Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Technologický pokrok pokračuje, dnes existuje obrovské množství syntetických zdravotnických výrobků, ale finanční prostředky na rostlinných výrobcích neztrácejí na významu. Jedním z nejznámějších, účinných jsou přírodní včelí produkty používané k prevenci a léčbě různých onemocnění. Následující text popisuje, co propolis je na alkoholu - z toho, co pomáhá, jak se doporučuje používat, jaké vitamíny obsahuje, jak posílit imunitní systém.

Propolisová tinktura na alkohol

Propolis je včelí lepidlo, které včely sbírají ze stromů, modifikované enzymy. Podle pozorování včelařů hmyz posiluje jejich úl. Včelí produkty obsahují velké množství organických látek, včetně stopových prvků (draslík, sodík, hořčík, železo, síra, hliník), vitamíny, mastné kyseliny, flavonoidy, proteiny, ketony, enzymy. Každá složka hraje důležitou biologickou roli v boji proti patologickému spojení nemocí.

Léčivé vlastnosti

Vzhledem k rozsáhlému používání u obyvatelstva tento nástroj přitáhl pozornost a byl pečlivě prostudován. Léčivé vlastnosti včelích produktů zahrnují:

 • Antioxidant - je vyjádřen v ochraně buněčných membrán před destrukcí neutralizací volných radikálů a prevencí peroxidace lipidů.
 • Protizánětlivé - složky látky, ovlivňují různé části zánětlivého procesu, snižují jejich projevy.
 • Vasokonstriktor, lokální hemostatický účinek - pryskyřice, esenciální oleje ve složení tinktury způsobují vazokonstrikci.

Existují i další důležité účinnosti, které vám pomohou pochopit, co propolis tinktura léčí:

 • Imunostimulace - stimuluje tvorbu buněk zodpovědných za imunitní reakci a zvyšuje obranyschopnost organismu.
 • Antibakteriální a dezinfekční prostředek - inhibuje růst patogenní flóry a ničí původce onemocnění.
 • Dermoplastika - katalyzuje procesy regenerace v tkáních, orgánech.
 • Detoxikace - eliminuje tělo z toxinů, odpadních produktů buněk, deaktivuje toxické látky.
 • Ovlivňuje funkci syntézy bílkovin v játrech, normalizuje rovnováhu albuminu, globulinů.

Kontraindikace

Stejně jako všechny prostředky má tinktura kontraindikace: přecitlivělost na složky, alergii, intoleranci, urolitiázu, různé patologie pankreatu, jater, žlučových cest. Mohou být identifikovány až po vyšetření odborníkem, který zabrání tomu, aby tělo mělo nezvratné následky. Vedlejší účinky jsou zjištěny ve vzácných případech, ale předávkování je možné, což způsobuje řadu zdravotních problémů.

Využití propolisové tinktury na alkoholu

Domácí propolis na alkohol - ze kterého pomáhá: používá se k léčbě akutních respiračních virových infekcí, onemocnění hrdla, faryngitidy, bolestí v krku, stomatitidy, zánětu dásní, hypertenze, omrzlin, popálenin, gastrointestinálních onemocnění, tuberkulózy, sinusitidy, chronické bronchitidy, pneumonie, gynekologické, urologické problémy, infekční procesy v těle, alergická onemocnění. Následující text popisuje, co léčí propolis na alkohol v určitých oblastech medicíny.

V gynekologii a urologii

Být multifunkční nástroj, je široce používán v gynekologii pro coleitis, adnexitis, endometritis, salpingitis, eroze, v přítomnosti houby, a další infekční a zánětlivé procesy. Nejdůležitější je cena antibakteriálních, antimykotických, lokálních anestetik. Alkoholické tinktury propolisu jsou přijímány interně, stále existují čípky, tampony, které vytvářejí lokální působení.

V urologii je alkoholická tinktura propolisu zahrnuta v léčbě zánětlivých onemocnění pánevních orgánů, jako jsou adenomy prostaty. Vede ke snížení velikosti prostaty, normalizuje její sekreční funkci, eliminuje kompresi kanálků. S protinádorovým účinkem tento nástroj zabraňuje maligní degeneraci, k zotavení dochází bez chirurgického zákroku.

Pro léčbu žaludku a střev

Doporučuje se užívat pacienty s gastritidou, léčit také žaludeční vředy, jejichž příčinou je často špatné jídlo ve stravě. Uvolňuje všechny příznaky, včetně bolesti břicha, hořké chuti v ústech, pálení žáhy, nevolnosti a celkové nevolnosti. Reparativní mechanismy urychlují hojení vředů. Propolis tinktura - užitečný lék proti střevním problémům. Široká škála aplikací zahrnuje léčbu:

 • maligní neoplazmy;
 • ulcerózní léze;
 • dysbakterióza;
 • nadýmání;
 • syndrom dráždivého tračníku.

Katarální onemocnění

Ideální lék na léčbu chladu. Není návykové jako jiné vazokonstrikční léky. Eliminuje nazální kongesci, zmírňuje zánět sliznice, chrání před bakteriemi a alergeny. Je užitečný při kašli, zmírňuje otoky ze sliznic, anestetizuje, urychluje hojení. Díky imunomodulačním vlastnostem podporuje rychlé zotavení. Často se používá k léčbě anginy pectoris. Je provozován v různých formách, orální, inhalační, kompresní je možný.

Infekční onemocnění

Léčba propolisem na alkoholu je velmi účinná. Má baktericidní účinek jako antibiotikum, zabíjí bakterie, vykazuje bakteriostatické vlastnosti a inhibuje jejich růst. Interferuje s reprodukcí takových virů, jako jsou původci herpesu, chřipky, hepatitidy, planých neštovic. Stimuluje fagocytózní systém, když je kombinován s antibakteriálními léky, zvyšuje jejich účinnost. Nepodporuje normální flóru, nevede k dysbióze. Cizí agenti nemají schopnost vyvíjet vůči němu rezistenci.

Pro kůži

Extrakt z propolisu se stal populárním produktem v kosmetologii, léčbě kožních onemocnění. Chrání pokožku před vystavením ultrafialovému záření. Masky pomáhají hydratovat pokožku, zpomalují proces stárnutí. Pleťová voda s antiseptickým, protizánětlivým účinkem činí hluboké čištění obličeje. Pravidelné používání krémů stimuluje hojení dermis.

Jak vzít propolis tinkturu na alkohol

Můžete si koupit farmaceutickou tinkturu nebo si připravit infuzi sami. Způsoby podávání a koncentrace se liší v různých patologiích. Použijte kloktání pro bolest v krku, faryngitidu, nachlazení, použijte roztok tinktury, fyziologický roztok, musí být zředěny 1:10. Při studeném nosu se vplíží do nosu, bez ředění. Pro sanitaci horních cest dýchacích produkují inhalaci a přidají do přístroje několik kapek tinktury.

V případě otitis, ležela bavlna navlhčená extraktem v uchu dítěte. Pokud je kůže poškozena, naneste propolisové masti. Léčebný cyklus trvá až dva týdny, prevence - až dva měsíce. Dávka pro dítě závisí na věku a tvoří určitou část dávky pro dospělé: do roku - 1/20, do 6 let - 1/10, do 10 let - 1/5. Před přijetím je nutné se poradit s lékařem, jehož doporučení nepoškodí zdraví.

Požití

Při požití se látka rychle vstřebává do krevního oběhu a projevuje všechny její silné účinky. Podporuje, tonizuje a normalizuje práci celého organismu a jednotlivých orgánů. Často se používá v zánětlivých procesech ústní dutiny, zmírňuje bolesti dásní. V krátkém časovém úseku je dosaženo potřebné koncentrace a výsledek nečeká. Jak pít propolis s alkoholem závisí na cílech.

Venkovní použití

Přípravek se aplikuje externě jako antiseptické, analgetické, antipruritické protizánětlivé a léčivé činidlo. Dělá dobře jak u popálenin, tak u omrzlin. V případě mikrotraumat se aplikují rány a trofické vředy. Další indikace - alopecie, pomáhá obnovit strukturu a urychlit růst vlasů.

Jak udělat propolis tinkturu

Tam jsou jiné populární recepty s přidáním nečistot: několik gramů medu, másla, čistého alkoholu, sklenice teplého mléka. Komponenty pro výrobu tinkturního předpisu: 80 gramů propolisu, 300 mililitrů léčivého alkoholu. Celkem existuje několik fází:

 1. Fáze čištění - po uchování v chladničce jsou suroviny rozdrceny na struhadle a nalijeme kusy propolisu.
 2. Další je míchání složek - rozdrcený propolis, ponořený v nádobě, by měl být nalit alkoholem. Trvání trvá asi dva týdny.
 3. Po filtraci je vodný extrakt připraven, může být spotřebován uvnitř.

Video

Recenze

Olga, 36 let

Na doporučení lékaře koupila v lékárně tinkturu alkoholového propolisu. Trpěl jsem alergickou rýmou po mnoho let a zatím nic nepomohlo, ale po užívání léků jsem si všiml významných změn, dýchání nosem se stalo mnohem svobodnějším a nemám kýchání tak často jako dříve. Na internetu jsem našel recept na vaření.

Dmitry, 46 let

Před mnoha lety jsem dostal neuspokojivou diagnózu - adenom prostaty. Byl tam negativní trend a já jsem se chystal ležet na operačním stole, ale soudruh mě přesvědčil, abych zkusil propolis. Během několika měsíců významně poklesla prostata, což bylo pro mě i lékaře velmi šokující. Tinktura byla moje spása.

Alexandra, 40 let

Mé dítě mělo časté bolesti v krku a horečku. Cokoliv jsem použil, stále opakovali. Často nepoužívám alkoholické výpary, ale už jsem se nemohl podívat na svého vyčerpaného syna a rozhodl jsem se směs vyzkoušet. Výsledek - byli jsme schopni posílit tělo a obnovit sliznici, již pozorování relapsů, nachlazení se stalo méně.

Maria Ivanovna, 57 let

Vždy používám propolis, abych si udržel své zdraví, zvláště když mám zima. Ze zkušenosti mohu říci, že se jedná o všelék na všechny problémy. I když obsahuje léčivý alkohol, dávám ho i dítěti. Dělám tinktury podle různých osvědčených receptů s příchutěmi a vždycky dosahuji dobrých výsledků, často na obklady kladou obklady.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: