Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Účes, který zjednodušil život mnoha žen, je čtyřkolky. Tento univerzální účes nepotřebuje zvláštní péči, vždy vypadá stylově, elegantně, nikdy nevyjde z módy. Hlavní věc je vybrat správnou volbu, zvolit délku a geometrii střihu, který skryje vady obličeje, zdůrazní výhody, protože existuje mnoho typů čtverců, včetně modelů vhodných pro baculaté.

Co je kare

Tradiční auto je středně dlouhý účes s rovnými rány. Jeho charakteristické rysy jsou následující:

 • vlasy stříhané podél jedné linie pod uchem, nad rameny;
 • jasně definovaná vlasová linie;
 • přímé rány.

Účes, známý od dnů starověkého Egypta, dostal jméno od francouzského slova “čtverec” (čtverec) a stal se populární po první světové válce. Účes prošel mnoha proměnami, během kterých stylisté vzali v úvahu tvar obličeje, typ a strukturu vlasových šacht. V průběhu proměny ztratily některé druhy náměstí své rány, zatímco v jiných prameny mírně klesly pod ramena.

Jaké auto je vhodné pro kulatý obličej

Kulatý obličej se vyznačuje téměř stejným poměrem šířky a délky, hladkými konturami s měkkými křivkami. Nejširší část je umístěna na spodním okraji oka. Středová linie čela a čelisti je již patrná. Chin zaoblené nebo mírné, čelo nízké. Oko, nos a ústa se často nezdají být velké nebo malé, lákadla přitahují hlavní pozornost. Kulatý tvar je často mylně určen u obézních lidí v důsledku mazaného obrysu brady a baculatých tváří. Aby nedošlo k omylu, můžete se zaměřit na poměr délky a šířky 1: 1, 3 a dokonce 1: 1.

Než se rozhodnete pro účes, musíte zvážit, že účes by měl vizuálně prodloužit obličej. Tento efekt přispěje k dosažení zakrytých lícních kostí a přídavného objemu korunky, přičemž byste se měli vyhnout nadměrnému objemu po stranách (i při asymetrii). Pokud jsou vlasy oříznuté pod rameny, špičky by měly být profilované a mírně zúžené. Pro kulatý tvar jsou vhodné následující typy čtverců:

 • rozšířená verze;
 • asymetrické stříhání vlasů;
 • na nízké noze;
 • bobové auto;
 • s kaskádou.

Prodloužené

Vizuálně dotahuje kontury podlouhlého čtverce na kulaté ploše, když jsou přední prameny pod bradou. Střih zdůrazňuje krásný krk a skrývá krátké vady. Podlouhlý čtverec pro kulatý obličej může dosáhnout ramen nebo být mírně nižší. Zkrácená a přímá varianta třesku není vhodná pro majitele kulaté plochy, ale vhodně se hodí otrhaná, protáhlá nebo tenká šikmá varianta. Účes je určen pro rovné vlasy: vlnité, aby ovál širší a plnější, takže majitelé kudrnaté prameny budou muset postarat o jejich rovnání se železem.

S rány

Kare s třeskem pro kulatý obličej je zajímavé, protože žena jí může kdykoli dát jiný tvar a vytvořit nový ženský obraz. Výběr účesu, baculaté dámy by měly vzít v úvahu, že krátké symetrické a tlusté rovné rány pod obočím pro ně nejsou vhodné. Je třeba zvážit následující doporučení: \ t

 • šikmé možnosti dělají obličej již;
 • vizuálně úzká tvář dělají krátké rány v kombinaci s ostříháním, které skrývá uši;
 • ženy, které dávají přednost prodlouženému čtverci nebo kaskádě, vhodné pro čtyři osoby s rozloučením;
 • změkčit rysy, dávat přirozený vzhled pomáhat poklesnout rány;
 • baculatí stylisté doporučují krátký bob s rány s měkkým zbarvením (barvení vlasů v několika odstínech, podobně v tónu);
 • rány s rozloučením vhodné pro dlouhé účesy a absolvované.

Rány jsou vybrány v závislosti na typu vlasů. Pro tvrdé a nepoddajné prameny je tlusté tabu, protože budou problémy se stylingem. V tomto případě by měla být volba zastavena na vzácné rány střední délky. Pro kudrnaté vlasy se hodí spíše tenká varianta. Populární rány jsou:

 • Přímo. Při stříhání je důležité zvolit správnou délku. Nesmí být pod středem čela nebo dosahovat obočí, pokud je kombinován s dlouhými rovnými vlasy. Řez opatrně: další půl centimetru silně porušují proporce. Příliš dlouhé možnosti posunují zaměření z očí na tváře. Obočí by měla být jasnou formou.
 • Šikmé s dobrými koncovkami. Přitáhl se na stranu. Jedna z nejlepších možností pro baculaté. Předpoklad - délka k bradě, upozorňující na rty.
 • Asymetrické. Tato možnost není česaná na boku a řezána na šikmé linii. Spodní roh je zároveň nad bradou, horní je mírně vyšší než obočí nebo uprostřed čela. Takové rány zapadají bez problémů, mohou být rozcuchané nebo dokonale hladké. Vypadá obzvláště dobře s asymetrickým střihem, který má protáhlé lícní prameny, které částečně pokrývají tváře.
 • Oval. Vhodné pro kudrnaté zámky. Oválné rány pro baculaté tváře by měly být ztenčeny, délka obočí. S kaskádou to jde dobře.

Kaskáda s kaskádou

Odstupňovaný čtverec pro kulatý obličej, známý jako účes s kaskádou, se dobře hodí pro ty, kteří nemají rádi nepořádek s účesem, stejně jako ženy s kudrnatými vlasy a kadeřemi. Prameny s vícevrstvou kaskádou musí být nutně pod bradou. Pro ženy s kulatým tvarem obličeje, kteří se rozhodli pro tuto možnost, se šikmé rány dobře hodí. Zbarvení oživí vlasy, dodá objem tenkým vlasům.

Pro stříhání se používá stupňovitá technika, ve které jsou okraje oříznuty jako schodiště, zatímco horní prameny jsou kratší, čímž se dosahuje objemu a vzhled nějakého zmatku. Tento účes je často zaměňován s možností "žebřík". Rozdíl je v tom, že kaskáda není rozmazaná, ale jasně viditelné vrstvy.

Žádné rány

Střih bez rány vypadá módně. Nevyžaduje styling, neustálé používání laků, gelů, které jsou vhodné pro každodenní život i pro dovolenou. Tato verze účesu může být použita na jakémkoli náměstí. Bangs jsou oříznuty spolu s jinými prameny a vejdou do tvaru účesu. Řez může být zcela rovnoměrný nebo řezaný v kaskádě, když jsou špičky zpracovány metodou odstupňování.

Bob auto

Bob účes odkazuje na odstupňovaný typ účesů, protože kombinuje přímé a roztrhané linie. Během střihu na horní a zadní straně hlavy se vytvoří objem. Zvláštní pozornost je věnována nižší vlasové linii: nesmí zakrýt krk. Pokud snížíte prameny na ramena, účes ztratí lehkost a eleganci. Střih vypadá dobře bez rány, ale pokud potřebujete skrýt vrásky nebo jiné kožní defekty, můžete se zastavit v dlouhé šikmé verzi nebo s potrhanými hranami. Kromě toho můžete udělat lehké rány.

Chubby ženy fit bob-caret s prodloužením. Střih je podobný tradiční verzi, pouze vlasy jsou kratší. Přední prameny jsou delší než zadní strana hlavy, končící pod bradou. Tato technika pomáhá vytvořit přísný obrys, vizuálně prodloužit obličej, zvýraznit lícní kosti, bradu, krk, skrýt tváře. Délka vlasů je vybrána stylistou, v závislosti na velikosti krku a vzhledu klienta.

Účes "na noze"

Pro ženy s krásným krkem nebo malými rysy obličeje fit účes "na noze." Kadeřník zcela odkrývá krk a vytváří tvar trojúhelníku, krátce řezá horní část hlavy a vytváří velký objem. Čelní pohled - podle uvážení stylistky a klienta. Tam může být možnost s rány, ale pro baculaté, dlouhé přední prameny jsou preferovány. Mezi nevýhody účesů - potřeba neustále navštěvovat kadeřníka, takže stylista zastřihovat konce: vlasy, roste zpět, rozbít symetrii a zkazit obraz.

Asymetrické stříhání vlasů

V centru asymetrického účesu - klasické verze. Profesionál na vysoké úrovni by měl jít do účesu, protože nesprávně zvolený bob pro kulatý obličej může poskytnout větší šířku. Mistr musí být schopen správně tvořit hranu temporální části, ideálně vlastní způsob řezání kadeřů, upravovat hloubku regulace, zvolit správnou variantu třesku.

Předpokladem je absence kadeř: asymetrický účes je vyroben na rovných vlasech. Asymetrie by měla být přítomna ve účesu - ostré roztrhané prameny, vícevrstvá kaskáda, víceúrovňové rány, přední prameny různých výšek. Účes dává ventilaci představivosti stylistky, klasické, odstupňované čtyřdílné, s nohou, s prodloužením lze brát jako základ. Pro tenké vlasy je vhodná varianta s oholeným chrámem: hladký, tupý řez v kombinaci s asymetrií vytvoří dojem hustoty. Tento účes je často malován v různých barvách.

Obecná doporučení

Před výběrem účesu by žena měla určit, zda je potřebný praktický účes, který nevyžaduje zvláštní péči, nebo je připraven pravidelně navštěvovat kadeřníka, aby si udržel tvar (jako je tomu u účesu „na noze“). Při výběru účesu pro kulatý obličej je třeba zvážit následující doporučení:

 • Dělení, ostré rohy v oblasti líc a lícních kostí, rovné vodorovné chlupaté vlasy nesedí.
 • Při výběru rozloučení a rány je lepší dát přednost asymetrii.
 • Vysoká bouffant nebo příliš křivky top přidá šířku.
 • Chunky ženy s velkými rysy fit tříděné auto s roztrhané tipy, které pomohou vyhladit účinek.
 • Mladé ženy s delikátními rysy a dámami zralého věku budou vyhovovat krátkému autu otevírajícímu krk.
 • Je třeba se vyvarovat malých a kulatých kudrlinek a kudrlinek. Natočte ne více než jednu třetinu vlasů. Nicméně, lehké kadeře s měkkými kadeřemi nejsou zakázány, pokud začíná pod bradou. Ženy s baculatými tvářemi stočené tipy nejsou na obličej.
 • Pokud je vůz unavený a chcete něco radikálně změnit, je možné dát přednost krátkému stříhání vlasů. Například, účes "pixie", který dává chlapecké nadšení. Střih znamená maximální objem koruny a její téměř úplná absence v chrámech. Po nějaké době se vlasy vrátí a můžete se vrátit na náměstí.

Při barvení je třeba se vyhnout monotónním tmavým odstínům, protože to dělá tvář starší. Při volbě tónu je třeba vzít v úvahu nejen tvar obličeje, ale i barvu kůže, a proto nelze jednoznačně říci, dávat přednost tmavým nebo světlým odstínům. V závislosti na situaci mohou stylisté pro kare doporučit barvení, barvu, která je jen několik tónů odlišných od přirozeného odstínu vlasů, nebo naopak, opačný tón.

Při výběru rány je třeba mít na paměti, že široké možnosti prostorového zvuku přidávají malou šířku. Navíc byste měli zvážit výšku čela. Následující tabulka vám pomůže určit, která možnost zvolit:

Výška čela

Dobrá volba rány

Špatná volba

vysoké

 • asymetrické
 • šikmé
 • tenké, tenké až obočí
 • přímka nad obočím
 • krátký

úzký

 • od vrcholu
 • šikmo, začínající od horní části oddělovače
 • dlouhé rány na dvou stranách
 • krátký
 • ovál
 • asymetrické

Existuje mnoho způsobů, jak styling auta, a to jak tradiční a kreativní. Můžete pokračovat z následujících doporučení stylistů:

 • Ženy, jejichž vlasy jsou pod linií brady, mohou narovnat špičky železem a zvednout rány vysoušečem vlasů u kořenů a ležet na stranu. Objem horní části hlavy pomůže kartáčování.
 • Ženy s baculatými tvářemi musí položit horní část hlavy s kartáčováním, zvedat vlasy u kořenů. Poté udělejte třesk rovný nebo šikmý a umístěte špičky gelu ve směru obličeje. Účinek jednotlivých "peří" pomůže skrýt další objem tváří.
 • Chcete-li dát do prodloužené bob nebo bob s prodloužením bude také pomoci vysoušeč vlasů. S ním vložte dovnitř špičky předních pramenů.
 • S asymetrickým stříháním můžete experimentovat. Navíc je to tak, že tvar je neobvyklý sám o sobě, takže i jednoduchý styl bude dělat: aplikovat modelovací pěny, zvýrazňující jednotlivé prameny, dávat vlasům požadovaný tvar. Další možností je sušení pramenů vysoušečem vlasů, což dává hřebenu požadovaný směr ke špičkám.

Foto caret na kulatý obličej

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: