Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Starostlivý majitel věnuje svému domácímu mazlíčku velkou pozornost. Pokud kočka začala chodit na toaletu s obtížemi, její žaludek se stal těžkým jako míč, může mluvit o cystitidě. Měli byste okamžitě kontaktovat veterináře pro léčbu. Pokud je diagnóza potvrzena, předepíše léčbu Stop Cystitis. Snižuje zánět, zmírňuje bolest a urychluje proces regenerace zvířete.

Co je zastavení cystitidy pro kočky?

Komplexní léčivý přípravek domácí produkce Stop-cystitida (biologický doplněk) se používá ve veterinární medicíně k léčbě a prevenci cystitidy a dalších akutních nebo chronických onemocnění močového systému. Odstraňuje zánětlivé, bakteriální a infekční onemocnění, slouží jako opatření k prevenci infekce a tvorbě močových kamenů. Lék se úspěšně používá k přípravě zvířete na cytoskopii, katetrizaci, operaci břicha nebo močového měchýře.

Léčivo je pro zvířata naprosto netoxické, při respektování dávkování nevede k výskytu vedlejších účinků. Nitroxolin (jedna z aktivních složek) se neakumuluje v těle kočky, vylučuje se nezměněný v moči, nevykazuje hepatotoxickou a senzibilizační aktivitu. Výhody Stop cystitidy jsou:

 • jedná v komplexu;
 • Má málo kontraindikací a vedlejších účinků;
 • mohou být použity u březích a kojících koček, malých koťat (ale pouze po konzultaci s veterinářem).

Složení

Kombinovaná léčba Stop-cystitida pro kočky obsahuje přírodní a chemické prvky. Složení nástroje je uvedeno v tabulce:

Skupina komponent

Název látky

Koncentrace účinné látky v mg na 1 ml roztoku

Funkce

Aktivní

Nitroxolin

12.5

Bojuje s patogeny onemocnění močových cest, plísní, bakterií

Drotaverin hydrochlorid

6

Uvolňuje křeč, uvolňuje hladké svalstvo, zmírňuje bolest

Zelenina

Výpis z listů kopřivy

5

Unikátní biochemické složení rostlin příznivě ovlivňuje urinogenitální systém a organismus zvířete. Extrakty jsou bohaté na flavonoidy, vitamíny, pektiny, éterické oleje, taniny, saponiny, organické kyseliny, minerální sloučeniny, esenciální aminokyseliny.

Extrakt z listů brusinkovou

5

Výpis z kořene lékořice

5

Highland Avian Herb Extract

5

Extrakt z jalovcových plodů

5

Pomocné (urychlení rozpouštění)

Polyvinylpyrrolidon, karboxymethylcelulóza, škrob

Zlepšit působení hlavních účinných látek a odstranění toxinů.

Farmakologické vlastnosti

Účel Zastavení koček cystitidy v důsledku přítomnosti aktivních složek v prostředku. Na nich závisí farmakodynamika a farmakokinetika léčiva:

 1. Nitroxolin má antimikrobiální účinek, je účinný proti stafylokokům, Salmonella, Candida, Streptococcus, Enterococci, Escherichia coli, Klebsiella, Ureaplasma, virům. Inhibuje syntézu bakteriální DNA patogenní mikroflóry.
 2. Drotaverin hydrochlorid zmírňuje křeč, vede k uvolnění hladkých svalů, dilataci krevních cév a snížení bolesti. Složka snižuje krevní tlak a zvyšuje cévní tonus snížením vstupu vápníku do svalových buněk těla. To vede k úlevě od bolesti při močení u koček.
 3. Rostliny ve složení léku vykazují antimikrobiální, diuretické a antispasmodické účinky, odstraňují malé kameny a toxiny z močového systému, vedou k obnovení funkce ledvin a sexuální funkci domácích zvířat.

Stop cystitis je dobře vstřebává ze žaludku, snadno snášen jedinci jakéhokoliv pohlaví a věku. Může být použit k prevenci výskytu urologických onemocnění. Lék má antispasmodické, protizánětlivé, močopudné a antiseptické účinky. Vzhledem ke komplexním účinkům alkaloidů, pektinů, flavonoidů a taninů se močové kameny odstraňují z ledvin a močového měchýře, včetně \ t uráty, kameny.

Forma dávkování

Existují dvě formy uvolňování léků: Zastavte cystitidu Bio pro kočky v suspenzi a tabletách. První se uvolní v lahvích po 30, 50, 100 nebo 150 ml. Suspenze je měkká, světle hnědá s nazelenalým nádechem. Dodává se s odměrkou, dávkovačem stříkačky pro lék. Tablety o obsahu 200 mg jsou baleny po 15 kusech. ve sklenicích. Léky se skladují na chladném suchém místě bez přístupu ke slunci, děti, mimo potraviny, krmí se při teplotě 0-25 ° C po dobu dvou let.

Indikace pro použití léčiva

Orální lék má řadu indikací. Patří mezi ně choroby a stavy zvířete:

 • cystitida, pyelonefritida, uretritida;
 • urolitiáza;
 • prevence chorob genitourinárního systému;
 • příprava na cystoskopii, katetrizace, plánované operace na močovém měchýři, močovodech, ledvinách, další metody diagnostiky u koček a psů.

Stop cystitis instrukce

Přesné dávkování léku vypočítá pouze veterinář, s ohledem na věk, hmotnost a stav kočky. Můžete zastavit cystitidu pro vašeho domácího mazlíčka po dobu delší než 10–14 dní v řadě s intervalem dvou měsíců. Zvíře se podává lék v potravinách nebo se aplikuje přímo na kořen jazyka dvakrát denně v následující dávce:

Hmotnost zvířete, kg

Denní dávka, ml

Jednorázová dávka, ml

Až 5

4

2

Více než 5

6

3

Prášky

Zastavení cystitidy v tabletkách pro kočku se podává 1-2 tablety dvakrát denně v závislosti na hmotnosti zvířete. Přesné dávkování vypočítá veterinární lékař. Preventivní léčba trvá 5–8 dnů, během kterých se lék podává jednou denně. Terapie se liší užíváním dvou tablet po dobu 10-14 dnů. V procesu léčby musíte dodržovat pravidla asepsy, používat sterilní nástroje.

Předtím, než dáte lék na kočky a poté, musíte důkladně umýt ruce mýdlem a vodou. Mix bušil tablety mohou být v krmivu - suché nebo mokré, syrové náplně. Můžete také dát dávku na základnu jazyka kočky, otevřete jeho ústa široká, držet několik minut předtím, než se objeví polykání reflex. Po ošetření, povzbudit svého domácího mazlíčka s vynikající jídlo. Lék můžete kombinovat s jakýmikoliv minerály, vitamíny, lékařským průmyslovým krmivem, multivitaminy.

Pozastavení

Stop-cystitida ve formě suspenze se podává tak, že se kočka dostane do úst kočky pomocí dodané dávkovací stříkačky nebo smísením léku s vaším oblíbeným lékem nebo jídlem. Pokud zvíře váží až 5 kg, podávají se 2 ml dvakrát denně, pokud je tělesná hmotnost vyšší, 3 ml dvakrát denně. Před použitím je láhev důkladně protřepána.

Chcete-li dát lék kočce, musíte ji uklidnit, vzít ji do náruče a dobře ji upevnit. Dále se v injekční stříkačce shromáždí potřebná dávka léku, ústa se otevře, lék se vstřikuje pomalu a opatrně přes tvář. Pár minut musíte držet hlavu zvířete ve zvýšeném stavu. Po tom, je třeba mrtvice kočičí krk stimulovat polykání reflex. Nezapomeňte povzbudit zvíře k poslušnosti.

Kontraindikace a vedlejší účinky léčiva

Lék Stop cystitida je lék s nízkým rizikem čtvrté třídy nebezpečnosti, proto je snadno snášen zvířaty. Během léčby se mohou objevit nežádoucí vedlejší účinky: idiosynkrasy, alergické reakce, slinění (vzhledem k velkému počtu bylin v kompozici) - pokud se objeví, dejte vašemu zvířeti antihistaminiku.

Přípravek je kontraindikován pro použití u koček trpících akutním srdečním selháním, patologických změn v ledvinách. Užívejte s opatrností během těhotenství. Je zakázáno dávat pilulky a suspenze zvířatům k profylaktickým účelům bez doporučení veterináře. V opačném případě může dojít ke snížení jasných příznaků se zhoršením zdravotního stavu.

Analogy

Nitroxolin pro kočky není jedinečným prostředkem. Může být nahrazen jinými léky pro léčbu cystitidy:

 • Divoprayd - hepatoprotektor ve formě tablet na bázi ostropestřce mariánského, výtažků z artyčoků;
 • Kotervin - saluretická, protizánětlivá, močopudná tekutina s rostlinnou kompozicí;
 • Zdravé ledviny - tablety pro onemocnění močového systému s výtažky z dřišťálu, přesličky, pampelišky, břízy;
 • Furagin - tablety na bázi nitrofuranu.

Cena

Lék Stop Cystitis se prodává na policích veterinárních klinik a zooaptek. Před nákupem se poraďte se svým lékařem. Přibližná cena léků a analogů v Moskvě bude:

Název fondů, objem

Internet cenovka, rublů

Lékárna náklady, rublů

Zastavte suspenzi Cystitis Bio Suspension 30 ml

225

250

Coterwin 10 ml

156

178

Zdravé pupeny 50 tablet

230

250

Furagin 30 tablet 10 mg

190

220

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: