Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Furuncle na stydkých pyskech je proces zánětu na kůži ve formě velké nemoci způsobující pupínek s hnisem u ženy, jejíž léčba by měla být prováděna pod dohledem lékaře. Furunkulóza nebo onemocnění, které je způsobeno těmito nepříjemnými neoplazmy, je často chronické, tento problém naznačuje závažné problémy v těle.

Co je to var

Furuncle populárně volal vařit. Takový zánětlivý proces může ovlivnit podpaží, slabinové oblasti, ruce a nohy, obličej. Jedním slovem se hnisání objevuje v místech hustých vlasů. Vřed na intimním místě ovlivňuje folikul, z něhož rostou vlasy, a oblast kolem něj, tvořící hnisavý vak. Kauzální agens subkutánního hnisání je bakterie bílého nebo Staphylococcus aureus, která se v žádném případě netýká pohlavních nemocí a dalších patologií z této oblasti.

Jak se projevil furuncle na genitálních rtech

Vývoj varu na stydkých pyskech (infekce a stárnutí) probíhá postupně. Pokud se v intimním místě objevil pupínek, v žádném případě se ho nesnažte vytlačit, což někdy vede k vážnějším následkům. Často varu přímo u vagíny způsobuje zmatek u mnoha žen, ale nezapomeňte, že zdraví je důležitější. Stádia vývoje onemocnění jsou:

 • syndrom bolesti;
 • vznik červeného otoku v oblasti třísla, podobný velkému pupínku, doprovázený nepohodlím a bolestivými pocity při stisknutí;
 • tvorba hnisavé hlavy po dvou až třech dnech, velikost abscesu se výrazně zvětšuje (průměrný průměr hlízy je 1, 5–2 cm), tělesná teplota může vzrůst a svědění se vyskytuje u abscesu;
 • existuje průlomový var s identifikací hnisu;
 • místo průlomu zůstane hnisavé nekrotické jádro, které po chvíli umírá;
 • opuch zmizí, zanechává za sebou malou jizvu, která také brzy zmizí.

Sledujte vývoj varu. Pokud absces na genitálních rtech neprojde sám a neotevře se během jednoho a půl týdne, je třeba kontaktovat chirurga. V tomto případě bude nutné ošetřit masti, tablety, obklady. Někdy potřebujete operaci. Vzhled jednoho varu často vede k šíření nemoci v podobě několika dalších zánětů.

Důvody

Důvodem vzniku abscesu v oblasti genitálií, který se neliší od příčin furunkulózy na jiném místě, jsou bakterie Staphylococcus aureus. Jakmile se objeví vhodné podmínky, začnou se množit a uvolní se velké množství hnisu. Někdy si ženy, pozorující problém, spojují s pohlavními chorobami, ale toto je mylný názor.

Odborníci identifikují následující hlavní faktory výskytu hnisání:

 • snížená imunita;
 • nedávné infekční onemocnění;
 • hypothermie;
 • nedostatek hygieny v intimní oblasti;
 • nadměrné pocení;
 • depilace;
 • řezy, škrábance;
 • nedostatek vitaminových a stopových prvků v těle v důsledku podvýživy.

Během těhotenství

Těhotenství a kojení - to je stresující pro tělo. Během tohoto období dítě „vytáhne“ z matky velké množství nezbytných látek pro růst a vývoj. Imunita ženy trpí, signalizuje to pomocí herpesu, růžového lišejníku a dalších dermatologických problémů, včetně furunkulózy. Purulentní vary během těhotenství a kojení by měly být léčeny velmi opatrně s minimálním množstvím léků, které mohou poškodit plod nebo kojence.

Jak léčit furunkulózu

Procesu všeobecného ošetření, na němž závisí výsledek, je třeba přistupovat velmi vážně. Nespěchejte, abyste aplikovali léčivo bez mastí a nápojů bez přesné diagnózy. Například červená rána, která se objevuje v počáteční fázi vývoje varu, může znamenat houbu. Vřed na stydkých pyskech, který způsobuje zimnici a nechce prorazit, je léčen závažnými léky. Zánět je v tomto případě snadno určen klinickým krevním testem, který bude vykazovat nadhodnocený stav leukocytů.

K dispozici je také bezpečný systém léčby, který je vhodný pro těhotné ženy a ženy během laktace. Jedná se o metody tradiční medicíny, které stále pomáhají v raných fázích furunkulózy. Všimněte si, že ne všechny produkty jsou vhodné pro ošetření kvůli těsnému umístění sliznice, proto si vyberte bezpečnou složku. Zde jsou vhodné recepty na tradiční medicínu, které vám pomohou zbavit se vředů na povrchu kůže:

 • Pleťové vody a oplach infuzí léčivých bylin. Chcete-li to takto: vařit jednu polévkovou lžíci heřmánku, měsíčku a tymiánu se sklenicí vařící vody, nechte ji pod víkem na půl hodiny, kmen z okvětních lístků a stébla trávy. V hotovém vývaru navlhčete kus gázy nebo bavlněné tkaniny, na půl hodiny připevněte k varu, upevněte pevně přiléhající spodní prádlo.
 • Mast na obklad z měsíčku proti varu. Zde budete potřebovat suché měsíčky (1 lžíce) a stejné množství másla. Květy musí být rozdrceny na prášek a smíchány s olejem při pokojové teplotě. V tomto případě se jako gáza doporučuje použít polštářky pro ženskou hygienu, na které je třeba aplikovat výslednou mast. Doba trvání procedury je dvě hodiny.
 • Lisování lněných semen proti varu. Nakrájejte lněná semínka a vložte do dvou sáčků z bavlny. Ponořte každý vak jeden po druhém do horké vody a aplikujte hnisavý účinek na nidus.

Drogová terapie

Pokud se vařit nechce prorazit sám, pak je čas na léky. K tomu použijte masti a pilulky, které jsou předepsány lékařem. Je nemožné užívat léky na vlastní pěst, což někdy vede k vážným následkům, zejména pokud jde o účinné léky. Schéma je jednoduché: místo se smaže smetanou a nechá ji nějakou dobu.

Mast

Používání varných mastí je lokální léčba. Před zahájením této terapie si pečlivě přečtěte návod a ujistěte se, že na tento lék nemáte kontraindikace. Masti se aplikují jako krém nebo se používají jako podklad pro obklady. Důležitou roli hraje stupeň rozvoje varu. Populární agenti jsou:

 • Heparinová mast. To je vynikající antiseptikum, které má antimikrobiální účinek. Často předepsaný pro léčbu vředů na genitals jako tahání hnis.
 • Syntomycinová mast. Má mírný účinek, nedráždí sliznice, a proto je důležitý pro léčbu vředů na pyskovém pysku. Nemá žádné vedlejší účinky.
 • Ichthyolové masti. Tento nástroj přináší nejrychlejší možný výsledek při zrání varu. Použijte pro léčbu vředů na genitální ret by měla být velmi opatrná, mast může způsobit podráždění na sliznici.
 • Levomekol. Je opatřen antibakteriálními a redukčními účinky, je předepsán k boji proti varu na genitáliích.
 • Baneocin. Další účinná antibakteriální mast proti vředům, která vyskočí na stydké pysky.
 • Clotrimazol. Mast má kontraindikace, zvládá bakterie, které způsobují absces na stydkých pyskech.
 • Zinková mast. To znamená kategorii léčivých léků, která je určena po otevření varu na genitáliích. Tato mast je povolena pro těhotné ženy a malé děti.
 • Vishnevsky mast. To je vůdce mezi masti pro léčení vředů v intimní oblasti. Nástroj pomůže zmírnit bolest, zánět, hojí rány jakékoli hloubky bez následků.

Vaří tablety

Prášky z vředů, které se objevují na stydkých pysky, ne. Existují léky, které zmírňují současné příznaky a ničí bakteriální infekci. Zánět a zimnice odstraní analgetika a pilulky, které obsahují ibuprofen. Pokud jde o bakterie, které způsobují vary na genitáliích, nejúčinnějším způsobem, jak s nimi bojovat, jsou antibiotika. Všechny léky proti furunkulóze na stydkých pyskech předepisuje ošetřující lékař, protože užívání mnoha tablet má kontraindikace a vedlejší účinky.

Operativní zásah

Existují případy, kdy bolestivá srst na genitáliích se nemůže otevřít sama. V tomto případě, bez pomoci chirurga nemůže udělat. Operace spočívá v provedení malého řezu sterilním nástrojem, kterým lékař stiskne obsah varu. Chirurg poté vyčistí dutinu a ošetří ji dezinfekčními prostředky a nanese na ni bandáž s mastí. O den později by měl být obvaz změněn na nový.

Prevence

Prevence furunkulózy je prevence příčin, které způsobují toto nepříjemné onemocnění. Žena potřebuje udržovat hygienu intimní zóny, jíst správně, pít vitamíny. Další tipy:

 • Šaty na počasí, bude eliminovat pocení a podchlazení.
 • Vyberte si spodní prádlo ve velikosti, vyrobené z přírodních tkanin, které umožní kůži "dýchat".
 • Posílení imunitního systému v každém směru, nedovolte si často pít a jíst smažené tukové potraviny.

Video: absces na stydkých pysky

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: