Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Spory o výhodách solné lampy probíhají již mnoho let, ale stále více lidí tuto položku kupuje. Díky jedinečným vlastnostem nejenže osvětluje prostor, ale také čistí vzduch kolem něj a zlepšuje tak pohodu domácnosti.

Co je to solná lampa

Unikátní svítidlo je vyrobeno z kamenné soli těžené v Himalájích, v Karpatech a dalších místech, kde věk minerálů přesahuje 500-700 milionů let. Solná lampa je stropní střih z celé vrstvy přírodního minerálu, vybavený vypínačem, stojanem a vysokofrekvenční lampou. Skalní sůl je již dlouho používána léčiteli při léčbě dny, migrén, kožních vyrážek a zlepšení imunity. To je možné díky jedinečnému složení:

 • oxid železitý;
 • jíl;
 • uhlovodík (plynný a kapalný);
 • sádrovec;
 • uhlík;
 • zinek;
 • brom;
 • hořčík;
 • vápník;
 • selen;
 • železo;
 • draslík;
 • jod;
 • křemen;
 • anhydrit

Princip solné lampy

Solná lampa produkuje záporné ionty Na, Cl a J během luminiscence, které jsou dobré pro chemické vlastnosti lidského těla. Čistí vzduch, zlepšují vnitřní mikroklima, stabilizují emocionální stav lidí. Mřížka solných krystalů neutralizuje elektromagnetické záření z technických zařízení.

Princip solné lampy je založen na kombinaci přírodních faktorů: soli a světla. Elektřina ohřívá minerál a začíná proces jeho hydratace s využitím přirozené vlhkosti vzduchu. Prostor je nasycen záporně nabitými ionty, díky kterým je vzduch čištěn. Pokud lampa z himalájské soli bude pracovat nepřetržitě, pak dojde k ionizaci prostoru bez přerušení.

Solná lampa - výhody a škody

Hlavní výhoda solné lampy je srovnatelná s použitím ionizátorů vzduchu - léčby a prevence nemocí spojených s únikem iontů. Patří mezi ně onemocnění mozku, plic a nízká imunita. Výhody a poškození solné lampy jsou neporovnatelné, protože neexistují žádné kontraindikace pro použití přirozené lampy, protože to nemá nepříznivý vliv na tělo majitele a domácnost. Výjimku lze považovat za individuální intoleranci, která je velmi vzácná. Co je užitečné pro životní prostředí šetrné k životnímu prostředí himálajské soli kamenná lampa:

 • podporuje psychologickou úlevu;
 • zmírňuje únavu;
 • zvyšuje úroveň vlhkosti v místnosti;
 • profylaxe astmatu, dermatitidy, diabetu, alergií, sinusitidy, revmatismu, nachlazení;
 • zlepšuje metabolismus;
 • ničí patogenní bakterie a houby;
 • eliminuje nepříjemné pachy v kanceláři nebo v jiných prostorách;
 • pomáhá zlepšit tón.

Solná lampa - indikace pro použití

Lékaři tvrdí, že sůl je unikátní přírodní antiseptikum, a proto je nejlepší léčbou onemocnění dýchacích cest. Solná lampa v dětském pokoji posílí zdraví dítěte. Používání doma je ekvivalentní bytí v solné jeskyni. Hlavní indikace pro použití solných lamp - je poskytování imunostimulačního účinku na člověka. Mořský vzduch, který lampa vyzařuje ze soli za tepla, pomáhá omladit buňky a má uklidňující účinek, protože může vytvářet pozitivní energii.

Solná lampa - kontraindikace

Podle odborníků, solný svícen nezpůsobuje žádné poškození lidského těla. Ani při hodinovém provozu nebude lampa s přiloženým světlem v ložnici nebo v jiné místnosti vést k přetížení solí. Někteří lékaři se domnívají, že kontraindikace solných lamp jsou k dispozici pro pacienty s hypertenzí, ischemií a závažnými poruchami centrálního nervového systému. Toto je však nepodložené prohlášení. V případě pochybností se poraďte se svým lékařem, než si koupíte solné zařízení.

Solná lampa - návod k použití

Výběr himalájské solné lampy, zejména z fotografie, musíte věnovat pozornost poslední cena. Je nutné vzít v úvahu spolehlivost spojovacích prvků, kvalitu příslušenství a povrch kamene. Někdy na něm jsou praskliny, ale to není vada, ale napodobování přírodní skály. Pokyny pro použití solné lampy uvádí, že pro místnost o rozloze 15 m2. m. potřebujete lampu od 2 do 3 kg. Čím vyšší je jeho hmotnost, tím větší je proces čištění vzduchu v důsledku koncentrace odpařování soli. Podle lékařů je vhodné umístit tento předmět do blízkosti lůžka u lůžka.

Solná lampa - recenze lékařů

Alergologové, otolaryngologové a pediatrové často posílají své pacienty na léčbu v halochambrech. Mnozí lidé doporučují nákup lamp z himálajské soli, ale varují vás: aby nedošlo k zachycení na nekvalitní zboží, musíte vědět, jak si vybrat solnou lampu. Obecně jsou hodnocení lékařů o solné lampě pozitivní, protože její terapeutický účinek na fyzické a duševní zdraví byl prokázán. Nicméně, lékaři připomínají, že pro zdraví jedné lampy nestačí. Neměli bychom zapomínat na jiná obecně přijímaná opatření: správná výživa, sport a každodenní procházky.

Cena solné lampy

Solární lampu si můžete koupit v prodejnách osvětlení nebo v internetových obchodech. Cena závisí na barvě, velikosti, hmotnosti, tvaru ionizátoru a marketingové politice komerčního podniku. Průměrná cena solných osvětlovacích zařízení v moskevské oblasti je od 800 do 1800 rublů. Velké barevné lampy (8-10 kg) bude stát více - 3000-4000 rublů.

Vzorové ceny himalájských solných lamp:

Jméno

Hmotnost

Cena v rublech

Svítidlo

"Drop"

3-5 kg

1500

Stolní krb

2-3 kg

2000

Sůlní koš "Bamboo"

2-3 kg

850

Solná lampa "Církev"

14-16 kg

6200

Video: solná lampa je užitečná

Recenze

Tatyana, 37 let

Jak používat solnou lampu, byl jsem vybízen k práci, když mi dali dárek k narozeninám. Zpočátku jsem byl skeptický k jeho inzerovaným užitečným vlastnostem, ale během zimy jsem pod jeho vlivem nikdy neměla nemoc. Dříve, v chladném období, nejméně třikrát šel do nemocnice. Tady je taková léčivá zázračná lampa!

Larisa, 23 let

Na radu lékaře jsem si koupil dítě lampičku na ionizační sůl, aby se nebál spát a dýchat moře. Výběr soli není cítit, ale ráno se moje dítě začalo cítit vesele, rychle se vynoří z postele a je velmi energické. Teď jsem si jistý, že noční světlo opravdu funguje a v noci to vypadá velmi krásně. Jediný negativní - není "láska" vlhkost.

Vladimir, 46 let

Moje žena si koupila solnou lampu, aby nějakým způsobem bojovala s mým kouřením v bytě. Co můžu říct: oklamat našeho bratra. Je pravda, že pokud to rozemeleš, můžeš dostat 2-3 liber soli. Lze použít i místo činek. Co se týče užitečných vlastností, necítil jsem zlepšení mikroklima v pokojích. Pro mě naprosto k ničemu.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: