Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Olya LichachevaKrása je jako drahý kámen: čím jednodušší, tím vzácnější :)29. ledna 2016

Negativní vliv ekologie, neustálého stresu a špatné výživy způsobuje, že něžné pohlaví skrývá nedostatky pod kosmetikou a řeší problém, jak si vybrat podklad pro barvu pleti na dlouhou dobu. Zarovnáním tónu je prvním asistentem v líčení. Oční linky a řasenka, vynikající rtěnka na rtech, dokonale tvarované obočí nebudou moci skrýt drobné vady nebo bolestivou pleť.Přirozeně zdravá pleť může někdy vypadat mdle, proto je také potřeba ji zamaskovat podkladovou bází.

Jak vybrat správný podklad na obličej

Vybrat ten správný základ není snadné. Důležitými vlastnostmi jsou odstín, hustota a trvanlivost produktu. Je zde podstatnější faktor, podle kterého usoudí, zda je krém vhodný pro daný typ pleti: jde o reakci na složky krému. Zvláštní pozornost by měla být věnována těm, kteří vědí o svém sklonu k alergiím. Před nákupem podkladové báze se musíte seznámit s jejím složením, zjistit, zda neobsahuje látky, které jsou agresivní k pokožce.

Chcete-li zjistit citlivost na přísady, vyzkoušejte malé množství krému, ale ne na obličej. Vyberte si ohyb lokte, hřbet ruky nebo zápěstí. Pokud je alergie, určitě se projeví do 3-4 hodin. Může se jednat o zarudnutí, pocit suchosti nebo jiné podráždění.Takové znaky odrážejí skutečnost, že typ testovaného základu, ačkoli se vám líbil, nelze použít na obličej. Nejlepší základy jsou určeny na základě následujících charakteristik:

 1. Výrobce a jeho autorita na trhu produktů.
 2. Použité ingredience.
 3. Hustota složení.
 4. Odstín a jeho sladění s tónem pleti.
 5. Typ balení: estetický nebo ekonomický.
 6. Datum vypršení platnosti.

Jakou texturu preferovat

Každý typ pleti vyžaduje použití určitého podkladu:

 • Pro maskování výrazných partií s pigmentací je tedy vhodný základní krémový základ - je husté konzistence a díky pudru ve složení dokáže skrýt velké plochy problematické pleti.
 • Někdy vady nevyžadují aplikaci pevného podkladu, v takovém případě je bodová náprava v podobě tyčinek nebo tužek výborným řešením. Jejich vysoká hustota účinně maskuje drobné nedokonalosti.

 • Dalším typem podkladové báze je tekutý tón. Tekutá textura při aplikaci nestačí k zakrytí nedokonalostí obličeje. Pomocí takového nástroje pouze zlepšují tón pleti, zmatňují ji nebo ji hydratují.
 • Pro odolnější make-up se volí kompozice ve formě krémů na kompaktní bázi, které se fixují vrstvou pudru. Ten lze použít samostatně jak na denní krém, tak na již nanesenou bázi. Skryje přebytečný tuk, vyrovná odstín.
 • Druh pudru je produkt s přídavkem krémových složek. Rychlou aplikací krémového pudru pomocí speciální houbičky lze pokrýt jakoukoli pokožku.
 • Pro lehčí make-up nebo jen každodenní péči byly vyvinuty tónované denní hydratační krémy. Lehký matný odstín a jemnost pleti, maskující trochu únavy - to vše je účinek tohoto krému.

Vyberte podkladovou bázi podle typu pleti

Špatně zvolená kosmetika může poškodit zdravou pleť nebo zhoršit již tak problematickou pleť. Z tohoto důvodu každý její druh potřebuje náležitou péči a make-up. K tomu potřebujete přípravky, které jsou vhodné pro konkrétní typ pleti. Nepoužívejte make-up, který dodává lesk, s nadměrnou mastnotou obličeje ani neaplikujte pudr na suchou pokožku. Takové akce neskryjí nedostatky, ale pouze je zdůrazní.

Pro suchou pleť

Když se práce mazových žláz ztratí, objeví se suchá pokožka. V budoucnu to vede ke ztenčení ochranné vrstvy obličeje. Urychluje se proces stárnutí a tvorba vrásek. Aby se tomu zabránilo, suchému typu pokožky je třeba dodat dodatečnou vlhkost. Použití tukového základu pomáhá získat ochranu. Má lehkou strukturu a velké množství živin a vitamínů jako A, E.Díky nanesení tenké vrstvy zůstává neznatelný a dokonale vyhlazuje peeling.

Pro mastné

Předchozí verze podkladové báze není vhodná pro mastnou pleť. Potřebuje odstranit přebytečný lesk, takže matující prostředky jsou vhodnější. Pozor se vyplatí dávat na mastnou pleť, jejíž póry se mohou nesprávným podkladem ucpat. Mezi nimi jsou na prvním místě kompozice, které mají jako složku jakýkoli olej. Speciální ubrousky s matujícím efektem jsou oblíbené při používání: dobře odstraňují mastný lesk.

Pro kombinaci

Nejšťastnější jsou ti, kterým příroda udělila smíšený typ pleti. Jeho majitelé nebudou muset dlouho vybírat vhodný základ, protože vše závisí na tom, jaký efekt byste chtěli vidět. Lehké a přirozené dodávají běžné tónovací krémy, hutnější s barvícími pigmenty - základní krémový základ.Ideálním řešením by bylo zvolit jako základ krémový prášek.

Pro problematické

Méně štěstí pro ty, kteří si kladou otázku, který základ je nejlepší pro problematickou pleť. Jedná se o nejsložitější a nejcitlivější typ a prostředek musí být antialergický, to znamená, že nesmí dráždit citlivý epitel. Zvláštním požadavkem je odolat ucpaným pórům, které mohou vést k černým tečkám a novým pupínkům. Hustá a přesto lehká struktura zakryje nedokonalosti, aniž by zakryla obličej vrstvou filmu.

Plusem pro podkladovou bázi bude obsah složek s antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Účinnými účinky mezi nimi vyniká heřmánek, třezalka a čajovník. Je důležité, aby podklad určený pro problematickou pleť nemohl být aplikován pod oči. Jedná se o nejcitlivější místa a alkohol a antibakteriální složky obsažené v přípravku je mohou snadno poškodit.

Výběr odstínu pleti

Odpověď na otázku, jak si vybrat ten správný základ pro vaši barvu pleti, zahrnuje několik jednoduchých tipů:

 1. Pro cestu do obchodu je lepší zvolit denní dobu, kdy je osvětlení vhodnější.
 2. Když si nanesete krém na zápěstí, riskujete, že uděláte chybu s tónem.
 3. Toner je nutné vyzkoušet pouze na obličeji. Proč? Odpověď je jednoduchá – odstíny obličeje a zápěstí se mohou výrazně lišit.

Zde je jednoduchý algoritmus akcí:

 • Naneste malé množství podkladu od středu tváře ke krku podél linie čelisti.
 • Neznatelné okraje nanesené kompozice naznačují, že vám naprosto sluší.
 • Pokud jsou na něm skvrny nebo se špatně mísí podklad, je lepší ho nechat na poličce v obchodě.
 • Nespěchejte se závěrem, počkejte 5-8 minut, než se produkt plně projeví.

Podle doporučení odborníků by neměly být preferovány tmavé odstíny, protože mírně prodlužují věk. Pro dívky s různými tóny obličeje jsou nabízena důležitá doporučení:

 1. Růžové nebo neutrální odstíny jsou základem pro světlou pleť.
 2. Pro snědý typ nebo tmavé opálení jsou vhodnější béžové tóny.
 3. Na jaře a na podzim je lepší dát přednost teplým barvám, v zimě světlé a v létě tmavé.

Přečtěte si a podívejte se také na podrobnou recenzi, jak si vybrat nadaci Maybelline, její typy a tipy k použití.

Videotipy: jak vybrat barvu podkladu

Nesprávně zvolené tonální přípravky mohou zhoršit zdraví pokožky obličeje, připravit vás o požadovanou krásu.Bohaté zkušenosti s výběrem kosmetiky mají pouze profesionální vizážisté. Pro začátečníky není problém, jak vybrat podkladovou bázi pro barvu pleti, tak snadný, protože lidé se při pohledu na širokou škálu produktů ztrácí. Pokud si také vybíráte podkladovou bázi poprvé nebo si jen chcete upevnit znalosti v oblasti líčení, pak se vám bude hodit shlédnutí videa. Obsahuje mnoho informací o výběru, testování a přizpůsobení podkladové báze vašemu typu pleti.-
Jak vybrat perfektní základ?

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: