Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Dřišťál obyčejný - dřišťál roste hlavně na horských svazích severní polokoule. V našem regionu jsou osobní pozemky zdobeny jinou odrůdou této rostliny - Thunberg. Co je na tomto okrasném keři pozoruhodné? Jak vypadá fotografie a jakou třídu zvolit pro výsadbu ve vašem venkovském domě?

Dřišťál Thunberg - rozmanitosti, fotky a popis

Nenáročný, mrazuvzdorný, téměř nikdy nemocný, úžasně krásný - to je obecný popis dřišťálových keřů. Kompaktní koruna bude zdobit vaši zahradu po celý rok. S příchodem jara, visící větve jsou pokryty žlutými nebo oranžovými květy, které se podobají mincím. Na podzim jsou větvičky rostliny zcela pokryty šarlatovými lesklými bobulemi. Ve stejné barberry odrůdy mohou být velmi rozmanité: \ t

 • Nejoblíbenější jsou: Maria, Zlatý koberec, Bonanza Gold, Aurea, Orange Rocket. V přírodě, barva listů těchto krás bledý citron.
 • Fialově listnaté formy mají trpasličí keře Atropurpurea Nana, odrůdu s čokoládovým odstínem Red Chief nebo načervenalezelenou ozdobu na okraji letáku, Obdiv a Bagatelle.
 • V odrůdách berberis thunbergii Harlequin, Rose Glow barva je světle růžová.
 • Zlatý prsten, Kornik a Starburst vystupují mezi kulatými listy.
 • Keře Red Pillar, Rosy Rocket, Golden Ruby a Erecta kromě úžasných barev listů mají sloupcovitý tvar koruny.
 • Plazivé odrůdy, jako je Green Karpet, se často používají jako rostlina zemního krytu.

Dřišťál Thunberg Aurea

Pouzdro se širokou rozmetací korunkou dosahuje výšky pouze 1 metr. Hlavní větve rostou svisle, ale boční výhonky mohou být ohnuty pod jakýmkoliv úhlem. Na začátku května posypaly křovinami malé bílé květy, které se v polovině podzimu proměňují v plody bohaté barvy. Dřišťál Thunberg Aurea populárně nese jiný název - baterku. Vše díky úžasné jasně žluté barvě listů, účinně zvýrazňující keř na pozadí hlavní krajiny.

Dřišťál toonberg zlatý prsten

Keř až jeden a půl metru vysoký, dosahuje plné velikosti 10 let po výsadbě. Koruna, široká, je zcela pokryta velkými listy neobvyklého zbarvení. V polovině léta jsou listy purpurově červené barvy s dokonale i žlutým okrajem podél hrany, ale s příchodem chladného počasí se magický stín mění - stává se jednotným jasným šarlatem. Dřišťál zlatého prstenu Thunberg kvete počátkem léta, pupeny jsou malé žluté uvnitř a červené venku.

Dřišťál Thunberg Maria

Rostlina s hustou sloupcovitou korunou dosahuje výšky 1, 5 metru. Vztyčené růžovooranžové výhonky jsou často posety žlutozlatými listy, někdy s jasně růžovým lemem. Dřišťál Thunberg Maria kvete v květnu, s malými bílými pupeny. Na podzim se z žluté lucerny zázračně změní zázračný keř do ohnivé dekorace dachy. Rostlina je vysazena podél cesty, vytváří dekorativní plot u plotu nebo je používána v barevných kompozicích na skalkách.

Dřišťál Thunberg Atropurpurea Nan

Fialový trpasličí keř málokdy dosahuje výšky více než 1 metr. Má hustou pichlavou korunku s kaštanovými nebo jasně červenými listy. Je nenáročný, odolný proti mrazu, za který se stal milovníkem mnoha zahradníků. Je lepší zasadit Thunberg Atropurpurea Nana v malých skupinách u kamenů, balvanů nebo v štěrkových domech. Můžete vidět fotografie designérských krajin s ječmeny a přijít s víceúrovňové kombinace v kombinaci s jinými rostlinami.

Dřišťál Toonberg Orange Rocket

Křupavý keř s rozlehlým zvykem byl v nedávné době v Německu chovatelem Peterem Lindersem, ale na mezinárodní výstavě rostlin v roce 2011 se mu podařilo získat bronzovou medaili. Od svých protějšků se liší relativně malým růstem - až 50 cm na výšku, s malými listy na koncích. Barva keře je zářivě oranžová na jaře a jasná kaštanová s příchodem podzimu. Dřišťál Thunberg Orange Rocket bude vhodný přes plíživé jalovce a podél zahradních cest.

Barberry Toonberg obdiv

Je to malý rozlehlý keř se zaoblenou korunou. Ve výšce a šířce je rostlina přibližně stejná - od 30 cm do půl metru. Dřišť Thunberg obdiv roste velmi pomalu, roční růst je pouze 2-4 centimetrů. Mladé výhonky jsou hnědé barvy, pokryté malými jehlami a zaoblenými listy tmavě oranžové barvy se žlutým okrajem.

Dřišťál Thunberg Red Pillar

Dřišťál červený - jeden z nejatraktivnějších sloupcových forem. Na jaře jsou její listy obvykle vínově zbarvené, ale s příchodem prvního mrazu se červeno-červené. Keř dosahuje výšky jednoho a půl metru, všechny větve jsou ploché, směřují ke slunci. Na výhonky jsou často podlouhlé listy. Květ květu červeného pilíře Tunberg začíná v květnu, pupeny jsou žluté, ale když se otevřou, stanou se narůžovělé.

Dřišťál Thunberg Erect

Vertikální pouzdro o výšce jeden a půl metru a koruna o průměru 1 metr. Listy rostliny jsou zaoblené, na jaře světle zeleného odstínu, a na podzim oranžovo-červené. Dřišťál Thunberg Erect kvete na konci května s bohatými žlutými květy s příjemnou vůní. S příchodem října se na větvičkách objevují podlouhlé plody. Nejsou jedlé a jsou spíše ozdobou po celou zimu.

Dřišťál Thunberg Bagatel

Sférické pouzdro s malým ročním růstem - až 2 cm za rok. Koruna mladého stromu má narůžovělou barvu, ale s věkem se listy stávají sytě hnědými, které zůstávají nezměněny ani na podzim. Jedlé plody podlouhlého tvaru a jasně červené barvy dozrávají v polovině října. Dřišťál Thunberg Bagatelle netoleruje stagnující vlhkost, takže je těžké projít zimním a deštivým podzimem, ale je snadné ho opravit do začátku června.

Dřišťál - přistání a péče

Roubované větvičky rostlin začnou být vysazovány v půdě na jaře, kdy se země úplně roztopí. Někdy výsadba dřišťál se provádí na podzim v období silného pádu listů. Keř může růst všude: na otevřeném terénu, v blízkosti živého plotu, na skalnaté půdě, ale listy vypadají nejkrásnější pod jasným sluncem. Dřišťál miluje půdu s neutrální kyselostí. Pokud má pozemek úroveň půdy pod 7 pH, musí být vápno. To lze provést bezprostředně před přistáním nebo několik dní před ním.

Při jedné výsadbě okrasných keřů by měla být vzdálenost mezi jámami 1, 5-2 metry. Pokud máte v plánu udělat živý plot nebo obrubník z rostliny, pak 2 keře by měly být vysazeny na 1 metr. Jímky pro sazenice 40 * 40 by měly být vykopány za 2-3 týdny, dno by mělo být pokryto tenkou vrstvou písku. Před výsadbou se do písku přidává směs vápna a popela, sazenice se sníží, pokropí a zhutní. Ihned po výsadbě je půda kompostována nebo hnojena rašelinou. Podzemní část řezu je vyříznuta a ponechává na povrchu dílu dobře vyvinuté pupeny.

Péče o dřišťál - radost. Hnojiva aplikovaná na půdu pro výsadbu vydrží celý rok. Následující hnojení dusíkatými hnojivy bude vyžadováno pouze na jaře a pak ne déle než jednou za 3-4 roky. Zbytek péče o dřišťál zahrnuje zavlažování, uvolňování půdy a odstraňování plevelů. Je nutné kropit keř pouze při silném suchu, vylévající teplou vodu pod samotný kořen. Se stejnou pravidelností se půda uvolňuje. V zimě jsou větve rozřezány a v případě potřeby shromážděny ve svazku.

Šíření dřišťál

Chov Thunberg na pozemku je možný několika způsoby:

 • generativní - pomocí semen;
 • vegetativní - řízky, dělení nebo pěstování řízků.

Pěstování semen dřišťálu prochází podle tohoto popisu:

 1. Na podzim před mrazem se z větví sbírá zralé ovoce.
 2. Dužinu oddělte od kosti. Semena se vloží do roztoku manganistanu draselného a potom se vysuší.
 3. Následující podzim se semena zasévají do prohlubní ne více než 1 centimetr přímo do země.
 4. Jarní výhonky zředěné tak, že vzdálenost mezi nimi byla od 3 centimetrů.
 5. Sazenice se pěstují na zahradě od roku do dvou let a poté se přesouvají na trvalé místo.

Jak propagovat dřišťálové řízky:

 1. Od okrasného keře dřišťálu v polovině června se řezy stříhají.
 2. Dolní listy se odstraní a horní se zkrátí o polovinu nůžkami.
 3. Vložíme snítku do roztoku epinu, heteroauxinu, kořene před tvorbou oddenků.
 4. Pak se stonek přesune do vlhkého substrátu skleníku až do zakořenění.
 5. K oddenku není pokryta plíseň, čas od času vzduch.

Rozmnožování dřišťál Thunberg vrstvením se řídí následujícím schématem:

 1. Na jaře na dospělé trvalky Bush dřišťál vybrat nižší větev se silným jeden rok uprchlý.
 2. Pod větví vykopávají rýhu až do hloubky 20 cm, střílí do ní, aniž by ji otevřeli z větve, a naplní ji půdou.
 3. Do podzimu jsou ingrained vrstvy transplantovány.

Dělením keře je dřišťál doma rozmnožován následovně:

 1. Tři pětiletá rostlina je vykopána, rozdělí kořeny nůžkami na několik stejných částí.
 2. Všechny sekce jsou ošetřeny speciálním roztokem nebo drceným uhlím.
 3. Výsledné řízky je třeba přesunout do předem připravených jam.
 4. Pokud se střílí na dřišťálovou větev nad hladinou půdy, pak rostlina není vhodná pro chov tímto způsobem.

Dřišťál ořezávání

První prořezávací rostlina by měla být prováděna v 8-10 letech po výsadbě a pak každý podzim. K tomu budete potřebovat nůžku, křovinořez a zahradu. Nezapomeňte, že keř je zdoben nejen listy, ale i trny, proto je lepší nosit na ruce ochranné rukavice. Za prvé, odstranit všechny staré výhonky, které jsou na samém půdě - tváření ořezávání dřišťál Thunberg. Po tom, jít do koruny - vystřihnout část mladých výhonků. Takové prořezávání se nazývá anti-aging.

Video: dřišťál v krajině designu

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: