Takový lékař, jako ORL, se ve své lékařské praxi setkává denně s mnoha chorobami krku. Vzhled hlenu nahromaděný v krku má svou vědeckou definici. Zjistěte, zda je pacientův hlen v krku nebezpečný a léčba, typy onemocnění. Termín "postnasální únikový syndrom" znamená nepohodlí v krku a specifickém hlenu. Pod vlivem vnitřních nemocí a vnějších faktorů vzniká nepříjemný symptom vyžadující léčbu.

Příčiny nepohodlí v krku

To, co ovlivňuje tvorbu hlenu v příčinách hrdla a ošetření, je úzce spjato, takže byste je měli znát:

 1. ARI (akutní respirační infekce). Zánět horních cest dýchacích často doprovází sputum v krku. Mezi onemocnění akutních respiračních infekcí patří: faryngitida, laryngitida, angína, rinitida, sinusitida, sinusitida. Zánět je doprovázen sekrecí hlenu a jeho dalším vypouštěním podél zadní části hrdla nebo stoupáním z plic. Hlen s ORZ vyčistí dýchací cesty od bakterií a zmizí, jakmile se člověk zotaví. Pokud je hlen v hrdle jiné příčiny, a léčba neměla pomoci zbavit se - poraďte se s lékařem.
 2. Chronická onemocnění (horní respirační oblast). V případě zanedbání mnoha patologií horních cest dýchacích se hlen hromadí velmi intenzivně. Je to nepříjemné, ale ne nebezpečné, je to signál, že v těle je přítomen zánětlivý proces.
 3. Chronická onemocnění (dolní respirační oblast).
 4. Alergické reakce.
 5. Nemoci trávicího traktu.
 6. Narušená strava, jíst nezdravé jídlo.
 7. Špatné návyky (kouření).

Zelené sputum

Pokud má člověk zelené sputum, které vytváří hrudku v krku, znamená to absces plic. Jednoduše řečeno, jedná se o hnisavý proces, který je doprovázen uvolněním hnisavého hlenu zeleného. Další příznaky onemocnění: bolest na hrudi, zimnice, vykašlávání hlenu s krvavými žilkami. Při léčbě plicního abscesu lékaři předpovídají dobré výsledky pro pacienty. V případě zanedbávané nemoci existuje riziko chronického, vzácně smrtelného.

Bílé sputum

Kašel s vypouštěním hlenu bílého sýra je reakcí na plísňovou infekci nebo plicní tuberkulózu. Šíření plísňové infekce v průduškách, sliznici hrdla osoby se často projevuje po dlouhém období užívání antibiotik, léčiv, která oslabují imunitní systém. Bílé sputum při kašli s omezenými objemy signalizuje plicní tuberkulózu. Někdy se v masech hlenů objevují pruhy krve - to znamená, že se v plicích otevřelo krvácení.

Vodnatá struktura vykašlávání ukazuje, že tělo má virovou infekci, někdy dokonce chronickou. Bílý vykašlávací hlen je také spojován s alergickými projevy. Tělo reaguje na prach, pyl, pachy, páry, domácí chemikálie. Alergie jsou častější u lidí, kteří jsou často v kontaktu se škodlivými výpary, chemickými materiály.

Jak se zbavit sputa

Prvním krokem k rychlému uzdravení je konzultace otolaryngologa. Pouze lékař může provést testy, provést úplné vyšetření, předepsat správnou léčbu. Máte-li zájem o lékařskou stránku problému, jak odstranit hlen z hrdla, pak se jedná o antiseptické prostředky pro čištění bakterií, lékařské přípravky. Přezkoumejte své životní návyky, každodenní rutinu, stravu a věnujte pozornost tomu, co vás obklopuje, možná důvodem je životní prostředí.

Nepokračujte s průzkumem - je plná chronických onemocnění, výskytu dalších nemocí a smrti. Osoba trpící respiračními chorobami může nakazit své blízké, i když je vykašlávání velmi vzácné. V jakémkoliv hlenu se hromadí velké množství bakterií, z nichž se tělo čistí během odtoku podél stěn respiračního traktu.

Antiseptika v krku

Existují různé prostředky antiseptického působení, včetně tradiční medicíny. Jsou pomocné při léčbě, protože hlavní budou neúčinné. Pokud máte hlen v hrdle, měli byste použít takové dezinfekční prostředky k oplachování:

 1. Sůl a roztok sody.
 2. Roztok jodu.
 3. Roztok peroxidu vodíku (1%).
 4. Odvar z heřmánku, šalvěje.
 5. Směs drceného aloe s medem.
 6. Propolisová tinktura
 7. Odvar nebo infuze listů měsíčku.
 8. Roztok s mořskou solí.

Lék na sputum

Pro zkapalnění hlenu byste měli užívat vykašlávacích léků:

 1. Na rostlinném základě ("Pectusin", "Solutan"). Vedlejší účinky při užívání bylinných léků jsou méně časté, ale alergické reakce jsou časté. Věnujte pozornost složení a varování v návodu.
 2. Syntetický (Ambroxol, Lasolvan).

Není dovoleno užívat antitusika, protože blokují vylíhnutí sputa, zpomalují proces hojení. V těle se hromadí hlen a přidávají se k němu infekce a komplikace. Vyvolává bronchitidu, pneumonii a rozvoj chronických onemocnění. Všechny mukolytické a vykašlávací léky pomáhají odstraňovat nepříjemné jevy dýchacích cest ředěním hlenu. Kromě toho, léčba souvisejících příznaků a posílení imunitního systému.

Jak odstranit hlen z těla

Léčba pomáhá uvolnit plíce z hlenu, ale pokud je nepříjemný proces způsoben nejen infekcemi, pak musíte přehodnotit svůj životní styl:

 1. Změňte svůj jídelníček. Limit mastné, sladké, příliš kořeněné jídlo. Nespotřebujte sodu, snižte množství kávy, čaje spotřebovaného denně.
 2. Škodlivé návyky - eliminovat! Kouření, alkohol nepříznivě ovlivňuje vnitřní orgány, takže zdraví člověka před neustálými špatnými návyky se nezvýší.
 3. Čištění vzduchu. Vzduchování, použití čističů, zvlhčovačů, zelených rostlin přidá do místnosti čistý kyslík. Mokré čištění je povinné, ale bez použití syntetických látek, které způsobují alergické reakce.

Video: Příčiny hrdla

Kategorie: