Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Zdraví žen je často předmětem „útoků“ různého druhu. Zástupci spravedlivého pohlaví často odhalují nádory různých typů: benigní a maligní. Polyp cervixu patří do první skupiny onemocnění. Tato choroba je na prvním místě v seznamu ženských patologií, které se často nacházejí v medicíně. Polypy se tvoří z mnoha důvodů v každém věku. Z benigních "bradavic", které lze vidět na fotografii, se zbavte řady účinných technik.

Jaké jsou polypy na děložním čípku

Cervikální polypy jsou klasifikovány jako novotvary, které se tvoří z cervikálního epitelu a klíčí do děložního lumenu. Jinými slovy, existuje endocervix - cervikální sliznice. Výskyt může nastat na vnitřním povrchu těla dělohy nebo v krku. Polyp je benigní růst, ale pokud není léčen včas, může se proměnit v rakovinu děložního čípku.

Polyp endocervix je často diagnostikován u žen ve věku 30-50 let, ale v některých případech se vyskytuje u mladých dívek a dospívajících dívek. Novotvary jsou jednoduché a násobné (polyposis). Stále rozlišujeme tyto typy "bradavic":

 • železné;
 • atypické;
 • vláknitý polyp;
 • žlázový vláknitý.

Příznaky

Často se malé polypy v žádném případě neprojevují, žena zjistí přítomnost nemoci náhodou, po gynekologickém vyšetření. Větší novotvary, které blokují cervikální kanál nebo jdou za jeho hranice, způsobují následující příznaky:

 • zvyšuje se množství vaginálního sekrece;
 • bolest a výtok krve během a po pohlavním styku;
 • závažné narušení menstruačního cyklu;
 • tahání bolesti v dolní části zad;
 • neplodnosti

Příčiny

Existuje řada důvodů, které mohou způsobit tvorbu děložních děložních polypů. Mezi ně patří následující okolnosti:

 1. Hormonální porucha, často způsobená změnami v těle souvisejícími s věkem.
 2. Dlouhé stresové situace, deprese.
 3. Oslabení imunitního systému je dalším důvodem vzniku polypů na děložním čípku.
 4. Narušení metabolických procesů někdy vede k tvorbě polypsů děložního hrdla, které vypadají jako bradavice.
 5. Pohlavně přenosné nemoci (genitální herpes, kandidóza, ureaplasmóza, chlamydie, vaginóza) a vaginální dysbakterióza.
 6. Další polyp na děložním čípku se vyskytuje kvůli některým "ženským" onemocněním: endometrióza, děložní myomy, cysty vaječníků, eroze děložního děložního hrdla a další.
 7. Mechanická poranění, která jsou důsledkem porodu, potratů, diagnostických opatření, zánětlivých procesů krční sliznice.

Je to nebezpečné

Cervikální polypy děložního hrdla způsobují rakovinu u 1, 4% případů celkového počtu onemocnění. Žena, která nese dítě, se někdy vyvíjí na sliznici. To může vést k rozvoji různých komplikací: nízká poloha placenty, cervikální insuficience, spontánní potrat. Je-li patologií děložního hrdla zdrojem určitých příznaků, musí být odstraněn. Zdravotní rizika jsou polypy, které způsobují tyto příznaky:

 • nahnědlé vybití;
 • problémy s pojetím dítěte, neplodnost;
 • menstruace v malém množství (mazání), prodloužené měsíční propuštění nebo jejich úplná absence;
 • silná bolest při sexu;
 • krvácení dělohy.

Diagnóza onemocnění

Přesné stanovení přítomnosti onemocnění v moderní medicíně pomocí několika typů výzkumu. Hlavními metodami diagnostiky polypů jsou následující aktivity:

 1. Vyšetření gynekologem, které se provádí pomocí speciálních zrcadel.
 2. Ultrazvukové vyšetření (ultrazvuk) pánevních orgánů: pomáhá zjistit, zda se ve vnitřních pohlavních orgánech vyskytují zánětlivé procesy a ukazuje přítomnost polypů v krčku dělohy.
 3. Hysteroskopie - podrobná analýza cervikálního kanálu a děložní dutiny pomocí mikro-videokamery.
 4. Kolposkopie - vizuální důkladné vyšetření děložního hrdla přístrojem (kolposkopem).
 5. Biopsie děložního hrdla zjišťuje povahu cervikálních polypů: benigní nebo maligní.

Léčba polypu v děložním kanálu

Klasická terapie zaměřená na boj s polypy děložního hrdla je chirurgický zákrok. Operace vám umožní zcela vymýtit benigní vzdělání. Pravidelně pro léčbu polypy používat léky nebo tradiční medicínu. Před použitím léků, na začátku léčby lidovými recepty, je nutné navštívit gynekologii a poradit se s odborníkem.

Léky

Jako hlavní terapeutický proces proti polypům se zřídka používá léková terapie. Léky pouze zpomalují vývoj patologie a zmírňují její symptomy, ale nevyléčou nemoc. Lékaři někdy takové léky předepisují:

 1. KOC - kombinovaná perorální antikoncepce (například "Regulon", "Yarin", "Janine"). Tyto tablety pomáhají zmenšit velikost polypů, které vycházejí z dělohy během menstruace.
 2. Progestiny ("Utrozhestan", "Duphaston" a tak dále). Upravte práci endokrinního systému.
 3. Antibakteriální terapie (Monomitsin, Zitrolid a další). Tyto léky se používají k léčbě infekcí chronického typu, které způsobily tvorbu polypů na krku.
 4. Komplex vitamínů a minerálů. K posílení těla. Je obzvláště důležité užívat vitamín B, železo, vápník.

Lidové léky

Lidové léky někdy pomáhají vyléčit děložní děložní polyp. Předpisy babičky, stejně jako léky, jsou pomocné, ne hlavní metody terapie. Existuje několik účinných prostředků tradiční medicíny, které se často používají při detekci polypů v kanálu děložního čípku:

 1. Nejúčinnějším způsobem zpracování je použití tamponů z gázy a bavlny namočenými v přírodních rostlinných olejích a bylinkách. Skutečné použití šalvěje, žralok, heřmánek, měsíčku, posloupnosti, rakytníku. Vyrobíme tampon, namočíme ho bylinným extraktem nebo olejem. Vstupujeme hluboko do pochvy, co nejblíže děložnímu čípku. Nechte 1, 5-2 hodiny nebo celou noc.
 2. Další zajímavý recept proti polypům. Vezmeme prášek získaný mletím dýňových semen (6 lžíce), vařených žloutků (7 kusů). Ve složkách nalijte půl litru slunečnicového oleje, důkladně promíchejte. Směs se mírně zahřívá na pár (ne více než 15-20 minut). Dávkování: pít znamená 5 dní ráno na 1 lžičku. Zastavte se na týden a opakujte kurz. Tento lék musí být uchováván v chladu.
 3. Naplňte alkoholem nebo vodkou (3 šálky) 50 kloubů rostlinného zlatého knírku. Vydrží 10 dní. Pijte 30 kapek před jídlem, 20 kapek dvakrát denně. Doba léčby trvá jeden měsíc, po desetidenní přestávce je kurz duplikován. Pro maximální efekt musíte absolvovat pět kurzů.

Také zjistit, co děložní myomy jsou - příznaky a příznaky onemocnění.

Metody odstraňování polypů

Jakýkoliv postup k odstranění polypů z děložního děložního čípku zahrnuje testování pohlavně přenosných a jiných nemocí, které jsou přenášeny pohlavně. Pokud je přítomnost infekce potvrzena, pak ji před odstraněním novotvaru musíte vyléčit. Jak odstranit polyp plicního kanálu? Dnes existuje několik možností, jak odstranit benigní růst.

Škrábání

Kyretáž nebo gynekologická kyretáž je odstranění horní sliznice děložní membrány. Před zahájením operace žena dostává léky, které vedou k rozšíření stěn dělohy. Pro tento účel se používají speciální rozšiřovací nástroje. Polypy se čistí pomocí specifických zdravotnických prostředků nebo vakuových akčních systémů.

Polypektomie

Polypektomií cervikálního kanálu je odšroubování útvarů na krku. Velké polypy (až 3 cm) jsou odšroubovány a jejich nohy jsou spáleny elektrickým proudem. Galls jsou často tvořeny kvůli expanzi endometrium, tak po polypectomy chirurg provádí kyretáž děložní sliznice a cervikální kanál. Je nezbytná pro pooperační diagnostiku. Když zjistí poruchy ve vaječnících, je předepsána léčba hormonálními léky.

Laser

Odstranění polypů laserem nebo laserovou koagulací se provádí v pátém nebo sedmém dni cyklu. Moderní vybavení na mnoha klinikách v zemi je velkou šancí provést operaci během několika hodin. Po laserovém ošetření nádorů na děložním hrdle nejsou jizvy a jizvy, pacient ztrácí minimální množství krve. Koagulace laserem není pro zdraví nebezpečná, nevyžaduje rehabilitaci, dává vynikající výsledek.

Metoda rádiových vln

Pomocí vysokofrekvenčních rádiových vln mohou být odpařeny patologické léze na děložním hrdle - polypy. Tato metoda je dovolena aplikovat na 5-10 den menstruačního cyklu. Tento postup nezpůsobuje bolest vůbec, během operace jsou téměř neporušené zdravé tkáně, takže nebudou žádné jizvy. Technika rádiových vln se provádí i pro pacienty, kteří nedávají pacientům.

Léčba po odstranění polypu v krku

Když je žena léčena benigními porosty, pak v důsledku toho někdy dochází k otravným bolestem v dolní části peritoneu. Někdy si pacienti stěžují na propuštění po odstranění děložního polypu. To je považováno za normální, v takových situacích se gynekologům doporučuje pít léky proti bolesti. Asi týden po operaci k odstranění polypu je naplánováno vyšetření.

Je-li zjištěna recidiva onemocnění, chirurg opakuje škrábnutí polypu a odešle jej k analýze (vyloučení nádorového nádoru). I po zbavení se problému jsou předepsány protizánětlivé a antibakteriální léky, které je třeba užívat sedm až deset dní. Pokud zjistíte, dysfunkce vaječníků, pak předepsané léčebné opatření hormony, které trvá přibližně od několika měsíců do šesti měsíců.

Co dělat s polypy děložního čípku během těhotenství

Polypy v krku během těhotenství neovlivňují vývoj a porod. Když gynekolog diagnostikuje tento problém v ženské pozici, léčba není indikována. Doporučuje se zahájit léčbu až po narození dítěte. Existují výjimky z pravidla. Pokud jsou porosty v průběhu těhotenství mnohonásobné, velké nebo mají mnohočetný polyp, může být tvorba odstraněna před nástupem druhého trimestru.

Zjistěte, jak se projevují příznaky děložních myomů.

Video

Recenze

Valentina, 27 let: Chrasta v děložním hrdle byla objevena po narození mého dítěte. Byl jsem na poporodním vyšetření gynekologem, který objevil polyp. Lékař dal pokyn na škrábání, bradavice byla rychle odstraněna v lokální anestézii. Na týden, břicho trochu nalil - to je jediný důsledek operace.

Daria, 35 let: Před pár lety se ukázalo, že mám v děložním čípku polypy děložního čípku. Množství vaginálního výtoku vzrostlo a došlo k selhání menstruačního cyklu. Jeden přítel doporučil několik účinných receptů tradiční medicíny. Měsíc jsem se zbavil polypů.

Elena, 55 let: Absolvovala rutinní vyšetření lékařkou. Podezřelý na výskyt patologie, gynekolog mi poslal ultrazvuk. Ukázalo se, že na děložním děložním hrdle jsou polypy. Přidělené lazerokoagulyatsiya. Postup je naprosto bezbolestný a rychlý. Po léčbě se opakování nemoci ještě nestalo.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: