Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Návod k použití boraxu s glycerinem nebo tetraboritanem sodným obsahuje informace, podle kterých může být činidlo použito pro lézi mikrobiální kůže, pro léčbu drozdů, angíny a jiných onemocnění. Účinek účinné látky je zaměřen na odstranění vnitřních a symptomatických projevů onemocnění.

Co je tetraboritan sodný

Glycerin borax nebo tetraboritan sodný je bakteriostatické a antiseptické činidlo, které účinně odstraňuje a inhibuje růst houby. Tento přípravek se vyrábí ve formě prášku nebo roztoku pro místní použití. Účinná látka léčiva má antimikrobiální a antiparazitární účinky. Složení bezvodého léčiva je obohaceno o glycerin, který optimalizuje pronikání hlavní látky na kůži a sliznice.

Tetraboritan sodný (tetraboritan sodný) - latinský název látky - Natrii tetraborati je odvozen od kyseliny borité. Léková formulace léčiva Na2B4O7 - je sloučenina boru a soli kyseliny. Jako antimikrobiální činidlo je tetraborát často obsažen ve složení léků používaných ke zmírnění zánětu horních dýchacích cest. Farmakodynamika: látka prospívá pouze při aplikaci na poškozené kůže a sliznice. Prostřednictvím nich se vstřebává zažívacím traktem a pak se vylučuje ledvinami a střevy.

Složení

Borax se vyrábí obvykle ve formě prášku nebo roztoku, který obsahuje 20% účinné látky. Složení produktu zahrnuje hlavní látku tetraboritan sodný a pomocnou složku - glycerin. Krystaly boraxu se nerozpouští v alkoholu, proto musí být látka zředěna vodou nebo může být připravena hotový roztok v glycerolu. Tato viskózní kapalina je dobrým rozpouštědlem pro anorganické sloučeniny, takže je široce používána v medicíně a kosmetologii. Tetraborát se může prodávat ve formě vodného roztoku o koncentraci 10 a 20%.

Vlastnosti

Borax je antiseptikum, které se používá v parfumerii, farmaceutickém, potravinářském a kosmetickém průmyslu. Aktivní formulace je zaměřena na eliminaci patogenní mikroflóry v ústech, vagíně, dýchacích cestách. Lék se používá ve formě kloktadla, inhalace, aplikace a vody. Farmakokinetika. Tetraboritan sodný:

 • pomáhá odstranit mycelium houby;
 • má antiseptické a bakteriostatické účinky;
 • zabraňuje uchycení hub na stěny pochvy a zastavuje proces jejich reprodukce.

Indikace pro použití

Podle návodu může být tetraborát použit pro léze sliznic hltanu, úst, pohlavních orgánů, močových a horních cest dýchacích způsobených kandidózou. Efektivní roztok látky 20% pro dezinfekci plenkové vyrážky a proleženin. Jako dezinfekční a antiseptické činidlo je borax indikován pro použití v:

 • stomatitida;
 • faryngitida;
 • trhliny v kůži;
 • tonzilitida;
 • léze močových cest;
 • stomatitida u novorozenců;
 • kožní houba;
 • zánět dásní;
 • periodontální onemocnění;
 • pyorrhea;
 • vaginální kandidóza.
 • kolpite.

Pokyny pro použití tetraboritanu sodného

Lék by měl být používán pro douching, mazání kůže, oplach, založený na diagnóze specialisty, 3 krát denně. Pokyny pro použití nástrojů pro děti jsou založeny na doporučeních pediatra. Zpravidla jsou děti trpící stomatitidou ošetřeny vatovým tamponem navlhčeným roztokem na sliznici. Postup se provádí 6 dní třikrát denně.

Kromě lékařského použití se tetraboritan sodný často kupuje na hubení švábů. Kromě toho můžete použít borax doma, například pro výrobu dětských hraček hendgam nebo lizuna (inteligentní hlína). V případě předávkování lékem, slabosti těla, bolesti břicha, vysoké horečky, zvracení, průjmu, mdloby, srdečního selhání, křečí se může objevit. Řešení má kontraindikace:

 • těžké poškození sliznice;
 • kojení;
 • těžké a rozsáhlé poškození kůže;
 • nesoucí dítě;
 • přecitlivělost.

Když drozd

Přípravek Borax je široce používán v gynekologii, účinně pomáhá eliminovat kandidózu nebo drozd plísňovou povahu. Vyžaduje dlouhý kontakt látky s hlenem. Nemůžete sami léčit, léčba by měla být prováděna zdravotnickým personálem. Metoda použití látky se provádí v následujícím pořadí: \ t

 • musíte nejprve ošetřit sliz s bylinnými tinkturami (dubová kůra, heřmánek) nebo převařenou vodou;
 • další půlhodinu v pochvě by měla zavést tampónový tampón namočený v hnědé barvě na glycerin;
 • po jednorázovém použití je pacient uvolněn;
 • pro úplné odstranění vzrušení vyžaduje několik sezení.

Se stomatitidou

Nejoblíbenější nemocí u kojenců je stomatitida. Toto onemocnění vzniká v důsledku proliferace kvasinek podobných hub. Onemocnění se vyznačuje bílým květem na ústní sliznici. Dospělí muži a ženy často trpí stomatitidou. Dávkování pro každý věk by měl určovat pouze ošetřující lékař. Roztok tetraboritanu sodného pro stomatitidu se zpravidla používá následovně:

 • Nejprve se odstraní krusty na vředech léčivými oleji (šípky, vitamín A, rakytník řešetlákový);
 • dále zpracovat postižený povrch gázovou podložkou namočenou v roztoku;
 • pak musíte ukázat lék na každý bolavý.

S mandlí

Lékař může předepsat tetraboritan sodný pro těhotné ženy a děti s angínou. Podle instrukcí potřebujete bavlněný tampon namočený v roztoku, aby se mandle zpracovaly 5krát denně. Taková léčba by měla pokračovat týden. Pro přípravu roztoku je nutné do sklenice teplé vody přidat lžíci jodizované soli a několik kapek boraxu, vše dobře promíchat. Tento nástroj dokonale uvolňuje bolest a zarudnutí hrdla, zabraňuje růstu bakterií a odstraňuje tvorbu hnisu.

Během těhotenství

Ženský imunitní systém během těhotenství oslabuje, což často vede k kandidóze. Současně je omezen počet léků schválených pro léčbu drozdů u těhotných žen. Lékaři pro rychlé léčení mohou předepsat ženě antifungální lék - tetraboritan sodný. Borax v glycerolu během těhotenství je účinným lékem, který je považován za bezpečný, protože jeho absorpce do krevního oběhu je minimalizována.

Užívání prostředků během těhotenství by mělo probíhat pod dohledem gynekologa. Na základě individuálních charakteristik pacienta může léčebný režim stanovit pouze lékař. Během kojení se nedoporučuje používat tetraborát. Kromě toho byste neměli užívat látku těhotným ženám v případě plísňových infekcí úst. Pokud se vyskytnou vedlejší účinky ve formě pálení a svědění, mělo by být podávání tetraborátu ukončeno.

Pro novorozence

Roztok tetraboritanu sodného je cenově dostupný a účinný při léčbě stomatitidy u kojenců. Ačkoli vzhledem k vysoké toxicitě musí být použití látky koordinováno s lékařem a nesmí překročit dávku. Ošetření povrchu sliznice u novorozenců se zpravidla provádí pomocí gázového tamponu (gáza musí být našroubována na prst a navlhčena v roztoku), bavlněné tampony nevytvářejí odpovídající tlak - houba může zůstat na povrchu.

Cena tetraboritanu sodného

Roztok Boraxu je považován za dostupné antifungální činidlo. Průměrná cena léku se pohybuje od 15 do 45 rublů za láhev 30 ml. Cena látky závisí na formě uvolnění, společnosti výrobce a oblasti distribuce. Po konzultaci s lékařem můžete lék nahradit jeho analogy: Miranto nebo Asmur. Můžete zjistit, kolik nákladů na tetraborát sodný v lékárně najdete ve vzorové tabulce cen:

Jméno

Cena v rublech

Roztok glycerinu boraxu 20% 30 ml

30

Roztok tetraboritanu sodného s glycerinem 20% 30 g

12

Borax 50 g

60

Recenze

Katya, 27 let

Můj syn nedávno měl stomatitidu. V tomto případě si dítě nestěžovalo na bolest a vypadalo zdravě, vidělo vředy, když jich bylo mnoho v ústech. Lékař předepsal Miramistin. Příští den prudce vzrostla teplota jeho syna. Začala se potírat tetraborato, zánět byl pryč. O týden později zmizely všechny známky nemoci.

Maria, 30 let

Pro léčbu drozdu používám borax s glycerinem, v lékárně se nachází pod názvem: tetraborát. Velmi efektivní, levný nástroj. Dělám tampony z gázy, dávám jim léky a aplikuji je po dobu 30 minut. Po 2 týdnech můžete na nemoc zapomenout. Hlavní věcí není zastavit se po prvních zlepšeních, protože důležitá je dlouhodobá léčba.

Matvey, 31 let

Můj syn je jen rok starý. Po použití antibiotik se objevila kandidální stomatitida. Moje žena a já jsme se snažili vyčistit heřmánkovou tinkturu, ale nepomohlo to. Šli jsme k lékaři, který doporučuje denně namazat zapálené oblasti roztokem tetraboritanu sodného. Už po první aplikaci se plak zmenšil. 3 dny stomatitida zmizela.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: