Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Vitamíny v zimě jsou pro tělo obzvláště důležité, doporučuje se je dostat v dostatečném množství z domácích nápojů připravených na podzim metodou konzervace. Dýňová šťáva, která obsahuje velké množství minerálů, stopových prvků, má hypoalergenní složení, je povolena i pro malé děti, je zvláště užitečná pro slabou imunitu. Jak udělat dýňový džus doma na zimu? Je to jednoduché, čtěte a zkuste to!

Proč je dýňová šťáva užitečná?

Je velmi obtížné přeceňovat výhody tohoto přírodního nápoje, který nejen doplňuje zásobování energií, ale je také účinnou léčbou, prevencí řady chronických diagnóz. Pít je povoleno v koncentrované formě po celý den, bez obav o sezónní nedostatek vitamínů, tendenci k alergickým reakcím. Přírodní šťáva má následující výhody:

 • obsahuje vitamíny B, PP, K, A, E, fluor, minerální soli, pektin, proteiny, tuky;
 • úspěšně léčí chudokrevnost, obnovuje přijatelný hemoglobinový index;
 • eliminuje a zabraňuje vzniku kožních změn souvisejících s věkem;
 • čistí játra, odstraňuje produkty intoxikace;
 • posiluje imunitní systém.

Pochopení hodnoty tohoto nápoje v zimě, vyvstává hlavní otázka: jak skladovat šťávu do budoucna a zároveň zachovat její přínos pro tělo Proces vaření netrvá moc dlouho, hlavní věcí je postupovat krok za krokem, připravit požadované ingredience podle receptu předem. To je předpoklad, jinak experimenty v kuchyni mohou být neúspěšné.

Dýňová šťáva recept doma

Nápoje připravené na domácí chuť nejsou horší než skladovat výrobky, navíc si zachovávají svou užitečnost. Chcete-li udělat dýňový džus, musíte jednat v následujícím pořadí:

 1. Oloupeme a umyjeme 2 kg dýně, nakrájíme na porce.
 2. Vložte do hrnce s objemem 4-5 litrů, přidejte 500 ml vody na dno a vařte 20 minut.
 3. Ochlazený produkt vychladněte, ujistěte se, že se měkne a nespaluje na dno pánve.
 4. Rozmělňte kompozici vidličkou a dostaňte dýňové pyré střední tloušťky.
 5. Vraťte do pánve, přidejte 1 litr vody, abyste ochutnali cukr.
 6. Směs se přivede do varu, sníží se teplota a vaří se 5-7 minut.
 7. Před vypnutím nalijte 10 g kyseliny citrónové (dle vlastního uvážení), zamíchejte a odložte od tepla.
 8. Horké zalijte do skleněných lahví, zavřete víko a neuchovávejte v chladu až do vychladnutí.

Je důležité nejen vyrábět dýňovou šťávu podle receptu, ale také zajistit sterilitu lahví a těsnost kovových víček, aby se tento přírodní produkt skladoval po celou zimu. Existují lahve s otočnými uzávěry, které lze snadno a jednoduše zavřít, a v zimě to nebude problém otevřít, a tam jsou čepice, které budou vyžadovat použití speciálního tmelu.

Čerstvá dýňová šťáva

Můžete připravit chutný a zdravý nápoj pomocí odšťavňovače. Odpověď na otázku, jak udělat lahodnou dýňovou šťávu doma, nezpůsobuje potíže, hlavní je splnit všechny podmínky receptu, neporušit proporce samotného produktu. Proces vaření trvá 10-15 minut, ale výsledkem je jedinečný produkt, který je cenný pro každý organismus:

 1. Připravte si 2 kg oloupané a nakrájené dýně.
 2. Bruste v odšťavňovači.
 3. Na špičku nože (med podle chuti) přidejte sklenici cukru, kyselinu citrónovou.
 4. Míchejte, nápoj je připraven.

Jak se připravuje nápoj na ohřívání, dozvíte se z navrhovaných receptů. Přečtěte si pravidla, jak vařit svařené víno doma.

Video: dýňová šťáva s pomerančem na zimu

Mnohé ženy v domácnosti si vybírají recepty s obrázky nebo videem, aby pochopily všechny detaily vaření receptů. Máte-li zájem dozvědět se, jak vyrobit šťávu z dýně, doporučuje se pečlivě prostudovat níže uvedené video. Jedná se o vizuální nápovědu, aby konečně potěšila celou rodinu chutným a zdravým nápojem, posílila imunitní systém a jednoduše diverzifikovala obvyklou stravu.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: