Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Za nejoblíbenější zvířata se považují nejen kočky nebo psi. Mnozí dávají přednost mluvícímu příteli. Jeden má rád ptáky malé velikosti, zatímco jiní, vidět červený papoušek papoušek nebo červený hyacint na fotografii majestátního papouška, sen dostat takový mazlíček. Jaký je charakter tohoto ptáka? Jak se o ni správně starat? Co krmit a jaká je cena papouška na trhu s ptáky?

Kdo je papoušek papoušek

Majestátně krásný pták velké velikosti, se silným zobákem a širokými křídly - to je způsob, jak můžete slovně popsat papouška. Vědecky, Ara (Ara ararauna) patří do rodiny papoušků (Psittacidae), podčeleď skutečných papoušků (Psittacinae) a je považován za významného člena ptačí elity. Tito ptáci ocení nejen pestré peří, ale i vysokou inteligenci a dlouhou životnost. V jeho přirozeném prostředí může Ara žít až 90 let.

Jak to vypadá

Charakteristickými rysy papouška z jiných druhů papoušků jsou masivní křídla, jasná opeření, těžká váha a silný zobák. Barva tohoto ptáka bude záviset na jeho poddruhu, a tam je asi 15 jich, nejpopulárnější který být: \ t

 • Hnědý kaštan s charakteristickou žlutou nebo duhovkou oka. Čelní lalok takového ptáka, Ara severu, je pokryt černým peřím, ale zároveň jeho bělavé tváře.
 • Čarodějnice Ara macao se žlutou nadklyuvye a tmavou skvrnou peří na základně.
 • Zelenookřídlí ptáci s velkou hlavou a velkým zobákem se nazývají voják Aru nebo Ara militaris, Ara ambiguu, Ara atwoodi. Nad zobákem jsou růžové peří, zobák je černý a líce jsou holé - bílé. Hlavní barva peří je žlutozelená, ale je možné se setkat s ptáky s červenými, bílými, černými vložkami.
 • Modrožlutý nebo modrožlutý Ara Ara glaucogularis žije hlavně v Bolívii. Jeho barva se shoduje s názvem - křídla jsou jasně modrá a prsa je světle žlutá.
 • Hora, hyacint nebo modrá Ara Anodorhynchus hyacinthinus má všechny opeření v kobaltově modré barvě a pouze kolem očí ptáka můžete vidět zlaté žluté kruhy.
 • Ara rubrogenys zelenookřídlí je považován za ohrožený druh a na trhu se jeví jako velmi vzácný a jeho cena je neobvykle vysoká. Jeho kolega Ara chloropterus je naopak velmi častý. Opeření těla tmavě červených papoušků, křídelních křídel, beder a konců peří má modravý výbuch.
 • Dříve známé a jiné druhy ptáků, které dnes zanikly. Barva těchto ptáků může být viděna jen na fotografii nebo číst v rukopisech slavných výzkumníků. Mezi tyto papoušky patří: Jamajský Ara gosse a Ara erythrocephala, žluto-zelený Dominican Ara atwoodi, autonómové virginské Ara, Guadalupe Ara guadeloupensis, Martinique Ara marticica, kubánský Ara trikolor.

Rozměry

Ačkoli barva peří u každého druhu ptáka může být různá, velikost ptáků vždy zůstane přibližně stejný. Stejně jako všechna mláďata, i papoušek Ara se narodil velmi krátký vzrůst od 5 do 8 cm na délku a zdánlivě nevzhledný. Dospělí mohou být až 51 cm, například kaštanově hnědý nebo papoušek Hyacint. Zelenokřídlý papoušek je považován za nejmasivnější - jeho tělo dosahuje délky 100 cm a opeřený váží až 2 kg.

Kde bydlí

Biotop těchto krásných ptáků je horké tropické země, Střední nebo Jižní Amerika, a oblasti nedaleko od Amazonky. V divoké přírodě Panama nebo Kolumbie se nachází 3 až 5 druhů ptáků a 8 druhů papoušků Ara žije v Bolívii najednou. Nejčastěji se vyskytují červené papoušky. Tito ptáci žijí v Mexiku, v blízkosti řeky Amazonky, Argentiny, Ameriky.

Fotografie papoušků papoušků

Parrot Ara doma

Nejedná se jen o mimořádně krásné ptáky, ale také o inteligentní zvířata, která se snadno stýkají s lidmi. Zámořští papoušci, stejně jako Jaco, se mohou naučit desítky slov a jasně je vyslovit. Jsou schopni požádat majitele, aby dal drink, jíst, vyjádřit své sympatie nebo pozdravit nováčka. Často jen z těchto důvodů, zkuste si koupit Aru v domě.

Obsah

Aby se zahraniční přítel mohl cítit dobře a pohodlně doma, musí poskytnout obrovský prostor volného prostoru. Je žádoucí, aby to byla prostorná voliéra. Pokud v domě není místo, je možné, aby pták zůstal v kleci, ale s podmínkou častých procházek. Pro středně velká plemena se vejde klec o rozměrech 70 x 100 x 130 cm, který je nezbytný pro umístění několika podavačů, pijáků, pólů a hraček. Dno klece je zpravidla pokryto jemnými pilinami, rašelinou nebo mechem.

Péče

Aby se červeno-modrý papoušek vždy cítil pohodlně, musí být klec pravidelně čištěna: odstraňte semena ze spodní části kůže, vyměňte piliny. Vodní misky a podavače by měly být denně umývány pracím prostředkem, aby se zabránilo hromadění kalů, prachu nebo bakterií. Vzhledem k tomu, že hračky, žebříky nebo tyče jsou znečištěné, je nutné tyto vnitřní předměty vyčistit v domě pro domácí mazlíčky.

Pokud pták žije ve velké voliéře, může být jednou za měsíc vyčištěn, ale zároveň důkladně dezinfikovat domov pernatého ptáka jednou za šest měsíců. Podlahy z pilin ve voliéře je třeba čistit jednou týdně a podle potřeby nahradit novými a čerstvými komponenty. Zbytek péče o domácího mazlíčka se neliší od obsahu obvyklého vlnitého papouška.

Krmení

Bird Ara miluje různé potraviny. Mladý jedinec by měl být krmen třikrát denně, ale pro dospělé budou vhodná dvě jídla denně. Celková hmotnost porce nesmí překročit 70 gramů. Z preferovaných produktů je:

 • čerstvé ovoce - banány, jablka, hrušky, citrusy;
 • zelenina - mladá kukuřice, mrkev, okurky, řepa;
 • zelení - špenát, listy salátu, kostival;
 • bobule - malina, jahoda, divoká růže, ostružina, jahoda;
 • ořechy - vlašské ořechy, arašídy, mandle;
 • obilné výrobky - pšenice, oves, slunečnicová semena nebo světlice, proso, kanárská semena;
 • minerální doplňky - mouka, malé oblázky nebo coquina.

Koupit Parrot Ara

Papoušci mohou žít doma více než tucet let. Modré, hyacint a červené papoušky žijí nejdéle ve vězení. Pokud si vyberete tento nebo takový typ papouška, měli byste očekávat, že se stane vaším novým členem rodiny. Ptáka si můžete koupit v každé chovatelské stanici pro ptáky, vybrat reklamu od chovatelů nebo si ji objednat prostřednictvím internetového obchodu, například na Avito.

Kolik papoušek bude záviset na tom, kde si koupíte. Levné ptáky jsou od chovatelů, drahé v obchodech. Při nákupu věnujte pozornost barvě ptáka. Měla by být hladká, bez toho, aby byl tento typ odstínů charakteristický. Peří zdravého zvířete je hladké, lesklé a hladké. Neméně důležitá je i nálada ptáka. Pokud je mazlíček pomalý, neochotně se ozve, je pravděpodobné, že je během přepravy nemocný nebo vážně zraněný.

Cena papouška papouška

Kromě toho náklady na papouška Ara mohou záviset na plemeni ptáka, jeho věku, typu zbarvení nebo vlastnostech určitého druhu. Protože toto plemeno papoušků miluje společnost, je lepší získat pár ptáků najednou, ale toto potěšení nebude k dispozici všem. Průměrná cena papoušců v Rusku je 50-100 tisíc rublů, vzácné druhy se odhadují vůbec v dolarech. V jeslích v Moskvě a Petrohradu jsou náklady na osrstění následující:

Druh ptáka

Parrot Ara cena v rublech

Modrá žlutá

od 150 m. str.

Greenwing

od 100 tun

Macau

od 130 m. p.

Hyacint

od 500 m. p.

Malá kaštanová hnědá

od 80 m. s.

Červenožlutý

v řádu 200 tun.

Video: exotické papoušky

Recenze

Inna, 26 let

Papoušci jsou papoušci z pohádky. Dobyvají svou krásu natolik, že není možné odmítnout koupi zvířete. Kromě toho není vůbec těžké se o tyto ptáky starat: stačí pravidelně měnit vodu v miskách na pití, zavěsit do klece více pastelek a někdy měnit piliny. Doma, možná i šlechtění.

Natalia, 34 let

Tyto papoušky jsou velmi citlivé a pomstychtivé. Pokud jste alespoň jednou udělali něco špatného, jak by chtěli - narazili na zobák nebo nechtěli jít na procházku, očekávali potíže. Můj přítel Ara žije už několik let, jakmile neúspěšně vytáhl ocas, v reakci na to se pták kousl do prstu. Soudě podle slov mého přítele, bylo to velmi bolestivé.

Eugene, 45 let

Je nemožné odlišit ženu od samce Ara v barvě, takže když si ho koupíte, měli byste naprosto důvěřovat slovům prodávajícího mateřské školy, jak jsem to udělal s manželkou. To je poté, co nám veterinář řekl, že naše Masha je plnohodnotným šedým mužským papouškem, a my jsme se všichni naivně snažili přivést ho spolu se stejným ptákem svých známých.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: