Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Alkoholismus je závažné chronické onemocnění, které rychle postupuje a narušuje fungování vnitřních orgánů a mozku. Na otázku, zda je dědictví přenášeno alkoholem, poskytují studie odpověď, že vývoj alkoholismu v důsledku genetické predispozice je 60-70% všech případů, to znamená, že pokud má otec v rodině tendenci pít alkohol, geny pro predispozici alkoholu budou přeneseny na děti. .

Alkoholismus a dědičnost

Závislost alkoholismu na dědičných vztazích mnoho trápí. Bude potomstvo rodičů pít touhu po alkoholu? Vědci již dlouho hledají odpověď, provádějí stovky pozorování a výzkumu na téma "Alkoholismus a dědičnost". S využitím příkladů rodin s pěstounskými dětmi bylo zjištěno, že adoptované děti jsou spíš biologičtí rodiče než výchova dětí, což znamená, že gen alkoholu existuje.

Skupiny genů

Geneticky přenášený není alkoholismus jako dědičné onemocnění, ale biochemická predispozice k požívání alkoholu. Existují 2 typy genů: některé jsou zodpovědné za metabolismus alkoholu, jiné - za kontrolu neuropsychických funkcí. Děti od rodičů dostávají psychologický sklon a vysokou hladinu speciálního enzymu v těle - alkoholdehydrogenázy, která ničí alkohol vstupující do nemocných jater a eliminuje reflexní ráz při intoxikaci alkoholem.

Rizikové faktory

Genetická predispozice k alkoholismu je tedy oprávněná. Psychologické, sociální faktory a fyziologická závislost jsou však také rozlišovány mezi příčinami vzniku duševní nemoci. Silný vliv má sociální a rodinné prostředí. Člověk vyrůstá, nezná jiný příklad života, začíná pít jako rodiče. Psychologická závislost se vytváří, když člověk postrádá potěšení, alkohol je v tomto případě nejrychlejší způsob, jak zlepšit náladu.

Mnohem horší než fyziologická závislost, kdy škodlivé toxické prvky interferují s metabolismem a člověk bez nich již nemůže. V tomto případě je tělo vyžaduje, aby se nejen těšili duši, ale také udržovaly tělo. Prudké odmítnutí alkoholických nápojů v této situaci vede k abstinenčním příznakům, které mají negativní vliv na psychiku.

Děti alkoholiků

Genetická predispozice k alkoholismu je přenášena již během těhotenství pít ženy, která ovlivňuje duševní a tělesný vývoj dítěte. U dětí alkoholiků je výrazná únava, bolesti hlavy, noční hrůzy a noční můry. Jsou emocionálně nestabilní, konfliktní, náchylní k neadekvátním činům. Mnozí trpí fyzickými poruchami a demencí různého stupně. Dítě z rodiny s pitím je těžké se naučit komunikovat. Často se tyto děti v adolescenci utíkají z domova, brzy se připojují k alkoholu.

Genetická predispozice k alkoholismu

Prohlášení, že alkoholismus je dědičný, dokládají tyto skutečnosti potvrzené výzkumem:

  • Podíl osobnostních rysů a společnosti je 25% a 15% ve vývoji nemoci, zatímco genetický faktor - 60-70%.
  • Přenesené geny alkoholdehydrogenáza slouží jako provokatér pro zneužívání alkoholu.
  • K problému, zda je alkoholismus přenášen dědictvím od rodičů, odpovídá statistika: čím více alkoholu je závislý na rodině, tím vyšší je riziko pro děti takové predispozice.
  • Genetická citlivost není ovlivněna věkem, pohlavím pijícího rodiče.
  • Alkoholismus je častěji přenášen na lidi s krevní skupinou 3, s jejich charakteristickou vysokou rychlostí dehydrogenázy alkoholu.

Biochemická predispozice

DNA diagnostika ukazuje řadu faktorů, které způsobují změny DNA, porušování ochranných mechanismů metabolismu alkoholu. Při působení alkoholu se vyskytují:

  • pod vlivem ethanolu na mozkové receptory vytváří pocit euforie;
  • poté štěpení alkoholu způsobuje tvorbu toxinu - acetaldehydu;
  • protože acetaldehyd je odstraněn z těla, dochází k opici a stav se zlepšuje.

Když je alkohol dlouho oxidován, toxiny jsou okamžitě eliminovány, takže člověk pije, je ve stálém euforickém stavu, aniž by zažil následky kocoviny: v tomto případě se vyvíjí závislost na alkoholu. Absence v těle reakce na otravu alkoholem je způsobena alkoholdehydrogenázou v důsledku přenášené biochemické predispozice.

Psychická predispozice

S neustálým používáním alkoholu v mozku se aktivuje posilovací systém a mozek začne žádat o opakování potěšení. Patologické genetické změny neumožňují člověku udržet si duchovní pohodlí s obyčejnými, přirozenými normami. Pokud narkoman není spokojen se životem, následuje snadný způsob, jak tento problém vyřešit, aby dosáhl požadované pohodlné úrovně, a jeho mozek vytváří specifické kontakty, které podporují takové patologické chování alkoholika.

Alkoholické řádky dědictví

Dědičný alkoholismus je možný nejen na otcovské straně. Prarodiče také ovlivňují genetiku dítěte a ve třetí generaci rodiny se můžete stát alkoholikem. Pokud matka a otec nezneužívají alkohol, ale mezi vzdálenými příbuznými jsou lidé se závislostí na alkoholu, pak je vývoj takové choroby pravděpodobný. Fakta říkají: čím více takových lidí je, tím větší je riziko závislosti na alkoholu.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: