V životě se všichni alespoň jednou setkali s tím, že se kůže na prstech začíná odlupovat kvůli nemoci, jako je mykóza, je také interdigital houba na nohou - léčba tohoto problému je různorodá a zahrnuje použití lékařských přípravků a lidových receptů. Aby nedošlo k zbytečnému utrácení peněz, dvakrát zkontrolujte příznaky a dozvíte se o prostředcích, které pomohou vyléčit nemoci způsobené spórami plísní.

Co je interdigital houba na nohou

Houba je infekční onemocnění způsobené parazitickými druhy rodu Trichophyton, které přijímají živiny trávením keratinů mrtvé kůže. Houbová forma života se vyznačuje vysokou schopností přežít, což určuje dobu trvání léčby. Infekce může být snadno přenášena kontaktem s infikovanými částicemi kůže. Zdrojem infekce může být podlaha ve sprše nebo běžné předměty.

Když se nohy dostanou na kůži, houbové hyfy se prohloubí do kůže a začnou produkovat enzymy, které rozpouštějí keratin, což vede k podráždění nervových zakončení kůže a projevuje se u lidí pro svědění. Interdigitální zóna lézí nohou je atraktivní pro spory houby v důsledku optimálních podmínek vlhkosti, teploty a nedostatku světla. Doporučuje se léčba brát vážně, jinak hrozí nebezpečí šíření houby na nehty a další oblasti kůže.

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

Jak to vypadá

Interdigital svědění na nohách je první známkou toho, že houba hyphae "pohřbít" kůži, aby proces reprodukce. Po určité době se objeví loupání, praskliny a hyperémie (zarudnutí). Vzhled destrukce se liší v závislosti na formě infekce:

 1. Rozmazaný tvar: na kůži jsou trhliny a suché usazeniny, lokalizace léze je mezi čtvrtým prstem a malým prstem. Tato forma je typická pro děti.
 2. Šupinatá (hyperkeratotická) forma: epidermis se vyskytuje na pozadí velmi silného svědění. Interdigitální kůže je hyperemická, popraskaná, šupiny kůže začnou loupat. Na prstech nohou jsou pozorovány tuleně žluté, připomínající kuří oka.
 3. Intertriginous forma: interdigital kůže má edém a vyrážka pleny, tam jsou hluboké praskliny, které způsobují bolest.
 4. Dyshidrotic: malé mezičlánky (bubliny) se objeví v interdigital záhybech, které jsou schopny sloučit a periodicky prasknout, loupat, opouštět mokré eroze (rány) se objevujícími se krustami (na snímku).

Léčba

Pro vyléčení onemocnění je nutné určit typ infekce a závažnost procesu. Odstranění onemocnění pomocí následujících metod komplexní terapie:

 1. Léčebná terapie antifungálními činidly - mezi ně patří tablety, masti, krémy, antiseptika a roztoky pro léčbu interdigitální kůže nohou.
 2. Antibakteriální terapie - pokud jsou bakteriální infekce připojeny k houbám.
 3. Tradiční medicína - pomáhá při včasném vývoji houby, ne všechny metody jsou bezpečné.

Lék na houby

Je lepší zahájit léčbu pomocí léků s externími přípravky. Dotace na drogy používané v nich jsou:

 • roztoky - fungicidní přípravky, aplikované na nehty, kůži;
 • laky - vysoce specializované prostředky, zabíjejí pouze nehtové houby;
 • krémy - vhodné pro suché nohy, zvlhčují, fungují, pronikají podkožní vrstvou;
 • Masti - odlišné od krémů, olejové báze, se používají s velkou lézí.

Mast

Pro ošetření pleti je vhodná mast z houby na nohou mezi prsty. Můžete si vybrat z následujících populárních léků:

 1. Mast Clotrimazol - se stejnou účinnou látkou. Přípravek se aplikuje na suché, umyté nohy dvakrát denně. Léčba trvá měsíc a další dva týdny, aby se zabránilo opakování onemocnění.
 2. Terbinafin - fungicid, který porušuje intracelulární komunikaci houby, působí v komplexu.
 3. Sulfurová mast - používá se v průběhu týdne, mast maškarní nohy ve večerních hodinách.

Krém

Pro suchou pokožku nohou je vhodné použít krém z houby na nohou mezi prsty. Vyberte si z následujících léků:

 1. Lamisil - obsahuje terbinafin, působí jako tenká vrstva při aplikaci na postiženou pokožku a zdravé místo v okruhu 1 cm od postižené oblasti. Je lepší použít ve večerních hodinách, sendviče složený obvaz. Týden může být vyléčen ošetřením nohou každý večer.
 2. Exoderil - obsahuje léčivou látku hydrochlorid naftifinu. Interdigitální oblasti by měly být léčeny jednou denně.
 3. Kanespor - obsahuje bifonazol, který inhibuje růst a vývoj bakterií.

Systémové léky

U těžkých lézí kůže nebo neúčinnosti lokálních léků se používají systémová léčiva:

 1. Ketokonazol - fungicidní tablety se širokým spektrem aktivity, které potlačují tkáňové dýchání plísní. Lék je předepsán pro povrchové mykózy. Dávka pro dospělého je 200 mg / den, pro děti - polovina.
 2. Lamisil - léčí dermatomykózu a onychomykózu typu dermatofytů. Dospělí by měli dostávat 250 mg denně po dobu dvou týdnů, s onychomykózou nehtů - 9-12 týdnů.
 3. Griseofulvin - neumožňuje množení hub, působí pouze na dermatofyty a je vysoce toxický. Denní dávka pro dospělé je 500-1000 mg, děti - 10 mg / kg hmotnosti. Trvání léčby je 4 až 8 týdnů pro mykózu, 6-18 měsíců pro onychomykózu.

Antiseptické

Aby byla léčba účinná, je nutné se zbavit patogenů. Kromě krémů a mastí dermatologové doporučují použití antiseptik, které ničí spory mikroorganismů, suší pokožku a uvolňují svědění:

 • alkoholový roztok (96% ethanol) - platí pro obklady a utírání;
 • Fukartsin (Zelenka červená) - neumožňuje množení hub, zmírňuje svědění;
 • kyselina salicylová - urychluje hojení kůže, obnovuje tkáně.

Koupele proti mykóze

Pro zvýšení účinnosti antimykotik by měly být zpracovány nohy. K tomu použijte teplé koupele. Používejte je v noci - pára z nohy po dobu 10-15 minut, pak otřete dosucha a použijte prostředky předepsané lékařem. Následující recepty domácí léčby:

 1. Soda roztok - pro 1 l horké vody, vezměte lžíci sody, pára po dobu 10 minut, pak ošetřit peroxidem vodíku a aplikovat obvaz s masti.
 2. Roztok síranu měďnatého - na litr vody vezměte lžičku vitriolu. Pro koupel si vezměte lžíci výsledného roztoku na 1, 5 litru vody, zahřejte, držte nohy po dobu 10-15 minut, zpracovávejte s léky.
 3. S dehtovým mýdlem - rozetřete na strouhané mýdlo v množství 2 lžíce, zcela rozpusťte ve dvou litrech vody a přidržte nohy po dobu 15-20 minut.

Léčba lidových prostředků

Tradiční medicína také nabízí své vlastní způsoby, jak eliminovat nepříjemné nemoci. Pro léčbu počátečních stadií hubových lézí se používají následující recepty:

 1. Poškozenou pokožku ošetřujte alkoholickým roztokem jódu na noc. Použijte s mastí nebo krémem, dokud symptomy nezmizí.
 2. Oddělte jednu vrstvu od Kombuchy, namočte ji do vody, večer naneste na poškozené místo. Nahoře položte vrstvu celofánu a položte na 2-3 ponožky. Procedury se provádějí 3-7 dní každý večer a pár dní navíc pro profylaxi.
 3. Parní nohy v mýdlové lázni, odstranit mrtvé kůže z nohou, suché nohy a třít v březovém dehtu. Nechte 1, 5 hodiny ve vzduchu, necházejte ani nenoste boty, pak si na ponožky nasaďte. Opakujte každé 2-3 dny.

Prevence

Houba je vysoce nakažlivá nemoc, takže pravidla osobní hygieny by měla být základem prevence. Prevence by měla být komplexní a měla by zahrnovat, spolu s prováděním určitých pravidel, používání speciálních nástrojů:

 1. Pokud často navštěvujete lázně nebo bazén, pak spolu s použitím gumových tenisek ošetřete pokožku nohy po návštěvě Mikostopu (krém proti houbám). Mikostop je také k dispozici jako sprej, který je vhodný pro zpracování obuvi (například po zakoupení nové dvojice).
 2. Pokud má člověk slabou imunitu, pak byl pro něj vytvořen mykozorální lék.
 3. Vyhněte se těsným, nevětraným botám.
 4. Ponožky ze syntetiky přispívají k vzhledu houby.
 5. Obuv pravidelně dezinfikujte. To lze provést pomocí rozprašovače květin naplněného chlorhexidinem.

Video

Recenze

Konstantin, 32 let

Pronajal si pokoj ve společném bytě a zvedl houbu. Zpočátku jsem si ani neuvědomil, že mám houbu. Při práci se nohy nesnesitelně svrběly. Drail pemzu, ale ne dlouho. V nejbližší lékárně obdržel od lékárníka chytrou konzultaci a koupil si Lamisil mast a tablety Terbinafil. Trpělivě dokončil léčebný cyklus a rok je stejně zdravý.

Alexander, 26 let

Armáda zvedla houbu. Nezvednout to bylo prostě nemožné. Při pochodování v botách se nemohl zbavit. Utrpení usnadnilo tření octem. Pouze v civilním životě jsem si koupil mast v lékárně, jméno si nevzpomínám. Pomohlo to od bolesti, ale na krátkou dobu. Minulý týden se objevily svědění a zánět. Chci zkusit nějaký Akriderm.

Kateřina, 31 let

Mám slabý imunitní systém a interdigital houby trápí celý jeho život. Lék 100% nikdy nepracoval. Během období exacerbace chci mít kožní štěp na nohou. Jediná věc, která pomáhá, je silná antibiotika, ale mají vedlejší účinky. Zkusím lidové prostředky. Říká se, že pomáhá fyziologickému roztoku.

Kategorie: