Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Během exacerbace herpes na obličeji, patologie má vzhled bílých puchýřů, které dospělý pacient nebo dítě může detekovat na tváři, nosu, čele a sliznicích. Onemocnění je infekční povahy a je velmi problematické ponechat virovou aktivitu bez dalšího léčení. Než začnete s léčbou herpesu na obličeji, musíte podstoupit diagnózu, správně rozlišit diagnózu, jinak Vám relapsy onemocnění systematicky připomínají sami sebe.

Co je herpes na obličeji

Tento patogenní virus, který je lokalizován na kůži a sliznicích, se stává hlavní příčinou vzniku bolestivých puchýřů, doprovázených pocitem vnitřního nepohodlí, svěděním a pálením. Během exacerbací vypadá toto onemocnění jako vyrážka, ale sama o sobě nemá alergickou povahu. Toto je projev příznaků intoxikace organismu v důsledku expozice patogennímu herpes viru (varicella zoster). V závislosti na umístění patogenu se na těle, rtech, ústní sliznici a pohlavních orgánech objevují ložiska patologie.

Proč se na obličeji objevuje herpes

Vzhled herpetických váčků se stává důsledkem zvýšené aktivity viru herpes. Tento patogen se může v pacientovi dlouho zdržovat, aniž by se projevil. Je možné, že jeho stabilní imunitní systém zadržuje. Nicméně, v důsledku snížené imunity, vředy se tvoří na obličeji, který zpočátku mírně brodit a pak bolet hodně. Další patogenní faktory exacerbace herpesu jsou uvedeny níže:

 • časté nachlazení;
 • prodloužená hypotermie;
 • sezónní avitaminóza;
 • metabolické poruchy;
 • chronická únava;
 • patologie krevního systému a imunity;
 • nervový šok;
 • dlouhodobé užívání antibiotik;
 • přenosné infekční nemoci;
 • exacerbace starých onemocnění.

Způsoby virové infekce

Herpes se přenáší výměnou biologických tekutin nebo kontaktem s kůží. Proto je nutné být obzvláště ostražitý vůči svému okolí a lidem, kteří se v něm nedávno objevili. V těhotenství, žena infikuje nenarozené dítě tímto virem, takže nemoc je přenášena na něj "zdědil", abych tak řekl.

Druhy Herpes

Existuje několik druhů nebezpečného herpes viru, který odešel z latentního stavu. Odtud a různé klinické obrazy s vyjádřenou symptomatologií. Je tedy možné určit, kde jsou ložiska patologie a jejich charakteristické rysy lokalizovány typem herpesu. Podrobná diagnostika je prováděna v laboratoři, a to je to, co bude muset pacient řešit:

 1. 1 typ viru (herpes simplex). Charakteristické vyrážky obličeje jsou lokalizovány na rtech, tvářích, nosních křídlech, v rozích úst. Patologický proces může být doprovázen horečkou, bolestí svalů a celkovou slabostí.
 2. Typ 2 (jednoduchý genitální herpes). Lokality patologie jsou lokalizovány v oblasti genitálií, doprovázeny silným svěděním, zarudnutím, podrážděním.
 3. Typ 3 Kuřecí neštovice se projevuje vyrážkou nejen na obličeji, ale i na celém těle, ale po jediné infekci je vyloučeno opakované onemocnění s planými neštovicemi.
 4. 4 typ. Epstein-Barrův virus. V tomto případě hovoříme o takových patologiích, jako je Burkittův lymfom, infekční mononukleóza.
 5. Typ 5 Cytomegalovirus. Pacienti jsou ve většině případů mladí lidé do 30 let.
 6. Typ 6 Pseudorasna.

Fáze vývoje

Herpes na kůži obličeje se neobjeví okamžitě - první, pacient zažívá mírné brnění nidus patologie a viditelné zčervenání kůže je naštvané. Pak je tu pocit pálení a po 1 - 2 dnech - neurčitý počet bublin znatelné velikosti. Mohou být od sebe odděleny nebo sloučeny do jednoho vředu. Častěji je na tváři nebo na okraji rtů zima. Dopřejte pozornost patologii, aby byla doma, ale tento proces trvá více než jeden den.

Jak léčit herpes na obličeji

Pokud jsou viry přenášeny z těhotné matky na nenarozené dítě, není třeba hovořit o konečném uzdravení po porodu - je třeba snížit počet relapsů s vybraným lékem a životním stylem. Není důvod spekulovat ani o době infekce dospělého, protože po proniknutí do těla může herpes převládat v asymptomatické formě na jeden rok a pak se náhle objeví na obličeji. Obecně platí, že doporučení odborníků ohledně nadcházející léčby jsou následující:

 • Nedoporučuje se hřebenat svědění vředů na obličeji nebo se je snažit vymáčknout, při prvních příznacích progresivního herpesu se doporučuje okamžitě vyhledat lékaře;
 • Konzervativní léčebný režim by měl zahrnovat použití antivirotik, použití antivirových mastí a gelů, účinných prostředků k posílení imunitního systému;
 • Doporučuje se dodržovat zdravý životní styl, jíst správně, odstraňovat špatné návyky, dodržovat pravidla osobní hygieny, zajistit mírné cvičení a žádný stres.

Léky

Je možné léčit herpes doma pouze pod přísným lékařským dohledem, jinak nebude žádný pozitivní výsledek. Chcete-li se zbavit vyrážky, specialista předepíše antivirové masti a zničit patogenní flóru zevnitř, je lepší zvolit si léky ve formě tablet. Pro urychlení fáze remise jsou to farmakologické skupiny a jejich zástupci, kteří se musí zapojit do systému intenzivní péče:

 • antiherpetika obsahující acyklovir, orálně: Zovirax, Virolex;
 • protivirové masti externě: Gerpevir, Valtrex, oxolinová mast;
 • léky proti bolesti: gely a masti s acetaminofenem, lidokainem, naproxenem;
 • lokální antiseptika pro sušení vředů na kůži a sliznicích: Fukortsin, brilantní zelená;
 • homeopatické léky: Anaferon, Engistol.

Mast

Aby bylo možné úspěšně ošetřit čelo, tvář nebo sliznice, lékaři doporučují používat antivirové masti, které mají mazat bubliny až do úplného vymizení.

 1. Bonafton Účinná látka, bromnaftochinon, úspěšně bojuje proti virům. Pokud se objeví herpes na tváři nebo bradě, je nutné aplikovat kompozici 4 krát denně po dobu 10 minut. Kurz je 5 dnů, pak si musíte udělat pauzu.
 2. Mast Zovirax. Je to drahé, ale jeho účinnost v praxi je nepochybná. Pokud bolestivé vředy ovlivňují sliznici, je nutné mazat léze patologie mastí až 5krát denně během týdne. Pak si musíš odpočinout.

Prášky

Pokud se náhle objeví herpes na bradě nebo na čele, jediná akce protizánětlivých mastí nestačí k úplnému zničení patogenní flóry, k čištění krve. Je povinné dokončit celý kurz antiherpetic drog uvnitř, jak předepsal lékař. Trvání perorálních tablet je 5-7 dnů, pak se doporučuje přestávku a pokračování v léčbě. Seznam léků této formy uvolňování je rozsáhlý, ale je důležité nezapomenout na kontraindikace, vedlejší účinky.

Antivirová léčiva

Herpes pilulky jsou nejvhodnější formou uvolňování léků a antivirový účinek u pacienta je systémový a dlouhodobý. Věnujte pozornost následujícím lékům, které musí jmenovat pouze ošetřující lékař:

 1. Acyklovir Po perorální medikaci se počet ran několikrát sníží, onemocnění přechází do remise. Je nutné vzít dovnitř dospělého na 1 pilulku pro tři přístupy, na dítě - na 1 tabletu 1-2 krát denně po dobu 7 - 10 dnů.
 2. Zovirax Tablety působí na stejném principu, aktivní složky pronikají do systémové cirkulace, úspěšně vytvrzují herpes na čele, lícní straně, bradě a sliznicích. Vezměte si 1 pilulku denně. Průběh léčby je nejméně 5 dnů.

Imunostimulační léky

Pro posílení imunitního systému, bez užívání imunostimulantů, bude konzervativní léčba neúplná, neúčinná. Takové léky nejen posilují imunitní reakci těla, ale také snižují závažnost a intenzitu alarmujících symptomů. Zde jsou časově testované imunomodulátory:

 1. Polyoxidonium. Tablety se musí užívat perorálně 20-30 minut před jídlem, v průměru 1 až 2 ks. den za týden. Korekce dávek se provádí individuálně.
 2. Cykloferon. Chcete-li se zbavit ran na obličej rychleji, je doporučeno užívat 1 tabletu denně, bez ohledu na příjem potravy dětí a 3 pilulky najednou dospělým pacientům.

Antibiotika

Antibiotika pro herpes nezahrnují, protože patogenní mikrob na obličeji je necitlivý na tuto farmakologickou skupinu. Nicméně, v některých klinických snímcích, antibakteriální terapie doplňuje antivirovou terapii jako další. To je možné, pokud se sekundární infekce vyvíjí na pozadí hlavní infekce - bakteriálního nebo plísňového původu.

Lidové léky

Chcete-li čelit získal svou dřívější krásu, se zvýšenou aktivitou herpes, můžete bezpečně používat metody alternativní medicíny jako pomocné léčby. Zde jsou všechny dostupné recepty pro domácí vaření a další použití na obličej:

 1. K rostlinnému oleji ve výši 1 lžíce. přidejte 2 lžíce. Já sušené květy měsíčku. Směs se míchá a vyluhuje několik dní. Použijte k setření ran na obličej, dokud nezmizí.
 2. V nepřítomnosti alergické reakce, můžete použít čerstvé aloe nebo kalanchoe šťávy, a namazat bolestivé vředy na obličej několikrát denně, dokud úplně zmizí.

Prevence

Abyste se vyhnuli oku, ušním infekcím, progresivním herpesům na citlivé pokožce obličeje, musíte dodržovat pravidla osobní hygieny a nikdy nezapomenout na všechna stávající, obecně dostupná pravidla pro účinnou prevenci. Aby se herpes nedostal, potřebujete:

 • posílit vlastní imunitu, zejména během sezónních epidemií;
 • vést zdravý životní styl;
 • odstranit všechny špatné návyky;
 • vyhnout se chronickému stresu a přepracování;
 • dokončit celý cyklus léčby vitaminem a ne jeden.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: