Pokud se léčí čas, můžete zastavit první známky nachlazení. Například, kapky proti kašli pro děti a dospělé, které v co nejkratším možném čase mohou zastavit reflex kašle, pomůže zlepšit emocionální pohodu, pomůže zlepšit celkovou pohodu. Tyto léky se prodávají v každé lékárně, jsou dostupné bez lékařského předpisu, ale musí být předepsány výhradně ošetřujícím lékařem ze zdravotních důvodů. Samoléčba nepřináší zdravotní výhody.

Princip pastilky proti kašli

Zástupci této formy uvolňování se vyznačují lokálním účinkem na patologii nidus, minimem vedlejších účinků a kontraindikací. Podle návodu k použití mohou pastilky proti kašli působit několika způsoby:

 1. Zničení patogenní flóry (bakterií a jiných infekčních agens). Nejčastěji se jedná o antiseptika rostlinného nebo syntetického původu, ve složitých klinických případech - o lokální antibiotika.
 2. Hydratační, změkčující sliznici dutiny hrdla. Je to dobrá příležitost, jak se rychle zbavit nepříjemného lechtání, suchosti sliznice hrtanu, podráždění, suchého kašle.
 3. Produktivní kašel. Prášky přispívají k produktivní separaci viskózního sputa, čímž se zajišťuje odstranění hlenu z plic, normalizace zhoršeného dýchání, odstranění přetížení v průduškách.
 4. Čerstvý dech. To je zásluha aktivních složek vybraných pro léčbu léčiv, protože ve složení mnoha farmakologických pozic shromáždili esenciální oleje, příchutě, příchutě.
 5. Posílení místní imunity. Kompozice často obsahuje složky, které nejen potlačují reflex kašle, ale také pomáhají posilovat ochranné funkce oslabeného imunitního systému.

Výhody a nevýhody

Mnoho dětí a dospělých si vybírá pouze tuto formu léků pro léčbu kašle, protože to považují za nejúčinnější, nejspolehlivější, nejbezpečnější pro zdraví. Protože aktivní složky v minimálním množství pronikají do systémové cirkulace, riziko vedlejších účinků myokardu, interakce léků je minimální. Na tomto seznamu nejsou čerpány výhody pastilek proti kašli. Lékaři a pacienti přidělují:

 • použitelnost;
 • příjemná chuť léků;
 • rychlý léčivý účinek;
 • stálý výsledek léčby;
 • možnost léčby dospělých a dětí;
 • dostupné ceny v lékárnách;
 • možnost nákupu bez lékařského předpisu.

Existují nevýhody v používání těchto léků, všichni pacienti by si to měli být vědomi před nákupem a zahájením domácí léčby:

 • selektivní terapeutický účinek (ne veškerá pomoc);
 • riziko alergické reakce na rostlinné nebo syntetické složky;
 • potřeba komplexního léčení reflexu kašle.

Zobrazení

Při výběru pastilek pro kašel je důležité vzít v úvahu typy léčiv určujícím kritériem pro hodnocení. Je důležité urychlit požadovaný terapeutický účinek. Po domluvě je poskytována následující klasifikace drog:

 1. Antitusikum. Účinné látky potlačují reflex kašle, léky působí rychle.
 2. Mukolytika. Jedná se především o rostlinné přípravky, které přispívají k ředění, separaci viskózního sputa.
 3. Expektoranty. Účinné látky v kompozici přispívají k vykašlávání, odstraňují nepříjemné příznaky lechtání a podráždění hrdla.
 4. Rozptylující. Aktivní složky zahřívají, zklidňují a osvěžují zanícenou sliznici hrtanu.
 5. Protizánětlivé. Účinné látky inhibují zánětlivý proces nejen v hrtanu, ústní dutině, ale i v samotných průduškách.

Podle původu účinné látky kašel se pastilky vyskytují ve třech typech. To je:

 1. Přirozeně. Účinnými látkami jsou cukr, užitečné včelí produkty, výtažky z léčivých rostlin, éterické oleje, výtažky z jiných organických sloučenin.
 2. Syntetický. Účinné látky jsou vyrobeny ze složek anorganického původu. Kompozici mohou dominovat antibiotika, příchutě, sladidla.
 3. Kombinované. Přípravky s takovým složením úspěšně kombinují aktivní složky přírodního a syntetického původu, poskytují rychlý terapeutický účinek s minimálním rizikem vedlejších účinků.

Účinné pastilky pro kašel

Pro rychlé odstranění reflexu kašle musí dítě nebo dospělý pacient jednoduše rozpustit pastilky v ústech. Taková úvaha obsahuje jen zrno pravdy. Aby bylo možné dosáhnout požadovaného výsledku a zajistit rychlé uzdravení, je nutné dbát zvýšené opatrnosti při výběru těchto léků, konzultovat se svým lékařem. Je důležité zvážit povahu kašle - suchého nebo mokrého, stádia onemocnění, tendenci k alergiím, věkovou kategorii pacienta. Jinak je rozsah léků proti kašli rozsáhlý.

Dr. Mami

Ty jsou příjemné k ochutnání kapek proti kašli, které lze zakoupit v každé lékárně. Účinnými látkami jsou levomentol a bylinné extrakty. První účinná látka je vhodná pro suchý a mokrý reflex kašle, protože snižuje podráždění, odstraňuje záněty, vylučuje viskózní sekreci, podporuje produktivní vykašlávání. Bylinné extrakty pouze zvyšují celkový terapeutický účinek, určují chuť drogy. Lozengy se nedoporučují u těhotných žen, pacientů se zvýšenou citlivostí na léčivé látky.

Bronhikum

To znamená s baktericidními a expektoračními vlastnostmi pro resorpci v ústní dutině. Účinná látka - tymián, usnadňuje separaci sputa, takže tento lék je povolen pouze při mokrém kašli. Mezi pozitivní aspekty lékařů patří odstranění křečí, expanze průdušek, snížení intenzity zánětlivého procesu. Uvedený lék má minimální vedlejší účinky a kontraindikace jsou omezeny zvýšenou citlivostí organismu na složky rostliny, období těhotenství, laktace.

Alex Plus

Jedná se o pastilky, které potlačují opakované kašle s anorganickými sloučeninami v chemickém složení. Léčivými látkami jsou levomentol, terpinehydrát, dextrometorfan. První látka eliminuje zvýšenou dráždivost dýchacího centra, druhá - má ředící účinek a zlepšuje separaci sputa, třetí - zmírňuje křeč. Pastilky se doporučují pro mokrý kašel. Mezi negativní aspekty - lékařské kontraindikace, depresivní účinek na centrální nervový systém. Pastilky se doporučují pouze pro dospělé v množství 3 - 4 ks denně.

Dr. Theissová

Jedná se o pastilky pro sání pod jazyk, které obsahují éterické oleje, anethole, menthol. Účinné látky jsou účinné při suchém kašli, protože přispívají k tvorbě viskózního sputa, odstraňují lechtání, umožňují pacientovi, aby si vyčistil hrdlo a výrazně zlepšil celkovou pohodu. Lék se doporučuje jako laryngitida, faryngitida, bolest v krku, jako pomocný lék. Suché kašle se nedoporučují pro děti do 5 let, alergie a těhotné ženy, ostatní pacienti mohou užívat 1 ks. až 4-5 krát denně, než příznaky zmizí.

Gorpils

Kombinovaný lék má antibakteriální a antibakteriální vlastnosti. Chemické složení obsahuje antibiotikum amylmetakrezol, které v kombinaci s dichlorbenzylalkoholem ničí patogenní mikroflóru, odstraňuje zánět. Vhodná farmakologická léčba anginy pectoris, angíny, angíny, faryngitidy. Protože antiseptikum je určeno pro lokální použití, má minimální vedlejší účinky, kontraindikace. Věková omezení - děti do 5 let. Při relapsu dát 1 pastilka každé 2 hodiny, ale ne více než 8 ks. za den. Kurz je 7 dní.

Isla

Aktivní složkou je extrakt vody Islandského mechu. Léky ve formě hnědých tablet se doporučuje pro všechny typy kašle, je součástí komplexní léčby nachlazení, ARVI. Dospělí pacienti od 12 let ukazují 1 ks. každou hodinu, ale ne více než 12 ks. za den. Děti od 4 let - 1 ks. každé 2 hodiny, ale ne více než 6 ks. za den. Uvedený lék má antibakteriální, antispasmodický účinek proti zdroji patologie. Je zakázáno používat během těhotenství, individuální intoleranci na tělo aktivních složek, diabetes.

Díry

Jedná se o minty pastilky, které pomáhají kašli, podporují produktivní sputum, obsahují pouze rostlinné složky. Pokud není alergie na mentol, doporučuje se rozpustit pod jazykem 1 pastilke, dokud se zcela nerozpustí. Denní dávka - ne více než 4-5 ks., Kurz - až do úplného vymizení nepříjemných příznaků. Co se týče farmakologických vlastností, jedná se o lokální antiseptikum, které z vedlejších účinků může způsobit pouze kožní vyrážky a svědění, suché sliznice. Obecně je dobře snášen, pozitivní dynamika je pozorována na samém začátku kurzu.

Coldact Lorpils

Jedná se o kombinovaný přípravek s amylmetakrezolem, dichlorbenzylalkoholem v chemickém složení, má příjemnou pomerančovou příchuť. Lozenges potlačují lechtání a bolest v krku, zmírňují zánět a snižují kašel. Seznam kontraindikací je minimální - doba těhotenství, věk dětí do 6 let. Maximální dávka - 8 ks, 1 ks. každé 2-3 hodiny. Děti mohou dostat až 6 tablet denně.

Strepsily

Lék je k dispozici ve formě pastilek, má několik ovocných příchutí na výběr od pacienta. Účinná látka, amylmetakrezol, vykazuje antibakteriální, antispasmodické a fungicidní vlastnosti, přispívá k rychlému uvolnění sputa. Lék nemá prakticky žádné vedlejší účinky, mezi kontraindikacemi - děti do 5 let. Během dne se můžete rozpouštět pod jazyk až 5-6 lozenges. Průběh léčby je 7 dní, může být delší.

Karmolis

Jedná se o bylinný lék ve formě bonbónu, který musí být užíván se silným reflexem kašle (suchým nebo mokrým). Rostlinná kompozice obsahuje mentol, esenciální oleje z tymiánu, skořice, hřebíček, anýz, levandule, citron, meduňka, muškátový oříšek a šalvěj. Cukrovinky se musí rozpouštět pod jazyk několikrát denně a léčit, dokud nezmizí alarmující příznaky. Tímto způsobem je možné nejen odstranit podráždění a bolest v krku, ale také snížit zánět.

Evalar se šalvějí

Hlavní účinnou složkou tohoto léku je šalvějový olej, který má protizánětlivý, antimikrobiální, expektorační účinek, odstraňuje křeče. Nedoporučuje se používat pastilky pro intoleranci šalvěje, pro těhotné a kojící ženy. Prášky je třeba vstřebat pod jazyk až 4-5 krát denně, dokud nepřestanete obtěžovat kašel.

Travisil

Jedná se o účinný bylinný lék, který může být užíván i při bronchiálním astmatu z těžkých kašle. Léčivo má antiemetické a expektorační vlastnosti, ale neinhibuje práci centrálního nervového systému. Denní dávka pro děti 3-12 let je 2 pastilky až 3krát denně. Pacienti od 12 let musí užívat 3 ks. třikrát denně v průběhu 1-2 týdnů.

Vlastnosti užívání pastilek proti kašli

Léčivé přípravky této formy uvolňování působí lokálně, takže pastilky se nemusí polykat, ale rozpustit v ústech, dokud se zcela nerozpustí. Další doporučení odborníků týkající se užívání léčiv jsou uvedena níže. Požadováno:

 • přesně dodržovat předepsané dávkování;
 • Nejezte po konzumaci jedné dávky;
 • Po užití pastilek nepijte tekutinu.

Cena

Tyto léky lze zakoupit v lékárně, cenové rozpětí je rozsáhlé. Pacientovi jsou nabízeny jak možnosti rozpočtu, tak dražší prostředky pro účinnou léčbu kašle. Orientační ceny pro Moskvu jsou uvedeny níže:

Název léku

Cena, rublů

Dr. Mami

100-150

Lasolvan s mátou a eukalyptem

320

Travisil

50-100

Bronchstop

400

Colmex

150

Gorpils

100

Video

Recenze

Maria, 25 let

Vybral jsem si bronzové pastilky pro kašel. Nástroj je účinný a bezpečný, ale nemá hodnotu 100 rublů. Jsem si jistý, že je lepší přeplácet a znovu se zotavit, než přivést kašel na vážné komplikace. Mám tendenci k alergiím, ale po užívání to nezažiji vedlejší účinky a zlepšení jsou patrná po každé tabletce.

Svetlana, 34 let

Pravidelně nakupuji kapky proti kašli z Halse. Jedná se o pastilky z mentolu, které stačí rozpustit. Líbí se mi specifická chuť mentolu a dýchání je jednodušší po jedné dávce. Tento lék je levný, můžete ho koupit nejen v lékárně, ale i v každém supermarketu. Cena je rozpočet, je přijatelná pro každého.

Kategorie: