Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Hormony hrají důležitou roli pro lidské tělo. S nedostatkem testosteronu u mužů se libido snižuje a objevují se syndromy osteoporózy a u žen se vyvíjí neplodnost. Syntetické a rostlinné analogy této biologicky aktivní látky jsou schopny normalizovat hormonální pozadí. Ženy a muži ke zvýšení libida a zbavení se souvisejících onemocnění lze zakoupit ve formě tablet nebo injekčního roztoku testosteronu v lékárně.

Co je testosteron

Je to androgenní hormon přítomný u všech lidí. V mužském těle jsou za produkci testosteronu zodpovědná varlata a nadledvina. Rychlost syntézy hormonů je regulována hypofýzou. V ženském těle je testosteron produkován vaječníky a nadledvinkami. Když je tato biologicky aktivní látka nedostatečná, pacienti snižují sexuální touhu, vyvíjí se osteoporóza, dochází k dystonii svalů.

Kdo potřebuje zvýšení testosteronu

Lékaři předepisují léky s touto biologicky aktivní látkou mužům i ženám. Cílem terapie je obnovit rovnováhu hormonů v těle. Farmaceutické přípravky pro zvýšení testosteronu zvyšují sexuální touhu. Zmírňují příznaky menopauzy. Hormonální substituční terapie je předepisována pacientům trpícím chronickým nedostatkem androgenů. Indikace pro použití testosteronových produktů jsou následující:

 • osteoporóza;
 • snížené libido;
 • rakovina prsu;
 • endometrióza;
 • erektilní dysfunkce;
 • nedostatečný vývoj genitálií;
 • neplodnosti způsobené poruchou spermatogeneze.

Léky na zvýšení testosteronu

Farmakologické podniky produkují s tímto hormonem různé typy produktů. Každá forma léku má své výhody a nevýhody. Pacienti musí před zahájením léčby požádat lékaře o všechny vedlejší účinky, které se mohou objevit při užívání předepsaných léků. Lékárna prezentuje následující typy androgenních léků:

 • Kapsle / tablety. Nejvhodnější forma medicíny. Takové léky jsou velmi rychle odstraněny z těla.
 • Injekce. Okamžitě zvyšujte hladinu androgenů v těle. Používají sportovci pro růst svalové hmoty.
 • Záplaty. Přilepí se na jakoukoliv část těla. Účinné látky rychle pronikají do epitelu a dalších vrstev kůže do těla, ale často s použitím náplastí dochází k lokálním alergickým reakcím.
 • Masti / gely. Má větší účinnost než tablety. Při dlouhodobém užívání způsobují alergické reakce.
 • Implantáty. Endokrinologové je určují pro muže s chronickým nedostatkem testosteronu. Implantáty udržují normální hladiny hormonu po dobu 6-7 měsíců. Postupem času se zcela rozpustí.

Tablety testosteronu

Tablety pomáhají v počátečních stadiích hormonálního deficitu. Lékaři nedoporučují užívat je po dlouhou dobu, protože zvyšuje riziko vedlejších účinků. Nákup bez lékařského předpisu nebude fungovat. Na formuláři uveďte nejen název léku, ale i dávkování. Při návštěvě lékárny si pacient může koupit následující tablety s androgeny:

 • Proviron. Lék kompenzuje nedostatek mužských pohlavních hormonů. Užívejte 3krát denně po dobu 25 mg. Při překročení dávky léku je pozorován priapismus u pacientů. Trvání léčby určuje lékař.
 • Andriol. Prostředky regulují metabolismus bílkovin, fosforu a dusíku. 1 tobolka obsahuje 40 mg testosteron undekanoátu. Dávka je zvolena lékařem individuálně. Lék se nepoužívá k léčbě pacientů se srdečním selháním a epilepsií.

Testosteron v ampulích

Recenze odborníků naznačují, že olejové roztoky biologicky aktivních látek jsou schopny kompenzovat nedostatek hormonů za 2-3 dny. Tělo rychle vstřebává. Z tohoto důvodu endokrinologové předepisují léky testosteronu v ampulích pacientům s poruchami hypofýzy. Nejúčinnější léky v této skupině jsou:

 • Omnadren;
 • Testosteron propionát.

Omnadren podporuje syntézu bílkovin a podporuje růst svalů. Tento léčivý přípravek předepisuje žena během menopauzy a při výskytu benigních nádorů v děloze. V lékárně si můžete koupit ampulky Omnadren s 250 mg účinné látky. Zavést lék intramuskulárně. U 3% pacientů při použití roztoku jsou pozorovány lokální alergické reakce: svědění, zarudnutí v místě vpichu injekce. Standardní průběh léčby je 2 měsíce. Injekce je 1 krát / 2 týdny. Dávku vypočítá lékař. V lékárně si můžete koupit jeho protějšek - Testenat.

Testosteron Propionát v lékárně lze zakoupit jako roztok na bázi slunečnicového, olivového nebo broskvového oleje. Tento lék je žádán mezi kulturisty během náboru svalové hmoty. Nuance:

 1. Lékař vypočítá dávkování testosteronu propionátu individuálně pro pacienta.
 2. Injekce se provádí intramuskulárně nebo subkutánně.
 3. Lék by neměl být užíván pro rakovinu prostaty.
 4. Při dlouhodobé léčbě způsobuje lék zvýšenou sexuální touhu a provokuje maskulinizaci u žen.

Doplňky ke zvýšení testosteronu u mužů

Prostředky této formy obsahují přírodní složky, které stimulují produkci přírodního hormonu. Léky s testosteronem pro muže v lékárně lze zakoupit pouze na lékařský předpis. Tato skupina hormonálních látek obsahuje saponiny, flavonoidy a nasycené esenciální oleje, proto je ženy nemohou užívat. Lékárna může zakoupit následující androgenní doplňky stravy:

 • Testogenon. Lék je dostupný ve formě kapslí. Jednou z výhod Testogenonu je jeho bohaté složení. Obsahuje vitamíny B, kyselinu askorbovou, L je isomer argininu. Testogenon obnovuje mužskou účinnost, pomáhá při léčbě neplodnosti. Lék nelze užívat s vážným porušením jater a ledvin.
 • Cyclo-Bolan. Bylinný přípravek, který zvyšuje libido snížením množství estrogenů a optimalizací produkce androgenů. Cyklo-Bolan je často získáván profesionálními kulturisty, protože Pomáhá spalovat tuk a budovat svaly. Nástroj se vyrábí ve formě kapslí. Nepřetržitě mohou být doplňky stravy přijímány po dobu 12 týdnů.

Gely a masti

Tato forma léků se často používá pro hormonální substituční terapii. Podobně jako tablety nemohou být získány v lékárně bez předpisu endokrinologa. Androgenní gely jsou předepisovány pacientům s hypogonadismem. Poskytují stabilní tok androgenů do těla pacienta. Gely a masti nejsou předepisovány pacientům s rakovinou. Trvání léčby určuje endokrinolog na základě krevního testu.

Androgenní gely a masti, které lze zakoupit v lékárnách v Moskvě, jsou:

 • Androgel. Lék se aplikuje 1 krát denně. Před použitím musí být gel vyčištěn a vysušen. Androgel se aplikuje na ramena nebo břicho. Gel nelze aplikovat na oblast genitálií a mléčných žláz. U některých pacientů s použitím přípravku Androgel byla pozorována suchá kůže.
 • Test Gel je dostupný v hliníkových trubkách. Aplikujte ji na čistou a suchou pokožku ramen nebo břicha 1 čas / den. U dlouhodobé léčby (více než 3 měsíce) se u pacientů rozvine hypertenze a erytém.

Omítky

Transdermální přípravky se používají pro krátkodobé zvýšení hladiny testosteronu v krvi. Lékárny mají scrotal a kožní náplasti. Transdermální přípravky nejsou vhodné pro léčbu neplodnosti a erektilní dysfunkce. Jsou předepisovány pacientům s menšími poruchami v práci pohlavních žláz. Vysoce koncentrační hormonální náplasti jsou:

 • Androderm. V lékárně si můžete koupit náplasti obsahující 2, 5 nebo 5 mg androgenu. Tento nástroj se doporučuje použít před spaním. Jedna náplast je platná 24 hodin. Vzácně se u pacientů během léčby tímto lékem objeví urtikárie a lokální podráždění. Trvání léčby určuje lékař.
 • Testoderm TTS. Prostředky lze přilepit na záda, paže, hýždě. Pro udržení zdravotního stavu se doporučuje použít 1 náplast / den a pro dosažení anabolického účinku se přilepí 3-4 náplasti / den. Studie zjistila negativní účinek léku na složení krve. Testoderm zvyšuje produkci cholesterolu.

Testosteron léky pro ženy

Ženské tělo produkuje některé androgenní hormony. Pokud je hladina testosteronu pod 0, 45 nmol / l, pak lékaři předepisují léky s touto biologicky aktivní látkou. Vhodnější forma léku pro ženy jsou považovány za tablety. Koncentrace biologicky aktivních látek v nich je nízká, což snižuje riziko maskulinizace. Androgenní znamená, že ženy mohou brát:

 • Methyltestosteron. 1 tableta obsahuje 0, 005 g účinné látky. Doporučená dávka je 0, 015 g / den. U zhoubných nádorů může být zvýšena na 0, 1 g. Při nesprávně zvoleném dávkování se u žen mohou objevit příznaky virilizace a amenorea.
 • Nemestran. Lék je určen speciálně pro léčbu endometriózy. Hlavní účinnou látkou tablet je gestrinon. Dávkování léku vypočítá lékař. U některých pacientů, kteří užívají tablety, dochází ke snížení mléčných žláz a hirsutismu.

Jaké jsou nebezpečné léky, které zvyšují testosteron

Léky s vysokou koncentrací této biologicky aktivní látky často způsobují nežádoucí účinky, takže lékař by je měl předepsat po obdržení výsledků krevního testu pacienta na hormony. Farmaceutické léky ke zvýšení testosteronu představují nebezpečí pro muže i ženy. Pacienti zřídka jdou k lékaři, vidí vážné změny v těle. U mužů mohou léky způsobit následující nežádoucí účinky:

 • zvýšená úroveň podrážděnosti a agrese;
 • otoky varlat;
 • neplodnost na pozadí zvýšené sexuální aktivity;
 • vysoký krevní tlak;
 • zvýšené hladiny cholesterolu v krvi;
 • porušení mozkové cirkulace;
 • rakoviny prostaty.

U žen se pod vlivem androgenů mění jejich vzhled. Zaprvé, svaly se stávají silnějšími a výraznějšími. Podkožní tuk se začíná hromadit v pasu, pažích a ramenním pletenci a boky dramaticky zhubnou. U dlouhodobých léků s androgeny se u žen vyvíjejí následující vedlejší účinky:

 • selhání menstruačního cyklu;
 • zvýšené riziko diabetu;
 • hypertrofii klitorisu;
 • zhoršení kůže;
 • alopecie mužského typu;
 • narušení vaječníků.

Jak koupit testosteron v lékárně

Léky s hormonem není možné koupit. Když si koupíte léky, musíte ukázat recept na testosteron. On je předepsán endokrinologem jestliže on diagnostikuje pacientovo selhání dané biologicky aktivní substance. Některé obchody se sportovní výživou prodávají posilovače testosteronu bez lékařského předpisu. Koncentrace androgenů v nich je nízká, protože anabolický účinek tablet nebude tak výrazný jako při užívání léků.

Cena

Androgenní léky lze zakoupit v internetovém obchodě a lékárně. Jejich cena závisí na způsobu vydání, datu výroby a výrobci. Průměrná cena domácích androgenních drog je 450 rublů. V internetovém obchodě, než si objednáte léky z katalogu, budete se muset zaregistrovat. Po doručení kurýr požádá klienta o předpis. Náklady na populární léky s testosteronem, viz tabulka:

Název léku

Formulář vydání

Cena v rublech

Omnadren

Ampule, 250 ml, 1 kus

790

Testosteron propionát

Injekční roztok, 5%, 1 ml, 10 kusů

467

Testogenon

Tobolky, 30 kusů, 0, 5 g

839

Cyclo bolan

Kapsle, 120 kusů

1600

Alfinale

Tablety, 5 mg, 30 kusů

433

Methyltestosteron

Tablety, 25 mg, 100 kusů

500

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: