Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Populární lék Flucostat se používá k léčbě ženských genitálních houbových onemocnění. Gynekologové ji často předepisují jako drozd (vaginální kandidóza). Někdy je však obtížné tento lék najít, v takových situacích pomůže analogii Flukostatu. Anti-kandidátní činidla se stejnou účinnou látkou jsou ve formě kapslí, tablet nebo vaginálních čípků. Rozdíly jsou v cenovém rozdílu, dostupnosti, přítomnosti nebo nepřítomnosti vedlejších účinků.

Analogy Flucostatu

Známý přípravek na drozd Flukovstat vyrobený ve formě kapslí nebo čípků. Byl nalezen roztok Flucostatu. Má bezpečné účinné složení, léčivou látku - flukonazol. Ničí houby. Při výběru metody léčby vaginální kandidózy může gynekolog předepsat jakýkoliv analog flukonazolu. Existují léky, které jsou méně známé, ale sotva se liší ve složení, dávce, délce podávání a vedlejších účincích.

Flukonazol

Flukonazol je považován za velmi levný lék - tento analog se používá pro akutní a chronickou kandidózu, léčí různé formy mykóz, jejich projevy a má destruktivní účinek na buňky plísní. Podle instrukcí se tobolky užívají perorálně, jeden kus denně. Maximální doba vstupu je týden. Dávku lze snížit, pokud užíváte 2 tobolky denně ráno a večer po jídle.

Výhody Flukonazol nazývá nižší náklady (30 rublů na 1 jednotku), což je plná shoda ve složení. Z minusů je kontraindikace pro přijetí během těhotenství (jako u Flucostatu), možné zvýšení krevního tlaku během léčby drozdu (komponenty Flukostatu to nemají). Lék může zhoršit průběh onemocnění jater, žlučníku, gastritidy nebo dvanáctníkových vředů.

Diflucan

Francouzský antifungální lék Diflucan se vyrábí na základě stejné účinné látky. K dispozici ve formě kapslí 50, 100 nebo 150 mg, suspenze prášku 10 nebo 40 mg. Cena jedné kapsle je 492-500 rublů, což je mnohem dražší než Flucostat. V jednom okamžiku musíte použít 150 mg (tj. Jednu velkou tobolku).

Vyvarujte se přijetí během těhotenství, selhání jater, arytmií, komplikací elektrolytové rovnováhy. Pokud se na kůži objeví vyrážka, bolest hlavy, pocity chuti, měli byste přestat užívat Diflucan. Vedlejší účinky léků jsou nevolnost, kopřivka, průjem, nadýmání. Lék dobře zvládá sliznici úst.

Mikosist

Maďarský lék Mikosist je dostupný v kapslích a ve formě roztoku. Ten je prodáván na předpis, tablety jsou k dispozici k prodeji za cenu 279-550 rublů za balení. Účinná látka se zcela shoduje s Flukostatem, zabíjí houby rodu Candida. Při léčbě vezměte jednu tobolku 150 mg. Aby nedošlo k relapsům, musíte pít jednou měsíčně jednu tabletu. Kurz trvá 4 měsíce.

Z výhod zdůrazňují účinnost léku ve vztahu k chronickým onemocněním. Může být použit pro prevenci. Nevýhody jsou neschopnost brát léky během těhotenství a kojení. Vedlejší účinky zahrnují bolesti hlavy, alergické kožní reakce, nevolnost a zvracení a abnormální hladiny v krvi.

Diflazon

Slovinská léčba Diflazon je dostupný ve formě roztoku, tablet, sirupu, prášku a kapslí. Cena závisí na formě uvolnění a regionu, je 270-370 rublů. Indikace pro přijetí jsou kandidóza urogenitálního systému, dýchacího ústrojí, kůže, mykózy třísel a nohou. Podle recenzí je účinný proti chronické vaginální kandidóze. Dávka je 150 mg jednou uvnitř, aby se zabránilo relapsu - 150 mg jednou měsíčně po dobu 4 měsíců, aby se zabránilo kandidóze - 50 mg / den.

Mezi vedlejší účinky analogu mohou být identifikovány bolesti zubů, vyrážka na kůži, závratě. Pacient může pociťovat únavu, nechutenství, křeče. Předávkování ohrožuje halucinace, hypokalemii. Kontraindikace k užívání přípravku Diflazon jsou laktace, alkoholismus, renální selhání, selhání jater, až šest měsíců.

Nofung

Tobolky Nofung obsahují 50, 100 nebo 150 mg flukonazolu, léčivé látky Flucostat. Při vaginální kandidóze je dávka 150 mg jednou, aby se vyloučila recidiva - 150 mg jednou / měsíc po dobu 4-12 měsíců. Z nežádoucích účinků léku na vědomí, nadýmání, nevolnost a průjem, bolesti hlavy a křeče. Podle recenzí, kožní vyrážky, plešatosti může vzácně dojít.

Ruské analogy

Ruští výrobci mohou nabídnout následující analogy Flukostatu z drozdu. Léky jsou různých formátů, takže každý pacient může po konzultaci s lékařem zvolit vhodnou možnost:

  1. Livarol - čípky na bázi ketokonazolu. To vám umožní snížit vedlejší účinky na minimum a používat je se zvýšenou citlivostí těla. V jedné svíčce se podává 400 mg účinné látky orálně jeden po druhém po dobu pěti dnů. Kontraindikace - těhotenství v prvním trimestru, věk do 12 let.
  2. Pimafucin - antibiotikum s natamycinem ze skupiny makrolidů. Důstojnost - může být použita během těhotenství a kojení. Vedlejší účinky jsou pálení, podráždění sliznice. K dispozici ve formě tablet, svíček, neplatí při menstruaci. Analogové náklady jsou 270 rublů.
  3. Klotrimazol je antibiotikum ve formě vaginálních čípků. Nedoporučuje se během prvních 12 týdnů porodu a laktace. Podle recenzí, s použitím prakticky žádné nežádoucí účinky. Náklady na jeden čípek - od 24 rublů.
  4. Hexicon - antiseptické svíčky bojují proti candidě a zánětlivým onemocněním močových cest. Povoleno při přepravě dítěte. Deset svíček bude stát 290 rublů.
  5. Terzhinan - obsahuje ternidazol a nystatin, může být použit během menstruace, ale ne v časném těhotenství. Deset tablet stálo 400 rublů.

Levné analogové Flukostat

Pokud je váš rozpočet omezený, najdete náhradu za Flukostat od drozdu za velmi humánní ceny. Věnujte pozornost následujícímu seznamu léků-analogů:

  1. Mykoflucan je indický lék se širokým spektrem účinku, léčí kandidózu dospělých - akutní a chronickou. Stojí 200 rublů, proniká do všech částí těla a ničí houbu.
  2. Flukonazol shtada - ruský lék používaný při léčbě kandidózy, je k dispozici ve formě tobolek nebo roztoků pro intravenózní infúze, léčí drozd u dětí. Nedává jasné vedlejší reakce. Jedná se o analogii 70 rublů.
  3. Forkan - tobolky 50, 150 a 200 mg léčí téměř jakoukoli formu kandidózy, včetně drozdu u mužů a dětí starších tří let. Cena je 150 rublů na kapsli. Předepisuje se v dávce flukonazolu 150 mg jednou. Indický druh je identický ve složení jako Flucostat, ale může mít nepředvídatelné vedlejší účinky.
  4. Fluconazole-Teva, maďarský analog, stojí 130 rublů, léčí kandidózu a plísňové infekce kůže.
  5. Flukonazol-hexal je německý léčivý přípravek s účinnou látkou, která vzbuzuje důvěru spotřebitelů. Cena je asi 169 rublů. K dispozici ve formě infuzního roztoku, prášku pro přípravu suspenze, tobolek, tablet a sirupu.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: