Dětské botičky - první boty pro malého muže. Na drobných nohách vypadají velmi roztomilý. Jejich posláním však není jen ozdobit. Zahřejí dítě na chladném jaře a na podzim, připraví nohy na nošení této boty. Pletené botičky jsou skvělý způsob, jak přinést svou lásku, teplo, něhu k maličkým.

Jak uvázat botičky

Než začnete plést botičky s pletací jehlice, vyberte model s popisem, studium rozložení výrobku. Pokud jste se naučili plést v poslední době, věnujte pozornost háčkované botičky marshmallows (marshmallows). Jsou originální, krásné, jemné a každý nováček, který se sotva naučil rozlišovat mezi obličejovou smyčkou a obruba, je může svázat. Marshmallows vypadají skvěle jak v jedné barvě, tak ve dvoubarevném provedení. Zdobené pompoms, knoflíky nebo luky s chutí a fantazií, budou jedinými exkluzivními, jen vašimi. Boty jsou pohodlné, snadno se nasazují, dobře drží na nohou dítěte.

Při pletení se používají pouze lehké, dobře známé techniky: přední smyčka a zadní smyčka. Pletený polotovar výrobku je postava sestávající ze dvou spojených obdélníků: první je širší, druhá je užší. Pro práci a záviděníhodný výsledek bude zapotřebí:

 • dvě přadena vlněné příze v kontrastních barvách;
 • pár pletacích jehel (2, 5);
 • nůžky;
 • jehlu s velkým okem.

Jednoduché botičky pletací jehly pro začátečníky

Se všemi jednoduchostmi provedení jsou elegantní a tvar vypadá jako voňavý marshmallow. Jak plést botičky s jehlami tak, že jsou tak krásné jako ty na fotografii? Podívejte se na vzor pečlivě. Měli byste mít pletenou postavu stejné velikosti. Na výkresu je strana 24 cm dvě délky nohy dítěte a strana 10 cm je dvě výšky dětské boty. Pokud chcete absolutní přesnost - navlékněte vzorek (20 smyček na 20 řádků) stejné příze a stejné pletací jehlice, se kterými budete pracovat. Změřte to a spočítejte, kolik smyček musíte vytočit pro Zephyros.

Například: pokud potřebujete tři smyčky pro 1 cm šířky, zadejte 30 + 2 další, a pokud máte sedm řádků pro 1 cm délky, musíte nejprve plést 77 (11 cm násobeno 7 řádky). Je velmi snadné plést Zephyr botičky s popisem a schématem. Postupujte podle instrukcí krok za krokem a na konci lekce budete mít ručně vyrobenou obuv pro dívku nebo chlapce:

 1. Vytočte požadovaný počet smyček plus dvě další (v příkladu výše - 30 + 2).
 2. Knit 11 cm prádla (v tomto případě 77 řádků). Tato část musí být pletena smyčkami na obličej. Toto páření se nazývá podvazek.
 3. Zavřete část smyčky tak, aby jehla měla 6 cm vlevo (v příkladu: 12 - zavřete, 18 - zůstane). Uzavřené smyčky tvoří vrchol bootees.
 4. Začněte plést malý obdélník. Pokud byly marshmallows plánovány ve dvou barvách - nastal čas změnit vlákno.
 5. Knit pruh dokončovací barvy následovně: první řádek je přední, druhý je špatná strana, třetí je přední, čtvrtý je špatná strana.
 6. Knit pruh hlavní barvy, jako je tato: první řádek je přední, druhý je přední, třetí je špatný, čtvrtý je přední.
 7. Knit 12 pásem (6 + 6). Poslední pruh bude hlavní barvou.
 8. Kravatu tři další řady s dokončovací nit: přední, obruba, přední. Výsledkem byl nepropojený pruh, který musí být sešit s protilehlou stranou (linie zahájení práce), při dodržení vzoru. To lze provést pomocí velké šicí jehly nebo háčkování. Správně provedený šev napodobuje poslední (odpojenou) sérii.
 9. Odizolujte horní část boty ze spodní strany a vytáhněte ji nití dokončovací barvy. Na závitu sbírejte jednu nebo dvě smyčky z každého proužku, pevně kravatu pevně upevněte.
 10. Spodní šev je podešev vašich malých bot. Jemně ho šijte, aby nohy dítěte byly pohodlné.
 11. Konečný dotek: ozdobte botičky s bambulkami, střapci nebo stuhami.

Krásné botičky s pletenými krajkovými okraji

Snadná lekce o botách s popisem marshmallows může být začátkem vytváření celé kolekce krásných botiček. Pro ženy, které rádi experimentují, bude zajímavý model vhodný pro velmi mladé dívky a chlapce. Roztomilé botičky s pletacími jehlicemi pro novorozence s popisem krajky hrany jsou složitější úkoly, ale jsou také docela schopné přesné a pilné pletařky.

Aby se ozdobil okraj Zephyro jemnými volánky nebo hranami prolamované, musí být pleteny bez manžety. Pro výše popsaný příklad by práce měla začínat 18 smyčkami, a nikoli 30. Knit podvazkový steh, pletené pásy stejným způsobem jako u běžných Zephyrinos. Výsledný prázdný bude mít obdélníkový tvar. Horní okraj kusu, pletený šátkovým vzorem, bude počátkem dekorativního prvku.

Můžete ozdobit botičky pro holčičku s volánky-volánky příze hlavní nebo dokončovací barvy. Pletená dekorace je lepší, než je produkt šitý. Nechte poslední řádek na pletací jehle nebo pin a začněte prohrábnout. Frill pletený tak:

 1. 1 str. Vytočte smyčky od okraje horního okraje (v části práce, kde nejsou žádné pásy).
 2. 2 str. Odstraňte první smyčku. Pletené jeden přední, nahý, dvě smyčky dohromady vpředu. Opakujte, dokud řádek neskončí. Roztáhněte přední smyčku.
 3. 3 str. Z každé smyčky (kromě dvou okrajových smyček), včetně nakida, plette tři (přední, zadní, přední).
 4. Knit další 6-10 řádků podvazku steh dostat volánky požadované šířky.
 5. Zavřete smyčku.

Dalším jednoduchým způsobem, jak ozdobit dětské botičky, je použití boční prolamované prkna jako dekorace, která je pletená samostatně a pak šitá na ready-made boty. Můžete najít lekce s popisy a mistrovské kurzy na vyvyazyvaniya prolamované hrany, takové vzory jsou velmi mnoho. Snažte se zvládnout jednu z rohoží "Prolamované hřebíček", kterou získávají i nováčci. Co dělat:

 1. Vytočte čtyři smyčky.
 2. První řada: dvě tváře., Nakid (nit vpředu), dvě tváře.
 3. Druhý a všechny řádky pletené obličeje.
 4. Třetí: tři tváře., Nakid (vlákno vpředu), dvě tváře.
 5. Páté: dvě tváře., Nakid (vlákno vpředu), dvě tváře dohromady., Nakid (vlákno vpředu), dvě tváře.
 6. Šesté: tři tváře., Nakid (vlákno vpředu), dvě tváře. dohromady, nahý (vlákno vpředu), dvě tváře.
 7. Osmá: čtyři smyčky k uzavření, zbytek k pletení obličeje.
 8. Opakujte vzorec, svázáním pruhu požadované délky. Šijte prolamovanou klopu k hornímu okraji botičky.

Boty na jehlách s pevnou podešví

Další schéma pletení bootees pletení - Zephyrs bez švu na chodidle. Jsou pleteny stejným způsobem jako klasické Zephyrky, pouze větší obdélník je umístěn jinak, jeho délka obepíná nohu dítěte zezadu, ale zdola. Šev v těchto botách se získává zezadu. Snadný způsob, jak spojit Zephyry bez chyb, je promyšlená kresba a přesně ji sledovat. Přesnost, trpělivost a představivost vám umožní vytvořit krásu pro jemné nohy vašich drobků.

Video: booties s popisem krok za krokem

Kategorie: