Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Patologie, jako je hernie krční oblasti, zakrývá vážné nebezpečí pro lidské zdraví, protože se nachází v blízkosti mozku. Onemocnění je prolapsem meziobratlové ploténky v míšním kanálu a mačkání nervových zakončení.

Je možná nechirurgická léčba kýly páteře

Jak léčit kýlu krční páteře závisí na typu onemocnění. Meziobratlová patologie se vyznačuje velikostí (prolaps - 2-3 mm, výčnělky - 4-15 mm, extruze - depozice v zahraničí), fázemi tvorby (stupeň 1 - vyčnívání, stupeň 2 - vniknutí) a umístění:

 • postranní;
 • anterolaterální;
 • medián;
 • posterolaterální;
 • kombinované.

3 rostliny, které pronikají klouby a obnovují chrupavku 20krát lépe než chemik!

Čtěte více …

Když meziobratlová ploténka silně sevře nervová zakončení, pak je naléhavá potřeba provést operaci krční páteře. Vedlejší účinky mohou vést k nedostatku kyslíku nebo smrti oblasti mozku. Těžké případy nelze léčit na kýlu krční páteře bez operace. Ve zbývajících epizodách postupné zvyšování bolesti způsobuje, že člověk jde k lékařům, když je hmota hernie stlačována pouze na jednom kořenovém nervu. To dává dobrou příležitost k tradiční a netradiční léčbě bez chirurgického zákroku.

Léčba gymnastiky meziobratlové kýly

Speciální cvičení - to je také léčba kýly páteře bez operace. Hlavní příčinou problémů v práci kloubů je jejich špatná výživa a prokrvení. Většina lidí se pohybuje velmi málo, takže svaly ztrácejí schopnost plnit svůj účel, včetně podpory páteře. V důsledku toho dochází k nadměrnému zatížení páteře, což vede k nástupu různých onemocnění.

Terapeutická gymnastika

Hlavním úkolem terapeutické gymnastiky je posílení svalového systému páteře. Soubor cvičení pro obnovení problémové oblasti krční oblasti:

 1. Leží na podlaze bokem. Pod krční páteř položte polštář. Otočte trup trupu dozadu, pánev dopředu. Změňte pozici na druhé straně, opačným směrem.
 2. Lehněte si na žaludek. Odtrhněte spodní a horní část těla tak vysoko, jak je to jen možné, aby se pozice podobala lodi. Žaludek by měl zůstat na místě.
 3. Z místa sezení se zhluboka nadechněte. Pomalu nakloňte hlavu dozadu, nasměrujte svůj pohled ke stropu a vraťte ji zpět.

Jóga

Díky zkušeným instruktorům má jóga vliv na strukturu obratlů měkčím způsobem. S jeho pomocí se léčba kýly krční páteře bez operace stává efektivnější a pacient zvládne bolest mnohem rychleji. Vyayamy schopny urychlit proces rehabilitace po konzervativní léčbě:

 1. Hlava se nakloní dozadu / dopředu. Posaďte se na židli s plochou zadní stranou. Podívejte se dopředu, pak sklopte hlavu a pohlédněte dolů a snažte se dostat bradu k hrudi. Pomalu pohybujte hlavou dozadu a jemně ji spusťte zpět. Prah opakování - 20krát dopředu / dozadu.
 2. Horizontální kruh. Zatímco sedíte, položte bradu dopředu a představte si, že ji položíte na okraj stolu. Začněte "kreslit" je kruhy, první malé, pak velké. Opakujte až 20krát.
 3. Koruna koruna. Představte si, že jste dosáhli vrcholu hlavy až ke stropu. Nejdříve začněte „kreslit“ malé kruhy a pak zvyšujte amplitudu. Pamatujte, že jóga neumožňuje žádné náhlé pohyby. Opakujte až 20krát.

Jak je hernie krční páteře léčena akupunkturou

Léčba vertebrální hernie s akupunkturou byla rozpoznána našimi předky. Pomocí akupunktury je snadné dosáhnout eliminace svalového spazmu, aktivovat práci nervových zakončení, zastavit syndrom bolesti. Akupunkturní sezení provádějí zkušení manuální terapeuti. Podráždění požadovaných oblastí jehlami aktivuje nervové a svalové zakončení.

Léčba kýly krční páteře bez operace s akupunkturou obnovuje normální hladinu krevního oběhu, což umožňuje kloubům přinést živiny nezbytné pro fungování těchto struktur. Statistiky ukazují účinnost akupunktury, ale stejně jako každý zásah má i tento postup své kontraindikace:

 • onkologie všeho druhu;
 • stavy imunodeficience;
 • akutní infekce;
 • dermatologická patologie;
 • menstruace;
 • těhotenství

Jak se léčí hernie spinální masáž

Populární je léčba meziobratlové kýly bez operace s pomocí masáže. Provádí se v přítomnosti akutních symptomů nebo patologií velké velikosti. S výhradou implementace správné techniky po desátém postupu, pacienti cítí úlevu od protažení páteře. Úkolem masážního terapeuta je ovlivnit povrchové svalové svaly. Páteř a hluboká svalová tkáň by neměla být ovlivněna.

Účelem tohoto účinku je zmírnit svalové napětí. Pro maximální efekt by měla být masáž kombinována s fyzikální terapií nebo léčbou léky. Švédská technika je rozšířená, ve kterém pohybové pohyby jsou používány, účinně hnětení svalů. Japonská Shiatsu masáž také pomáhá léčit krční kýlu. Technika také obnovuje energetické rezervy. S touto technikou masér stiskne potřebné body, aby se zádové svaly uvolnily co nejvíce.

Jak léčit kýlu cervikální lidových prostředků

Rostliny a byliny zcela nevyléčí kýlu páteře, ale mohou významně snížit bolest oběhových poruch v oblasti krční oblasti. Domácí metody, jak se zbavit nepříjemných pocitů:

 1. Česnek komprimovat. Oloupeme několik hlav česneku (300 g), nakrájíme na kaši, naplníme vodkou (200 ml). Trvejte na 10 dnech. Po infuzi gázu navlhčete, zajistěte náplastí v oblasti kýly, nechte přes noc.
 2. Tinktura sabelníku. Vodka (1 l) nalijte kořeny rostliny (100 g), trvejte na 21 dnech. Po rozpuštění 1 polévková lžíce. Já v 50 ml vody, pít během dne třikrát před jídlem.
 3. Hypericum olej Naplňte půllitrovou nádobu až do středu s nasekanou trávou, vyplňte zbytek prostoru rafinovaným rostlinným olejem. Trvejte na směsi po dobu 14 dnů, pak kmen, skladujte v chladu. Než půjdete spát, otřete olejem problematické místo, zahřejte ho shora, nechte ho na noc.

Zjistěte také, co dělat, když váš krk bolí zezadu.

Video: Co je krční hernie

Recenze

Larisa, 27 let: Moje zkušenosti s léčbou krční hernie bez chirurgického zákroku ukázaly, že léčba by měla být komplexní. V počáteční fázi vývoje mi pomohla ruční terapie. Pak jsem léčbu opustil a nemoc začala postupovat. Už jsem začal přemýšlet o odstranění hrboly laserem, ale nakonec jsem byl zachráněn před operací lékařskou terapií a fyzioterapií.

Irina, 55 let: Ujistila jsem se, že pohyb byl život, když jsem se zabývala léčbou kýly děložního hrdla. Ani prášky ani masáž nepomohly zbavit se bolesti. Pouze každodenní tělesná výchova pomohla nejen odstranit příznaky nemoci, ale i zcela se jí zbavit. Nemůžete minout jeden den a být líný, jinak budete muset jít do operace!

Michail, 38 let: Herniace cervikálního disku je hrozná věc. Když na klinice udělali injekce na úlevu od bolesti, pomohlo to jen chvíli. Konzervativní léčba také nepřinesla úlevu, doktoři říkali, že aplikuje příliš pozdě. Kýla postupovala, byl jsem poslán na operaci. Byla provedena metodou spinální fúze (obratle s kýlou spojenou dohromady).

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: