Téměř každý člověk alespoň jednou čelil depresi, což může vyvolat různé faktory: problémy v jeho osobním životě, zdraví, finanční potíže. Deprese je doprovázena apatií, ztrátou síly, negativními myšlenkami. Pro mnohé, kteří se potýkají s problémem, je skutečná otázka: jak se vypořádat s depresí. Je možné porazit nemoc (a to je nemoc, která nepříznivě ovlivňuje fyzický, emocionální stav) pomocí speciální terapie, léků, nebo s sebou v ruce, měnící život.

Příčiny deprese

K rozvoji deprese může dojít v důsledku vnějších faktorů, které nepříznivě ovlivňují emocionální stav člověka, jeho fyzické zdraví. Problémy v profesionální sféře, problémy v osobním životě nebo přítomnost vážné nemoci vždy vede ke zhoršení nálady, vzniku apatie. Běžné příčiny deprese jsou:

 • odloučení od tvého milovaného;
 • smrt milovaného člověka;
 • problémy v práci, které znamenají finanční potíže;
 • identifikaci nevyléčitelného onemocnění nebo patologie;
 • narození dítěte, těhotenství.

Aby bylo možné rozhodnout, jak se vypořádat s depresí, je důležité stanovit důvody jejího vývoje. Na základě zdroje špatné nálady a vážného stavu, je nutné zvolit správné metody, jak se zbavit příznaků a účinků nemoci, aby se dosáhlo maximálního účinku. Je tedy mnohem snazší bojovat se sezónním bluesem podzimu, protože konzervativní metody pomohou, na rozdíl od překonání poporodní deprese. Zvažte hlavní příčiny onemocnění, které v budoucnu pomohou zvolit způsob léčby.

Po rozloučení

Běžnou příčinou deprese je odloučení od milovaného člověka. To je způsobeno silnou emocionální vazbou na partnera, který odešel, vlevo, urážel upřímné pocity, zanedbával emoce nedávno milované osoby. Náhlé prasknutí vztahů vyvolává rozvoj vnitřního nepohodlí, pocity apatie, úzkosti, odstupu, což vede k depresi. V takové situaci se člověk uzavře uvnitř, snaží se chránit od všeho, všeho, včetně nových pocitů, odsuzujících se k osamělosti.

Po rozvodu

Zhroucení rodiny, změna zavedených návyků, životního stylu a životního stylu některých vede k hluboké depresi. Rozvod je obtížný psychologický proces, který negativně ovlivňuje lidský stav, připravuje o život barvy, význam a touhu něco udělat. Prázdnota, která se vytváří v duši, nepomáhá naplnit vaše oblíbené jídlo ani sledování filmů nebo chatování s přáteli. Oblíbená práce nebo koníček nezpůsobuje dřívější radost, ale kdysi oblíbené věci, fotografie připomínající rodinný život, obsažené na melancholii a smutku.

Během těhotenství

Během těhotenství se v těle dívek vyskytují hormonální a fyzické změny v těle, které ovlivňují psycho-emocionální stav a mohou vést k depresi. Zajímavá pozice spravedlivého pohlaví je ve většině případů doprovázena euforií, nesmírnou radostí a štěstím, ale poměrně často dochází k zásadně opačné reakci - stresu, únavě, špatné náladě a apatii.

Chcete-li najít odpověď na otázku, jak se s těhotenstvím vypořádat s depresí, je třeba poznamenat, že onemocnění se může vyvíjet a postupovat jinak, v závislosti na tom, zda je toto dítě žádoucí nebo nehoda:

 1. S nechtěným těhotenstvím může být příčinou deprese zhroucení nadějí v důsledku narození dítěte; prasknutí nebo zhoršení vztahů s budoucím otcem dítěte; finanční potíže spojené s neočekávaným a neplánovaným pojetím. V tomto případě, k boji s nemocí, to stojí za to, když má počáteční formu, jinak to může nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte nebo vést k potratu.
 2. Je-li první možnost zcela jasná, je rozumné se ptát, proč dochází k depresi během požadovaného těhotenství a jak se s ní vypořádat. K rozvoji komplexního psycho-emocionálního stavu dochází ke změně obvyklého způsobu života, snížení aktivity (fyzické i obchodní, emocionální), zvýšení citlivosti, slznosti.

Po porodu

Poporodní deprese je běžná a vyskytuje se u každé třetí ženy na mateřské dovolené. Příčiny špatné nálady, emočního zhoršení ihned po porodu zahrnují:

 • Nespokojenost s jejich vzhledem, přítomnost poporodního břicha a kil.
 • Komplikace po porodu, vážné tělesné podmínky ovlivňují psychiku a mohou vyvolat rozvoj deprese.
 • Obtíže s dítětem, jeho častý pláč, neustálá poptávka po pozornosti, strach se nedokáže vyrovnat s mateřskými povinnostmi - vede k depresi, s níž je velmi těžké se vypořádat.
 • Radikální změna životního stylu, vznik nových odpovědností, vysoká míra odpovědnosti za dítě - to vše morálně vyvíjí tlak na ženu a občas je porušuje, což vyvolává stres, depresi, depresi.

V práci

Pracovní aktivita je často příčinou rozvoje deprese, kterou je třeba řešit, jinak může nepříznivě ovlivnit výkon, dovednosti a schopnosti, jakož i finanční situaci. Hlavními důvody pro rozvoj deprese v profesionální sféře jsou:

 • Strach se nevyrovná s přidělenými povinnostmi, nesplňuje očekávání druhých.
 • Práce způsobuje negativní emoce, hněv, agresi, vyvolává rozvoj dlouhodobého stresu, deprese.
 • Nedostatek peněz, nespravedlivé a nepřiměřené mzdy v souladu s vykonanou prací.

Je možné překonat depresi a apatii

Mnohé z nich jsou známé klasické metody, které pomáhají v boji proti depresi. Patří mezi ně poradenství a terapie s psychologem, užívání speciálních léků (antidepresiv) a plnění určitých doporučení lékaře. Ale možnost léčby onemocnění již byla prokázána a testována na veřejnosti. To je dlouhý, pracný proces, který vyžaduje mnoho úsilí, ale k dosažení pozitivního výsledku je poměrně realistický. Abyste bojovali s depresí sami, potřebujete:

 • Identifikujte příčinu špatné, depresivní nálady, deprese a odstraňte vše, co vám připomíná potíže, lidi, kteří odešli ze svého života a vzdali se života samotáře.
 • Najít silnou motivaci, která vám pomůže vidět nový smysl života, dostat se ze stavu hluboké deprese.
 • Shromážděte veškerou sílu do pěst, nalaďte na pozitivní a efektivní výsledek boje.
 • Nebojte se požádat o pomoc, protože je nesmírně obtížné se s takovou vážnou nemocí vypořádat sami. Když je vám spolehlivé rameno věrného přítele nebo milovaného člověka blízké, zvládání deprese je mnohem snazší, dává sílu a důvěru ve vaše schopnosti a váš přítel vám nedovolí vypnout správnou cestu.

Způsoby, jak porazit depresi a špatnou náladu

Aby bylo možné bojovat s depresí, existuje několik způsobů, které lze použít v kombinaci k dosažení efektivního výsledku. Mohou být použity v komplexu nebo pouze v některých z nich - vše individuálně. Jak se vypořádat s depresí:

 • Určete příčinu špatné nálady. Volba způsobu řešení deprese je ovlivněna příčinou deprese, apatie. Chcete-li zahájit terapii, stojí za to se zbavit všeho, co vás nudí, dělá vám pláč a připomíná vám problémy, které vedly k takovému smutnému stavu. To je jediný jistý způsob, jak se zbavit starého života, deprese a začít nový život.
 • Udělejte si seznam toho, co vás těší. Přemýšlejte o tom, co vás baví, co může přinést zpět radost do života, učinit z vás smích a cítit se jako opravdu šťastný člověk. To může být koníček, oblíbené hobby, procházky a setkání s přáteli, sport, jízda s dítětem na kolotoči nebo čtení oblíbené knihy. Snažte se věnovat více času takovým aktivitám - to pomůže zbavit se špatné nálady, odvrátit pozornost od negativních myšlenek a získat poplatek za pozitivní energii.
 • Změňte to, co můžete změnit. Pokuste se provést alespoň minimální změny v těchto oblastech života, kde je to možné: změnit pracovní místa, životní prostředí a životní prostředí; změňte svůj vzhled, navštivte kosmetický salon, aktualizujte svůj šatník; vzdát se špatných návyků nebo alespoň obvyklé cesty do práce. To vám umožní podívat se na život novým způsobem, otevřít nové příležitosti, zapomenout na depresi.
 • Stanovte si cíle a zaměřte se na ně. Člověk nemůže bezcílně žít, potřebuje pobídku k pohybu vpřed. Udělejte si seznam 10 cílů pro nadcházející rok a dejte si slib, že jich dosáhnete všemi prostředky.
 • Odpočinek a relaxace častěji. Bojovat s těžkým emocionálním stavem, získat zvýšení energie pomůže dokončit spánek (nejméně 8 hodin v noci). Kromě toho nezapomeňte na zbytek z práce a pracovních dnů. Jděte do víkendu z města, jděte do kina nebo si přečtěte dobrou knihu - hlavní je, aby byla aktivita příjemná.
 • Jezte správně. Vyhněte se škodlivým potravinám, potravinám, které dráždí nervový systém, například původci jsou alkohol, kofein (to pomůže v boji proti hypertenzi, která často doprovází depresi). Snažte se jíst více syrové zeleniny a ovoce, které jsou schopny podpořit energii, pohodu a náladu.
 • Sportujte. Protože sport je nejlepší způsob, jak bojovat s depresí a špatnou náladou. To může být jednoduché ranní cvičení, jogging, plavání nebo jízda na kole.
 • Přijďte s novým koníčkem. Najít zaměstnání, které vám pomůže uniknout z problémů, hloupé myšlenky, zbavit se úzkosti. To může být nový koníček, zvládnutí jiné profese nebo učení cizího jazyka.
 • Hledejte pomoc od psychoterapeuta. Pokud sami nemůžete dlouhodobě bojovat s depresí, neváhejte a požádejte o pomoc odborníky. Konverzace s odborníkem pomohou při pohledu na problém s různými očima, vidět možnosti, jak se dostat z deprese.

Léčba deprese bez tablet doma

S depresí je možné se vypořádat doma, proto není nutné brát léky nebo chodit do třídy s psychologem nebo psychoterapeutem. Takové účinné a jednoduché způsoby pomohou:

 • Masáže Dopad na kůži, svaly a klouby způsobí, že tělo se uvolní, poskytne klid, relaxaci a pomůže odvrátit pozornost od negativních myšlenek, zlepšit emocionální stav.
 • Meditace Meditační procedura pomůže v boji proti depresi, během které je možnost podívat se na problém ze strany, vidět alternativní řešení problému. Pro hluboce náboženské lidi, návštěvu chrámu nebo svatá místa, čtení modlitby nebo přiznání může pomoci zbavit se deprese.
 • Čtení Speciální literatura pomůže bojovat se špatnou náladou a depresí. Pozoruhodným příkladem je kniha Dale Carnegie "Jak překonat úzkost".
 • Respirační gymnastika. Taková terapie pomůže obnovit duchovní rovnováhu, zlepšit náladu. Metody, kde dochází k zástavě dýchání, jsou ohyb těla, oxýza, i když jsou zaměřeny na ztrátu nadváhy, jejich pozitivní vliv na celkovou pohodu a emocionální stav byl prokázán.
 • Jóga Ideální volba pro zlepšení psycho-emocionálního stavu, zbavení se obsedantně negativních myšlenek, nalezení míru, vidět řešení bolestivého problému.

Video

Není vždy možné vyrovnat se s depresí na vlastní pěst, někdy, za účelem boje s nemocí, není dostatek vůle, touhy, motivace nebo nemoci tak vážné, že je nemožné překonat nemoc bez pomoci profesionála. Účinným způsobem, jak se zbavit depresivního, depresivního stavu, je poradit se s psychologem, který vám pomůže vybrat správný způsob řešení problému nebo předepsat prášky. Podívejte se na video, kde odborníci na psychologii poskytnou užitečné tipy na pomoc při boji s depresí:

Kategorie: