Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Cílem každé ženy je odstranění nežádoucího ochlupení, bezbolestné a účinné. Mezi populární metody této nepříjemné procedury, je velmi populární shugaring (depilace cukru). Postup, který lze provádět v kosmetickém salonu nebo doma, se zbavuje vlasů cukernou pastou.

Co je to shugaring

Krásná polovina lidstva se již více než jedno století zabývá odstraňováním nežádoucí vegetace. Popis tohoto postupu lze nalézt v záznamech ze starověkého Řecka, Říma, Persie. Například ve starověkém Egyptě proslulá krása Nefertiti praktikovala depilaci cukru. Metoda je nyní oceňována dámami pro efektivitu, levnost a jednoduchou techniku provedení.

Jakákoli žena, která chce, může se pustit na vlastní pěst. Tento postup je čištění kůže před nežádoucími vlasy použitím lepivé cukerné hmoty, kterou lze zakoupit ve specializovaném obchodě nebo připravit samostatně. Směs pro depilaci by měla být aplikována proti růstu vlasů a po vytvrzení se kompozice uvolní v opačném směru - spolu s chlupy. Procedura je poprvé trochu bolestivá, po určité době se stává návykovou.

Shugaring má kontraindikace. Nelze to udělat ženám s citlivou pokožkou, v přítomnosti ran, řezů a jiných porušení integrity kůže, kožních onemocnění, hypertenze, trombózy, epilepsie. Depilace cukru se během menstruace nedoporučuje, těhotné ženy a během laktace. Alergická reakce ve formě silného podráždění není vyloučena.

Technika

Shugaring profesionálové a domy jsou prováděny ve dvou technikách:

 1. Obvaz. Princip akce je podobný depilaci vosku. Pomocí speciální špachtle nebo lopatky se cukerná pasta pro shugaring aplikuje na depilovanou oblast kůže. Na horní část směsi se nanese proužek látky nebo papíru. Po půl minutě, kdy karamel ztvrdne, je třeba pásek ostře zatáhnout. Spolu s tím budou odstraněny chlupy přilepené k cukrové pastě. Krok za krokem musíte projít jinými místy. Pásová technologie je doporučena pro začátečníky.
 2. Manuál nebo manuál. Vyžaduje určitou zručnost a obratnost. Depilace cukru doma se v tomto případě provádí bez dalšího vybavení. Pasta se nanáší na kůži a po vytvrzení se odstraní společně s chlupy pomocí rukou, bez použití hadříků. Tento postup lze nalézt v mnoha kosmetických salonech.

Co dělá shugaring

"Sladká" depilace se provádí pomocí pasty z přírodních surovin. To může být vyrobeno z minima složek, a můžete si koupit hotové směsi pro shugaring, což je pohodlnější a rychlejší. Chcete-li dosáhnout dobrého výsledku, postupujte podle podrobných pokynů, jak produkt správně používat. Cukrové hmoty z Glorie, Aravie, Riviere Sucree, Sugar Waxing, Saona a dalších jsou populární:

 • Aravia. Jedná se o ruskou značku, pod kterou se vyrábějí různé produkty péče o tělo, včetně karamelu pro depilaci, jehož cenovka začíná od 180 rublů.
 • Cannaan Tento izraelský výrobce vyrábí těstoviny jakéhokoliv druhu: od ultralehkých po tvrdé. Pro kbelík 0, 75 kg bude muset zaplatit asi 2000 rublů.
 • Gloria. Odborníci, kteří vyvinuli pastu této společnosti, tvrdí, že je hypoalergenní a bezpečný, vhodný pro citlivou pokožku. Cena za 0, 8 kg bude asi 2000 tisíc rublů.

Před nákupem těstovin věnujte pozornost jeho vzhledu:

 • Ultra měkké. S její pomocí, aby obvaz shugaring. Vyžaduje dovednost k použití. Konzistence je tekutá. Vhodné pro lidi s chladnými rukama, pracovat v chladné místnosti, jinak to začne odtok.
 • Karamel pro obvaz. Dělá depilaci paží a nohou. Má polotekutý stav.
 • Měkká Plastové prostředky se doporučují pro začátečníky. Vhodné pro všechny oblasti těla kromě oblasti bikin.
 • Se střední tvrdostí. Univerzální prostředek pro použití na všech částech těla. Lze získat smícháním měkké cukrové pryskyřice s pastou o maximální tvrdosti. Textura je hustá.
 • Tvrdý. S ní často pracují mistři svého řemesla s "horkými" rukama. Používá se pro tvrdé vlasy.

Shugaring pasta doma

Připravte si sladkou směs na odstranění chloupků, kterou můžete sami. Recept na pastu shugaring je jednoduchý - směs je připravena jako obvyklé bonbóny pro hůlky nebo cukrovou vatu, ale s určitými rozdíly. Zde jsou některé recepty:

 1. Cukrová pasta pro vyluhování kyselinou citrónovou. Budete potřebovat: 120 g cukru, 30 ml vody, 0, 5 lžíce. lžíce kyseliny citrónové. Nalijte cukr vodou v malé nádobě a položte na minimum teplo. Počkejte, až sirup začne žloutnout, a přidejte kyselinu citrónovou. Ještě několik minut vařte, než získáte zlatý odstín. Nalijte směs na talířek, potřený rostlinným olejem, nechte vychladnout.
 2. Cukrová pasta s octem v mikrovlnné troubě. Budete potřebovat: 120 g cukru, 30 ml vody, 1 polévková lžíce. lžíce octa. Rozpustit cukr ve vodě a mikrovlnné troubě. Když se směs změní na žlutou, přidejte ocet. Na několik minut se vraťte do mikrovlnné trouby. Těstoviny budou připraveny od okamžiku nákupu medu.
 3. Uklidňující cukrová pasta s medem a esenciálním olejem. Budete potřebovat: 100 gramů cukru, 20 ml citronové šťávy, 40 ml vody, 15 gramů medu, několik kapek esenciálního oleje tea tree. Roztopte cukr na nízké teplo s vodou. Když sirup začne hustnout, přidejte zbývající ingredience a připravte pastu.

Během vaření by měl být sirup neustále míchán, pokud jej vaříte v mikrovlnné troubě. Pokud směs pro shugaring bude velmi pevná, pak před použitím, můžete ji zahřát ve vodní lázni. Tuhost závisí na délce vaření. Pokud chcete získat měkký nástroj pro obvaz, pak by barva hotového sirupu měla být světle žlutá. Správně vařené těstoviny lze snadno srolovat s míčem. Přidání esenciálního oleje tea tree do receptu shugaringu uklidňuje pokožku a osvěžuje mátou.

Jak udělat shugaring doma

"Sladká" depilace může být provedena doma na všech oblastech kůže, které můžete pohodlně dosáhnout. Shugaring obličeje, podpaží, paží a nohou nezpůsobuje potíže doma. Níže se dozvíte, jak se zbavit nepříjemných chlupů v těchto oblastech. Nezapomeňte, že délka chlupů, které „dají“ do depilace, by měla být 3-5 mm. Jinak je karamel nebude schopen zachytit.

Face shugaring

Knír a chmýří přes horní ret, velmi tlusté obočí - to je delikátní problém některých žen, který nemůže být vyřešen tuhou metodou, například břitvou. Shugaring odstraní chlupy spolu s žárovkami, které budou zapomenout na potíže v příštích několika týdnech. Bonus: nové chlupy rostou tenké a slabé a kůže se zbaví mrtvých buněk. Depilace cukrové pasty doma je následující:

 1. dezinfikovat;
 2. Naneste pastu nejdříve na vousy nad rohy rtů;
 3. smazat;
 4. zpracovat zbývající zóny.

Podpaží

Depilace v podpaží je nejbolestivější a nejproblematičtější. Kůže je něžná a chlupy jsou velmi hrubé. Depilace musí být navíc rozdělena do dvou přístupů vzhledem k vlastnostem fyziologie. Prvním krokem je zbavit se chlupů, které rostou v jednom směru, druhým je depilace chloupků, které rostou jiným směrem.

Ruce a nohy

Shugaring končetin je nejjednodušší, ale vyžaduje to spoustu času. Před depilací naneste na kůži jakýkoliv baktericidní prostředek a poté prášek smíchejte s mastkem. Při použití pasty se ujistěte, že je proti růstu vlasů. Odstranění chloupků způsobené růstem. Po zákroku se kůže zbarví červeně, je třeba ji namazat jakýmkoli zklidňujícím krémem, krémem, tonikem, z čehož si můžete vybrat.

Video

Recenze

Olga, 25 let

Dělat shugaring nohy několik let v řadě v kabině. Velmi se mi líbí výsledek. Po dva týdny zůstává kůže hladká a jemná. Jediné negativní pro mě je přítomnost chlupů určité délky, takže před zákrokem musíte chodit týden v kalhotách. Samotný postup je nepříjemný, ale krása vyžaduje oběť.

Victoria, 34 let

Mám pevně černé vlasy na pažích a nohou. Boj s břitvou je tvrdý: za den vidím neatraktivní strniště. Jeden přítel doporučil, aby si udělal shugaring. Četl jsem o této metodě depilace a rozhodl se udělat doma. Řeknu jednu věc: to bolí a je problematické. Byl jsem spokojen s výsledkem, i když ne všechny vlasy byly pryč poprvé.

Anna, 22 let

Dlouho vyzkoušeli depilaci voskem. Zareklas se k těmto pásům na kilometr již nepřiblíží. Nevím, že jsem byl roztrhaný, abych zopakoval zkušenosti s depilací s pomocí shugaringu doma. To je neskutečná bolest! Přítelkyně dělá bez problémů, říká, že mám velmi citlivou pokožku.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: