Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Proč všichni lidé bez výjimky milují dušené maso? Vzhledem k tomu, že s jeho pomocí, rodina a hosté budou krmeny chutné a uspokojující. Využívejte dušené maso a všechno, co leželo v lednici, vynalézavé hostesky vaří stejnou královskou večeři. Ale aby bylo dušené maso opravdu chutné a zdravé - je třeba ho vařit doma. Dušená v pomalém hrnci - slib dokonale připravených pokrmů do budoucna. A bez ohledu na to, jaké maso bude použito: vepřové, kuřecí, králičí, krůtí nebo hovězí maso - pomalý vařič udělá nějaké chutné.

Jak vařit dušené maso v pomalém hrnci

Pomalý sporák vaří nejjemnější domácí dušené maso, a pokud je stroj také tlakovým vařičem, bude tento proces rychlý. Vyberte si maso, které chcete ochutnat: hovězí maso, vepřové maso se žilkami nebo chrupavkami, přidejte skopové maso, pár stehen s kuřecím masem a dostanete dušené maso - prsty olizují! Pokud chcete aristokratickou možnost - žádný problém. Koupit vepřová panenka a hovězí dřeň, ale v tomto případě je lepší zvolit kousky tuku: želé v duši je dosaženo po varu tuku. Zvláštní pozornost věnujte kvalitě řezu. Neměla by být zmrazena, ale pouze čerstvá.

Pro naše jídlo si vezměte 500 g hovězího hovězího masa, 300 g jehněčího masa a 700 gramů tuku vepřového masa. Všechny nakrájíme na střední kousky, pepř, sůl podle chuti, přidáme pár bobkových listů. Důkladně promíchejte, nechte vařit asi 40 minut. Není nutné přidávat vodu, protože v marinádovém procesu se svíčková vzdá šťávy, která je dostatečná pro pokrm. Po 40 minutách na pomalém sporáku zapneme režim hašení po dobu 2 hodin a vše do něj vložíme. Po pípnutí ponecháme tlak na tři horní, pokračujeme v „únavě“ našeho gulášu další hodinu a půl, poté položíme hotový produkt do bank.

Kuřecí guláš

Kuřecí guláš v pomalém hrnci se vaří ještě snadněji. Kuře v takové nádherné technice vychází z nabídky a šťavnatosti. K tomuto receptu vezměte vykuchané, nemražené kuře 4, 5 kg, nakrájejte na kousky. Nejdříve rozřízněte jatečně upravené tělo na polovinu a poté z každé části vyřízněte šunku, rozdělte ji stehnem a stehnem. Pomocí ostrého řezacího nože je krk nakrájen na vývar a každý kus je pečlivě promyt pod tekoucí vodou, aby se odstranily nečistoty a vysušená krev. Pak odstraňte kůži ze všech kusů, otřete ji suchou papírovou utěrkou.

Odřízněte maso z kostí, ale nevyhazujte kosti, budou také potřebné pro vývar. Kapacita multicoleru má pro takové množství masa správný objem, takže všechny zpracované kusy jsou rozmístěny přidáním malého množství vody (100 ml). Zbývající tekuté kuře dá během vaření. Pomalý vařič se zapálí na 4 hodiny, ale před koncem programu přidáme černý pepřový hrášek, bobkový list, sůl k chuti, mícháme a necháme vařit až do konce. Po skončení režimu sterilizujeme sklenice, stohujeme hotové kuře a pevně zavřete víko.

Elk maso dušené doma

Ne mnoho lidí muselo vyzkoušet losové maso, a ti, kteří se snažili elk guláš, jistě potvrdí, že toto jídlo je skvělé. Určitě vyzkoušejte losové maso, protože je snadné vařit losové maso pro domácnost, i když vás nepoznají vynikající kulinářské schopnosti. Pokud budete postupovat správně podle technologie vaření, pak multicooker sám vaří vše. Chuť losů připomíná hovězí maso, takže se dobře hodí k těstovinám, bramborám, ječmeni, pohance.

Připravte se na uhasení, potřebujete pouze kousky vykostěného masa, oloupané z filmů, jemně nasekané jako hovězí stroganoff. Za jeden kilogram lososového filé byste měli koupit 60 g tuku bez štěrbiny, přidat 6 ks. bobkové listy a asi 90 g soli. Pro pikantnost přidejte směs feferonky (10 g). Dále jsme nakrájíme lososové maso na tenké kousky, bijeme, protože je poměrně suché a hrubé. Pokud bylo zvíře starší než 3 roky, mělo by být maso namočeno v bílém víně asi 8 hodin.

Pak je moose maso rozloženo do multicookerového kontejneru, přidává se nějaký rostlinný olej, pak se v režimu smažení na pár minut smažíme, aby se lehce kůrka zchladila a pak se přepnula do režimu hašení. Po ukončení daného programu by se přístroj měl automaticky přepnout do režimu tepelné údržby, takže pomalý sporák necháme několik hodin běžet, po čemž se přidává nasekaná cibule, strouhaná mrkev a další zelenina. Osolte kořist, pepř, přidejte chuť podle chuti.

Hovězí guláš

Hovězí guláš připravený v pomalém vařiči nejjednodušší. Za tímto účelem nasypte na 2 kg hovězího masa, poté opláchněte maso, osušte kuchyňským ručníkem, nakrájejte na kousky, vložte do mísy vícekomory. Hovězí maso není tuk, takže je lepší přidat tuk, asi 100 gramů na kilogram hovězího masa. Pomalý vařič nastavíme na dobu 4 hodin do režimu hašení, misku necháme vařit.

Když tam bude jedna hodina před koncem času, maso by mělo být ochucené kořením, solí, přidejte bobkový list a zelení, pokud je touha. Po vaření je hovězí guláš s vytvořeným tukem položen na plechovky a položen na den, kde je teplý, a pak uložen v chladu. Dušená, vařená tak, bude uložena v chladničce bez zamrznutí déle než šest měsíců.

Vepřové dušené maso

Z vepřového masa v pomalém hrnci sotva někdo může odmítnout. To je vynikající delikatesa a skvělá pomoc hostesky, když není čas vařit. Dušené vepřové maso vařené doma je mnohem užitečnější než jakýkoli konzervovaný masový konzerv, kde není známo, jaké přísady. Někdy je nemožné udělat bez dušeného masa, které by bylo vhodné pro budoucí použití, zejména pokud potřebujete naléhavě nakrmit několik lidí a dušené maso se může rychle proměnit v celou pánev těstovin v námořním nebo vynikajícím domácím boršči.

Recept je tedy klasický vepřový guláš:

  1. Vezmeme asi tři kilogramy masa, opláchneme pod tekoucí vodou, očistíme film, ale nemáčejte. Pokud chcete použít prasečí hlavu, musíte ji nejprve namočit 6 až 8 hodin. Před vařením je lepší maso osušit ručníkem, protože čím méně vody se dostane do pomalého vařiče, tím chutnější bude hotové dušené vepřové maso.
  2. Po všech přípravných procedurách vepřové maso nakrájíme na malé kousky, ne více než na slepičí vejce, při dodržení podílu obsahu tuku. Pokud je masová směs mastná, získá chuť tuku a když tuk nestačí, dušené maso nebude velmi chutné.
  3. Rozmetáme kusy, přidáme koření, bobkové listy a zapneme pomalý vařič na 4-6 hodin (čas závisí na hustotě vepřového masa). Po vaření je dušené maso nejlépe chlazené v neuzavřených nádobách. Hermeticky uzavřené vepřové maso musí být připraveno pomocí autoklávu, aby byla zachována jeho nutriční bezpečnost. Na fotografii, použití autoklávování:

Maso se vaří a rozděluje do jednotlivých vláken. Tři kilogramy vepřového masa by měly brát 3 litry sklenek gulášu. Pomalý vařič činí dušené šťavnaté a chutné, zejména proto, že hostitelka je vždy jistá, že krmí rodinu a hosty přírodními, vysoce kvalitními produkty. Vepřový guláš se uchovává v beztlaké nádobě po dobu až dvou měsíců v mrazáku.

Rabbit Stew

Guláš v pomalém vařiči, chceme se připravit na budoucí použití, ale abychom maso mohli dlouho držet, potřebujeme sádlo. Pro mastné vepřové maso, další tuk není nutné, a pro dietní králík musíte koupit tuk, protože králičí maso je lehké maso. Abychom ochutnali křehký guláš připravený v pomalém hrnci, budeme potřebovat:

  • Opláchněte kostru králíka, odřízněte maso.
  • Sušený králík s ručníkem se nakrájí na malé kousky asi 2 cm a osolí. Pomalý sporák nasaďte na režim smažení, maso na několik minut dejte a smažte, dokud nebude pokryto zlatou kůrou.
  • Předvařený tuk není nutný. Miska Multicooker se pokládá na kousky čerstvého slaniny (100 g na kilogram králičího masa), nahoře se položí několik hrášků z černého pepře a program na kalení se nastaví na 4 hodiny. Po skončení programu necháme misku několik hodin v režimu vytápění vícekanálového ohřívače, aby bylo maso nakonec vařeno.
  • Guláš dejte do předem sterilizovaných nádob, zavřete běžnými plastovými uzávěry a uložte v chladničce až na 2 měsíce.

Zjistěte více domácích receptů králíků.

Video recept: dušené maso v pomalém vařiči-tlak vařič na zimu

Pomalý vařič nám uvaří vynikající hovězí guláš a jak se to dělá, můžete vidět na videu:

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: