Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Léčivo Ketosteril je látka, která obsahuje ketonové analogy aminokyselin a používá se k léčbě selhání ledvin. Aktivní složky kompozice obnovují metabolismus, normalizují tělo. Tento přípravek vyrábí německá farmakologická společnost Fresenius Kabi.

Složení a uvolňovací forma

Ketosteril (Ketosteril) je reprezentován jednou tabletovou formou. Jedna tableta obsahuje 36 mg dusíku a 50 mg vápníku. Přípravek obsahuje:

Popis

Žluté podlouhlé tablety

Koncentrace keto-analogových aktivních složek (alfa-hydroxy-analog, alfa-keto-analog), mg na kus.

isoleucin

67

leucin

101

fenylalanin

68

valin

86

methioninu

59

Monoacetát L-lysinu

105

L-threonin

53

L-tryptofan

23

L-histidin

38

L-tyrosin

30

Další komponenty

Povidon, kukuřičný škrob, makrogol, mastek, stearát hořečnatý, koloidní oxid křemičitý, polyvinylpyrrolidon, polyethylenglykol

Shell Ingredients

Oxid titaničitý, mastek, triacetin, makrogol, kopolymer dimethylaminoethylmethakrylátu, butylmethakrylátu, methylmethakrylátu (eudragit), chinolinu žlutého

Balení

Blistry po 20 ks, 5 blistrů v balení s pokyny

Farmakodynamika a farmakokinetika

Tento lék je kombinací, která má plně zásobovat tělo esenciálními aminokyselinami s nejnižším možným použitím dusíku. Při požití se ketonové analogy zpracovávají enzymy, transaminují a rozkládají močovinu. To vede k využití metabolických produktů obsahujících dusík, anabolismu proteinů a snížení hladiny močoviny v séru.

Užívání tablet pomáhá zlepšit metabolismus dusíku, snižuje koncentraci draslíku, fosforečnanu, hořčíku. Se systematickým užíváním léku se stav pacientů s chronickým selháním ledvin výrazně zlepšuje. Některým lidem se podařilo oddálit datum prvního dialyzačního postupu. Údaje o farmakokinetice léčiva nejsou uvedeny.

Indikace pro použití

Ketosteril je převážně předepisován pacientům s glomerulární filtrací nižší než 25 ml / min, ale s jinými indikátory mohou být použity tablety. Hlavní indikace pro použití instrukce nazývá selhání proteinové energie, prevenci a léčbu poruch na pozadí změn metabolismu proteinů při chronickém selhání ledvin nebo nedostatku proteinů ve stravě. Můžete požádat ve věku tří let.

Dávkování a podávání

Podle instrukcí se pacientům podává 1 tableta na každých 5 kg tělesné hmotnosti denně nebo 100 mg / kg hmotnosti denně. Pokud dospělý váží více než 70 kg, bude přibližná dávka 4-8 tablet třikrát denně. Ketosteril se užívá perorálně, bez žvýkání, pije vodu během jídla. Použití léčiva je prokázáno po celou dobu snížené rychlosti glomerulární filtrace.

Během období predialyzace se doporučuje dodržovat dietu - množství bílkovin v potravinách by se nemělo zvyšovat o více než 40 gramů denně. Pokud je pacient již na dialýze. Pro něj je množství bílkovin vypočítáváno individuálně: pro děti 3–10 let, 1, 4–0, 8 g / kg denně, ve věku nad 10 let, 1–0, 6 g / kg denně. S hyperkalcémií je indikováno snížení příjmu vitamínu D. Když je hladina vápníku udržována na vysoké úrovni, dávka Ketosterilu je snížena.

Během léčby lékaři sledují obsah vápníku a snižují obsah fosfátů v séru. Je-li nutná terapie k zajištění dostatečného kalorického příjmu. Lék se užívá s jídlem, aby se maximalizovala absorpce aminokyselin. Při přecitlivělosti na složky přípravku u pacientů může dojít k alergickým reakcím.

Ketosteril pro kočky

Návod k použití Ketosterila řekl, že to pomáhá při porušení ledvin. Někteří veterináři předepisují lék kočkám trpícím chronickým selháním ledvin nebo jinými chorobami, které jsou často způsobeny prodlouženým krmením zvířete suchým krmivem. Podle recenzí majitelů koček, domácí zvířata užívající pilulky výrazně zlepšily svůj stav. Dávkování je předepsáno individuálně.

Interakce s léky

V návodu k použití léčiva existuje část lékové interakce léčiva. Více o kombinacích:

 1. Současný příjem tablet s produkty na bázi vápníku vede ke zvýšení hladiny minerálních látek v krevním séru.
 2. Kombinace Ketosterilu s hydroxidem hlinitým je povolena, ale s poklesem závažnosti uremických symptomů se dávka přípravku snižuje.
 3. Během léčby je nutná kontrola snížení hladiny fosfátů v séru.
 4. K vyloučení zhoršené absorpce ve střevě se nedoporučuje kombinace Ketosterilu s léky, které tvoří špatně rozpustné sloučeniny s vápníkem. Mezi ně patří Estramustin, tetracykliny, minerální přípravky na bázi železa nebo fluoru, antibiotikum ze skupiny chinolonů. Mezi jejich recepcí by měly projít dvě hodiny.

Vedlejší účinky

Během léčby je jediným možným vedlejším účinkem hyperkalcémie (zvýšení hladiny vápníku v krvi). Tento stav se vyznačuje slabostí, zvýšeným krevním tlakem, zvracením, nevolností. Pacient hodně vypije a uvolní dostatečné množství moči. Při chronické hyperkalcémii roste pojivová tkáň v ledvinách, tvoří se kameny. Podle pokynů je předávkování drogami nepravděpodobné.

Kontraindikace

Přípravek obsahuje fenylalanin, proto je zakázáno používat přípravek u pacientů s dědičnou fenylketonurií. Další kontraindikace pro použití Ketosterilu jsou uvedeny v návodu:

 • hyperkalcémie;
 • přecitlivělost na složky kompozice, alergie, idiosynkrasy;
 • těhotenství, kojení;
 • toxická acidóza;
 • půst;
 • zvýšená kyselost žaludeční šťávy;
 • narušení metabolismu aminokyselin;
 • věku do tří let.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je předpis, lék by měl být skladován při teplotě do 25 stupňů po dobu delší než tři roky.

Ketoaminol a Ketosteril - což je lepší

Ketosteril Analogue Ketoaminol je dostupný v tabletách obsahujících aminokyseliny v kombinaci s polypeptidy. Mají metabolické a aminokyselinově deficitní účinky, používají se v případě selhání ledvin s nedostatkem bílkovin. Na rozdíl od Ketosterilu je Ketoaminol zakázán u dětí mladších 18 let. Lékové interakce, vedlejší účinky a způsob jejich použití. Lékař musí rozhodnout, co je pro pacienta nejlepší.

Cena Ketosterilu

Lék můžete koupit v internetových lékárnách a lékárnách za cenu, která závisí na přirážce prodávajícího. V Moskvě budou přibližné ceny produktu a jeho analogů:

Název léku, forma uvolnění

Internet cenovka, rublů

Lékárna náklady, rublů

Ketosteril 50 mg tablety 100 ks.

2900

2950

Ketoaminol 100 tablet

2100

2175

Roztok Gepasol-Neo, láhev 500 ml

340

359

Video

Recenze

Arseny, 45 let

Mám chronické selhání ledvin, dokud jsem na dialýze, takže lékař předepsal tablety Ketosterilu, aby normalizoval práci ledvin. Jsou drahé, ale dialyzační postup je ještě dražší, takže piju lék. Líbí se mi účinek pilulek - žaludek není tak zraněný, nutkání k močení se snižuje, cítím se skvěle.

Tatyana, 36 let

Moje druhé dítě se narodilo slabé a ve věku 2, 5 roku mu bylo diagnostikováno selhání ledvin. Bylo to velmi děsivé, ale doktor mě ujistil, že je léčen. Zatímco užíváme lék Ketosteril. Pomáhá dobře zvládat noční enurézu a ve dne snižuje počet cest na záchod. Dítě není tak letargické jako dříve.

Elmira, 31 let

Moje kočka onemocněla. Je už starý, tak často chodí kolem tácu, jí špatně. Vzal jsem ho k veterináři, řekl, že měl ledvinové kameny a selhání ledvin kvůli suchému jídlu. Lékař předepsal Ketosteril tablety zvířeti, každý den mu dávám speciální jídlo. Všiml jsem si, že se Mishaniho stav zlepšil.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: