Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Před příchodem nouzového pacienta doma by měla být poskytnuta první pomoc pro hemoroidy a je důležité jasně pochopit, co může a nemůže být provedeno. Koordinovaným a rychlým jednáním můžete krvácení zastavit, zastavit akutní záchvat bolesti. Nouzová péče o hemoroidy doma je skutečnou příležitostí k záchraně pacienta před nevyhnutelnou operací a prodlouženou hospitalizací.

Rychlá pomoc s hemoroidy

Při hemoroidním krvácení je vhodné užívat léky, ale pouze na doporučení odborníka. Pokud tyto předpisy nebyly dříve provedeny, lékaři doporučují, aby se neúčastnili nebezpečné samo-léčby, ale aby aplikovali led na léze patologie, aby zmírnili viditelný zánět a inhibovali místní krevní oběh. Se znalostí případu nebude zbytečné přijímat hemostatické látky rektálně a orálně. Jinak to závisí na konkrétním klinickém obrazu.

S hemoroidy s bolestí

Syndrom akutní bolesti často začíná s chronickou zácpou, proto, aby se zmírnil celkový stav, jsou klystýry z léčivých bylin nebo laxativ používány orálně. To je příležitost k úplnému vyprázdnění střev, k odstranění hlavního faktoru způsobujícího bolest. Do budoucna: Aby se zabránilo dalšímu výskytu hemoroidů, je pacient povinen striktně dodržovat terapeutickou dietu.

Se zánětem hemoroidů

Pokud jsou hemoroidy zanícené, lékaři doporučují, aby se studená sprcha, zatímco v souladu s pravidly osobní hygieny, vždy použít část ledu na řiť. Tento přístup je vhodnější pro zmírnění zánětlivého procesu vnějších uzlin, zatímco je žádoucí léčit vnitřní hemoroidy s přímou účastí ledových svíček. Ve druhém případě hovoříme o kostkách ledu nebo mražených zeleninových vývarech, které usnadňují celkovou pohodu pacienta. Zavést ledové svíčky, které mají být rektální.

Pokud hovoříme o nouzovém použití rektálních čípků, nejúčinnějším z tohoto typu léků je Olestezin, Betiol, Anuzol. Tito zástupci lékařského ošetření působí jemně, cíleně na místě patologie, zmírňují zánět a doprovázejí akutní bolest. První léčba je 1 rektální čípek po dobu 7–10 dnů.

S hemoroidy s krvácením

Defekace, která je doprovázena silným krvácením, je silným argumentem pro okamžitou hospitalizaci pacienta. Je možné, že došlo k prasknutí zanícených uzlin a pacient může ztratit hodně krve s extrémně nepříjemnými následky pro zdraví. Doma, před příchodem sanitky, je nutné, aby Kalanchoeho listy vytvořily mléko na řiti a daly pacientovi tabletu Vikasol podle návodu k použití. Specifikované léčivo působí okamžitě - zastaví i těžké krvácení.

S hemoroidy s anální trhlinou

V takovém klinickém obraze lékaři důrazně doporučují použití rektálních čípků s novokainem nebo léčivem Anestezol k odstranění bolesti. Trhliny řitního otvoru v počátečních stádiích mohou být eliminovány pomocí alternativní medicíny, například stejného lopuchu nebo jitrocelu. V pokročilých případech se používá reliéf, Proktozan nebo Bezornil masť s návaly s okamžitým pocitem protizánětlivých, analgetických a regeneračních vlastností. Taková první pomoc je hodnou alternativou chirurgické léčby hemoroidů.

První pomoc při exacerbaci hemoroidů

Pacienti s charakteristickou nemocí by měli přesně vědět, co dělat v případě hemoroidů, aby rychle stabilizovali jejich celkovou pohodu. V opačném případě bude pro komplikace vyžadována hospitalizace s implementací již fungujících metod léčby. Níže jsou uvedeny obecné pokyny, které pomáhají s hemoroidy rychle a účinně:

 1. Prvním krokem je vzít si sedací koupel s chladnou vodou. Je to spolehlivý prostředek pro rychlé zúžení cév a zmírnění zánětu.
 2. V boji proti svědění a podráždění během vodní procedury můžete použít měsíčku nebo heřmánek ve formě odvarů vody.
 3. V případě silného krvácení je nutné k nidus patologie připojit mléko s odvarem jejich hemostatických bylin a je nutné vypít tabletu přípravku Vikasol.

Léky

Exacerbace chronických hemoroidů mohou být produktivně eliminovány konzervativními metodami, hlavní věcí je zvolit správný lék, eliminovat kontraindikace a vedlejší účinky. Neměli byste se okamžitě uchýlit k operacím, protože jednotlivé léky nejsou slabší. To je:

 1. Detralex. Jedná se o kapsle s výraznými venoprotektivními, venostabilizujícími vlastnostmi. Během dne je nutné užívat 2 tablety: jednu - ráno, druhou večer, bez ohledu na jídlo. Průběh intenzivní terapie je až 2 týdny. Výhody léčby jsou rychlým výsledkem, zatímco neexistují žádné nevýhody.
 2. Hemoroidin. Jedná se o pilulku pro orální podání s jedinečnou bylinnou kompozicí. Lékaři doporučují 1 až 2 tablety od 3 do 6 krát denně po jídle po dobu 10 až 14 dnů. Účinek je patrný po podání jednorázové dávky. Výhody - měkký efekt, rychlá akce. Nevýhodou je alergie na účinné látky.
 3. Phlebodia. Další přírodní pilulka (ale již dovezená), která je povolena bez ohledu na jídlo. Denní dávka je 1 tableta, účinnost je vysoká. Výhody - rychlé působení na patologické centrum. Nevýhodou je hmatatelná cena léčby.

Lidové léky

První pomoc pro hemoroidy může být poskytnuta pacientovi doma za účasti alternativních metod medicíny. Se správnou volbou receptů můžete zastavit nadměrné krvácení, odstranit bolestivé pocity v řiti a viditelné známky zánětlivého procesu hemoroidů. Proktologové nevylučují použití následujících receptů národní léčby (při absenci alergie na aktivní složky):

 1. První věc, kterou můžete vařit bramborové svíčky. Ze syrového, předčištěného kořene vyřízněte svíčku, která je zavedena do řitního otvoru pacienta. Je lepší poskytnout tuto pomoc tělu v noci, zatímco drží první a následující procedury v horizontální poloze. Kurz - 7 - 10 procedur.
 2. Můžete připravit první pomoc z kalafuny a rostlinného oleje. K tomu, připojit 2 sklenice oleje a 2 lžíce. Já kalafuny, míchejte až do rozpuštění. Nejdříve navlhčete tampon lékařskou sloučeninou a vložte jej do řiti. Kurz - až 10 sezení.
 3. S hemoroidy se první pomoc stává klystýrem se slunečnicovým olejem a kořenem lopuchu. Je nutné kombinovat 80 g suché směsi s 1 polévkovou lžící. rostlinných olejů. Dušená ve vodní lázni po dobu 2 minut, pak trvat na dalších 24 hodin. Pro léčbu musíte vstoupit do infuze stříkačky ve střevě v množství 20 g.

Nouzová pomoc pro hemoroidy

Existuje mnoho minimálně invazivních technik pro účinnou léčbu hemoroidů, nicméně pacienti preferují léčbu konzervativními metodami a doma. Ve fázi relapsu je první pomoc aplikovat studené na nidus patologie a užívat anestetikum. S voláním sanitky byste neměli spěchat, je možné, že po 20 minutách se celkový zdravotní stav vrátí do normálu. Nebude zbytečné vyprázdnit střeva, zaujmout vodorovnou polohu.

Pokud se krvácení otevře, lékaři trvají na chirurgickém zákroku jako první pomoc oběti. To je:

 • vytvrzování (spojení rozšířených stěn cév);
 • kryodestrukce (odstranění hemoroidů kapalným dusíkem);
 • infračervená koagulace (destruktivní účinek tepelných paprsků na patologii);
 • ligace hemoroidů latexovými kroužky (těsnící kroužek řiti);
 • laserová koagulace (excize hemoroidů laserem).

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: