Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Takový obyčejný a známý všem výrobkům, jako je ghí, obsahuje vitamíny A, C, D, skupinu B a má užitečné vlastnosti. V některých zemích je dokonce považováno za tekuté zlato. Pro to, co je tak cenný produkt, recept na ghee doma s fotografií a jak vařit to chutné, zjistit dále.

Výhody ghee

Je ghí dobré pro lidské tělo? Ačkoliv je obvyklým produktem koncentrovaný tuk, zlepšuje trávení, podporuje rychlé odstranění škodlivých látek. Použití pokrmů vařených v rozpuštěném másle je vyšší než při vaření na zelenině. Vytápění, pečení nevydává škodlivé látky, například slunečnice. Kromě toho dobře vyživuje pokožku, proto je vhodná při masáži nebo po procedurách po vodě.

Díky 100% přírodnímu složení bez přísad, smažených nebo vařených v troubě, získáte krásnou zlatou kůru, příjemnou nasládlou chuť a vůni. Výrobek neobsahuje vodu ani jiné zvláštní složky, takže i malé množství stačí na smažení nebo pečení, rovnoměrné rozmazání povrchu pánve nebo pánve.

Harm

Hlavní škoda na ghee je že to je čistý cholesterol. Vzhledem k vysokému obsahu tuku (energetická hodnota 900 kcal na 100 g) se nedoporučuje používat v čisté formě, je lepší použít jej pouze k vaření. Vyloučení produktu ze stravy se doporučuje osobám s onemocněním trávicího traktu a osobám s nadváhou.

Jak vařit ghí

Najít a koupit kvalitní výrobek je možné v obchodech s bioprodukty, ale náklady na tyto produkty jsou vysoké. Existuje řešení, pokud víte, jak rozpustit máslo doma. Vaření ghí trvá spoustu času, ale pak si vychutnejte domácí produkt bude ještě příjemnější.

Proces vaření je pec běžného smetanového produktu nejvyšší kvality v misce nebo pánvi ve vodní lázni. V procesu ohřevu vody a proteinových složek se olej odpařuje. Pěna vytvořená na povrchu se odstraní lžící, po které zůstane průhledná směs zlatavé barvy - to je hotové máslo, které může být použito místo slunečnice pro smažení. Z jednoho kilogramu smetany pochází asi 750 gramů pečeného výrobku.

Jak skladovat ghí doma

Doba použitelnosti pečená vyšší než máslo. Může být uchováván v chladničce po dobu tří let a při pokojové teplotě bude olej trvat 6 měsíců, aniž by ztratil své příznivé vlastnosti. Nejlepší je skladovat ve skleněné nádobě v chladničce, ale pokud máte v úmyslu ho uchovávat v mrazničce, pak je na to vhodná běžná plastová nádoba.

Recepty Ghee

Pokud se rozhodnete výrobek vařit sami, následující recepty vám pomohou naučit se, jak ohřát máslo a dostat hotový výrobek během několika hodin. Vezměte prosím na vědomí, že ve správně připraveném másle není žádná laktóza, takže ji mohou bezpečně používat lidé s nesnášenlivostí na mléko nebo smetanu.

Jak rozpustit máslo doma

Doba vaření: 1 hodina.

Dávky na kontejner: 1.

Kalorií: 900 kcal.

Účel: na snídani, oběd, večeři.

Kuchyně: Ruská.

Obtížnost přípravy: snadná.

Ghee je velmi snadné se dostat domů. Ale aby se zabránilo pálení, když mléčná chuť dostane hořké poznámky, musíte neustále míchat až do okamžiku úplného rozpuštění. Pro odstranění pěny je lepší použít sítko, lžičku s drážkou nebo jednoduchou lžičku. Nejlepší je vzít dobrý, těžký pánev nebo dušené maso s tlustým dnem. Nevybírejte hliníkové nádobí, všechno ho popálí a hotový výrobek nebude chutnat tak dobře.

Složky

 • nesolené máslo - 1 kg.

Metoda vaření

 1. V pánvi s tlustým dnem položte bar na střední teplo.
 2. Jakmile se všechno rozpustí, udělejte slabý oheň a vařte asi 40 minut, aby se odstranila pěna.
 3. Po odstranění pěny se barva směsi změní na zlatou (jako na fotografii). Zbývá namáhat produkt skrz síto nebo tenké plátno do skleněné nádoby a nechat vychladnout.

V pomalém hrnci

Doba vaření: 2-3 hodiny.

Dávky na kontejner: 1.

Kalorií: 900 kcal.

Účel: na snídani, oběd, večeři.

Kuchyně: Ruská.

Obtížnost přípravy: snadná.

Ačkoliv jsou dnes téměř v každém domě již moderní kamna a kvalitní pokrmy, které se snadno připraví, mnoho lidí dostane své vlastní chytré“ vybavení, které dokáže zcela nahradit obyčejná kamna. Ghee v pomalém vařiči se vaří rychle a ukazuje se, že je vynikající.

Složky

 • nesolené máslo - 1 kg.

Metoda vaření

 1. Dejte kus do pomalého vařiče a zapněte režim "Quenching".
 2. Čekáme, až se vše roztaví a teprve potom je nutné teplotu snížit o 100 stupňů.
 3. Pěna se míchá a 2 hodiny se odstraní. Víko vířivky nelze zavřít!
 4. Hotový výrobek zlatého odstínu (jako na fotografii) se nalije do keramické misky nebo skleněné nádoby.
 5. Po vytvrzení barva zbarví žlutě.

Ghee

Doba vaření: 2-3 hodiny.

Dávky na kontejner: 1.

Kalorií: 900 kcal.

Účel: na snídani, oběd, večeři.

Kuchyně: Indická.

Obtížnost přípravy: snadná.

Správně vařené ghí se liší jantarovým odstínem, má dlouhou trvanlivost. Pokud se v ruské kuchyni používá k vaření, pak má místní ghí máslo široké využití. Používá se ve vaření, v kosmetice, má zdravotní výhody, má léčivé účinky. Předpokládá se, že ghí, starší než 10 let, léčí epilepsii, mdloby, bolesti hlavy, nemoci ženských reprodukčních orgánů. Každá hospodyňka by měla vědět, jak připravit ghí olej doma.

Složky

 • máslo nejvyšší jakosti - 1 kg.

Metoda vaření

 1. Hlavní ingredienci nakrájejte na kousky, dejte vše do hrnce a ohřejte na středním ohni.
 2. Jakmile se roztaví, udělejte oheň maximálně.
 3. Po vzniku bílé pěny snižte teplotu a jemně promíchejte.
 4. Po odpaření proteinových složek se na povrchu vytvoří tenká průhledná fólie, kterou je třeba odstranit pomocí drážkované lžičky.
 5. Na dně pánve by se měla vytvořit zlatavě hnědá sraženina. Pouze v tomto případě je respektována technologie vytápění.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: