Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Chcete-li si vybrat program péče, musíte nejprve určit typ pleti. Samozřejmě neexistují dva lidé se stejnými potřebami a problémy kůže. Pro zjednodušení výběru prostředků však kosmetologové rozlišují čtyři hlavní typy:

  • suché;
  • normální;
  • mastné;
  • kombinované.

Tato separace je poměrně hrubá, ale pomáhá rychle identifikovat a uspokojit základní potřeby pokožky. Chcete-li určit typ pleti, vizuálně jej změřte. Specialisté Yves Rocher nám řekli, jak to udělat.

Suchá kůže je tenká, s nevytlačenými póry. Prakticky nesvítí, ale může být narušen vnímatelnou suchostí, viditelným loupáním a pocitem těsnosti. Mladí majitelé tohoto typu pleti s ním prakticky nemají problémy, ale později jsou náchylnější k časnému stárnutí.

Normální kůže je méně častá než všechny. Je matný, s mírným leskem v zóně T (čelo, nos, brada). Je dostatečně odolný vůči vnějším podnětům v každém věku a postupně roste.

Mastná pleť je hustší, póry se zvětšují. Pro tento typ charakteristické lesk po celé tváři. Zpravidla se jedná o mastnou pleť, která je náchylnější ke vzniku komedonů a černých teček, ale její majitelé jsou méně náchylní k výskytu vrásek na obličeji.

Kombinovaná nebo smíšená kůže kombinuje několik výše uvedených typů. T-zóna se vyznačuje zvětšenými póry a leskem. Tam jsou záněty a černé skvrny, ale stárnutí dochází normálním tempem. Toto je nejběžnější typ pleti.

Existuje klasický test pro určení typu kůže. Omyjte ráno mírným prostředkem nebo pouze vodou. Blot obličej s ručníkem a neplatí žádné produkty péče. Po dvou hodinách naneste tenký ubrousek na obličej a lehce stiskněte. Vyhodnoťte stopy mazu na hadříku: pokud nejsou přítomny, kůže je suchá; slabé stopy po ubrousku - normální; silné značky - mastné; jsou-li stopy vyjádřeny pouze v zóně T, je kůže spojena.

Pokud nejste schopni určit typ pleti sami, obraťte se na svého kosmetologa, nebo jděte na bezplatnou diagnózu v některém z butiků Eves Rocher nebo pomocí online testu.

Zvažte jednotlivé funkce

Druhou nejdůležitější podmínkou pro stanovení potřeb pokožky je věk. Typ pleti se během života nemění, ale s věkem klesá aktivita mazových žláz a dokonce i mastná pleť se stává sušší. Proto péče o mladou kůži nebude účinně fungovat na starších kůžích, a naopak, výrobky proti stárnutí mohou způsobit alergickou reakci na mladou kůži.

Často můžete najít zmínku o pátém typu citlivém na kůži. Tato klasifikace je však nesprávná, protože každý typ kůže může být citlivý. Vysoký stupeň citlivosti může být vyvolán dočasnými zdravotními problémy nebo některými agresivními kosmetickými postupy. Také citlivost může být způsobena genetickými rysy a projevuje se neustále.

O pružnosti pleti, „turgor“ v jazyce kosmetologů, se pamatuje pouze s nástupem změn souvisejících s věkem. Tento ukazatel je také velmi důležitý při výběru péče. Stupeň pružnosti pokožky lze určit zachycením malého kožního záhybu pod lícními kostmi a fixací této polohy na několik sekund. Je-li to obtížné, je ukazatel elasticity kůže vynikající. Pokud je možné vytvořit záhyb, ale rychle se narovná, je turgor mírně snížen. Pokud se přehyb nevyrovná okamžitě, ztrácí se elasticita. V tomto případě věnujte pozornost speciálním prostředkům pro obnovení pružnosti pleti. Pro některé značky existují příslušné sbírky.

Hlavní zásady péče

První etapou péče je očištění. Ráno odstraníte maz, který se nahromadil přes noc, aby nevyvolával zánět. Ve večerních hodinách je nutné odstranit make-up, znečištění životního prostředí a tuk produkovaný kůží. Vždy se dotýkejte obličeje pouze umytými rukama. Nepoužívejte agresivní látky, mohou způsobit podráždění a suchou pokožku.

Ihned po umytí musíte použít tonikum. Tónování pomáhá normalizovat pH rovnováhu pokožky a připravit ji pro aplikaci krému. Tonikum lze distribuovat pomocí bavlněné podložky nebo aplikovat na čisté ruce a jemně zatlačit do kůže obličeje a krku.

Poslední fází minimálního programu je zvlhčování. Vlhkost potřebuje kůži jakéhokoliv typu a věku. Zvláště když musíte být ve vytápěných nebo klimatizovaných pokojích. Hydratační přípravek zabraňuje suchu, zvyšuje pružnost a snižuje vrásky. Před nanesením krému na obličej ho zahřejte do rukou - tímto způsobem mu dodáte tělesnou teplotu a navíc ji aktivujete. Naneste krém podél masážních linek a nechte ho namočit. Pokud se po půl hodině ne všechny smetany vstřebají, vymaž si obličej ubrouskem.

Program péče

Pokud jste se rozhodli pro svůj typ pleti a odhalili jeho individuální potřeby, není těžké vybrat si vhodné přípravky pro péči o obličej. Kromě základních fází péče doporučujeme věnovat pozornost nasyceným aktivním složkám séra, esencí a masek. S jejich pomocí rychle uvidíte výsledek.

Pokud vás tedy mastná pleť vadí s vyrážkami, vyčkejte více času na její vyčištění. Prostředky by měly mít antibakteriální vlastnosti a zklidnit.
Pokud jste neustále vystaveni negativním faktorům prostředí, měli byste věnovat pozornost obnově a ochraně. Pokud trávíte spoustu času venku, nezapomeňte na potřebu chránit před slunečními paprsky. Je nutné po celý rok, protože i při absenci jasného slunce se UV záření dostává na povrch naší kůže a přispívá ke stárnutí. Po základním krému naneste výrobky obsahující SPF.

Při ztrátě pružnosti pokožky zvolte výrobky se zdvihacím efektem. Pomohou napravit kontury obličeje a snížit hluboké vrásky. V takových případech je obzvláště důležitý speciální krém pro oblast kolem očí - to pomůže vyhladit „nohy vrány“.

Pro citlivou pokožku použijte uklidňující léčbu. Věnujte pozornost struktuře: musí být měkké, bez abrazivních částic. Vyhněte se parabenům a alkoholu ve směsi, přispívají k podráždění.

To jsou samozřejmě obecné tipy. Konkrétní doporučení může být pouze kosmetolog. Další možností je online diagnostika od společnosti Yves Rocher. Pomocí tohoto testu si můžete vybrat správné produkty péče o pleť.

Materiál byl připraven s informační podporou Yvesa Rochera.
- Francouzská přírodní kosmetika

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: