Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Mnoho žen čelí problému strie (strie) na prsou. Navzdory skutečnosti, že tato oblast ženského těla je častěji skryta pod oděvem, uvědomuje si přítomnost vady vnitřní nepohodlí mezi spravedlivým sexem. K dnešnímu dni existuje mnoho způsobů, jak se zbavit strie, může to být farmaceutický, lidový, domácí lék nebo salonní procedury. Pozorování pravidelnosti kosmetických činností je možné trvale odstranit tuto vadu kůže na hrudi.

Co jsou strie

Striae jsou tvořeny jako výsledek nahrazení normálních struktur epidermis, vlákna s pojivovými tkáněmi. Předchází jim mikrotrauma způsobená nadměrným natažením horní vrstvy kůže. Často jsou defekty lokalizovány ve stehnech (na vnitřním a vnějším povrchu), hýždích, břiše, hrudníku, ramenou (na vnitřním povrchu).

Strie jsou pruhy kůže do šířky 5 mm, dlouhé až 10 cm, bezprostředně po vzhledu mají strie jasně červený, někdy modro-fialový odstín. Postupem času se stávají bílou, dokonce lesklou (perleť). Stretch modré a červené jsou proniknuty cévami, v takovém stavu mohou být významně ovlivněny snížením jejich velikosti. Bílé strie se téměř neopraví, postupem času se podobají jizvám. Povrch strie může klesat nebo dokonce vyčnívat nad zbytek kůže. Bolestné pocity nezpůsobují poškozené oblasti.

Příčiny strie na hrudi

Často se tvoří strie s výraznými výkyvy hmotnosti. To může být způsobeno hormonálními poruchami nebo rychlými změnami tělesné hmotnosti. Hlavní důvody vzniku strie mohou být tři body:

 1. Nadměrné natažení epidermy.
 2. Ztráta elasticity kůže.
 3. Laxita svalového rámce (aby se zabránilo přílišnému roztažení tkání, musejí být svaly v dobrém stavu).

Kromě obézních osob se v následujících skupinách jedinců mohou tvořit strie na hrudi:

 1. Teenageři. V pubertě, kdy dospívající dívky začínají rychle růst u dospívajících dívek, mohou se vytvořit strie. Tento proces je způsoben tím, že svaly nemají čas na růst prsu, což má za následek roztržení epidermálních tkání.
 2. Těhotné a kojící ženy. Mnoho z fair sex během těhotenství získává nadváhu, který přímo ovlivňuje zvětšení prsou, protože se skládá z tukové tkáně. Kromě toho, mléčná žláza je připravena pro laktaci, hojný přísun živin "nalévá" prsa. Striee po porodu jsou tvořeny v důsledku přílivu a odlivu mléka. V průběhu krmení je prsa téměř okamžitě vyprázdněna. Takové kolísání objemu vyvolává pruhy kůže. Po období kojení (HB), striae může také se objevit, protože epidermis nemá čas zotavit se pro prsa, která má ostře snížila objem.
 3. Ztráta hmotnosti. V důsledku prudké ztráty nadbytečných kilogramů mohou mladé ženy a ženy staršího věku dělat stávky karmínové barvy.
 4. Sportovci. Prsa může být výrazně snížena v objemu díky prudkému poklesu svalového rámce. K takovému skoku může dojít v důsledku ukončení zdokonaleného sportovního tréninku.
 5. Geneticky predisponovaná. Stretch se mohou objevit u dívek vzhledem k tomu, že od narození mají velmi tenkou, zranitelnou kůži. Vědci prokázali, že ženy na severu jsou náchylnější k výskytu tohoto druhu defektu než jižní.

Metody prevence

Pomocí následujících preventivních opatření je možné zabránit vzniku strie na hrudi:

 1. Péče Výstřih vyžaduje speciální hydratační, výživnou péči. Výrobky by měly obsahovat složky jako kolagen, elastin, přírodní rostlinné oleje. Aplikujte výživné krémy a oleje by měly být pravidelně. K dispozici je také speciální kosmetika pro prevenci strie.
 2. Vodní bilance Pro udržení rovnováhy musíte vypít nejméně 2 litry čisté vody denně. Dehydratovaná kůže je snadněji traumatizována.
 3. Správná výživa. Ve stravě by měla zvítězit čerstvá zelenina, ovoce a zelenina.
 4. Vyvážená strava. Během hubnutí musíte zajistit, aby se hmotnost postupně snižovala. Pohodlné pro tělo je považováno za ztrátu hmotnosti od 200 g do 1 kg za týden, v závislosti na počáteční hmotnosti.
 5. Kontrastní sprcha. Tento postup je účinnou prevencí strie. Sprcha by měla začínat teplou vodou a končit chladnou nebo studenou.
 6. Masáže Hlavně podle metody Garcíy není těžké zvládnout, ale pravidelné procedury jsou zárukou zdravé kůže prsu.
 7. Spodní prádlo. Podprsenka by měla jasně odpovídat velikosti prsou. Povlečení by mělo hustě obklopovat žlázy, a tedy netlačit a netřít. Podprsenka v období GW by měla být pouze z přírodních tkanin.
 8. Sport Rekreační gymnastika, mírné cvičení doma nebo v posilovně, posilují tkáň. Vyzvednout sport, který se vám líbí, to může být Pilates, strečink, plavání nebo jednoduché ranní cvičení. Je důležité pravidelně cvičit.
 9. Zábaly V tomto případě dobře fungují bláto a řasy.

Způsoby léčby strie na hrudi

Léčba strií je bohužel dlouhá a usilovná práce. Úspěch zcela závisí na pravidelnosti událostí. Nově vytvořené strie doma lze odstranit pomocí lékárny nebo kosmetiky za použití tradičních metod. Ty zahrnují přípravu domácích krémů, masek, křoviny, držení zábaly. Staré natahování pomocí těchto aktivit je téměř nemožné odstranit. K tomu byly vyvinuty salonní postupy. Maximálních výsledků lze dosáhnout pomocí řady činností.

Kosmetické výrobky

Na trhu kosmetických prostředků existují nástroje, jejichž cílem je eliminace a prevence strie. Lze je zakoupit na mnoha trzích s barevnou kosmetikou. Je lepší si vybrat prostředky pro strie na hrudi s přírodním složením. Seznam složek musí obsahovat vitamíny A, E, aminokyseliny, kyselinu hyaluronovou, přírodní oleje a extrakty. Je důležité dávat přednost pouze osvědčeným značkám, jinak je lepší koupit lékárny.

Salonní procedury

Řada procedur salonů je velmi široká, což vám umožňuje vybrat si techniku, která nejúčinněji řeší problém vady kůže v závislosti na velikosti, hloubce a stáří strií. Postupy jsou nákladné a princip je pravdivý: čím starší budou strie, tím dražší bude jejich léčba, ale to neznamená, že v salonu není možné najít účinné techniky za rozumnou cenu. Populární postupy, jak se zbavit strie:

 • Balení Tato procedura vyživuje tkáň přímo kůží. Balení může být provedeno doma, ale procedura salónu je odlišná v přípravě na aplikaci produktu a jeho složení, které zahrnuje vyvážený komplex vitamín-minerál. Trvání salonu je od 30 minut do jedné hodiny. Pro znatelný účinek je nutné provést 10-15 procedur.
 • Expozice ultrazvukem. Bezbolestný a efektivní způsob, jak se zbavit proužků - obvyklého ultrazvuku. Procedura zlepšuje průtok krve v tkáních, urychluje proces regenerace kůže. Expozice ultrazvukem je účinná u mladých strií.
 • Chemický peeling. Tento postup je velmi účinný, přitom nákladný a bolestivý. Pomocí speciálního chemického složení se horní vrstvy epidermis spálí, začnou se procesy regenerace potahů, v důsledku čehož vzniká nová hladká kůže bez strie. Tento postup vyžaduje dlouhodobou rehabilitaci.
 • Laserový peeling. Neméně bolestivý postup, analogický chemický peeling. Popálení je způsobeno dopadem laseru. Názory odborníků v této oblasti byly rozděleny do dvou opačných kategorií. Někteří se domnívají, že laserový peeling je nejúčinnějším postupem proti striím, jiní jsou tímto způsobem zcela proti účinkům na kůži. Pokud je úsek mladší než 5 let, pak to bude trvat 3-5 postupů, jak se ho zbavit, pokud je pásek starší, potřebujete asi 10 návštěv v salonu krásy.
 • Mikrodermabraze. Jemnější, ale bolestivý zákrok. Dopad na kůži se provádí proudem vzduchu s malými tvrdými částmi. V důsledku toho dochází k povrchovému praní a mikrovrstvení epidermy. Tento postup je účinný pro čerstvé pásy.
 • Mezoterapie. Jedná se o injekční proceduru, během které se pod kůži vstřikuje kompozice bohatá na vitamíny a minerály. Rychle požadovaných výsledků lze dosáhnout v kombinaci s jinými metodami, může to být plazmové zvedání nebo mikroproudy.
 • Kolagenové injekce. Tento postup kompenzuje nedostatek kolagenového proteinu, jeho malé množství je příčinou vzniku strie.
 • Mikroproudová terapie. Kůže je vystavena proudovým pulzům. Na buněčné úrovni postup zlepšuje krevní oběh, zvyšuje metabolické procesy a tonus tkání. Pro viditelný efekt je nutné provádět 8-10 sezení v intervalech jednoho měsíce.
 • Ozonoterapie. Vliv se provádí směsí ozonu a kyslíku. Procedura stimuluje průtok krve a metabolismus lipidů. Pro dosažení požadovaného výsledku by měla být ozonová terapie prováděna jednou týdně. Tato technika se často doporučuje kombinovat s masáží prsou, pomocí gelů a krémů doma.
 • Chirurgický zákrok. Pokud žádný ze salonních postupů nepomohl k dosažení požadovaného výsledku, odborníci často doporučují operaci. Během operace jsou postižené oblasti odstraněny. Ne vždy je taková událost oprávněná. Operace často vyvolává vznik nových pásů. Kontraindikace pro tento postup jsou velmi hluboké strie. V tomto případě se žádný odborník nebude zavazovat k odstranění strie na hrudi.

Drogerie

Jedním z nejúčinnějších léků na strie na hrudi je gel Kontraktubeks. Je umístěn jako lék, jak se zbavit jizev. Hlavní účinnou složkou gelu je tekutý cibulový extrakt. Má protizánětlivý, antialergický účinek. V kombinaci s excipienty má Kontraktubex gel regenerační vlastnosti. Působí proti tvorbě fibroslastů - buněk pojivové tkáně, které zabraňují vzniku jizev, včetně strie. Gel má vysokou účinnost a cenu.

Dobře osvědčený, jako krém pro strie na hrudi, nástroj zvaný Klirvin. Tento cenově dostupný lékárenský výrobek má zcela přírodní bylinnou kompozici, mezi kterou patří (margosa), známá svými antiseptickými vlastnostmi, která se potýká s jizvami a strií, amla (emblica) - obsahuje velké množství vitamínu C, který je nezbytný pro syntézu kolagenu. Krém bojuje nejen s strie, obecně zlepšuje tón pleti, vyhlazuje a zlepšuje její barvu, zmírňuje akné, akné.

Lidové metody

Výhodou lidových metod je jejich dostupnost. Není třeba čekat na okamžitý výsledek z procedur doma. Pouze čerstvé strie jsou dobře ovlivněny. Bílé pruhy nelze zcela odstranit domácími prostředky. Níže je seznam populárních a účinných lidových metod, nástrojů recepty a jak je používat doma.

Obaly na řasy:

 1. Uvařte suchou řasu v horké vodě, ponechte ji stranou, aby se řasy mohly vyluhovat.
 2. Umyjte a ohřejte hrudník trochu, teplý sprchový kout, vana nebo obklad.
 3. Řasy rovnoměrně naneste na kůži.
 4. Omotejte horní část těla lepící fólií.
 5. Kravatu šátek nebo jiné teplé látky na vrcholu.
 6. Zabalte deku nebo deku.
 7. Po půl hodině opláchněte řasy tekoucí vodou.
 8. Poté použijte výživný krém.

Domácí mléko:

Komponenty:

 • suché rozmarýn bylina - 2 lžíce. l.;
 • voda - 1 l;
 • alkohol - 2 lžičky;
 • sůl - 2 lžičky;
 • šťáva z půl citronu.

Způsob použití:

 1. Vařte trávu ve vodě.
 2. Když se infuze ochladí, zadejte citronovou šťávu, alkohol a sůl, promíchejte, dokud se krystaly úplně nerozpustí.
 3. Prsu otřete bavlněnou podložkou.
 4. Výrobek uchovávejte v chladničce, aplikujte chlazený.
 5. Pleťové mléko lze použít jako samostatný prostředek, nebo je doplnit zábaly, masky, obklady.

Kontrastní obal:

Komponenty:

 • sůl - 1 lžička;
 • citronová šťáva;
 • deska s horkou vodou (asi 40 ° C);
 • talíř studené vody;
 • čistá přírodní tkanina.

Způsob použití:

 1. Rozpustit krystaly soli v horké vodě.
 2. V zimě přidejte citronovou šťávu.
 3. Ponořte kus přírodní látky, střídající se desky.
 4. Po každém ponoření aplikujte hadřík na čistou pokožku hrudníku po dobu 10 sekund.
 5. Opakujte akci 8-10 krát.

Domácí smetana:

Komponenty:

 • mumie - 1 g;
 • voda - 3 ml;
 • dětský krém - 100 ml.

Způsob použití:

 1. Mumii rozpusťte ve vodě, smíchejte s dětským krémem, dokud nebude hladká.
 2. Směs skladujte v chladničce.
 3. Aplikujte denně na čistý hrudník.

Scrub:

Komponenty:

 • káva - 1 polévková lžíce. l.;
 • med - 1 polévková lžíce. l.;
 • esenciální olej - 2 kapky.

Způsob použití:

 1. Smíchejte všechny přísady do hladka.
 2. Křoviny aplikujte lehkým masážním pohybem na čistou dušenou pokožku.
 3. Směs nechte 10 minut, poté opláchněte tekoucí vodou.
 4. Dokončete proceduru výživným krémem nebo přípravkem natažených natažením.
 5. Nečistěte více než jednou týdně.

Maska:

Komponenty:

 • ovesné vločky - 2 lžíce. l.;
 • tuk krém - 2 lžíce. Já
 • vařící voda - 100 ml.

Způsob použití:

 1. Vařte vločky, nechte je vařit 15 minut.
 2. Po vylití přebytečné vody přidejte zakysanou smetanu, promíchejte do hladka.
 3. Výsledná směs se chladí po dobu 6-8 hodin.
 4. Naneste na čistou pokožku po koupeli nebo sprše po dobu 15 minut.
 5. Po odstranění masky ošetřete pokožku pleťovou vodou nebo krémem.
 6. Aplikujte masku každé 2-3 dny.

Oleje z strie na hrudi

Další populární způsob, jak bojovat proti strie je použití éterických olejů. Pro tento účel se používají následující oleje:

 • Rose Vrátí pružnost kůže, má uklidňující vlastnost.
 • Neroli Dodává pleti hebkost, citlivost, samet, celkově posiluje pokožku.
 • Levandule Dobře deodorizuje, má protizánětlivý účinek, zpomaluje vyblednutí kůže, stimuluje regeneraci buněk.
 • Ylang ylang Vyhlazuje pokožku, pomáhá obnovovat vodní rovnováhu, obnovuje pružnost, činí pokožku jemnou.
 • Mandarin. To tóny tkání, má antiseptický účinek, odstraňuje jizvy, strie, odstraňuje akné a akné značky.
 • Geranium. Řídí metabolické procesy v buňkách, dobře tóny a změkčuje pokožku.

Je důležité poznamenat, že není dovoleno používat čistý olej. Musí být přidány do krémů a jiné kosmetiky v určitém poměru. Pro 10 ml přípravku je třeba přidat maximálně 5 kapek jednoho oleje nebo směsi několika. Pro vaření výrobků pro domácí péči používejte rostlinné oleje, jako je slunečnice, olivy, rakytník, mandle. Při 20 ml této báze přidejte 3 kapky směsi levandule, citronu a jalovcového oleje. Hotový výrobek naneste na dušenou pokožku jemnými masážními pohyby.

Roztažení na hrudi během těhotenství a laktace

Ne všechny způsoby, jak se zbavit proužků, jsou vhodné pro těhotenství a kojení. Chcete-li odstranit strie na hrudi, aniž by poškodit matky a děti, je nutné dát přednost lidových prostředků, věnovat více pozornosti vodních procedur a masáže pro udržení svalového tonusu. Recepty, které zahrnují éterické oleje, med a kávu, by měly být vyloučeny. Jejich vůně zůstává na těle, což může vyvolat odmítnutí hrudníku dítěte. Dokonce i dítě může mít individuální intoleranci na jiné složky, takže je třeba pečlivě sledovat stav dítěte.

K dispozici je samostatná řada kosmetických přípravků pro strie označené "pro kojící" nebo "pro těhotné" ženy. Tímto způsobem garantují výrobci dětských výrobků bezpečnost používání výrobku ze strie. Prakticky všechny salonní procedury pro odstranění pruhů na hrudi jsou kontraindikovány během těhotenství a během kojení.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: