Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Neexistuje jednoznačná odpověď na otázku „co je lepší pít whisky“, protože každý pije tento nápoj z důvodu svých vlastních tužeb a chuťových preferencí. Stojí za zmínku, že drahý alkohol s dlouhým věkem je opilý, bez pití a bez občerstvení. V ostatních případech můžete použít cokoliv - přidejte sodu, colu, led, jablečný džus a jiné nápoje.

Jak pít whisky

Etnická pravidla pro skotskou whisky se liší od kanadské. Skotské jsou rozděleny do čtyř fází:

  1. "Podívejte." První bod znamená, že byste se měli dívat na nápoj poté, co je ve sklenici, vyhodnotit barvu, stupeň viskozity a průhlednost. Barva whisky a rychlost závěrky jsou na sobě nezávislé, takže si užívejte potěšení z rozjímání kapaliny.
  2. "Voní to." Pak otočte whisky a nechte vůni otevřít. Pocítíte éterické tóny bonbónů, fíků, dřevité svěžesti, barev květin, sladu, vůně ořechů a slabou kouřovou vůni - všechny tyto vůně jsou charakteristické pro kvalitní nápoj.
  3. "Vezmi si sousto." Když se dostanete k hlavnímu bodu, jemně se dotkněte obsahu skla rty. Když je v ústech, držte nápoj na chvíli, nepolykejte hned. Díky očekávání bude chuť odhalena maximálně.
  4. "Polkněte." Tato fáze není procesem pití alkoholu, je to doušek pro pocit pachuti. Po tom, bude vám jasné, jak dlouho to trvá, a zda budete i nadále vychutnat chuť skotské.

Milovníci relaxace se sklenkou elitního alkoholu s vysokým stupněm, je důležité vědět a pamatovat si, že časté užívání přináší újmu na těle. Páska má navíc vysoký obsah kalorií, takže byste se do ní neměli zapojovat: platí to pro ty, kteří sledují své zdraví a postavu. Každý den, v malých dávkách, se doporučuje pít whisky pouze lidem, kteří utrpěli mrtvici.

S colou

Co s lidmi Ameriky pijí whisky? Odpověď je jednoduchá - s Coca-Cola. Kombinace těchto dvou nápojů - improvizace Američanů, kterou podporovali gurmáni po celém světě. Recept na pití whisky a coly je jednoduchý: vezměte si skotskou a přidejte sladkou vodu v poměru 1: 1 nebo 1: 2. Bez pochyby, po smíchání, ztrácí se vynikající chuť a nádherná vůně ušlechtilého nápoje, ale díky velkému množství glukózy ve skle se alkohol šíří rychleji po celém těle.

Se sodou

Podle pravidel pití alkoholu je třeba pít kvalitní skot s přidáním přírodní nebo slabě sycené vody. V tomto případě by měla být whisky alespoň třikrát větší. V institucích se whisky a voda podávají v různých skleničkách, takže každý host má možnost zasahovat do samotných komponent - to bude koktejl požadované chuti a síly. Ve Skotsku a Anglii pijí takový nápoj.

S ledem

Tradice přidávání ledu do alkoholu k nám přišla ze Spojených států. Američané se pak snažili mírně neutralizovat mastnou chuť tažné whisky a výsledkem byl úspěšný výsledek. Často se led hodí do speciálních sklenic s bourbonem a směsí. Ti, kteří upřednostňují použití jediné sladové skotské, říkají, že s ledem se chuť alkoholu stává méně expresivní, ztrácí se příjemná vůně.

S jablečným džusem

Je lepší míchat skotskou s čerstvou jablečnou šťávou. Takže pro tělo zdravější, a vůně nápoje nebude kazit. Silný alkohol, zředěný šťávou, je nejbezpečnější způsob, jak udělat vynikající koktejly. Smíchejte 50 g. Black Label whisky s 200 ml čerstvé jablečné šťávy, můžete přidat několik kostek ledu na sklo. Tyto dvě složky jsou dokonale kombinovány, což dodává zákazníkovi vynikající vůni a chuť.

Co jíst whisky

Alkoholický nápoj se objevil před mnoha lety, proto ruský lid už měl určité zvyky a chuťové kombinace nápoje s některými produkty. Při každé oslavě se každý snaží dát na stůl spoustu různých druhů občerstvení pro alkohol. Jaký druh předkrmu k whisky, který druh je nejlepší? Například:

  • Foie gras, hovězí jazyk, hra. To jde dobře s ostrými, kouřovými, ovocnými vůněmi (William Grant je Rodinná rezervace, Williams, bílý kůň jemný starý, učitelský Highland krém, pasová skotská).
  • Uzený losos Nejlepší produkt, který jde s měkkými odrůdami whisky (Jameson, Famous Grouse Blend).
  • Mořské plody. Zpracovaný mořský život je vhodný pro bylinné příchutě (Jameson, Ballantines Finest, Glenmorangie).
  • Hovězí, jehněčí. Co je to plnohodnotná dovolená bez masa a skotské chuti s kouřovou rašelinou? K těmto odrůdám se podává lahodné vařené maso: Dewar's White Label, Johnnie Walker Red Label, Famous Grouse.

Pro milovníky nápojů vám doporučujeme seznámit se s pravidly, s nimiž pijí bílý rum a jeho další odrůdy.

Video: co a jak pít whisky

Recenze

Vladimir, 28 let

Rád sedím v klidné atmosféře se sklenkou kvalitního alkoholu. Četl jsem hodně o tom, co můžete pít whisky, ale zůstávám věrný jedné ze skotských tradic - přidávám pivo do sklenice. Většina mých přátel, kteří oceňují skvělou chuť skotské kuchyně, nerozumí mým preferencím, ale doporučuji všem, aby tuto směs vyzkoušeli.

Eugene, 36 let

Jako speciální labužník elitního alkoholu rád míchám Jamesona a bílého koně. Chuť a vůně jsou nevyjasnitelná slovy - nejlepší kombinací, která může být vytvořena pro příjemný klidný odpočinek po náročném pracovním dni. Nepřemýšlel jsem o tom, s čím pijí whisky, raději ji neředím ničím, ale cítím pravou chuť.

Dmitry, 39 let

Nejvíc ze všeho mám rád jednu sladovou skotskou - skvělý doplněk k romantickému večeru s mým milovaným. Za rozhovorem se nápoj zahřívá v brýlích, jeho vůně je plně odhalena. Moje přítelkyně nechápala, jak pít čistou skotskou whisky, několikrát to zkusila, pak se začala o tuto malou slabost podělit se mnou.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: