Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Lidé, kteří jsou stvořeni k tomu, aby žili v souladu s přírodou, usilují o krásu kolem sebe, což je důvod, proč máme rádi květiny tolik živé. Životnost řezané rostliny je krátká a milovaná kytice rychle ztratí svou přitažlivost. Pak přijít na pomoc umělých květin pro výzdobu, nerozeznatelné od bydlení.

Materiály pro umělé květiny

Moderní výroba umělých rostlin je celé odvětví, které dosáhlo bezprecedentního úspěchu v umění imitace. Květina pro výzdobu, vytvořená z nových materiálů, není jen tak živá, nelze ji odlišit od přítomnosti ani ze vzdálenosti natažené ruky. Každý takový výrobek má svůj vlastní obraz, svůj vlastní charakter, vlastní jedinečné zbarvení. Důvodem jsou moderní materiály a technologie, které se diví.

V kompozici umělých květin pro interiér se používají výrobky, které mají odlišnou strukturu, která se liší materiálem výroby. Překvapivě krásná kytice, takže animace místnosti může být z:

  • silikon;
  • latex;
  • tkaniny;
  • plast.

K dekoraci apartmánů se stále používají samonosné kytice nití, papíru, korálků, plsti a dalších improvizovaných prostředků. Opravdu rafinované dílo ruční výroby je však vzácné, péče o tyto výrobky je složitá a oni sami rychle ztratí svou přitažlivost. Proto bychom měli zvážit pouze umělé rostliny pro interiér, vytvořené řemeslníky v moderních podnicích.

Silikonové květy

Z tohoto nádherného materiálu vytvořte opravdová mistrovská díla. Silikon propůjčuje nejjemnější vlastnosti živé kytice, reliéf a strukturu okvětních lístků, rozmanitost přírodních odstínů. Ovlivňuje rozsah simulovaných provozů. Zdá se, že každá zahradní květina má vlastní silikonovou kopii. Silikonové výrobky jsou odolné, odolné vůči světlu a snadno se čistí. Zvláště dobré jsou díla čínských a polských mistrů. Každá rostlina je vyrobena ručně, takže složení umělých silikonových květin pro interiér není levné potěšení.

Latexové květy

Dalším materiálem, který se stal darem pro květináře, je přírodní kaučuk (latex). Umělé rostliny z ní vyrobené nejen ve vzhledu, ale i na dotek připomínají živé. Pro latexové výrobky použitý listový materiál. Existuje další technologie, ve které jsou okvětní lístky květu lisovány z tkaniny, po které jsou na jedné nebo obou stranách pokryty tekutým kaučukem. Květiny pro dekoraci ze syntetického latexu. Životnost takových výrobků je kratší, protože umělá pryž časem ztrácí svou elasticitu a začíná se rozpadat.

Látkové kytice

První umělé květiny pro domácí dekoraci se objevily v Číně. Byly vyrobeny z vysoce kvalitního hedvábí a byly velmi drahé. Látkové imitace rostlin jsou populární až do současnosti. Ve složení umělých květin pro interiér lze použít hedvábí, satén, cambric, crepe de Tine. Také se používají syntetické tkaniny různých směsí. Jemné plátěné kytice zůstávají populární, úspěšně konkurují latexu a silikonu z hlediska ceny a kvality.

Plastové květiny

Kytice z plastu, které byly vyrobeny dříve, byly v rituální sféře používány častěji a pro výzdobu obytných místností vypadaly neslušně a nemotorně. Moderní plastové květy jsou stále elegantnější. Jejich aktualizovaný vzhled a nízká cena přitahují pozornost kupujících. Kromě toho se při výrobě rostlin z jiných materiálů používá vysoce kvalitní plast. Z ní se stonky, listy, další zelené prvky. Moderní plast - materiál bez zápachu, snadno se čistí, nevyžaduje speciální péči.

Viz detailně ve videu, jak vytvořit kompozici umělých květin.

Aranžování květin v interiéru

Živé květiny nemohou být nahrazeny ničím, ale jako trvalý prvek dekor řezaných rostlin nejsou příliš vhodné. Rychle vyblednou, ztratí svou přitažlivost. Květiny v květináčích jsou náladové, vyžadují dostatek světla, pravidelné zavlažování, krmení, přesazování. Pečlivě promyšlené skladby umělých květin pro interiér zůstanou po mnoho let nezměněny, nepotřebují komplexní péči.

Umělé květiny v domě mohou oživit nudný pokoj, vytvořit přízvuk, světlé barevné místo, které přitahuje pozornost hosta. Nepotřebují zvláštní podmínky, mohou být umístěny daleko od zdroje světla, dokonce i na chodbě, ložnici nebo koupelně. Jejich nedostatek zápachu je spíše výhodou než nevýhodou. Silikon, latex a plast nepáchnou, nezpůsobují alergické reakce.

Vnitřní kompozice umělých květin jsou zvláště vhodné při zdobení prostor pro dovolenou. Originální kytice, košíky s květinami vytvoří pocit oslava, udržují náladu, potěší hosty. V obývacím pokoji, zdobené rozpadajícími se kvetoucími rostlinami, iv zimě tam bude vládnout léto. Umělé květiny vybrané s chutí v interiéru jsou krásné, stylové, módní.

Umělé hrnkové květiny

Přesné kopie živých pokojových rostlin jsou velmi oblíbené pro zdobení pokojů, kanceláří, kosmetických salonů, kaváren, restaurací. S jejich pomocí můžete nejen ozdobit místnost, ale i zamaskovat komunikační trubky, odvrátit pozornost od konstrukčních nedostatků, konstrukčních vad. Simulátory rostlin lezení a visí dolů (břečťan, chřest, tradescantia, monstrum) a mají velkou výšku (ficuses, palmové stromy) vyrovnat se s tím obzvláště dobře. Hlavním prvkem je ozdobná zelená neobvyklých listů a jen někdy jsou kvetoucí.

Kompozice ve skleněných vázách

Máte skleněnou vázu nebo dokonce pár? Nenechávejte je neobydlené. Pro každého z nich si můžete vybrat nádhernou kompozici, která bude zdobit váš domov. Každá osoba může udělat kytici ve váze, musíte vzít v úvahu velikost a tvar plavidla:

  • Vysoká a úzká váza je ideální pro květiny s dlouhými stonky, jako jsou růže.
  • V širokém a nízkém kontejneru vypadá parta s krátkýma nohama skvěle.

Nalijte čistou, čistou vodu do vázy. Umělé rostliny to nepotřebují, ale zdůrazní jejich podobnost s přírodními, což činí kompozici realistickou. Malá kytice malých květů ve sklenici nebo malá nádoba se harmonicky vejde do interiéru kuchyně a na jídelní stůl z přírodního dřeva zaujme vysoké složení v masivní skleněné váze.

Biedermeier Kytice

Zajímavá kompozice, kterou lze vyrobit z živých i umělých květin - Biedermeier. Jedná se o kulatou kytici tvořenou velkými hlavami květin. V něm jsou stejné prvky umístěny v kruzích, z nichž je několik. Můžete použít rostliny stejného druhu, ale s kontrastními barvami (například bílé a šarlatové růže), nebo můžete použít květiny různých druhů. Prvky kytice jsou uspořádány pevně, za lístky by neměly být vidět žádné listy ani stonky. Někdy je kompozice zdobena ušima a rámována zelení nebo papírem.

Tato kytice vypadá elegantně a bohatě, je ideální pro zdobení obývacího pokoje, a pokud není příliš světlá, pak ložnice. Chcete-li skladbu skládat správně, zvažte, kolik produktů, ze kterých chcete barvy zakoupit. Biedermeier kytice je dobrá, pokud se skládá ze čtyř nebo více kruhů, bude potřebovat hodně umělých rostlin. Tato kompozice odkazuje na tzv. Masivní styl.

Klasický design

Kromě kytic ve váze, masivní kompozice různých forem jsou považovány za klasiku květinové prvky. Jako podklad pro jejich výrobu byl po dlouhou dobu používán drátěný rám a mech. Oni byli nahrazení houbou pro floristika, který je prodáván specializovanými obchody. Na základě hustě uspořádaných květin, zelení a dalších složek. Masivní styl má husté naplnění hranic kompozice, předpokládá absenci volného prostoru mezi jejími prvky.

Zdobit prostorné pokoje pro dovolenou pomocí slavného květinového uspořádání "byzantský kužel." Klasická výzdoba interiéru vám dává možnost představit si představivost, vytvořit slavnostní atmosféru. Byzantský kužel je instalován na misce a naplněn umělými nebo sušenými hlavami květin, zelení. Ovoce a bobule se často používají pro tuto kompozici.

Klasické kompozice mohou být různých velikostí. Volba stolu se používá pro slavnostní stůl a podlaha (metr a více) bude zdobit banketní místnosti, sály, verandy a lodžie. Použití umělých květin v interiéru je tvůrčí záležitost, která vyžaduje znalosti a jemnou chuť. Snažte se udělat květinovou kompozici vlastníma rukama. To může být váš nový fascinující koníček.

Video: DIY umělý květinový panel

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: