Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Optické mechaniky jsou již používány velmi málo lidmi, všechny informace jsou přenášeny pomocí vyměnitelných disků a zápis dat do něj je mnohem snazší a rychlejší. Z tohoto důvodu se nejjednodušším způsobem instalace tohoto operačního systému stalo vytvoření spouštěcí jednotky USB flash pro systém Ubuntu. To je způsobeno jednoduchostí snímání obrazu a instalací distribuce.

Vytvoření zaváděcího disku USB Ubuntu ve Windows

Hlavní výhodou tohoto OS je, že je distribuován bezplatně a nevyžaduje nákup licence. Všechny nejnovější verze operačního systému jsou uživateli k dispozici na webové stránce vývojářů. Obvykle se používá ubuntu 14.04 zaváděcí flash disk, ale můžete si také stáhnout novější verzi, pokud si budete přát. Proces nahrávání distribučního balíku není podobný kopírování souboru z počítače do jednotky USB. Pro tento účel byly vytvořeny speciální programy, například Live CD (pro disky) nebo Live USB (pro flash disky).

Další populární softwarovou volbou pro vytvoření multi-boot zařízení je nástroj Rufus. Je snadno ovladatelný, funguje stabilně, lze jej zdarma stáhnout ze sítě. Postup pro přípravu zaváděcího flash disku Ubuntu:

 1. Připojte zařízení USB k počítači.
 2. Spusťte program, zadejte cestu k jednotce flash (vyberte ze seznamu), kde bude systém souborů zaznamenán.
 3. Ptáky umístěte před řádky: „Vytvořit spouštěcí disketu“, „Rychlé formátování“. V rozevíracím seznamu vyberte "ISO obraz".
 4. Vyberte distribuci, kterou jste stáhli dříve.
 5. Klikněte na tlačítko Start.
 6. Počkejte na dokončení procesu.

Jak udělat bootovací Ubuntu flash disk v Linuxu

Tento operační systém není pro běžného uživatele tak pohodlný jako Windows, protože všechny akce jsou prováděny prostřednictvím příkazového řádku. Pokud potřebujete zaváděcí USB flash disk s ubuntu, můžete to provést podle následujících pokynů:

 1. Spusťte standardní nástroj kopírování dd.
 2. Vložte disk do počítače, určete jeho název, často je to „/ dev / sdb1“, ale ne nutně.
 3. Chcete-li zahájit kopírování distribuční sady na vyměnitelná média, musíte napsat příkaz (vše je napsáno bez uvozovek): „$ dd if = ~ / Downloads / ubuntu.iso = / dev / sdb1“. V tomto řádku je součástí kódu „~ / Downloads / ubuntu.iso“ cesta ke stažené distribuci a za znakem „=“ je název vaší jednotky.
 4. Počkejte na přípravu disku s více programy.

Pokud nevíte jak, nechcete použít konzolu k vytvoření, můžete si stáhnout grafický editor. Oblíbenou možností je Unetbootin, který lze snadno stáhnout z úložiště. Pokyny k instalaci pomocí tohoto nástroje:

 1. Vložte jednotku, spusťte program pomocí příkazu $ unetbootin.
 2. Uvnitř nástroje nastavte přepínač na "Disk Image".
 3. Vyberte instalační soubor.
 4. Zadejte zařízení pro nahrávání operačního systému, klikněte na tlačítko Ok.
 5. Počkejte na dokončení procesu a můžete začít instalovat Ubuntu.

Jak vytvořit bootovací Ubuntu USB flash disk na Mac OS X.

Všechny počítače od společnosti Apple mají od této společnosti předinstalovaný operační systém, ale ne každému se to líbí. Všechny programy, utility pro to mají jen koupit, takže někteří uživatelé přepnout na jiné populární OS. Pokyny pro přípravu flash disku Ubuntu s Mac:

 1. Stáhněte soubor iso z operačního systému.
 2. Chcete-li jej nahrát, musíte změnit formát obrazu na dmg, se kterým Mac pracuje. K tomu potřebujete konzolovou aplikaci hdiutil. Spusťte jej a zadejte následující příkaz: "hdiutil convert -format UDRW -o ~ / Downloads / ubuntu.img ~ / Downloads / ubuntu-12.10-desktop-i386.iso". V tomto řádku je součástí „~ / Downloads / ubuntu.img“ umístění budoucího přeformátovaného obrazu a „~ / Downloads / ubuntu-12.10-desktop-i386.iso“ je složka se staženou distribucí.
 3. Dále je nutné připojit vyměnitelné médium do počítače, dříve než jej naformátujete.
 4. V terminálu napište "diskutil list". Vyberte jednotku flash, zapamatujte si cestu k ní. Zadejte ji do příkazu “diskutil unmountDisk / dev / disk2” namísto standardu “dev / disk2”.
 5. Následně spusťte samotný proces vytváření pomocí příkazu: "sudo dd if = ~ / Downloads / ubuntu.img.dmg = = dev / disk2 bs = 1m". Čekání bude trvat dlouho.
 6. Vyjměte jednotku USB Flash.

Jak spustit spouštěcí flash disk s Ubuntu

Bez ohledu na to, jaký operační systém jste dříve měli, musíte nejprve vyměnitelné médium zavést. Odpovídající nastavení se provádí v systému BIOS při spouštění počítače. Je nutné mu oznámit, že při startu systému jsou data z flash-nosiče nejprve načtena, nikoli pevný disk. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. Restartujte počítač.
 2. Stiskněte klávesu skoku do režimu BIOS. Toto je buď klávesa F2 nebo Del, můžete zjistit přesně na úvodní obrazovce, kde je zobrazen model základní desky a ovládací tlačítka.
 3. Správa se provádí pomocí šipek na klávesnici, pokud máte starou verzi systému BIOS a pomocí myši, pokud je verze UEFI.
 4. Vyhledejte oddíl Spuštění. Potřebujete řetězec "Priorita spouštěcího zařízení". Na první řádek umístěte název zařízení Flash.
 5. Uložte nastavení a ukončete BOIS pomocí klávesy F10.

Video: Ubuntu instalace flash disku

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: