Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Raději žijí v souladu s přírodou a snaží se, aby dům útulný s pomocí pokojových rostlin? Věnujte pozornost nenáročnému a elegantnímu závodu - miláčku. Její vědecký název je Crassula. Podle feng shui je květina schopna přitahovat bohatství, přitahovat pozitivní energii. Není divu, že se nazývá "strom štěstí".

Květ peníze strom

Obecně platí, že rostlina má kmen stromu, malé zaoblené, lesklé, šťavnaté listy, podobně jako zelené mince. Odkazuje na sukulenty. S řádnou péčí často kvete, dobře roste a vyvíjí korunu. Rostlina je vhodná pro jakýkoliv moderní interiér, má příznivý vliv na lidi, zvýrazňuje látky užitečné pro tělo. Peníze strom květ není považován za vrtošivý - snáší sucho dobře a netrpí, když se drží v temných prostorách. V podmínkách bytu je vhodné vytvořit miláčku, který to začíná, když je ještě malý.

Peníze strom - znamení a pověry

Pokojová rostlina pomáhá přehánět peníze, udržovat finanční stabilitu. Aby peněžní květina zlepšila finanční pozici vlastníků, je nutné ji aktivovat - před výsadbou nezapomeňte v dolní části umístit mince různých nominálních hodnot. Je třeba hovořit s tlustou ženou, mluvit o neočekávaných příjmech a odpadech, aby se chránila před dalšími náklady. Rozhodl se dát někomu peníze strom - ujistěte se, že studovat znamení a pověry. Zde jsou některé z nich:

 1. Posílit akci, přinést štěstí, aby pomohl papírové bankovky, umístěné pod hrncem na parapetu. Je vhodné, abyste je neužili alespoň rok.
 2. S cílem přilákat energetické toky mohou být listy tobolek ozdobeny mincemi, řetízkem zlaté barvy. Po nějaké době by měly být peníze odstraněny a stráveny týden.
 3. Je nemožné, aby se cizinec dotkl stromu.
 4. K nutkání pomoci vyšších sil se občas doporučuje Crassulu lehce protřepat barelem.
 5. Pokud listy padnou, je to špatné znamení. Velké náklady jsou možné, nebo v domě převládá negativní energie.
 6. Je důležité transplantovat rostlinu tak, aby vaše peníze nebyly "chřadnou" kvůli těsnému hrnci.

Jak peníze strom květy - fotografie

Popsaná kultura pochází z Jižní Afriky, kde roste všude ve volné přírodě. V klidu, kde světelný den padá v zimě, může strom stát mnoho let bez kvetení. Kultura miluje světlo, teplo, jeho vývoj přímo závisí na těchto dvou faktorech. Kdy kvete peníze? Pouze se spoustou osvětlení. Fotografie ukazuje: květy rostliny jsou nádherné, malé, zpravidla bílé, jako hvězdy.

Jak se starat o peníze strom

Ta tlustá žena nedává svým majitelům spoustu problémů, dokáže všechno vyrůstat. Péče o peníze strom doma je jednoduchá. Některá doporučení:

 1. Zajistěte jasné osvětlení, jinak bude rostlina vytažena, spadne listí. Doporučujeme umístit ji na jižní stranu domu. Na jaře by měly být listy promáčeny tak, aby si po zimě zvykly na teplo. Dále, rostlina může být pod přímými paprsky na dlouhou dobu, ale jestliže to začne červenat, to by mělo být odstraněno od okenního parapetu.
 2. K tomu, aby koruna rostla krásně, rostla rovnoměrně, je důležité, aby rostlina někdy obracela.
 3. Optimální teplota pro mastné - od +20 do +30 stupňů. Pro vstup do klidového stavu v zimě je nutné dodržet teplotu ne nižší než +12 a ne vyšší než +14 stupňů.
 4. V zimě je třeba strom chránit před studeným vzduchem, například při otevírání větracích otvorů.
 5. Je nežádoucí stříkat opičí strom, aby se zabránilo rozvoji plísňových onemocnění.
 6. Léto potřebuje měsíční krmení.

Jak zasadit

Proces by neměl způsobit potíže. Pro výsadbu můžete zakořenit proces nebo použít dospělý strom zakoupený v obchodě, například Crassula portulaca, stříbro a plauniform. Také velmi krásné jsou typy západu slunce a hottentot. Vyberte si jakýkoliv typ, který se vám líbí s tlustou hlaveň - péče o všechny je stejná. Jak zasadit peníze strom? Naplňte připravenou nádobu vhodnou půdou, proveďte dobře, spusťte semenáč a tam rostlinu. Dále zavřete kořeny, zkomprimujte substrát, přidejte půdu a nalijte.

Jak transplantovat

Potřeba změnit hrnec přichází, když kořeny již nemají dostatek místa, zkroucují celý objem zemité kómy. Dospělé druhy jsou zpravidla transplantovány každých několik let, mladé, jak rostou, ročně, které si získávají větší banku než předchozí. Nezapomeňte použít drenáž. Jak znovu zasadit peníze strom? Doporučení:

 • odstranit květ ze starého hrnce;
 • snaží se nepoškodit kořeny, opatrně odstraňte starý substrát;
 • v připravené hořké, udělat díru, instalovat závod v něm;
 • Přidejte podzemní vodu, aplikujte vodu.

Jak se množí

Podle lidových přesvědčení je žádoucí pěstovat rostlinu sami, aby se stala plnohodnotným rodinným talismanem. Je snadno reprodukovatelný v každém ročním období a dosahuje malého procesu. Ukazuje se, že pěstuje květ ze semen, ale je to velmi dlouhý a obtížný proces. Jak se chovají peníze? Odlomte stopku, nechte uschnout na vzduchu. Rostlina je jedovatá pro zvířata, takže list umístěte na bezpečné místo. Následně by měl být stonek uložen do podkladu a čekat na zakořenění, někdy kropení.

Pozemek pro peníze strom

Crassula miluje volnou půdu - je snadnější ji zasadit do hotové kompozice, která byla zakoupena v květinářství. Půda může být připravena nezávisle, s dodržením doporučených proporcí. Jaká půda je potřebná pro peníze? Přibližné proporce pro dokonalou půdu: 3 části listnaté půdy, 1 díl rašeliny, půda země, hrubý písek. Jak strom roste, počet složek může být změněn, například, aby se 1, ale 2 části půdy půdy. Jako prášek do pečiva je vhodná cihlová strouhanka.

Pot

Aby Crassula měla zdravý, atraktivní vzhled, musí najít správnou velikost hrnce. Jinak se strom bude vyvíjet pomalu nebo přestane růst. Hrnec na keramiku by měl být široký, nízký. Optimální objem je o něco větší než korunka. Doporučuje se zasadit dospělou rostlinu jednou za rok, v případě potřeby ji vytvořit.

Jak vodu peníze strom

Mnozí se ptají květinářství, jak se starat o mastný domov. Podmínka pro normální růst - regulované zavlažování. Crassula potřebuje vodu, ale pokud to přehánějí, můžete ji zničit. Rostlina snadno snáší sušení země. Jak často se strom peníze? V zimě je to nutné jednou týdně, na jaře, v létě - jakmile půda vyschne. Voda by měla být chráněna vodou.

Jak ořezat

Strom se snadno tvoří a tato vlastnost by měla být použita k získání krásného tvaru. Jak se oříznout? Používejte ostré nůžky nebo nůžky, dělejte práci ve fázích, dávejte rostlině možnost zotavit se. Chcete-li poskytnout požadovaný tvar prořezávání je třeba udělat na jednom z hnědých kroužků stonku. Postup by měl být prováděn během období růstu společnosti Krassula.

Jak vytvořit korunu

Pokud se o rostlinu nestará, strom náhodně poroste vzhůru a vytvoří beztvarý keř. Aby se tomu vyhnulo, doporučuje se zkrátit staré výhonky na jaře a škrtit nové. Můžete řezat pomocí pinzety nebo rukou. Jak štípat peníze strom? Vyberte stonek, odstraňte listy, aby na větvi nezůstalo více než 3-4 páry. Metoda je vhodná pro mladé rostliny, pro dospělé stojí za to použít prořezávání.

Jak krmit

Ve volné přírodě, mastné roste ve skalnaté, písčité půdě, a proto nenáročný na obsah. Jak oplodnit peníze strom doma? Tuková žena by měla být krmena pouze během období růstu, s použitím univerzálních doplňků pro sukulenty. Obsahují vše potřebné pro vývoj látek: draslík, fosfor, dusík. V létě by mělo být hnojení prováděno na měsíční bázi a zbytek času je možný bez nich.

Proč listy padají na peníze strom

Jakýkoliv druh rostliny vyžaduje pečlivou péči, jinak začne ztrácet svou přitažlivost. Častým problémem je pád listů. V důsledku toho se mastná polévka stane ošuntělým, zakrnělým, může se objevit nájezd. Proč jsou listy stromů stromů? Možné příčiny:

 1. Neregulované zalévání. Pokud necháme půdu vyschnout, rostlina může být znovu oživena, ale když přetéká, tuková tkáň často zbavuje zdravé listy, rychle umírá. Poslední problém může být vyřešen odvodněním.
 2. Nedostatek nebo přebytek minerálních hnojiv. V prvním případě je nutné použít vhodné hnojivo, ve druhém případě je to přenos mastného masa do čerstvé půdy.
 3. Zmrazení půdy, zalévání studenou vodou. Je nutné vrátit příjemné podmínky, rostlina je rychle obnovena.
 4. Nemoc. Crassula může chytit plísňové nemoci a nakazit se škůdci. Chcete-li ji zachránit, doporučuje se použít chemické léky, například Fitoverm.
 5. Přírodní stárnutí Pokud Crassula roste po mnoho let, dříve nebo později začnou jeho listy vypadávat. Jedinou záchranou v tomto případě je aktualizace stromu.

Proč nerostou peníze strom

Rostlina, patřící do rodiny uzávěrů, je velmi populární mezi zahradníky, protože vypadá skvěle, má léčivé účinky, s řádným sevřením, pěstování má požadovaný tvar, přístupný reprodukci. Kvetoucí crassula je vzácná, ale nepoškozuje vztah k rostlině. Někteří se diví, proč peníze strom neroste? Běžné příčiny:

 • objevili se škůdci;
 • rostlina nemá rád hrnec (příliš velký nebo malý);
 • přetečení / nedostatečné plnění;
 • nedostatek živin;
 • nedostatek světla;
 • náhlé změny teploty;
 • přímé paprsky slunce.

Nemoci

Rostlina málokdy útočí na škůdce a parazity. Pokud se tak stane, je nutné jednat okamžitě, s použitím drog nebo slavných lidových metod. Rostou peníze strom - studovat nutně nemoc. Tuková žena může zaútočit:

 1. Shchitovka. Nejnebezpečnější škůdce, který je zřídka pozorován v rané fázi infekce. Charakteristickým znakem škůdce jsou skvrny na listech nahnědlých, žlutých květů.
 2. Spider mite Těžké odstranit parazit přizpůsobení insekticidům. Její existenci lze odhadnout malými skvrnami na listech, pavučinou mezi stonky.
 3. Mealybug Charakteristický znak škůdce - bílé hrudky, podobné bavlně. Infikovaná rostlina přestane růst, mizí, ztrácí listy. Pokud není vyléčen, zůstane jen vyhodit, aby se zabránilo šíření parazita.

Jak vydělat peníze strom květu

Pokud se rozhodnete zasadit Crassula, šířit z listu, neočekávejte, že rostlina kvést okamžitě. K tomu je zapotřebí každodenní péče a pozornosti. Jak vydělat peníze strom rozkvétat vidět podívanou osobně, ne na fotografii? Doporučení pro akci:

 • vody při sušení půdy při pokojové teplotě měkkou vodou;
 • krmiva každý měsíc (vhodná hnojiva pro kaktusy);
 • odneste ho v létě na volné prostranství, ale vyhněte se výkyvům teploty;
 • nezapomeňte znovu zasadit do větší nádoby;
 • často otřete listy z prachu.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: