísad;
 • odstín;
 • vůně;
 • viskozita;
 • konzistence;
 • nákladů

Nákup skutečného včelařského výsledku není snadný úkol:

 1. Nejprve musíte znát zralost, která je určena několika kapkami, zahřátá na 20 stupňů. Pokud je med stočený, znamená to, že je zralý.
 2. Pak byste se měli dozvědět o přísadách používaných pro hustotu. Může to být škrob, mouka. Můžete zkontrolovat, odkapávat jód. Pokud se objeví modré skvrny (je to reakce), pak existují přísady.
 3. Barva limetkového medu závisí na odrůdě. Květinová hmota - světle žlutá, tlustá a limetková - jantarová. Odrůda pohanky je tmavá, popel je transparentní, s bílou barvou a tekutinou.
 4. Chuť dobrého produktu koláč, sladká, s vůní limetkové barvy.
 5. Prodej za nízkou cenu, pokud byl produkt levný, je téměř vždy padělaný. Vyberte si nejdražší odrůdu na Dálném východě není vždy vhodná.

Při nákupu věnujte pozornost konzistenci:

 • Pokud je výrobek starý, pak je kandovaný a krystalizován.
 • Když byl sběr včel příliš brzy, produkt bude tekutý, ne bolestivý a chuť - s hořkostí.
 • Včelaři sestavují skladbu hned po lípovém květu, ale již po zakrytí produktu „jantarovým víkem“, pergou a od té doby uplynula určitá doba.

Cena vápenného medu

Nákup dobrý výrobek je snadné. Obzvláště populární je dobrý vzhled Bashkir. Je možné zakoupit falešný med v Moskvě, Petrohradu v internetových obchodech, na výstavách, ve specializovaných prodejnách, na trzích. Pohodlně si objednejte doručení online. Můžete určit stupeň a počet gramů výběrem sklenice za cenu, kterou se vám líbilo medem z lipy. Zadejte cenu v tabulce:

Typ Náklady, str.
pro 0, 5 kgpro 1 kg
Baškir350700
Dálný východ325750
Linden315630

Video: vápenný med

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: