Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Produkt obsahující tabák, podmíněně legální levná droga, kterou teenageři nazývají "shpak" nebo "natsvayn". Je distribuován v malých bílých pytlích. Co je nasvay a škodlivé účinky jeho použití pro dospělé, adolescenty, málo zná. Nasvay byl poprvé vyroben kolem 70. let minulého století ve střední Asii a získal největší prevalenci. V Rusku bylo do roku 2013 legálně možné koupit nasvay, to bylo ve volném prodeji na trzích.

Nasvay - co to je

Tabákový výrobek obsahující velké množství nikotinu a alkálie se nazývá nasam. Jedná se o zelené korálky (granule) nebo hnědý šedý prášek s nepříjemnou charakteristickou vůní a hořkou chutí. Vyrábí se doma: tabák se suší, je nasáklý koncentrovaným haseným vápnem. Jak to vypadá nasvay lze nalézt při pohledu na fotografie na tematických fórech. Cena výrobku je nízká, protože to je jeden z nejdostupnějších léků, jehož použití má pro tělo nebezpečné následky.

Nasvay je lék

Směs bezdýmného tabáku není zařazena do seznamu omamných látek podle světové a ruské legislativy. Jeho použití je však návykové a způsobuje nevratné poškození těla. Distribuce, skladování, použití na území Ruské federace bylo přijato k zákazu v roce 2009, zákon stanoví správní odpovědnost - pokutu až 60 tisíc rublů.

Složení

Nasvay je v podstatě prach nebo zbytky recyklovaného tabáku smíchaného s lepidlem, hašeným vápnem, vodou nebo svinutým máslem. Recepty na přípravu tohoto léku jsou odlišné, někdy chybí složka tabáku ve směsi. Je nahrazen účinnějšími látkami, jako je konopí nebo marihuana. Někdy se přidává koření k chuti, heroinovému prášku nebo jiným tvrdým drogám. Často obsahuje kuřecí trus. Zpravidla se skládá z:

 • tabák;
 • voda nebo rostlinný olej;
 • lepidlo z hydratovaného vápna.

Jaký je účinek nasvai

Vzhledem k tomu, že omamná látka obsahuje velké množství tabáku, má tonizující účinek, dává pocit veselí. To je věřil, že užívání shpak pomáhá přestat kouřit, a není škodlivý, na rozdíl od jiných populárních drog, nezpůsobuje závislost. Podle statistik jsou klinické studie nesprávné a nikotin způsobuje nevratné negativní účinky. Podle studií se krev uchovává v krvi tři dny až týden. Doba vylučování závisí na věku, pohlaví, frekvenci užívání a celkovém stavu těla.

Známky užívání

Nasvay ležel na tváři nebo na rtu, při dlouhodobém užívání se objevila aktivní nekróza. Rtu po použití vypadá charakteristicky: kůže má "opařený" vzhled, krvácení, bolí. Bezprostředně po resorpci míče osoba expanduje, tělesná teplota, pocení, projevy nervového systému (třesoucí se ruce, rty). Po nějaké době je nespavost, zarudnutí očí.

Harm

Tabák, z něhož se shpak skládá, obsahuje velké množství nikotinu, který ovlivňuje receptory nervové soustavy a způsobuje jejich vyčerpání, elektrické impulsy v neuronech mozku přestávají produkovat požadovaný počet nervových spojení. Kromě rizika onkologických onemocnění a toxických účinků na mozek má tabáková směs negativní vliv na psychiku a na charakter osoby: lékaři užívající drogy mají zvýšenou agresivitu.

Dokonce i užívání měkkých léků způsobuje genové a mitochondriální mutace v lidských zárodečných buňkách, zejména samicích (vaječných buňkách). Toxické látky pronikající ochrannou hemato-folikulární bariérou vstupují do buněčného jádra a narušují proces zrání folikulu ve zralém vajíčku, které u budoucích dětí zvyšuje riziko Downova syndromu, hydrocefalu a anencefálie (nedostatek mozku plodu).

Co je škodlivější - nasvay nebo cigarety

Vzhledem k tomu, že nasvay je někdy nabízen jako náhrada za kouření tabáku, jeho škodlivé účinky na tělo jsou považovány za menší než u cigaret, ale podle výzkumu jsou jejich negativní účinky na tělo téměř stejné. Cigarety obsahují velké množství dehtu a jiných škodlivých nečistot, což má velmi negativní vliv na dýchací a kardiovaskulární systémy. Lék obsahuje velké množství toxických látek pro nervový systém, což způsobuje velké množství onkologických onemocnění. Jeho škoda byla dlouho prokázána vědeckou komunitou.

Zobrazení

Klasifikace nasvay závisí na jeho složení, tvaru. Jeho kvalita přímo závisí na typu tabákové směsi: prášková forma na rozdíl od granulované obsahuje více škodlivých a toxických nečistot. Výrobci, aby se snížily náklady na nasvai, místo tabáku přidat sušené jitrocel nebo kopřivy. Praxe přidávání návykových látek je velmi rozšířená, aby „přidala“ osobu k nasvay. Hlavní druhy tabákové směsi: \ t

 • prášková forma bez nečistot, s příměsí psychoaktivních látek;
 • granule s lepidlem, popel, kuřecí trus;
 • krupnolistovaya forma potažená hydratovaným vápnem.

Jak se to dělá

K pochopení toho, co je nasvay, je nutné studovat proces jeho výroby. Výrobci přidávají do tabákového prachu zahušťovadla a další účinné látky, aby se tento účinek zvýšil. Poté se směs suší na polovině, válí se do velkých kuliček nebo granulí. Pokud se kuřecí hnůj používá jako zahušťovadlo, lék se vyrábí ve formě prášku, směs se suší až do konce, jemně mletá a zanechává nepříjemný zápach.

Uživatel drog zkontroluje vhodnost směsi a zapálí ji: kvalitní výrobek se roztaví kouřem. Pokud se nasvay spálí, znamená to suchý tabák nebo přítomnost pilin ve složení nebo kejda. Můžete zkontrolovat kvalitu směsi podle vůně - kvalitní směs má mírný zápach z doplněného tabáku, přítomnost vůní, zpravidla znamená špatnou kvalitu výrobku (například shnilý tabák).

Co se stane, když polknete

Když nasvay vstoupí do gastrointestinálního traktu, složky směsi se rozpustí v kyselém prostředí žaludku. Příznaky, negativní akční složky nasvay nemají. Pokud osoba polkne nasvay, je nutné navodit zvracení, pak vzít aktivní uhlí nebo použít jiný absorbent. Pokud osoba, která polkla tabákovou směs, má chronickou gastritidu nebo nízkou kyselost žaludku, pak může způsobit nasvay korozi sliznice žaludku a dvanáctníku.

Někdy, když se směs drogy spolkne, vyvíjí člověk akutní alergickou reakci, která se projevuje zadusením, otokem horních a dolních dýchacích cest, zástavou srdce a tachykardií. Alergie se zpravidla vyskytuje u nečistot obsažených ve směsi, takže je nutné znát její složení přesně tak, aby v případě okamžité reakce bylo možné poskytnout první pomoc včas a správně: poskytnout přístup k kyslíku, poskytnout antihistaminikum (například Diazolin).

Důsledky

Tam jsou dlouhodobé a okamžité účinky nasvay, použití směsi tabáku jako způsob, jak zastavit kouření cigaret. Mezi bezprostřední důsledky používání škodlivých látek patří:

 • zvýšený tlak;
 • závratě;
 • nevolnost;
 • pocení;
 • bolest hlavy;
 • impotence u mužů;
 • pocit tepu;
 • bakteriální orální onemocnění;
 • při dávkách nikotinu.

Zvláštní poškození zdraví tabákové směsi způsobuje ženy během těhotenství a plodu. V raných stadiích tabák a jeho složky způsobují deformity, nedostatečný rozvoj orgánů a systémů embrya. V pozdějších obdobích, plod trpí těžkou hypoxií a může umřít na nedostatek kyslíku v krvi. Kromě toho jsou vedlejší účinky na plod perzistentní, tj. po porodu může dítě pociťovat závažnou patologii.

Dlouhodobé užívání tohoto žvýkacího tabáku způsobuje závislost na nikotinu, žaludeční vředy. Lidé, kteří používají nasvay často mají rakovinu hrtanu a další onkologická onemocnění ústních orgánů. Vzhledem k tomu, že výrobci přidávají do směsi psychotropní látky, lék způsobuje silnou závislost, lámání. Konstantní použití provokuje nekrózu tkání, zejména sliznici ústní dutiny, dolní ret. Lip po nasvay znetvořený chemickými popáleninami.

Užívání adolescentů jim způsobuje duševní onemocnění, neurózu, zpoždění fyzického vývoje, závislost na tabáku. Závislí lidé, kteří raději kombinují nasvay s tvrdými drogami, kouření silný tabák trpí chorobami vegetativní a centrální nervové soustavy, rozvojem cystických lézí míchy, mozku, neplodnosti.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: