Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Masáž prováděná mistrem jeho řemesla vede ke svalovým tónům, pomáhá korigovat držení těla a vyrovnat se s následky některých chronických onemocnění. Soudě podle hodnocení hubnutí, s pomocí správných účinků na kůži, můžete snadno zbavit tuku. Zajímalo by mě, zda masáž pomáhá zhubnout, pokud se naučíte, jak to provést s pomocí videa sami rukama nebo masérem doma? Lidé, kteří se s podkožním tukem nemohou dlouhodobě podílet, jsou připraveni věřit v jakoukoli metodu hubnutí.

Co je to masáž

Od starověku, tření těla bylo používáno mnoho národů pro léčbu onemocnění. Podstata terapie spočívá v vibracích, tlacích, hlazení a v jiných mechanických metodách, prováděných jak lidskými rukama, tak i speciálními zařízeními k dosažení požadovaného účinku. Jinými slovy, masáž je komplexem léčebných a profylaktických účinků na člověka. Název slova pochází z několika jazyků, což znamená "squeeze", "crush", "knead".

Je možné zhubnout pomocí masáže

Sen každé osoby s nadváhou je zhubnout bez jakéhokoliv úsilí. Zvláště žádoucí úbytek na váze prostřednictvím masáže, protože kromě toho, jak se zbavit kil, člověk dostane příjemnou relaxaci. Odborníci na výživu považují takové touhy za mýtus, argumentujíce tím, že pokud chcete zhubnout, musíte změnit kulturu výživy. Můžete však zhubnout pomocí masáže, není to nic, co by téměř ve všech programech eliminovalo tělesný tuk, tento postup je samostatnou položkou. Správně zvolená a prováděná masážní technika pomáhá urychlit metabolismus, zlepšuje krevní oběh.

Zeštíhlující masáž

Kosmetické salony a privátní maséři nabízejí na kůži několik typů efektů za účelem korekce těla. Výběr způsobu, jak odstranit tělesný tuk, je těžké pro osobu, aby se zmást, protože není známo, která technika bude účinnější pro něj. Masáže pro hubnutí se provádějí různými způsoby, ale nejprve byste měli vědět, jaké jsou jejich výhody:

 1. Při absenci dostatečné aktivity a při sedavé práci dochází v důsledku svalového napětí k nedostatku kyslíku. Masážní pohyby zvýší svalový tonus, zlepší metabolické procesy.
 2. Během procedury zlepšuje tok lymfy a průtok krve subkutánními vrstvami. Aktivně dodávaný kyslík dodává buňkám potřebné živiny, které urychlují metabolismus. Tento proces je ideální pro rychlé hubnutí.
 3. Ohřívací účinek masážních pohybů pomáhá buňkám rychle se zbavit škodlivých látek, snižuje stagnující procesy, v důsledku čehož tělo rychleji odstraňuje strusky.

Lymfatická drenáž

Velké zatížení dopadá na lidský lymfatický systém, protože je zodpovědný za odstranění produktů rozpadu. Lymfatická drenážní masáž nejen dodává tělu krásu, ale také posiluje zdraví, dodává energii. Se sedavým životním stylem dochází ke stagnaci lymfy, která přispívá k otoku, celulitidě, obezitě, snížené imunitě. Lymfatická drenážní masáž pro hubnutí pomáhá snižovat tělesný tuk, odstraňovat přebytečnou tekutinu, zvyšovat pružnost pokožky. Procedura trvá 2 až 4 krát za rok, pokud osoba nemá žádné kontraindikace:

 • chronické kožní onemocnění;
 • infekčních nemocí.

Vakuum

Jedna z nejúčinnějších metod boje proti podkožnímu tuku. Konzervovaná masáž je vakuum v postižených částech těla. V důsledku odlišného tlaku uvnitř zařízení nebo bank a mimo ně přijímají tkáně průtok krve, v důsledku čehož je kůže nasycena prospěšnými látkami. Současně buňky lépe asimilují kyslík a tento proces rychle transformuje tukové tuky na energii. Pod vlivem vakua se podkožní vrstva zbaví nahromaděných toxinů.

Zlato

Vynikající spalování tuků dává masáž medu pro hubnutí. Nejlepší na tom je, že postup lze provést nezávisle. Účinnost vlastní masáže není o nic menší než od odvolání k profesionálnímu v tomto případě. Technika postupu:

 • doma musíte masírovat kůži nejméně půl hodiny;
 • prvních 10 minut zahřeje kůži (mrtvice, pat);
 • poté směs otřete (můžete přidat několik kapek citrusového esenciálního oleje do ohřátého medu) s tužšími pohyby;
 • když se hmota medu zahušťuje a válí, musíte na dlaně přitlačit dlaně a prudce je vytáhnout na 15 minut;
 • pod palmami bělavé hmoty se tvoří - je to tuk, špína, toxiny;
 • na konci, musíte umýt hmotu pod sprchou, třít tělo suché ručníkem, pak použijte anti-celulitidy krém;
 • Pro lepší účinnost se doporučuje provést postup po dobu 15 dnů.

Tečkované

Make štíhlý pas a boky krásné bod masáž pro hubnutí. Metoda ovlivňování lidského těla prostřednictvím aktivních bodů byla praktikována čínskou medicínou více než 5 tisíc let. Uvolnění energetických procesů, bod praxe podporuje aktivní spalování tuků, zpřísňuje ochablé kůže, a omlazuje celé tělo. Klasická technika Tuifu je nejstarší taoistická technika, která pomáhá ženě získat elastické, ploché, krásné bříško ve velmi krátkém čase.

Pod vodou

Hydroterapie uvolňuje svaly, dodává pocit lehkosti, pomáhá při mnoha onemocněních, včetně sexuálních poruch. Podvodní masáž pro hubnutí má mnohem měkčí účinek na kůži než ruční technika. Podstata hydromasáže je jednoduchá: všechny části těla jsou zpracovány pomocí vodních trysek. Teplota, směr a síla proudění jsou korigovány pro každou specifickou zónu. Postup pro postup zahrnuje různá zařízení: bazény, vířivky, sprchové panely nebo kabiny. Pořadí jednotlivých fází je důležité:

 • celková relaxace v lázni s mořskou vodou a éterickými oleji;
 • postupné zvyšování intenzivního působení podvodního proudu vody na problémové oblasti;
 • pevnější povrchová metoda, která se provádí fragmentovaně ze vzdálenosti 20 centimetrů.

Pomáhají masérům zhubnout?

Dnes je snadné najít vibrační, termální, vakuový nebo ruční hubící masér na prodej. Všechny z nich mají své vlastní vlastnosti, ale v důsledku toho, s jakýmkoliv, můžete dosáhnout požadovaného účinku - spalování podkožního tuku. Při práci s masérem se přebytečná tekutina vylučuje, buněčný metabolismus se urychluje, kůže se stává elastickou, svaly se ozývají. Vzhledem k očištění těla od lokálních tuků, celulitida zmizí. Pro dosažení maximálních výsledků při hubnutí nestačí masér. Požadované tělesné cvičení a normalizace výživy.

Video: jak udělat masáž pro hubnutí

Možnosti masáže jsou nekonečné, pokud se profesionál věnuje podnikání. To není jen radost a léčba, ale také skvělý způsob, jak zhubnout. To je věřil, že během zasedání masér používá sílu rukou, ale to není tak. Účinku je dosaženo stimulací oběhového a lymfatického systému lidského těla. Podívejte se na několik lekcí na videu, jak udělat zeštíhlující masáž.

Břišní masáž

Zeštíhlující masáž rukou

Pomáhá masáž hubnutí?

Recenze

Naděžda, 44 let

S věkem, tuk nemůže být odstraněn ani dietou nebo gymnastikou. Medová masáž mi hodně pomohla nejen z celulitidy, ale také ze sedimentů v pase a bocích. Teď se dívám na staré fotky a divím se, proč jsem předtím nechodil na maséry. Teď se divím, jestli masáž pomáhá zhubnout. Vím, že tuk bude pryč, pokud se obrátíte na profesionála.

Alexandra, 22 let

Po porodu jsem se zotavila, ale rychle jsem zhubla se stravou a fitness. Žaludek však zůstal ochablý. So na internetu, se zajímalo o fóra, je možné odstranit žaludek s masáží? Bylo mi doporučeno jít na několik lymfodrenážních sezení. Byl jsem spokojen s výsledkem, ale stále jsem daleko od dokonalého bříška.

Ivan, 37 let

10 let pracuji jako masér. Od klientů často slyšíte otázku, je možné zhubnout z masáže? Odpovím - ne, to je nemožné. Další otázkou je, zda anticelulitidní masáž pomáhá zhubnout? Pomáhá, ale to neznamená, že po skončení kurzu se můžete znovu vrátit k předchozímu životnímu stylu - výsledek bude krátký. Dlouhodobé hubnutí vyžaduje neustálou práci na sobě.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: