Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Přístup k síti je poskytován mnoha poskytovateli, ale Beeline je považován za jednu z populárních možností. Společnost poskytuje mobilní 4G internet nebo domácí připojení. Připojení přes proprietární modem nebo směrovač jiné společnosti můžete konfigurovat tak, aby bylo zajištěno pokrytí Wi-Fi. Konfigurace se může lišit v závislosti na modelu zařízení.

Nastavení routeru pod Beeline

Při použití více počítačů doma se úloha nastavení Wi-Fi stává naléhavým úkolem. Bezdrátový internet je zvláště vhodný v přítomnosti moderních smartphonů, tabletů nebo notebooků. Nastavení Beeline přes router lze provést automaticky nebo ručně, záleží na modelu zařízení. Při uzavírání smlouvy zpravidla přichází do domu velitel, který mu pomůže vytvořit spojení. Pokud byla instalace Wi-Fi provedena později nebo došlo k výměně zařízení, budete muset připojení znovu nakonfigurovat.

Pro každé zařízení je k dispozici instrukce pro nastavení parametrů pro správnou činnost, ale jsou zde položky, které jsou pro každý případ stejné. Například:

 • připojte kabel (kabel) k routeru;
 • připojte zařízení přes druhý vodič k počítači;
 • konfigurovat zařízení (řídit adresu směrovače Beeline, nastavit typ připojení, nastavit heslo a chránit připojení).

Nastavení směrovače Beeline DIR-300

Existuje několik populárních modelů zařízení, které většina zákazníků používá. Jen málo lidí přijímá možnosti bez Wi-Fi, protože zpravidla je kvůli tomu toto zařízení zakoupeno. Nastavení směrovače Beeline dir probíhá ve dvou fázích: fyzické připojení, správa připojení přes prohlížeč. Nejprve se musíte ujistit, že je pro síťovou kartu nainstalován nejnovější firmware. To platí více pro majitele starších počítačových modelů. Konfigurace se pak provede následujícím způsobem:

 1. Rozbalte přístroj, připojte napájecí kabel, kabel zapojte do zásuvky označené „WAN“. Druhý kabel připojte k jednomu z přídavných vstupů a přesuňte jej do počítače.
 2. Dále nakonfigurujte připojení v nabídce Start. Přejděte na položku "Ovládací panely" a klikněte na "Centrum ovládání sítě …". Klikněte na "Nastavení adaptéru". Nastavte řádek na verzi Internet Protocol verze 4 a klepněte na tlačítko "Vlastnosti".
 3. Ujistěte se, že položky s automatickými servery IP a DNS jsou aktivní.
 4. Dále musíte jít na vnitřní rozhraní. Chcete-li to provést v libovolném prohlížeči, zadejte "192.168.1.1" do pole adresy webu. Zobrazí se formulář pro zadání přihlašovacího jména a hesla pro vstup do administračního panelu. Chcete-li jít dovnitř, musíte v obou polích zadat slovo „Admin“. Jedná se o tovární přístupové možnosti, pokud se nevejdou, pak byly změněny. Hodnoty můžete resetovat podržením tlačítka Reset na zařízení. Podržení by mělo být asi 10 sekund.
 5. Při vstupu do interního rozhraní vyberte "Konfigurovat ručně". Dále přejděte na kartu Síť, klikněte na tlačítko Přidat.
 6. Zvolte typ připojení - L2TP, dynamická IP.
 7. Do příslušných polí zadejte, zadejte Beeline, login, heslo.
 8. Zaškrtněte políčka „Keep Alive“ a „Connect automatically“. Klikněte na tlačítko Uložit.
 9. Znovu klikněte na tlačítko Uložit. Dále se automaticky připojí. Chcete-li se dozvědět o správném provozu sítě, jednoduše přejděte z telefonu na libovolné místo.

Nastavení směrovače Asus Beeline

Dalším populárním výrobcem zařízení je Asus. Na disku není žádný program, který by se automaticky připojil k síti, takže musíte vše provést ručně. Konfigurace směrovače Asus Beeline by měla být následující:

 1. Připojte zařízení k napájení, síti a počítači.
 2. Otevřete prohlížeč, napište do adresního řádku stránky 192.168.1.1 a stiskněte klávesu enter.
 3. Pro přístup zadejte heslo a login "admin".
 4. V interním rozhraní klikněte na záložku „Pokročilé nastavení“, vyberte „Wan“. Dále zadejte následující data: „Typ připojení“ - „L2TP“, „Získat automaticky IP adresu WAN“ - „Ano“, „Připojení k serveru DNS automaticky“ - „Ano“, „Server VPN“ - „tp.internet.beeline. ru. V polích s přihlašovacím jménem / heslem uveďte přístup poskytovatele.
 5. Chcete-li povolit Wi-Fi, přejděte na "Mapa sítě".
 6. Vpravo se zobrazí tabulka pro rychlou bezdrátovou konfiguraci. Je třeba ji nakonfigurovat následovně: „Název bezdrátové sítě“ - zadejte / vymyslete název vaší domácí sítě, „Úroveň zabezpečení“ - „WPA-Auto-Personal“, „Šifrování WPA“ - „TKIP + AES“. Na řádku "Klíč WPA-PSK" napište heslo pro Wi-Fi. Klikněte na tlačítko "Použít".

Konfigurace routeru TP-Link pro Beeline

Jedná se o populární model díky průvodci instalací, který se může připojit k síti sám. Disk je zpravidla prodáván se zařízením, na kterém je program umístěn. Stačí pouze připojit router k počítači, vložit CD a spustit aplikaci. Pokud připojení není otevřené, musíte udělat vše sami. Konfigurace routeru TP-Link pro Beeline se provádí následovně:

 1. Po připojení zařízení přejděte do prohlížeče, zadejte "192.168.1.1", stiskněte klávesu "Enter". Zadejte přihlašovací jméno a heslo "admin"
 2. Otevřete záložku „Síť“ a položku „WAN“.
 3. Zadejte typ připojení "L2TP", zadejte uživatelské jméno / heslo, které vydalo vašeho poskytovatele (Beeline), IP server - "tp.internet.beeline.ru".
 4. Určete automatické připojení („Připojit automaticky“), velikost MTU je 1400. Klikněte na tlačítko „Uložit“.
 5. Chcete-li povolit síť Wi-Fi, přejděte do části „Bezdrátové připojení“, klikněte na položku „Nastavení bezdrátového připojení“.
 6. Vytvořte název sítě, zadejte oblast „Rusko“, kanál a režim „automaticky“. Klikněte na tlačítko „Uložit“.
 7. Pak se vraťte zpět do sekce „Bezdrátové připojení“, klikněte na „Bezdrátové zabezpečení“.
 8. Zde aktivujte položku "WPA-PSK / WPA2-PSK", pak je vše v automatickém režimu. Vytvořte heslo pro připojení, klikněte na tlačítko „Uložit“.

Nastavení routeru Zyxel Keenetic pro Beeline

Někteří uživatelé dávají přednost společnosti Zyxel. Fyzické spojení routeru se provádí stejným způsobem (vodič ke konektoru WAN a druhý ke síťové kartě počítače). Konfigurace sítě keenetic Beeline routeru je následující:

 1. Zadejte řádek prohlížeče 192.168.1.1.
 2. Jako login / heslo zadejte „admin“.
 3. Přejděte do sekce "Internet", klikněte na "Připojení".
 4. V objednávce zadejte následující hodnoty: vezměte v úvahu název internetového centra, nakonfigurujte parametry IP a automaticky nastavte nastavení DNS, zaškrtněte políčko pro požadavky ping a povolte UPnP. Klikněte na "Použít".
 5. Dále potřebujete kartu "Autorizace". Nezaškrtávejte první odstavec, protokol musí být L2TP, adresa serveru je tp.internet.beeline.ru, zapište si přístup uvedený v řádcích login a password. Uložte změny.
 6. Chcete-li aktivovat Wi-Fi, otevřete část „Wi-Fi Network“, část „Connection“.
 7. Zaškrtnutím tohoto políčka povolíte přístupový bod. Přemýšlejte o názvu sítě, pole SSID by mělo zůstat prázdné, standard je 802.11g / n. Následující dvě položky by měly být v režimu "Automatický výběr", pak nechat vše tak, jak je. Klikněte na "Použít".
 8. Klikněte na záložku "Zabezpečení". Nastavte WPA-PSK / WPA2-PSK autentizaci, typ ochrany - TKIP / AES, formát - ASCII. Přijďte s heslem pro přístup. Klikněte na "Použít".

Video: Smart Line - nastavení směrovače

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: