Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

K odstranění plísňové infekce střev a kůže, lékaři předepsat lék Natamycin - pokyny pro jeho použití patří informace o indikaci, vedlejší účinky, forma uvolnění a složení. Účinná látka léčiva působí na mikroorganismy, což ovlivňuje syntézu životně důležitých látek v membráně plísně. Seznamte se s tím, jak používat léky proti plísňovým onemocněním, v jakém dávkování.

Natamycin z houby

Návod k použití Natamycin obsahuje informace, že farmakologická klasifikace tohoto léčivého přípravku patří k antifungálním léčivům ze skupiny makrolidů nebo polyenových antibiotik. Aktivní složkou kompozice je stejná složka natamycinu (také nazývaná pimaricin). Tato látka:

  • proniká buňkami patologie patogenu;
  • porušuje syntézu proteinu;
  • způsobuje smrt mikroorganismu.

Složení a uvolňovací forma

Tam jsou čtyři formy Natamycin - svíčky, krém (mast), pilulky a substance-prášek. Jejich složení a popis jsou uvedeny v tabulce:

Vaginální svíčky

Mast

Prášky

Prášek

Popis

Bílé čípky ve formě torpéda

Homogenní krémová látka světle žluté barvy

Bílé kulaté pilulky

Bílý homogenní prášek

Koncentrace natamycinu mg

100 za 1 kus

20 až 1 g

100 za 1 kus

Čistý Natamycin

Složení

Tuk, kyselina adipová, trioleát sorbitanu, cetylalkohol, polysorbát, hydrogenuhličitan sodný

Decyloleát, voda, cetostearylalkohol, laurylsulfát sodný

Bramborový škrob, stearát hořečnatý, laktóza, povidon, uhličitan vápenatý, mastek, sacharóza

Žádné další látky.

Balení

3 ks v proužku, na 1-2 proužcích v balení

Zkumavky o objemu 30 g

20 ks. v balení

500 g láhev

Farmakodynamika a farmakokinetika

Natamycin označuje antibiotika, antimikrobiální a antiseptická činidla používaná v gynekologii a dermatologii. Je účinný proti patogenním houbám, včetně kvasinek a Candida albican. Tyto patogeny ovlivňují genitální cesty, ale lék má fungicidní účinek, spojující steroly buněčných membrán plísní. Porušuje integritu skořápky a zabíjí mikroorganismy.

Podle instrukcí léčivo nemá senzibilizační účinek, nezpůsobuje alergické reakce a rezistenci. Účinná látka kompozice rychle působí, když je infikována houbami, zmírňuje zánět a svědění. Tablety jsou enterosolventní, proto působí pouze ve střevě, neovlivňují systémovou cirkulaci.

Krém se používá externě, svíčky jsou určeny pro intravaginální použití, takže systémová koncentrace natamycinu v krvi není také detekována. Čípky eliminují hojný výtok z pošvy, jsou rovnoměrně rozloženy ve všech svých úsecích po roztavení z tělesné teploty. V krvi a biologických tekutinách není detekováno dostatečné množství účinné látky, proto nejsou k dispozici žádné údaje o farmakokinetice.

Indikace pro použití

Podle pokynů má použití natamycinu určité indikace. Častými faktory užívání drog jsou:

  • vulvovaginální kandidóza, vulvitis, vulvovaginitida;
  • vaginitida způsobená Candida albicans;
  • léčba a prevence neinvazivní intestinální kandidózy;
  • plísňové infekce kůže a sliznic způsobené dermatofyty, kvasinkami nebo kvasinkami podobnými houbami;
  • kandidóza úst, jícnu, trávicího traktu;
  • houbové léze chodidel, nohou, trupu;
  • vaginální kandidóza;
  • prevence primárních a sekundárních infekcí kožních onemocnění s imunodeficiencí;
  • aplikace v oftalmologii pro blefaritidu, konjunktivitidu, keratitidu.

Dávkování a podávání

Lékaři aktivně předepisují Natamycin - návod k použití léčiva ukazuje, že způsob použití, dávkování, režim a léčba závisí na formě uvolnění. Je dovoleno kombinovat lékové linie. Například, pro drozd, jeden čípek je podáván den před spaním, poté, co rozmazal sliznici s krémem (dvakrát / den). Pro partnera se doporučuje aplikovat mast na penis jednou denně.

Svíčky

Podle instrukcí, svíčky Natamycin používají dospělé ženy jeden po druhém v průběhu 3-6 dnů. Čípky se nalézají intravaginálně, co nejtěsněji do pochvy. Je vhodnější, aby to jednou denně leželo. Léčba začíná několik dní po skončení menstruace a končí před jejím nástupem. Svíčky nejsou vhodné pro děti.

Prášky

Pro léčbu střevní kandidózy nebo chronického nebo těžkého drozdu se používají tablety. Podle pokynů:

  1. Jmenován jeden kus čtyřikrát denně po dobu sedmi dnů, podobná dávka se používá pro oslabení imunity.
  2. V případě střevní kandidózy u dětí se jedna tableta užívá dvakrát denně po dobu sedmi dnů.
  3. Je lepší brát pilulky během nebo po jídle, ve stejnou dobu, pitné vody.
  4. Nemůžete žvýkat nebo rozdrtit lék - rozbije enterosolventní shell, sníží dávku a účinek léčby bude snížen.

Prášek

Návod k použití Natamycinu s práškovým substancí říká, že může být použit externě, orálně nebo intravaginálně. Lék se aplikuje na kůži až několikrát denně, průběh určuje lékař. Intravaginální prášek se aplikuje v noci, léčba by neměla překročit týden. Pro perorální podání je 100 mg látky zobrazeno 2-4krát denně.

Když kandidóza dutiny ústní s práškem čisté vody vytvoří suspenzi a vezme 1 ml 4-6 krát denně. Na začátku léčby je přípustné užívat menší dávku - 0, 5 ml každou hodinu, pro děti - 0, 5 ml 4-6krát denně. V případě potřeby lze denní dávku zvýšit na 4 ml. Průběh léčby závisí na rozsahu postižené oblasti, který předepisuje ošetřující lékař.

Krém

Populární lék na plísňové kožní infekce je Natamycin mast (krém). Aplikuje se na postiženou pokožku 2-3 krát denně s intervalem 7-8 hodin mezi aplikačním průběhem 2-3 týdnů. Trvání léčby může být prodlouženo se souhlasem lékaře. Odborníci nedoporučují přerušit léčbu krémem ihned po odstranění viditelných symptomů.

Pro dermatomykózu, otomykózu, kožní kandidózu, onychomykózu (nehtovou houbu), plenkovou vyrážku u dětí se mast aplikuje na postižený povrch kůže a nehtů několikrát denně. Před ošetřením uší se obsah zvukovodu očistí peroxidem vodíku, vstříkne se bavlněný tampon namočený ve smetaně. Když se balanopostitida (plísňová infekce penisu mužů), krém se aplikuje několikrát denně s kurzem určeným lékařem.

Zvláštní pokyny

Studium instrukcí pro použití Natamycinu je vhodné věnovat pozornost speciálnímu návodu. Z ní se můžete dozvědět užitečné informace:

  • během menstruace nelze používat svíčky;
  • při léčbě léčby drozdem by měl být také exponován sexuální partner (optimální použití krému);
  • během užívání drog během pohlavního styku je žádoucí chránit se bariérovými metodami antikoncepce;
  • léky neovlivňují rychlost psychomotorických reakcí a soustředění pozornosti, takže během jejich příjmu můžete ovládat auta a nebezpečné stroje.

Natamycin během těhotenství

Během těhotenství a kojení není droga zakázána, ale měla by být používána s opatrností a pod dohledem lékařů. Pokud kojení (laktace) nelze aplikovat jako mast na oblast mléčných žláz. Užívání tablet je indikováno lékařem o riziku pro plod: musí být nižší než přínos pro matku. Nepřekračujte dávkování uvedené v návodu, změňte předepsanou dobu léčby.

Interakce s léky

Alkohol nelze užívat s Natamycinem, což vede k reakcím přecitlivělosti a možné dysfunkci jater. Je možné kombinovat léky linie s sebou nebo je kombinovat s prostředky na bázi griseovulfinu nebo s léčbou antibiotiky v obtížných případech léčby kožního onemocnění. Neexistují žádné další údaje o lékových interakcích.

Vedlejší účinky

Podle recenzí, všechny léky Natamycin je dobře snášen, ale riziko nežádoucích účinků není vyloučeno. Často zmiňované faktory jsou:

  • alergické reakce, svědění, kopřivka, kožní vyrážka;
  • anafylaktický šok, angioedém;
  • pocit pálení, hyperémie, podráždění sliznic a kůže;
  • zvracení, nevolnost, dyspepsie, bolest břicha, gastrointestinální potíže;
  • předávkování se projevuje podobnými příznaky, jeho případy jsou extrémně vzácné, s doporučeným symptomatickým ošetřením.

Kontraindikace

Ne každý může použít linii Natamycin. Léky se předepisují s opatrností během těhotenství, kojení. Kontraindikace léků uvedené v návodu k použití zahrnují:

  • přecitlivělost na složky;
  • kožní tuberkulóza;
  • alergické na léčiva ze skupiny makrolidů;
  • děti do tří let na tablety a až 16 let na svíčky.

Podmínky prodeje a skladování

Léky jsou dostupné bez lékařského předpisu. Doporučuje se skladovat na suchém a chladném místě při teplotě ne vyšší než 25 stupňů po dobu dvou let - pro čípky, čtyři roky - pro krém, tablety a prášek.

Analogy Natamycinu

Na policích lékáren najdete spoustu léků podobných Natamycinu. Jsou rozděleny na ty, které mají stejnou účinnou látku, a prostředky, které mají odlišné složení složek, ale vykazují stejný účinek. Analogy natamycinu jsou následující:

  • Primafungin;
  • Pimafucin;
  • Natamax;
  • Delvocid;
  • Ecofucin;
  • Vagicin;
  • Dalacin;
  • Clindamycin.

Cena Natamycin

Natamycin si můžete koupit prostřednictvím internetových nebo lékárenských řetězců. Náklady na financování budou záviset na formě uvolnění a úrovni obchodní marže. Prášek na prodej nenalezen. Orientační ceny drog v Moskvě budou (viz tabulka):

Typ léku

Internetová cena, v rublech

Lékárna cenovka, v rublech

Krém 30 g

260

280

Čípky 6 ks.

245

253

Tablety 20 ks.

250

263

Video

Recenze

Veronica, 28 let

Dostal jsem drozd na pozadí zimy. Bylo nepříjemné cítit nepohodlí a pálení. Rozhodl jsem se koupit vaginální čípky Natamycin, protože jsem četl dobré recenze o nich na fóru. Aplikoval podle pokynů pro noc na jeden kurz každý týden, pomohl odstranit nepříjemné příznaky, svědění, nepříjemný zápach z pochvy.

Artem, 36 let

Moje manželka se vznášela, a protože jsme nebyli chráněni během sexu, zvedl jsem houbu. Moje žena byla ošetřena svíčkami, potřísnila jsem penis natamitsinovým krémem. Vybrali jsme si tento lék za přijatelnou cenu, dobrou účinnost. Ukázal se dokonale, za pět dní nebyl problém. Doufejme, že se nám to znovu nepovede.

Victoria, 41 let

Dítě našlo houbu v uších, zjevně zvednutou v bazénu. Rozhodl jsem se z něj udělat turundu z vaty napuštěné krémem Natamycin. Taková rada, kterou mi dal přítel, se ukázala být efektivní. Masti okamžitě odstranila bolest, pocit pálení, čtvrtý den odstranila přetížení ucha a po dvou týdnech bylo dítě zcela zdravé. Doporučuji tento nástroj!

Nikolay, 38 let

Vzhledem k nesprávné stravě a životnímu stylu, věčný stres, můj žaludek začal bolet. Krevní testy ukázaly, že kandidóza ve střevě. Natamycin tablety byly předepsány mi, řekli mi, abych vypil čtyři kusy denně po dobu sedmi dnů. To nestačilo, nemoc postupovala, musela jsem si koupit dražší lék a jít do nemocnice na instalaci kapátků.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: